סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(128)

טיפול רפואי שעברתם הסתיים בנזק גופני או נפשי שלכם ו/או של מי מיקירכם ? רוצים לבחון האם התנהלות הצוות הרפואי שטיפל בכם עולה כדי רשלנות רפואית ? הגעתם לפורום הנכון. פורום רשלנות רפואית הוא המקום המתאים עבורכם לשם בחינת קיומה של רשלנות רפואית בטיפול רפואי. בין יתר הנושאים לגביהם תוכלו להיוועץ עם עו"ד רן שפירא מנהל פורום זה: על רשלנות רפואית והתנאים להוכחתה, רשלנות רפואית בהריון ולידה, באבחון וטיפול במחלות, בניתוח, או אף בפגיעה באוטונומיה על הגוף (הסכמה מדעת), הולדה בעוולה, ונושאים נוספים. כדאי לדעת – ישנם לא מעט מקרים בהם טיפול רפואי מסתיים בצורה שונה מכפי שתוכנן. תוצאה זו עשויה לנבוע כתוצאה מחריגה בסטנדרט הרפואי הסביר והמקובל מצד הרופא המטפל, העשויה להתברר בסופו של דבר כרשלנות רפואית. לפיכך, במידה ונגרם לכם נזק גוף עקב טיפול רפואי שעברתם, פנו אל מנהל פורום רשלנות רפואית בפורטל - עו"ד רן שפירא, והיוועצו עימו בנושא. פנייתכם תיענה באופן מלא וזריז ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

06/08/2020 22:08 יורי מה חובה על רופא לרשום בתיק רפואי? האם המידע יכול להגיע לגורמים אחרים מלבד צוות בית החולים? מה חובה על רופא לרשום בתיק רפואי? האם המידע יכול להגיע לגורמים אחרים מלבד צוות בית החולים?
שלום,
אדם שעומד לפני טיפול רפואי כל שהוא, מטופל בתרופות למחלה אחרת (נפשית) יכול לבקש מהרופא לא לרשום מידע לגבי המצב הנפשי? לידע אותו בעל פה ולסכם איתו שלא לרשום (בהנחה שהטיפול הוא קוסמטי למשל או רופא שינה - לא רופא נפש)
השאלה היא לא אם אפשר לבקש מהרופא - אלה אם מותר לרופא לא לרשום את המידע הזה ברשומה הרפואית?

ושאלה נוספת - האם במידה וירשם, המידע עלול להגיע למשל למי שיכול לשלול רישיונות נהיגה?
אני חושש שבאבחנות מסויימות ויתור על החיסיון הרפואי (למשל על ידי פניה לביטוח לאומי) גוררת פנייה למי שיכול לשלול או לאשר במקרים מסויימים שלילית רישיון.
השאלה אם רישום בבית חולים ציבורי כמו איכילוב שאדם לוקח תרופה מסויימת יכל לגרור פנייה כזאת שעלולה להיגרם בשלילת רישיון נהיגה.

תודה רבה ושבת שלום,

20/07/2020 22:20 דינה שמואלי מציאת מומחה חוות דעת מציאת מומחה חוות דעת
שלום. אנחנו בקשר עם עורך דין שמטפל בתביעה לרשלנות רפואית שגרמה למוות אבי. לאחר מספר ניסיונות כושלים למציאת מומחים רפואיים (שלא התאימו מסיבות שלנו ושלהם) המומחה האחרון שנמצא לא התאים לנו בגלל הסכום הגבוה שדרשה החברה שמצאה אותו על פגישת טרום בדיקת מסמכים (מפאת מורכבות וקושי המקרה ביקשנו קודם לשוחח עם המומחה כדי שידע את התמונה המלאה) וגם כי מדובר בתחום מחלות הריאה.
סיכמנו עם עורך הדין על חוסר התאמת המומחה הנל ב 1.7 ומאז הם מחפשים מומחה אחר- יום רביעי הזה זה כבר שלושה שבועות וטרם נמצא מומחה אחר...

האם שלושה שבועות זה זמן רב למציאת מומחה או שזו תקופה סבירה גם בהתחשב בקורונה?

שלום רב דינה. איתור מומחה בתיק רשלנות רפואית הוא תלוי נסיבות התיק, לרבות רלבנטיות התחום וזהות הנתבע. בהיעדר נתונים קשה לי להתייחס. אם כבר פניתם לעו"ד העוסק בתחום שבחון את האפשרות אני מציע להיוועץ עמו על הנושא ולבחון עמו את הצפי וכיו"ב.

21/07/2020 20:22 דינה מציאת מומחה

שלום רב תודה על תגובתך. דיברתי עם עורך הדין שבוע שעבר והוא אמר שעדיין מחפשים..האם זה בסדר להציק לו כל הזמן או עדיף לחכות עד שיעדכן? מדובר בתביעה נגד שני בתי חולים שהתרשלו בטיפול אונקולוגי באבי וגרמו למותו בטרם עת מזיהום (כאשר היה נקי מסרטן וסבל מתופעות לוואי מהטיפול הביולוגי אבל הם טענו אחרת) מדובר בתחום סרטן הריאות

שלום שוב. אני מבין מדבריך שאתם מיוצגים על ידי עו"ד ולכן התשובה הטובה ביותר הינה לפנות אליו לקבלת תשובות לשאלותיך.

30/07/2020 16:52 יוסי עוגמת נפש מחוסר קבלת טיפול רפואי עוגמת נפש מחוסר קבלת טיפול רפואי
שלום, יש לי אסימטריה בעצמות הפנים: זיגומה מימין שקועה, לסת עליונה שקועה בשני הצדדים, וסטייה לסת תחתונה וסנתר. בעקבות זאת יש לי מראה לא אסטטי הבולט במיוחד באיזור העיניים וגורם לראייה כפולה. שנים אני מנסה לגלות ולהבין מה יש לי אך הרופאים לא אבחנו נכון או יותר נכון לא רצו לגלות לי. מכיוון שהבעייה מתבטאת גם בארובות העיניים וגם בלסתות, הלכתי לבדיקות בשני התחומים. קודם הלכתי לאוקולופלסטיקאים , שניסו לקצר גובה עפעף שלא צלח מכיוון שהאבחון לא נכון וזה ניתוח רשלני, צריך לטפל בעצמות הפנים. למרות שטענתי יכול להיות שיש לי שברים בארובות אך הרופא שטיפל בי בזמנו טען שאין. יותר מאוחר במשך השנים בביח מחלקת אוקולופלסטיקה בצילום נכתב שיש שברים בשתי הארובות אך אין צורך לטפל. פניתי למחלקת פה ולסת בבילינסון וטענתי לאסימטריה בפנים וקליקים במפרק, הרופא הסכים איתי שיש ןאיכשהו הוא ניסה למשוך אותי שאקבל טיפול אצלו באופן פרטי כי הקופה לא מממנת, הסכמנו שאם אשיג אישור מהקופה נתקדם. אכן השגתי אישור מהקופה ואז אמר לי שהוא יעשה ישיבת צוות במחלקה וידונו, הפלא ופלא דחו אותי מלטפל בי למרות האישור שקיבלתי מהקופה, ולמרות הממצאים. האם אני יכול לתבוע על עוגמת נפש, על חוסר אבחון נכון, גם של רופאי העיניים, וגם של מחלקת פה ולסת בבילינסון(בעיקר הם) כי יכלו לטפל בי מזמן. זה מונע ממני ליצור זוגיות והשנים עוברות. כרגע בן 36 . הייתי שמח לקבל עזרה שקודם אקבל טיפול הולם, ניתוח. וגם פיצוי על עוגמת נפש. אשמח לתשובה.

שלום רב, העובדות מהפן האובייקטיבי והסובייקטיבי מחייבות בחינה רצינית. לא ניתן לדעת על פי דבריך האם באמת יש דבר מה לא ראוי בטיפול שקיבלת. ייתכן וישנה הצדקה רפואית שלא לבצע את הטיפול שביקשת וייתכן ולא. יש לבדוק את הנושא ולא ניתן על פי שאלתך להגיע למסקנה.

23/06/2020 02:15 כלילה הכרחה לקבל טיפול הכרחה לקבל טיפול
האם זה נכון שאת חולי הקורונה מכריחים לקבל טיפול?אני לא מדבר על בידוד-אני מדבר על טיפול.
זה שעורוריה!כי יש והיה הרבה מחלות מדבקות.ושלא נדבר על כך שאין באמת תרופבה ספציפחת לקורונה.ובטח לא בטוחה.
איך אפשר להלחם בחוק הזה???

שלום רב, אני לא בדיוק מבין את מהות השאלה. ככל הידוע לי חולה קורונה, ככל חולה במחלה אחרת זכאי לקבלת טיפול.

האם זה נכון שהמדינה יכולה להכריח חולה קורונה לקבל טיפול אפילו שהוא לא מעונין בשום טיפול?

אני מדגישה-שאני לא שואלת על ענין הבידוד.אלא רק על הטיפול במחלה.

הוא שומר על בידוד לגמרי אבל לא מעונין, מסיבותיו שלו ,לקבל טיפול.אבל יש דרך להלחם בדיקטטורה הזאת?האם באמת יכולים להכריח חולה קורונה לקבל טיפול לפי החוק????

האם אדם שמקבל התקף לב מחויב לקבל טיפול? האם אדם שנמצא באירוע מוחי חייב לקבל טיפול? התשובות לטעמי ברורות. כאשר אדם חולה, על הצוות הרפואי לטפל בו תוך שמירה על כל הכללים המשפטיים לרבות קבלת הסכמה מדעת. אני מניח שהתשובה שלי ברורה.

14/07/2020 04:24 כלילה כן,אבל

עןבדה שבבית חולים והשוטרים אוומרים שהוא מחויב לקבל טיפול כי זה בחוק "צו העם" ולא כמו טיפולים אחרים.
ושאלתי גם באגודה לזכויות החולה -והם טוענים שבקורונה יכולים לחייב לקבל טיפול.
אז אני שואלת אם יש משהו שאפשר לעשות בכול אופן כדי להלחם בזה??

08/07/2020 14:58 יהודה ביה ביה"ח נתנה לבת שלי ת.ז. של מישהו אחר
שלום
נולדה לי בת לפני כחצי שנה ואתמול כשרציתי לקבוע תור לרופא מכיון שלא הרגישה בטוב אמרו לי בקופ"ח שהיא לא מבוטחת בביטוח לאומי

בבדיקה שערכתי בסיוע ח"כ ישראל אייכלר ולשכתו התבררה שהבי"ח נתנה את אותו ת.ז. גם לתינוקת אחרת ולכן נוצרה בלבול ובטיפולם מול משרד הפנים וביטוח לאומי קיבלתי בשבילה מספר זהות זמני עד שתקבל מספר קבוע

אשמח לדעת אם אפשר לקבל פיצויים על זה

תודה רבה
יהודה

01/07/2020 21:29 גילי רשלנות רפואית רשלנות רפואית
שלום
האם בית החולים מחוייב למסור לי דו"ח אירוע חריג המתאר את מקרה הרשלנות שהתרחש? אין מחלוקת לגבי המקרה, אני רוצה לקבל אותו בכתב.
תודה

השאלה היא למה הנך קורא דוח אירוע חריג. ישנם מסמכים שבית החולים מחויב להעביר בהיותם מסמכים רפואיים וישנם מסמכים שנערכים "לקראת תביעה" אשר אותם בית החולים אינו חייב להעביר.

03/07/2020 20:51 גילי המשך- תודה

הבנתי שבכל מקרה חריג ממלאים בבית החולים דוח אודות המקרה. בית החולים מוכן למסור לי את המסמכים הרפואיים הרגילים, אך לא מוזכר שם דבר מהאירוע שקרה, הוא לא הוכנס לתיעוד הניתוח.
אני מעוניינת לקבל דוח בו מפורט המקרה שקרה והסבר מצד הרופאה שטיפלה בי (שלא מכחישה את המקרה), הכל נאמר לי בשיחה ואני רוצה שזה יהיה כתוב.

כפי שפרטתי קודם, איני סבור שבית החולים יעביר מסמך פנימי שנערך לצורכי משפט. בית החולים מחויב להעביר את התיק הרפואי המלא על פי חוק זכויות החולה.

29/06/2020 07:49 רוני הכרה בתסמונת הכרה בתסמונת
האם ילד שנולד עם תסמונת פראדר ווילי מוכר כרשלנות רפואית? למרות שהאם עברה את כל הבדיקות האפשריות בהריון

שלום רב,
על מנת לבחון אפשרות לרשלנות בהיעדר אבחון תסמונת גנטית כאמור בשאלתך, יש מקום לבחינת מעקב ההריון לרבות הצורך לביצוע בדיקות גנטיות מקדימות לרבות יכולתן של אלו לאבחן את התסמונת עובר ללידה. מציע לך לפנות לעורך דין לבירור מעמיק של הנושא ולהגעה למסקנה מקצועית.

16/06/2020 08:56 דבורה שכר טרחה בגישור שכר טרחה בגישור
שלום
רציתי לשאול אם צד מסויים משלם בגישור 75% ואני שילמתי 25% למגשר האם זה גורם לו לנטייה לצד השני?
אני שואלת לא מה אמור להיות אלא מה קורה בפועל או מה עלול לקרות.

מגשר צריך להיות אובייקטיבי ונטרלי ללא קשר למי משלם לו את שכרו.

14/06/2020 19:02 דניאל טרואני שכר טרחה מקסימלי בתביעות לשיקום מקצועי בביטוח לאומי שכר טרחה מקסימלי בתביעות לשיקום מקצועי בביטוח לאומי
שלום רב,
אני זקוק לייעוץ משפטי בנושא תביעת שיקום מקצועי בביטוח לאומי.

לפני כשנה הגשתי תביעה לנכות כללית בביטוח לאומי מטעם עורכת דין באשדוד.
הסכם שכר הטרחה היה 800 ש"ח פתיחת תיק + 1000 ש"ח לועדות רפואיות + 16% מהקצבת הנכות.
התביעה נכשלה ולא הצלחנו להשיג קצבה מביטוח לאומי.
במקום זה פנינו לשיקום מקצועי בביטוח לאומי על מנת לקבל סיוע במימון בלימודים.

כעת עורכת הדין דורשת 16% מכל תשלום שאקבל מהשיקום המקצועי.
לדוגמה, מתוך שכר לימוד שנתי של 12,000 ש"ח היא תגבה 16% שכר טרחה.
כנ"ל לגבי תשלומים על נסיעות, ספרי לימוד, קורסים, דיור במעונות וכו'.. היא דורשת 16% מכל תשלום שאקבל.
בנוסף לכך היא רוצה לגבות 16% מתשלום דמי השיקום החודשיים. (16% מתוך 3300 כל חודש.)
העו"ד טוענת שאני כפוף לתשלום מכיוון שהחוזה מחייב אותי לשלם לה 16% מכל תשלום שאקבל מהשיקום בביטוח לאומי.


מבדיקה באתר "כל זכות" ואתרי זכויות נוספים, הבנתי ששכר הטרחה המקסימלי לתביעות שיקום מקצועי בביטוח לאומי הינו 1600 ש"ח (800 ש"ח פתיחת תיק + 800 ש"ח תוספת על הצלחה בתביעה) מדובר בסכום נמוך יותר בהרבה ממה שהעו"ד דורשת שאשלם לה.
כתוב שעל פי החוק אסור לגבות שכר טרחה גבוה מזה.


כעת עורכת הדין מאיימת לתבוע אותי ולדרוש ממני אלפי שקלים בגין התביעה לשיקום המקצועי.


האם מותר לה לעשות דבר כזה? זה חוקי מה שהיא עושה?
אני זקוק לייעוץ משפטי בנושא בדחיפות, אני מפחד שהיא תממש את האיומים שלה ותתבע אותי.

מצורף קישור לאתר "כל זכות" בו מפורט כי שכר הטרחה המקסימלי לתביעות שיקום מקצועי לא יעלה על 1600 ש"ח.

שלום רב,
על פי הידוע לי בנושא שיקום שכר הטרחה המקסימלי על פי החוק הוא דמי פתיחת תיק של 800 ש"ח + 800 ש"ח. לא ידוע לי על אפשרות לגבות מתוך שכר לימוד ו/או כדומה. אני מציע שתבקשי מעוה"ד שתפנה אותך למקור החוקי לגבייה הנ"ל.

09/06/2020 08:33 אירית קרע דרגה 3b קרע דרגה 3b
היי...
לידה שהסתיימה בקרע דרגה 3b (לא מכשירנית)
האם זו עילה לתביעה?
כתוצאה מכך סובלת מאי שליטה בסוגרים

שלום רב, גרימת הקרע היא למעשה הנזק. יש לבחון האם המקור לנזק הוא ברשלנות. לשם כך צריכים לשמוע את מלוא העובדות ולבחון את התיעוד הרפואי. ממליץ לפנות לייעוץ אישי ע"י עו"ד.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.