סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(102)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

18/03/2013 09:56 סיון רשלונות בעת היותי קטינה רשלונות בעת היותי קטינה
בתור ילדה עשו לי טיפולי אורטודנטיה בשיניים ואמרו שיהיה ניתן לסיים את הטיפול רק כאשר אדיע לגיל 18, בגיל זה התגייסתי לצבא ולאחר מכן רציתי להמשיך טיפול אך אמרו לי כי זה לא אפשרי מאחר והטיפול שביצעו אצלי היה לא תקין ויצר לי בעיות, היום אני בת 26.5 כך שעברו כמעט 9 שנים מגיל 18, רציתי לדעת האם העובדה שהייתי בצבא גורמת לכך שמחשבים את ההתיישנות החל מגיל 20, כי הבנתי שלא מחשבים את התקופה שלפני גיל 18.

על פניו מהנסיבות המתוארות נראה שהתביעה שלך התיישנה. 7 שנים לאחר גיל 18 הוא גיל 25. הואיל ואת בת למעלה מ - 26, כאמור - ככלל, התביעה התיישנה. כמובן שישנם חריגים ואנא אל תראי בתשובתי כייעוץ פרטני לעניינך. לקבלת תשובה חד משמעית עליך לפנות לעורך דין.

07/03/2013 12:09 ran רוצה רישום לניוזלטר רוצה רישום לניוזלטר
הקלד את שאלך

אנא ראה בתחתית הדף אפשרות להירשם לניוזלטר של האתר. אתה יותר ממוזמן להצטרף.

05/03/2013 17:00 אלון מתן תרופה שגויה מתן תרופה שגויה
סבלתי מבלבול ועייפות חמורה , הובהלתי למיון בבי"ח ושם לאחר CT התברר שסבלתי משבץ המורגי, קיבלתי אספירין לטיפול. פעם שנייה הייתי בצימר בצפון ושוב חוויתי התקף דומה ,הובהלתי לבי"הח ושם נלקחו ממני האספירין בתואנה שזה לא מתאים לסוג השבץ שיש לי ואף מסכן את חיי!! האם זאת רשלנות?

אספירין ידוע כתרופה מקובלת למניעה וטיפול באירועים מוחיים. איני מבין מהי הרשלנות הנשאלת ? אנא הבהר ואוכל להתייחס. בריאות שלמה.

04/03/2013 08:41 מלכה פנינה איבוד חוש ריח וטעם עקב התעלפות שנבעה מנטילת כדור לא מתאים איבוד חוש ריח וטעם עקב התעלפות שנבעה מנטילת כדור לא מתאים
ברצוני להגיש תביעה משפטית נגד רופאת נשים אשר רשמה לי כדורים לא מתאימים לתופעות גיל המעבר , בעקבותיהם התעלפתי. כתוצאה מהנפילה נפגע לחלוטין חוש הריח והטעם. לפי דעת הרופאים אין סיכוי שחוש הריח והטעם יחזור אלי . מהן הסיכויים שלי אם אגיש תביעה משפטית.

המקור לשאלתך הינו מהי האינדיקציה לרישום הכדורים הרלבנטיים. ככל וקיימת אינדיקציה לרישומם אין כל כך כדאיות בהליך משפטי. ככל ואכן מבחינה רפואית חל איסור לרשמם או לחילופין, לא נמסרו לך הסיכוניים בשימוש בכדורים, ניתן בהחלט לשקול הליך משפטי. מציע לפנות לעורך דין לייעוץ פרטני בנושא. בריאות שלמה.

13/02/2013 01:33 מנחם אי מתן תרופות ללחץ דם אי מתן תרופות ללחץ דם
האם קיימת עילה לתביעת רשלנות אודות אדם שהגיע כתוצאה מעילפון שלא לקח את התרופות ללחץ דם, והסתיים מהדבקה בחיידק שקיבל ככל הנראה בביה"ח ונפטר כתוצאה מכך??

השאלה כל כך מורכבת ונשאלה בשתי שורות בלבד. ישנן המון שאלות משנה: מדוע לא לקח את התרופות ? היכן התעלף ? מה היו נסיבות ההתעלפות והיכן ? כיצד הופנה לבית החולים ? מה אובחן בבית החולים ? כיצד בית החולים מגדיר את ההתדרדרות שלו עד למותו ?

כפי שניתן לראות ישנן שאלות רבות הדרושות מענה בטרם ניתן יהיה להתייחס עניינית.

11/02/2013 00:10 meirav סירוב מומחה לכתוב חוות דעת סירוב מומחה לכתוב חוות דעת
ניגשתי לחוות דעת של מומחה בעניין תביעה על רשלנות רפואית אך הוא סירב להביע דעה ...האם הוא יכול חוקית לסרב לרשום רק בגלל שמדובר בקולגה שלו כל מסמך שהוא ואפילו זה הנוגד את גרסתי?

אני דווקא יכול להעריך את המומחה על כך שמסר לך שאינו יכול לרשום דבר מטעמי ניגוד עניינים שכן קולגה שלו מעורב. לא חסרים מומחים אחרים שניתן לפנות אליהם לצורכי חוות דעת רפואית.

03/02/2013 19:05 שאול רשלנות רפואית וקצבת ביטוח לאומי רשלנות רפואית וקצבת ביטוח לאומי
שלום רציתי לשאול האם עצם העובדה שאני נמגיש תביעה בגין רשלנות רפואית יכולה להזיק לי בקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי והאם יש קשר בין השניים?

שלום רב, על פניו אין קשר בין השניים. ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית ללא קשר לנכות הכללית שנקבעה לך. ישנה סוגיה בנוגע לניכויים חלקיים אך לא ניתן להיכנס לכך כרגע (יש אף תיקון רלבנטי בחוק). שוב, מבחינתך אין כל בעיה להגיש גם בקשה לקביעת נכון וגם להגיש תביעה בשל רשלנות רפואית.

31/01/2013 17:40 רונית מכתב הסכמה לניתוח מכתב הסכמה לניתוח
לא חתמתי על מסמך הסכמה לניתוח אלא רק ניתן אישור בע"פ בצורה חטופה (הכירוג רצה לצאת למרפאה הפרטית והיה לחוץ) כעת אני סובלת מכאבים ולא בטוחה בניתוח שעברתי (שוכנעתי לבצעו). האם יש כאן עילה לתביעה?

על פניו ישנם ניתוחים שעל פי דין מחייבים הסכמה בכתב. בדרך כלל אלו ניתוחים כירורגים. אם הניתוח שעברת עונה על הרשימה דלעיל, ככל ולא החתימו אותך על טופס הסכמה ולא הייתה גם הסכמה בפועל, קמה עילת תביעה ולו בשל היעדר הסכמה מדעת.

29/01/2013 10:40 בני איחור בגילוי מחלה גנטית איחור בגילוי מחלה גנטית
גילו לי רק לאחרונה בגיל 30 פגם גנטי ממנו המסביר היטב ממה אני סובל (יש לי תופעות וכאבים רבים בפניי ואני מגיב בצורה דלקתית וחמוררה לגלוטן ), כל חיי סבלתי מתסמינים אלו ללא שום בירור מצדם של הרופאים המטפלים. כעת הביטוח הלאומי מסרב לתת לי אחוזי נכות גבוהים על אף שהבעיה מוכרת וכאשר אישה בהריון עוברת בדיקת מי שפיר מומלץ לה להפיל את העובר!! מה ניתן לעשות ולמי לפנות?

העובדה שקיימת במקרה כזה המלצה להפלה אינה אומרת באופן ישיר שקיימת זכאות לאחוזי נכות "גבוהים". אחוזי הנכות נקבעים על פי תקנות הביטוח הלאומי ויש לבדוק האם המצב הרפואי עונה עליהן ומהם אחוזי הנכות הרלבנטיים.

27/01/2013 14:49 גלית רשלנות של המכון להתפחות הילד ? רשלנות של המכון להתפחות הילד ?
לפני חצי שנה נתגלתה אצל ביתי בת החמש מחלה גנטית חמורה דרך צילום MRI של המוח. האם יש מקום לתבוע על רשלנות רפואית את המכון להתפתחות הילד בקופ"ח שאצלם היא הייתה מטופלת מגיל צעיר בגלל בעיה אחרת שגויה שיוחסה לה?

שלום גלית,
העובדה שאובחנה מחלה גנטית אינה אומרת שקיימת רשלנות כלשהי במעקב ההריון. ככל והיה מקום להמליץ על בדיקה שהייתה מאבחנת את המחלה והייתה מביאה לתוצאה של אי הריון מקובל ייתכן ותקום אפשרות לבחון תביעה משפטית. הדבר דורש בחינה מקצועית רפואית ומשפטית.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.