סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(164)

טיפול רפואי שעברתם הסתיים בנזק גופני או נפשי שלכם ו/או של מי מיקירכם ? רוצים לבחון האם התנהלות הצוות הרפואי שטיפל בכם עולה כדי רשלנות רפואית ? הגעתם לפורום הנכון. פורום רשלנות רפואית הוא המקום המתאים עבורכם לשם בחינת קיומה של רשלנות רפואית בטיפול רפואי. בין יתר הנושאים לגביהם תוכלו להיוועץ עם עו"ד רן שפירא מנהל פורום זה: על רשלנות רפואית והתנאים להוכחתה, רשלנות רפואית בהריון ולידה, באבחון וטיפול במחלות, בניתוח, או אף בפגיעה באוטונומיה על הגוף (הסכמה מדעת), הולדה בעוולה, ונושאים נוספים. כדאי לדעת – ישנם לא מעט מקרים בהם טיפול רפואי מסתיים בצורה שונה מכפי שתוכנן. תוצאה זו עשויה לנבוע כתוצאה מחריגה בסטנדרט הרפואי הסביר והמקובל מצד הרופא המטפל, העשויה להתברר בסופו של דבר כרשלנות רפואית. לפיכך, במידה ונגרם לכם נזק גוף עקב טיפול רפואי שעברתם, פנו אל מנהל פורום רשלנות רפואית בפורטל - עו"ד רן שפירא, והיוועצו עימו בנושא. פנייתכם תיענה באופן מלא וזריז ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

15/10/2021 02:23 טטיאנה מרקוס טיפול רפואי בקטין מבלי לראות אותו בפועל טיפול רפואי בקטין מבלי לראות אותו בפועל
בת שלי נמצאת בפנימייה .היה לה תגובה על כדור קשב וריכוז.פסיכיאטרית קבע לה טיפול בלי לראות אותה פיזי ולאבחן מצבה .מציינת שבת שלי לא מטופלת פסיכיאטרית.ואף פעם לא היתה בטיפול או מעקב.אטנט קדור קשב וריכוז נקבע על-ידי נורולוג.
הרופאה קבע לה כדורים כבדים מאוד שלא עזרו עשו מצב יותר חמור .העם זה חוקי לקבוע טיפול בלי לראות מטופל?

טיפול נמדד בסבירותו בנסיבות העניין. אין כל חובת מגע ו/או חובה אחרת. כל דבר ונסיבותיו כאמור.

09/10/2021 20:02 אסיה ייפוי כוח לבית החולים ממלחתי ייפוי כוח לבית החולים ממלחתי
מי חותם ייפוי כוח לבית החולים ממלחתי לניהול הליך. האם נכון שהיועץ המשפטי לממשלה מטעם בית החולים למשרד פרטי ולתקופה עש סוף השנה. עורכי הדין לא ממהרים להגיש כתב הגנה ולא ברור לי מה יהיה בהמשך.
תודה

שאלה לא ברורה. בית חולים יכול למנות עו"ד לטיפול בתיק.

10/09/2021 12:59 אלי לוי חוק זכויות החולה וזכות נוכחות בזמן טיפול רפואי חוק זכויות החולה וזכות נוכחות בזמן טיפול רפואי
שלום
רציתי לברר את זכויות האפוטרופוס שהנו בן של חולה ומטפל בחולה

בחור זכויות החולה ישנה הוראה המאפשרת נוכחות של בן משפחה או מטפל בזמן טיפול רפואי ובהתאם להגדרת החוק גם טיפול סיעודי.מהו היישום של הוראה זו במקרה של חולה ללא הכרה

האם שינוי תנוחה, החלפת חיתול, טיפול בפצע לחץ מוגדר כטיפול סיעודי

במידה וכן האם האפוטרופוס יכול להיות נוכח בכל זמן כזה של טיפול גם בשעות שאינן שעות ביקור בבית חולים?

תודה

סעיף 6א לחוק זכויות החולה מפרט את התנאים לנוכחות. מציע לקורא את נוסח החוק. על פניו, למטופל יש זכאות לנוכחות מלווה בביצוע טיפול/בדיקה. מצד שני ישנם סייגים שייתכן וחלק מהדוגמאות יכולות להיבנות מהם. נושא שעות הטיפול נועד גם לבריאות החולה ולשמירה על פרטיות חולים נוספים.

29/09/2021 11:21 אורח הפרת סודיות רפואית שהוכחשה הפרת סודיות רפואית שהוכחשה
עו"ד שלום,
לאחר ביקור אצל רופא בבית חולים, פקידת הרופא שלחה דרישות בקשה להשלמות מסמכים רפואיים, החושפים מידע רפואי אודותיי למקום עבודתי. הפקידה אשרה בפניי טלפונית פעמיים , שכך עשתה. וכשהתלוננתי בפניה ובפני פנ"ץ נטען שלא העבירו את המסמך.
האם העובדה שהפקידה אשרה בפניי פעמיים יש בה כדי להוות פגיעה בסודיות רפואית?
תודה

גם המזכירה מחויבת בסודיות והעובדה שהרופא נעזר לצורך השלמת מסמכים בירוקרטיים אינה לדעתי עילה של פגיעה בפרטיות ובסודיות רפואית. כמובן שכל מקרה דורש בחינה ספציפית.

10/09/2021 10:53 אמיר תביעה בגין עוגמת נפש תביעה בגין עוגמת נפש
עו"ד שפירא הנכבד,
האם ניתן לתבוע רופא שציין בכתב, שנגרמה למטופל "עוגמת נפש" כתוצאה ממעשיו.
תודה,
שנה טובה,
אמיר

לא ברורה השאלה. בכל מקרה, גם אם נגרמה עוגמת נפש, אין הדבר אומר שישנה רשלנות שגרמה לאותה עוגמת נפש. תביעה ניתן להגיש כאשר קיימת עילת תביעה.

14/07/2021 07:24 צילה למי עליי לפנות במקרה הבא למי עליי לפנות במקרה הבא
נודע לי שבמחשב קופת חולים נוספה לי אבחנה של דיכאון. במחשב לא מצויין מי הרופא שנתן האבחנה ומתי (באיזה שנה) ניתנה.

למי עליי לפנות במקרה בו אני מעוניינת שימחקו את האבחנה, כי זה טעות מעולם אף רופא לא אבחן לי דיכאון, ולחילופין במקרה בו אני דורשת שיציינו במחשב את התאריך שבו ניתנה האבחנה.

תודה רבה

עליך לפנות לגורם הרפואי שרשם את האבחנה ולוודא את נכונותה לרבות אפשרות מחיקתה.

01/08/2021 09:54 אורח הפרת סודיות רפואית מצד חברת ביטוח הפרת סודיות רפואית מצד חברת ביטוח
שלום רב,
הגשתי תביעה לחברת ביטוח בפוליסה ספציפית דרך טופס מקוון יעודי ואתר יעודי. לצערי המידע כולל הצרופות הרפואיות הועברו למחלקה אחרת בחברת הביטוח חברת בת, לפוליסה ישנה שבוטלה לפני כ-4 שנים, וקבלתי מהם מכתב שכל החומר הועבר אליהם.. ומאחר והפוליסה סגורה הם דוחים את התביעה. במקביל התביעה אושרה בתביעת הפוליסה הנכונה.
האם העובדה שחברת הביטוח העבירה חומר רפואי סודי למחלקה לא רלונטית ,חברת בת, אחרת והחומר נחשף לעובדים ונבדק ע"י עובדים שלא היו אמורים לצפות בזה. האם יש בכך הפרת סודיות מצד חברת הביטוח?

אני מניח שחתמת מול חברת הביטוח על טופס ויתור על סודיות רפואית שמאפשר להם להעביר את התיעוד. מכל מקום, ניתן לבחון זאת ולשאול באופן ספציפי.

24/05/2021 14:45 מ השפעת טיפול פסיכולגי דרך קופח על משרה עתידית השפעת טיפול פסיכולגי דרך קופח על משרה עתידית
באם אני מטופלת בטיפול פסיכולוגי דרך קופח ע״י פסיכולוג(לא תרופתית. שיחות בלבד) האם זה מתועד בתיק האישי והאם יכול להשפיע בעבודות עתידיות שלי?

טיפול פסיכולוגי ככל טיפול מחייב תיעוד. עם זאת הדבר לא פוגע בזכותך לחסיון רפואי ומכאן שאין לאף גורם גישה לתיעוד זה אלא בהסכמתך.

20/01/2021 09:48 שרון מכירת תרופה שפג תוקפה מכירת תרופה שפג תוקפה
שלום רב,
שאלה קטנה. בהריון שלי קיבלתי מרשמים לתרופות נגד בחילות והקאות כי סבלתי מהיפרמזיס.
התרופה מאוד יקרה ופעם אחת הרוקחת בקופת חולים הציעה לי לרכוש חצי חבילה והסכמתי כי הייתי לקראת סוף ההריון וחשבתי שאולי לא אשתמש בכל החבילה.
אולם לאחר מכן הסתבר לי כי היא מכרה לי קופסה שפג תוקפה מאחר ומרגע הפתיחה הקופסה ניתנת לשימוש לחודשיים וכאשר רכשתי את הקופסה היא הייתה כבר פתוחה מעל לחודשיים.
מבחינה משפטית אני זכאית לדרוש מהם פיצוי כלשהו ?
תודה רבה
שרון

ניתן לדרוש פיצוי ככל וישנה רשלנות שגרמה לנזק. ככל ולא נגרם נזק אז גם אם יש עילת תביעה אין מקום לטעמי להליך משפטי.

הנזק שנגרם הוא שהתרופה לא היייתה יעילה ולא הביאה להפחתת התופעות שהיא הייתה צריכה להפחית . האם כדאי לנסות קודם לפנות לבית מרקחת אישית ולדרוש פיצוי ללא הליך משפטי ? החוק קובע פיצוי קבוע למקרה מסוג זה ? איך מחשבים את הפיצוו ?

28/04/2021 00:25 יעקובי רשלנות טיפול יישור שיניים רשלנות טיפול יישור שיניים
ביצעתי טיפול בקשתיות שקופות אצל רופא שהוא לא מומחה ליישור שיניים , עברתי הדבקה של קוביות בתחילת הטיפול והסרה בסוף הטיפול , גם במהלך ההדבקה וגם בהסרה הרופא טיפל ללא סייעת כלל . בהסרת הקוביות כשהוא עובד ללא סייעת ומחזיק ביד שמאל את השואב וביד ימין את המשייף הוא גרם לי לדלקות בחניכיים וסדקים בזגוגית השן . הרופא התרשל והתברר לי שעל פי נוהל משרד הבריאות רוםא שיניים חייב לעבוד עם סייעת .
היות וגם תוצאת הטיפול לא טובה כי השיניים נשארו עקומות והרופא הציע טיפול נוסף שכולל שוב הדבקה והסרה של קוביות וזאת ללא סייעת למרות בקשתי כי אני חולה במחלות כרוניות .
האם קיים סיכוי טוב לתבוע ולבקש את כספי בחזרה , למרות שהציע תיקון על חשבונו אבל הוא לא עובד עם סייעת

שלום רב, יש לבדוק האם תוצאת הטיפול הינה חוסר הצלחה או שנובעת מרשלנות בביצוע. לשם כך יש לבחון את התיעוד ולהיוועץ עם מומחה מתאים. עניין הצעת התיקון אינה מעידה בהכרח על רשלנות אך נכון יהיה להיוועץ עם עו"ד בתחום. מציע לפנות לייעוץ אישי.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.