סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(156)

טיפול רפואי שעברתם הסתיים בנזק גופני או נפשי שלכם ו/או של מי מיקירכם ? רוצים לבחון האם התנהלות הצוות הרפואי שטיפל בכם עולה כדי רשלנות רפואית ? הגעתם לפורום הנכון. פורום רשלנות רפואית הוא המקום המתאים עבורכם לשם בחינת קיומה של רשלנות רפואית בטיפול רפואי. בין יתר הנושאים לגביהם תוכלו להיוועץ עם עו"ד רן שפירא מנהל פורום זה: על רשלנות רפואית והתנאים להוכחתה, רשלנות רפואית בהריון ולידה, באבחון וטיפול במחלות, בניתוח, או אף בפגיעה באוטונומיה על הגוף (הסכמה מדעת), הולדה בעוולה, ונושאים נוספים. כדאי לדעת – ישנם לא מעט מקרים בהם טיפול רפואי מסתיים בצורה שונה מכפי שתוכנן. תוצאה זו עשויה לנבוע כתוצאה מחריגה בסטנדרט הרפואי הסביר והמקובל מצד הרופא המטפל, העשויה להתברר בסופו של דבר כרשלנות רפואית. לפיכך, במידה ונגרם לכם נזק גוף עקב טיפול רפואי שעברתם, פנו אל מנהל פורום רשלנות רפואית בפורטל - עו"ד רן שפירא, והיוועצו עימו בנושא. פנייתכם תיענה באופן מלא וזריז ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

28/04/2021 00:25 יעקובי רשלנות טיפול יישור שיניים רשלנות טיפול יישור שיניים
ביצעתי טיפול בקשתיות שקופות אצל רופא שהוא לא מומחה ליישור שיניים , עברתי הדבקה של קוביות בתחילת הטיפול והסרה בסוף הטיפול , גם במהלך ההדבקה וגם בהסרה הרופא טיפל ללא סייעת כלל . בהסרת הקוביות כשהוא עובד ללא סייעת ומחזיק ביד שמאל את השואב וביד ימין את המשייף הוא גרם לי לדלקות בחניכיים וסדקים בזגוגית השן . הרופא התרשל והתברר לי שעל פי נוהל משרד הבריאות רוםא שיניים חייב לעבוד עם סייעת .
היות וגם תוצאת הטיפול לא טובה כי השיניים נשארו עקומות והרופא הציע טיפול נוסף שכולל שוב הדבקה והסרה של קוביות וזאת ללא סייעת למרות בקשתי כי אני חולה במחלות כרוניות .
האם קיים סיכוי טוב לתבוע ולבקש את כספי בחזרה , למרות שהציע תיקון על חשבונו אבל הוא לא עובד עם סייעת

שלום רב, יש לבדוק האם תוצאת הטיפול הינה חוסר הצלחה או שנובעת מרשלנות בביצוע. לשם כך יש לבחון את התיעוד ולהיוועץ עם מומחה מתאים. עניין הצעת התיקון אינה מעידה בהכרח על רשלנות אך נכון יהיה להיוועץ עם עו"ד בתחום. מציע לפנות לייעוץ אישי.

06/04/2021 13:54 שי רשלנות של רואה חשבון רשלנות של רואה חשבון
רואה חשבון ביצע תאום מס עבורי וסוכם כי הוא יגבה עבור הכנת הדוח טיפול מול רשיות המס 20% מכל החזר שהתקבל.
לאחר הטיפול התברר שאין החזר- אלא שאני חייב למס ההכנסה.
מה שכר הטירחה שצריך לשלם לרואה החשבון? (לפי הסיכום- כלום) האם זה נכון?

מדובר בפורום רשלנות רפואית ולכן איני יכול לענות לשאלה זו.

01/04/2021 18:10 וסי התישנות התישנות
1. האם יש התיישנות על תביעה לפיצוי בגין רשלנות רפואית? 2. האם ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בתביעות קטנות? בלי עורך דין? 3. האם נהוג או כדאי לשלוח מכתב התראה לפני הגשת תביעה בנושא? חג שמח

1. יש התיישנות. כמו בכל תביעה אזרחית ההתיישנות הינה 7 שנים כאשר ישנם חריגים שונים למקרים ספציפיים. 2. איני רואה מצב בו שופט דן בתביעת רשלנות רפואית כתביעה קטנה. לרוב בשל המורכבות יעבירו את המקרה לסדר דין רגיל. 3. שליחת מכתב התראה - אין כל חובה כזו. ניתן לשלוח מכתב וניתן לפעול להגשת תביעה באופן ישיר. אין נוהג בנושא וזה תלוי מקרה.

31/03/2021 11:24 דויד נקב בשלפוחית נקב בשלפוחית
שלום רב,

כמה ימים לאחר הליך turbt להסרת גידול בשלפוחית השתן חשתי כאבים באזור האגן והבטן, הופנתי למיון עי רופא המשפחה, שם גילו דליפה ונקב בשלפוחית השתן, אושפזתי כתוצאה מכך במשך מספר ימים בבית החולים.

1. האם יש עילה להגשת תביעה בנושא?
2. האם מדובר ברשלנות רפואית, אך יודעים?
3. האם בית חולים שביצע את ההליך מוגן מתביעה בנושא?

האמור יכול להעלות לכדי עילת תביעה ככל וישנה רשלנות שגרמה למקרה וככל ונגרם נזק שמצדיק ניהול הליך משפטי. ככל ואושפזת ולאחר מכן הכל חזר למקומו בשלום איני חושב שכדאי לקדם הליך משפטי.

07/03/2021 22:23 אורטל כריתת חצוצרה וחוסר פריון כריתת חצוצרה וחוסר פריון
שלום וברכה,
בת 28 עם 2 ילדים שהגיעו ספונטני ובקלות ב"ה.
לפני כ10 חודש חוויתי הריון חוץ רחמי, בהתחלה מספר רופאים בבית החולים ובקופת החולים איבחנו שק רחמי התואם לשבוע ההריון, לאחר כשבוע במעקב הרופאה ראתה שק אך טענתה כי לא רואה דופק. משם הופנתי לאול' והטכנאית איבחנה שההריון נמצא בכלל מחוץ לרחם. בשלב הזה הייתי כבר שבוע 7 , הבטא היתה כבר גבוהה ולא היה מנוס מניתוח לטענתם.
היום 10 חודש אחרי עדיין לא מצליחה להרות. בוצע לי ניתוח לכריתת שרירן שהתגלה במעקב זקיקים , ובניתוח התגלה גם שארית הריון ברחם. ואני שואלת, איך ייתכן שהזניחו את זה בניתוח להוצאת החצוצרה בזמנו? כולם מסכימים שהממצא הזה מפריע רבות לפריון. מוסיפה כי רוב הרופאים הפנו אותי ישרות לIVF לפני צילום רחם בכלל בגלל החצוצרה החסרה.
האם ניתן לתבוע על רשלנות רפואית א. על אבחון מאוחר של הריון מחוץ לרחם?
ב. על כריתת חצוצרה שאולי יכלה להימנע ?
ג. על השארת שארית ההריון ברחם?יש לי מסמך המתעד כי מס' רופאים ראו שק ברחם.
אגב מאז הכריתת חצוצרה שום רופא לא אסכים לבצע לי אול' אלא רק הפנו לIVF וטענו כי אין צורך בגלל הניתוח שהיה.
אודה למענה.

שאלות רפואיות רבות שאין לדעת את תשובתן לרבות את השלכתן על הפן המשפטי. אני מציע, ככל ונגרם נזק כתוצאה מההליכים, לפנות לייעוץ אישי ולבצע בירור מעמיק בנוגע לקיומה של עילת תביעה.

10/03/2021 10:58 מיכל מה ניתן לעשות במקרה הבא מה ניתן לעשות במקרה הבא
בבית חולים יש חומר עליי כמטופלת שם בשנת 2006. בית חולים סרב למסור לי את התיק הרפואי שלי בתירוץ שזה יפגע בי אם אחשף לחומר שבתיק. (ברור שזה סתם תירוץ אני הגשתי בעבר תלטנה במשטרה בגין חוויותי בבית החולים ויש לבית חולים אינטרס למנוע ממני את התיק) מה ניתן לעשות על מנת לאלץ את בית חולים להמציא לי עותק מהתיק הרפואי שלי.

תודה רבה

על פי חוק זכויות החולה יש למטופל זכות לקבלת עותק הרשומה הרפואית בעניינו. כך שככל ולא עונים על כל חריג שמאפשר אי המצאה, חובה להעביר למטופל את עותק הרשומה כאמור.

11/03/2021 11:19 רותם טעות רופא משפחה טעות רופא משפחה
סבא שלח שסובל משלל מחלות ובעיות רפואיות. לאחר ביקור פרטי אצל פרופ' בעל שם, קיבלנו דף עם הוראה שמנחה את רופא המשפחה לספק לו כדורים במינון 50 מ"ל, רופא המשפחה רשם מרשם ל- 200 מ"ל. וכך סבא שלי קיבל את המרשם ל 200 מ"ל ונטל את התרופות הללו. לאחר זמן קצר הבחנו כי מדד לחץ הדם שלו נמוך וממשיך לרדת ואז בדרך מסוימת דודה שלי גילתה כי רופא המשפחה לא פעל לפי הוראות וטעה במימון התרופות. האם אפשר לתבוע על בסיס עילה זאת ומהו בערך הסכום שאפשר לקבל עבור טעות זאת?

ככל ואכן הייתה טעות במינון שגרמה לנזק ניתן לשקול הליך משפטי. ואולם, על פי השאלה עולה שלא נגרם כל נזק והכל חזר על מקומו בשלום. אם כך, אני לא חושב שכדאי להתקדם משפטית.

27/03/2021 12:25 יוליה רשלנות בביצוע בדיקת CT רשלנות בביצוע בדיקת CT
שלום וברכה
אמא שלי הגעה לביצוע בדיקת CT לאזור הבטן והחזה, בדיקת אשר צריכה להתבצע בו זמנית , בנוסף לפני הבדיקה מוחדר לווריד חומר ניגוד (יוד). הבדיקה התבצעה ואמא שלי נשלחה להתלבש בסיומה, בשלב הזה הגיעה האח האחראי על בדיקות הCT אל החדר ואמר לאחות אשר הייתה נוכחת במקום שאמא שלי צריכה גם בדיקת חזה. האחות הסבירה שאמא שלי צריכה לקבך מנה נוספת של יוד לווריד רק שהפעם היא תקבל אותה במינון נמוך יותר והבדיקה צריכה להתבצע שוב, מה שמגדיל את רמת הקרינה שאמא שלי נחשפה אלייה בגלל חוסר תשומת לב של הצוות המבצע. אשמח לדעת האם מדובר ברשלנות רפואית?

שלום רב, איני יודע אם הדבר היה צריך להתרחש או שמא מדובר בעודף יוד שמקורו בחוסר תשומת לב. כך או כך ככל ולא נגרם כל נזק איני רואה מקום לעניין משפטי פה.

11/02/2021 13:29 אור ממצאי נוירולוג שנעשו ללא בדיקה פיזית ומשמעות אבחנה ממצאי נוירולוג שנעשו ללא בדיקה פיזית ומשמעות אבחנה
1) האם נוירולוג קופ"ח יכול לרשום ממצאי בדיקה כאלו, מבלי לבצע בדיקה פיזית של המטופל ועל סמך שיחה בלבד עם המטופל . להלן הממצאים:

"עצבים קרינאלם תקינים. כוח גס שמור. החזרים הופקו שווים וערים. ללא הפרעה צרבלרית. יציבה בהליכה."

או שממצאים כאלה מחייבים בדיקה פיזית של הנוירולוג את המטופל?

2)מה המשמעות של האבחנה הבאה, שנרשמה ע"י נוירולוג , מה זה אומר?

להלן האבחנה: OBSERVATION-PATIENT UNDER OBSERVATION

תודה רבה

המדובר בפורום רשלנות רפואית ולא בפורום רפואי ולכן לא ניתן להשיב שאלות שבסיסן ברפואה. ככלל, על רופא שמתעד בדיקה מן הסתם החובה לכך שהוא אכן בדק.

21/02/2021 02:29 שיר ניתוח אף ניתוח אף
שלום,
האם קיימת עילה לתביעה?
עברתי ניתוח אף ב 2018 תחת הרדמה כללית. בייעוץ נאמר שיתבצע יישור מחיצה אך לא דובר על השתלת סחוס מהמחיצה על המחיצה עצמה כל שכן לא על הסיכונים האפשריים. הושתלו שני סחוסים, אחד בכל צד של המחיצה.
בלילות בלתי אפשרי לישון על צד שמאל עקב תחושת כבדות איומה על המחיצה שגורמת לחסימה של כניסת אוויר. כדי לישון על צד שמאל ללא תחושת הכבדות, עליי למתוח את הלחי או להטות את הראש לכיוון התקרה. לא בזמני שינה, שתל המחיצה הימני שהושתל עליה עצמה לעיתים תכופות נדבק לדופן האף.
בנוסף בנחיר הימני מורגשת מין רצועה דקה קשיחה שמביאה לידי הרגשת לחץ בחלק העליון של הפנים ומאמץ בשאיפת אוויר ולעיתים תכופות היא דוקרת את הדופן הפנימית וכשאני מעבירה אצבע על גשר האף מרגישה בליטה קטנה ונימול באזור. פעמים רבות במהלך היום נאלצת לנשוף כדי לנסות לגרום לנוחות מסוימת בתוך האף אבל אם כבר יש הקלה, זה נורא רגעי ומשום שזה חזרתי כבר החל נימול בלחי שמאל, בדופן האף השמאלית ובקצה הפנימי של עין שמאל. הנימול אינו קבוע.
כמו כן בייעוץ אמר המנתח שיקטין את קונכיית האף השמאלית, אך לא הוסבר על תפקיד הקונכיות ועל הסיכונים הכרוכים בהקטנתן.
בנוסף הוחתמתי על טופס ההסכמה לניתוח סמוך מאוד לניתוח, טרם השיחה עם המרדים.
גם אסתטית נורא מאוכזבת. הפרונט לא סימטרי (לפני כן היה, נותחתי כדי להיפטר מהגבנון כמו גם שום בעיית נשימה), הרבה סחוס הוסר מדופן האף השמאלית ליד קצה האף, מה שגורם להופעת שקע. קצה האף נראה צר וחלש.
נראה גם שבבסיס הנחיר השמאלי יש מרווח קטן בינו ללחי לאחר הקטנת הנחיריים שנעשתה.
האם יש מה לעשות?
אודה לתשובתך

שלום שיר, על פניו יש מקום לבחון היטב את התיעוד הרפואי לרבות דוח הניתוח ולאחר מעבר עליו תוך שמיעת סיפור המקרה מפיך, ניתן יהיה בייעוץ עם מומחה להגיע למסקנה האם נכון לקדם הליך משפטי לפיצוי. מציע לך לפנות באופן אישי לקבלת ייעוץ או לחילופין להותיר מספר טלפון ונדאג שעורך דין ייצור עמך קשר להסבר נוסף. בריאות שלמה.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.