סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(102)

טיפול רפואי שעברתם הסתיים בנזק גופני או נפשי שלכם ו/או של מי מיקירכם ? רוצים לבחון האם התנהלות הצוות הרפואי שטיפל בכם עולה כדי רשלנות רפואית ? הגעתם לפורום הנכון. פורום רשלנות רפואית הוא המקום המתאים עבורכם לשם בחינת קיומה של רשלנות רפואית בטיפול רפואי. בין יתר הנושאים לגביהם תוכלו להיוועץ עם עו"ד רן שפירא מנהל פורום זה: על רשלנות רפואית והתנאים להוכחתה, רשלנות רפואית בהריון ולידה, באבחון וטיפול במחלות, בניתוח, או אף בפגיעה באוטונומיה על הגוף (הסכמה מדעת), הולדה בעוולה, ונושאים נוספים. כדאי לדעת – ישנם לא מעט מקרים בהם טיפול רפואי מסתיים בצורה שונה מכפי שתוכנן. תוצאה זו עשויה לנבוע כתוצאה מחריגה בסטנדרט הרפואי הסביר והמקובל מצד הרופא המטפל, העשויה להתברר בסופו של דבר כרשלנות רפואית. לפיכך, במידה ונגרם לכם נזק גוף עקב טיפול רפואי שעברתם, פנו אל מנהל פורום רשלנות רפואית בפורטל - עו"ד רן שפירא, והיוועצו עימו בנושא. פנייתכם תיענה באופן מלא וזריז ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

09/12/2019 08:22 מידד כהן שינוי תרופה, שגרם לנזק רפואי, רשלנות? שינוי תרופה, שגרם לנזק רפואי, רשלנות?
ונזקהקופה החליפה תרופה בעלת השפעה משמעותית על המערכות בגוף, יקרה, אבל הוגדרה כזהה לחלוטין במינון ובאופי הפעולה שלה למטופל. מבינת ההגדרות מינון וכל מה שכתוב בקופסא. אבל מסתבר שהפעולה שלה שונה ומוגברת בפועל וזאת הוכח מדעית. כך שלמעשה נוצרה הטעיה לגבי המטופל, שניזוק מהשינוי בשימוש בה עד כדי ארוע שגרם לנכות. ניתן להראות קשר סיבתי ישיר.
שאלתי מי באחראי המרכזי, הקופה שהחליפה את התרופות, ולא הציעה אפשרות לבחור בינהן. החברה שמיצרת את התרופה וכותבת על הקופסא מידע זהה לישנה יותר.בלי שום הערות אזהרה על ההבדל. אולי זו לא חובתה. או הרופא המטפל עצמו, שלדעתי בעצמו לא לגמרי מבין עד הסוף את ההבדלים בינהם והשפעותים מה גם שזו תרופה חדשה בשוק. ואומר שזה עניין של הקופה ולא שלו. הוא נתן את החלופית שיש בקופה.

08/12/2019 20:10 יניב פיצויים בגין גרימת עקמת בפין פיצויים בגין גרימת עקמת בפין
שלום רב,

זוהי שאלה היפותטית. נגיד שרופא מבצע ניתוח בפין בניגוד לפרקטיקה המקובלת. הניתוח גורם להיווצרות עקמת בזקפה לפין שהיה קודם לכן ישר. המטופל תובע את הרופא ובית המשפט פוסק כי מדובר ברשלנות רפואית.

מה להערכתך סדר גודל של סכום הכסף שייפסק כפיצוי במקרים הבאים:

1. עקמת של 20 מעלות שאינה מפריעה לקיום יחסי מין

2. עקמת של 45 מעלות המפריעה לקיום יחסי מין

תודה,
יניב

לא ניתן לחשב פיצוי בצורה כזו. זה לא מקצועי. מציע שתפנה לעורך הדין שמייצג אותך על מנת שיבצע לך הערכה של סיכויים סיכונים ובהתאם הערכת פיצוי.

אין לי עו"ד ולא מדובר במקרה אמיתי, אלא בשאלה היפותטית שחשוב לי לדעת את התשובה לה. אודה לך אם בכל זאת תתן הערכה גסה של סדר גודל בשני המקרים הנ"ל. (עשרות אלפי ש"ח, מאות אלפי ש"ח, מיליונים...)

אין חישוב היפותטי במשפטים. כל מקרה לגופו. מצטער.

03/12/2019 09:26 קרן סירוב לבדיקה לרגישות ללקטוז סירוב לבדיקה לרגישות ללקטוז
אני סןבלת מבעיות עיכול ובספטמבר האחרון עברתי בדיקת העמסת לקטוז, בדקירה בוריד. אחרי הבדיקה הרופאים גילו לי שקיימת גם בדיקת נשיפה ללקטוז והיא עשויה לתת תוצאות יותר מדויקות. האם זה שלא סיפרו לי על בדיקת הנשיפה מראש, נחשב רשלנות? ביקשתי לעבור בדיקת נשיפה אבל הרופאים מסרבים, האם הסירוב שלהם הוא חוקי?

אני מניח שההפניה נעשתה על פי אינדיקציה קיימת. אם ישנה אינדיקציה לעוד בדיקה ניתן להפנות גם אליה. היעדר הסבר כל בדיקה אפשרית קיימת מבלי שיש אינדיקציה לגביה לא מהווה רשלנות.

08/12/2019 13:58 עמית רופא גסטרו שמסלף תסמינים בתיק האישי רופא גסטרו שמסלף תסמינים בתיק האישי
לפני שנתיים אובחנתי עם מעי רגיז אצל גסטרו ילדים (היום אני בת 19). כשהרופא שאל כמה זמן כואבת לי הבטן בכל פעם, עניתי בפשטות שעד שאתרוקן. זאת אומרת, שאם אני אמורה להתאפק רק כמה דקות, זה אומר שתכאב לי הבטן לכמה דקות, ואם היה מדובר ביום לימודים של 8-9 שעות, הבטן הייתה כואבת לי במשך כל יום הלימודים עד שהתרוקנתי. הרופא רשם שיש לי כאבי בטן שנמשכים בין מספר דקות לשעה. האם זאת רשלנות?

מתנצל אבל איני מבין מה השאלה.

27/10/2019 21:24 עופרי שאלה שאלה
הייתי בבדיקה אצל רופא שאמר לי ללבוש חלוק במקום החולצה לפני הטיפול. הרופא יצא והתחלתי להתלבש אבל הוא חזר תוך זמן קצר כשעדיין לא התלבשתי. האם זה סוג של רשלנות רפואית? האם זה תלוי אם הייתה דרישה להוריד חזיה והאם לבשתי אותה או לא כשהרופא חזר, או במשהו אחר?

איני רואה כל קשר בין השאלה לבין רשלנות רפואית. העובדה כי הרופא חזר בטרם הספקת להתלבש היא ככל הנראה טעות אנוש שלו ואני מניח שהוא יצא ואפשר לך להשלים את החלפת הבגדים.

29/10/2019 23:40 עופרי תשובה

שמרו לי שפגיעה בכבוד ופרטיות המטופל היא רשלנות. אבל בעיקרון הרופא היה אמור להזהיר ולהודיע מתי הוא חוזר לחדר, והוא לא עידכן אותי, ונשאר בחדר עד שסיימתי

אני לא רואה בכך סיבה להתחיל בהליך משפטי כלשהו. זו כמובן דעתי האישית בלבד.

02/11/2019 13:25 עופרי תשובה

כדאי לבקש חוות דעת נוספת?

אמרו לה, מי אמר, שזה רשלנות רפואית! זה הרופא שבדק אותה! ובכלל לא קשור, העיקר לחפש להתלונן על רופא. עם חשיבה עקומה שלא באשמתה, מכניסים ואנשיים לראש לתבוע, והרמת הבנה מזה בכלל רשלנות, לא קיימת. ואז מקבלים כזו פניה. וגם שתיקנת אותה לעניין הפרטיות היא ממשיכה לשאול ולחפש, שמדובר בסך הכל בעניין של התלבשות וברופא שבדק אותה. זה הכל תוצאה של קמפיין מי טו me too, שנשים מעוותות את המציאות לחפש בעיות שלא קימות. התשובה שצריכה להנתן לדעתי. פעם הבאה תלכי לרופאה אישה וזהו. מסכנה ערבבו לה את הראש עם כל מיני זכויות וההבנה בו נאמר לא משהו, ככה נוצרות צרות לרופאים מכלום. אם הייתי רופא מקבל רק גברים.

זה פורום מקצועי והגולשים מצפים לתגובה עניינית של עורכי דין. זה לא משנה אם אתה עורך דין או לא, אינך אמור להתבטא

30/11/2019 14:38 שאלה ברשלנות רפואית תרופה שהוחלפה התרופה זהה כביכול,  וגרמה נכות ונזק תרופה שהוחלפה התרופה זהה כביכול, וגרמה נכות ונזק
הקופה החליפה תרופה בעלת השפעה משמעותית על המערכות בגוף, יקרה, אבל הוגדרה כזהה לחלוטין במינון ובאופי הפעולה שלה למטופל. מבינת ההגדרות מינון וכל מה שכתוב בקופסא. אבל מסתבר שהפעולה שלה שונה ומוגברת בפועל וזאת הוכח מדעית. כך שלמעשה נוצרה הטעיה לגבי המטופל, שניזוק מהשינוי בשימוש בה עד כדי ארוע שגרם לנכות. ניתן להראות קשר סיבתי ישיר.
שאלתי מי באחראי המרכזי, הקופה שהחליפה את התרופות, ולא הציעה אפשרות לבחור בינהן. החברה שמיצרת את התרופה וכותבת על הקופסא מידע זהה לישנה יותר.בלי שום הערות אזהרה על ההבדל. אולי זו לא חובתה. או הרופא המטפל עצמו, שלדעתי בעצמו לא לגמרי מבין עד הסוף את ההבדלים בינהם והשפעותים מה גם שזו תרופה חדשה בשוק. ואומר שזה עניין של הקופה ולא שלו. הוא נתן את החלופית שיש בקופה.

15/11/2019 10:11 יגאל כנר נזיקין- רשלנות רפואית ? נזיקין- רשלנות רפואית ?
שלום.
אישתי עברה תאונת סאגווי בי-ם בחברה שמוציאה טיולים כאלה. נט"ן מד"א פינה אותה לשערי צדק שם אובחנו שבר ופריקת מרפק. בניתוח שנעשה בשערי צדק הוחזר המרפק למקומו והיד גובסה. לאחר 4 ימים נותחה אישתי ברמבם בניתוח שארך כ-3 שעות ובו הוכנסו מסמרים ופלטינות למרפק. למרות תלונותיה על כאבים בכתף היא לא נבדקה בשני בתי החולים . לאחר כחודשיים ובעת שהיא עשתה 3 פעמים בשבוע פיזיותרפיה למרפק הציע לה הפיזיוטרפיסט לבדוק את הכתף. התברר שיש לה קרע שלם ברצועת הכתף ששני בתי החולים לא איבחנו כי טיפלו רק במרפק ולא בכל היד מהכתף ועד כף היד.
כרגע אנחנו בהכנת תביעת נזיקין . האם אפשר במקביל לתבוע רשלנות רפואית של בתי החולים?
תודה
יגאל כנר
0545600190

21/10/2019 11:44 אנונימית רופא גסטרו שנתן הנחיות שגויות לנטילת פרוביוטיקה רופא גסטרו שנתן הנחיות שגויות לנטילת פרוביוטיקה
קרוב לגיל 17 הייתי אצל גסטרו ילדים (היום אני בת 19) שהמליץ על פרוביוטיקה בגלל שיש לי מעי רגיז. הוא אמר ליטול את התוסף תוך כדי ארוחה או בסופה. לפני כמה חודשים הייתי אצל רופאת משפחה שאמרה שיש ליטול את התוסף מוקדם בבוקר כל האפשר וחצי שעה לפני הארוחה. יתרה מזאת, היא אמרה שאסור לעבור למצב שכיבה אחרי נטילת התוסף, דבר שהייתי עושה. האם אפשר לתבוע את הגסטרו בסכום השווה ל-24 אריזות של הפרוביוטיקה (מארז לחודש במשך שנתים) כאשר מארז בודד עולה מאה שקלים בערך, אם משנה המחיר?

איני מבין מה ההבדל התהומי בין לקיחת פרוביוטיקה תוך כדי ארוחה או בבוקר. בכל מקרה, כך או כך, איני רואה בשאלתך כל עילת תביעה.

29/10/2019 23:15 אנונימית תשובה

התזמון של הנטילה חשוב, משום שזמן הנטילה קובע את איכות השפעת התרופה ואת מקום ההתפשטות של החומר הפעיל בה. התרופה אמורה להגיע למעי הגס ולא הדק

23/10/2019 12:00 סופי יחס של קופת חולים למטופל חשדן יחס של קופת חולים למטופל חשדן
נאמר לי לא ממזמן שאם רופא/עובד צוות רפואי חושד שהמטופל לא נותן אמון מלא בו (במטפל) והוא (המטופל) חושד שיפגעו בזכויותיו או יטרידו אותו מינית- קופת החולים תשלול מהחולה זכויות מסוימות.

האם זה נכון?

השאלה לא ברורה בעליל. זכויות המטופל לא נפגעות אלא על פי תנאי החוק וסייגיו.

29/10/2019 23:13 סופי תשובה

אני לא מתכוונת לטיפול בסיסי ביותר, אלא לחוות דעת נוספת/ הפניה לבדיקה או טיפול מתקדמים וכולי. נאמר לי שמטופל המגיע ללא מלווה ומבקש מאיש צוות רפואי (אפילו מראש) להתלוות לבדיקה, הצוות הרפואי לוקח זאת לתשומת ליבו ונהיה פחות מתחשב ומסור למטופל

21/09/2019 13:39 רועי רז סירוב לקביעת תור סירוב לקביעת תור
שלום לכולם,
התחלתי טיפול לבן שלי (בן 3) אצל רופא. היינו צריכים להגיע לטיפול שני ועקב סיבות שונות לא הגענו לתור שנקבע לנו.
מאותו רגע סומנו כ"חסומים לקביעת תור". לא משנה להם כלל סיבת אי ההגעה לתור, פשוט מסרבים לקבוע לנו תור חדש. אנחנו יכולים להגיע רק כל בסיס מקום פנוי, מה שאומר שצריך להתקשר כל פעם שהרופא עובד ולשאול אם יש ביטולים.
מדובר ברופא פרטי שמחכים חודשים לתור אצלו, אין חורים בכלל ובגלל שהפסקנו את הטיפול המצב של הילד החמיר משמעותית.
לא מדובר בטיפול מציל חיים אבל כן חשוב מאד והרופא הנ"ל היחידי שמציע פתרון לבעיה.
האם התנהלות המרפאה חוקית?

שאלתך רלבנטית לשירות לקוחות ולא לרשלנות רפואית. יחד עם זאת, ההתנהלות נראית לי לא סבירה ומציעה לשוחח עם מנהל/ת רלבנטי במקום. בריאות שלמה.

28/10/2019 21:30 אנונימית תשובה

אינני עורכת דין, אבל נדמה לי שראיתי את השאלה שלך בדף הפייסבוק של כללית. האם הבעיה נפתרה?

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.