סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(136)

טיפול רפואי שעברתם הסתיים בנזק גופני או נפשי שלכם ו/או של מי מיקירכם ? רוצים לבחון האם התנהלות הצוות הרפואי שטיפל בכם עולה כדי רשלנות רפואית ? הגעתם לפורום הנכון. פורום רשלנות רפואית הוא המקום המתאים עבורכם לשם בחינת קיומה של רשלנות רפואית בטיפול רפואי. בין יתר הנושאים לגביהם תוכלו להיוועץ עם עו"ד רן שפירא מנהל פורום זה: על רשלנות רפואית והתנאים להוכחתה, רשלנות רפואית בהריון ולידה, באבחון וטיפול במחלות, בניתוח, או אף בפגיעה באוטונומיה על הגוף (הסכמה מדעת), הולדה בעוולה, ונושאים נוספים. כדאי לדעת – ישנם לא מעט מקרים בהם טיפול רפואי מסתיים בצורה שונה מכפי שתוכנן. תוצאה זו עשויה לנבוע כתוצאה מחריגה בסטנדרט הרפואי הסביר והמקובל מצד הרופא המטפל, העשויה להתברר בסופו של דבר כרשלנות רפואית. לפיכך, במידה ונגרם לכם נזק גוף עקב טיפול רפואי שעברתם, פנו אל מנהל פורום רשלנות רפואית בפורטל - עו"ד רן שפירא, והיוועצו עימו בנושא. פנייתכם תיענה באופן מלא וזריז ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

20/09/2020 10:16 ראובן טיפול שיניים לא נחוץ טיפול שיניים לא נחוץ
לא מצאתי פורום אחר.זא לא ממש רשלנות אלא טיפול שיניים שהרופא המליץ בעלות כמה אלפי שקלים ובו אמר מראש שאינו מבטיח לחלוטין הצלחה. לאחר זמן מה נבדקתי ע"י שני מומחי שיקום אחרים שהביעו פליאה על הטיפול שניתן.אני עומד עתה בפני הוצאה נוספת לטיפול אחר (אצל רופא אחר, לא חוזר לאותו אחד) שהיה צריך להיעשות ולטעמי הרופא היה צריך לעמוד על כך.תליתי תקוות רבות לחינם.האם יש כאם מקום לתביעה להחזר כספי? תודה.

16/09/2020 01:43 דלתון תביעה אזרחית נגד רופאה משפחה תביעה אזרחית נגד רופאה משפחה
רופאת משפחה שכול התמחותה ברפואת משפחה נתנה בחוסר אחריות דיאגנוזה קרדיולוגית כאשר היא כותבת שהתיק הרפואי שלי לא ניבדק ברצינות. ואני הוספתי בחוסר אחריות. איחור באבחון טרשת עורקים - בלב? ואי הפנייה למכון כבד בגלל הסננה שומנית

09/09/2020 15:33 מיכל החזר מקופ החזר מקופ"ח בגין טיפולי תא חמצן שנעשו באופן פרטי
האם במסגרת מחוייבות קופ"ח לממן כל טיפול שעוזר למטופל, ניתן לקבל מקופ"ח החזר בגין טיפולי תא חמצן שכבר בוצעו באופן פרטי?

ככל שניתן, האם מספיק לצרף לבקשה מכתב מנוירולוג פרטי לפיו טיפולים אלה הועילו למטופל? או שיש לפעול בדרך אחרת?

תודה רבה

31/08/2020 10:22 סימון ניתוח שקדים ושקד שלישי ניתוח שקדים ושקד שלישי
שלום רב לבת שלי בת 4 בוצע ניתוח עלידי מנתח לפני כמעט שנה להקנת שקדים והסקת שקד שלישי בגלל דום נשימה .
לצערי הרב לאחר מספר חודשים השקד חזר לקדמותו ולטענת הרופא שזה קורה לעיתים נדירות ב4 עד 5 אחוז מכלל הניתוחים .
האם יש פו תיק לתביעה בגין רשלנות רפואית בגלל שבהבת שלי סובלת שנית ותצטרך כנראה לעבור ניתוח פעם שנייה
תודה

31/08/2020 10:22 סימון ניתוח שקדים ושקד שלישי ניתוח שקדים ושקד שלישי
שלום רב לבת שלי בת 4 בוצע ניתוח עלידי מנתח לפני כמעט שנה להקנת שקדים והסקת שקד שלישי בגלל דום נשימה .
לצערי הרב לאחר מספר חודשים השקד חזר לקדמותו ולטענת הרופא שזה קורה לעיתים נדירות ב4 עד 5 אחוז מכלל הניתוחים .
האם יש פו תיק לתביעה בגין רשלנות רפואית בגלל שבהבת שלי סובלת שנית ותצטרך כנראה לעבור ניתוח פעם שנייה
תודה

29/08/2020 16:38 שילי שומרון מניעת טיפול רפואי מניעת טיפול רפואי
שלום,
ברצוני לדעת האם יש מה לעשות מבחינה משפטית במצב הבא: בן משפחה מונע מבן משפחה אחר טיפול תרופתי בגלל תיאוריות קונספירציה כאלה ואחרות לגבי כוונת זדון של הרופאים וכאלה. האם יש מה לעשות באופן מיידי?

23/08/2020 11:03 ליאל 11 רשלנות רפואית מידע שגוי רשלנות רפואית מידע שגוי
שלום,הלכתי לרופא נשים לקבלת טיפול וייעוץ בנושא pms הפוגע באיכות חיים שלי באופן מובהק. הרופא (רופא מרפאה ולא פרטי) נתן לי מרשם של גלולות נגד הריון ואמר לי שניתן לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה. גם אם אני ביום החמישי של הווסת.
מסתבר שמידע זה שגוי . גם רופאת המשפחה שלי וגם האחיות במרפאה אישרו שזה מידע שגוי . הוא ידע בוודאות באיזה יום אני במחזור ואמר לי לפחות פעמיים באופן ברור שניתן לקיים יחסי מין ללא אמצעי הגנה נוספים. כעת אני מחכה לתשובה אם אני בהריון או לא . לחוצה, שיכול להיות שיש לי הריון לא רצוי בגלל מידע שגוי מוחלט. מה עושים?

20/08/2020 14:51 ענבל באילו דרכים ניתן לפעול כנגד הנוירולוג במקרה הבא באילו דרכים ניתן לפעול כנגד הנוירולוג במקרה הבא
בת משפחתי פנתה לנוירולוג של קופ"ח במטרה לאבחן פגיעת ראש ולקבל טיפול מתאים.

הנוירולוג שאל אותה ממה לדעתה זה נגרם לה, היא ענתה שכתוצאה מתקיפה מסוימת שתקפו אותה ושבכללה חנקו אותה והפעילו עליה חומרים.

הנוירולוג ראה בתיק קופ"ח שהיא נוטלת כדורים פסיכיאטריים ולאחר שוידא מולה שהיא נוטלת אותם בהוראות פסיכיאטר (אציין שהיא מטופלת פסיכיאטרית באופן פרטי בלבד, וכי קופ"ח רק רושמת לה את הכדורים ומנפיקה אותם אך מעולם לא היתה אצל כל פסיכיאטר מהקופ"ח) הוא הוכיח אותה לגבי זה שהיא לא הגישה תלונה במשטרה בעניין, לא האמין לתקיפה , קרי לסיבה שבגינה לדעתה נגרמה לה פגיעת ראש, ולא ביצע כל בדיקה נוירולוגית וכל רישום לגבי תלונותיה הנוירולוגיות (קרי לגבי תסמיני פגיעת הראש) , רשם רק שמתלוננת על כך שתקפו אותה בחומרים הוסיף לכך "סימן שאלה ", רשם שלא פנתה למשטרה , ושמטופלת ע"י פסיכיאטר ונוטלת כדורים והאבחנה שלו היתה "השגחה".

שאלתי היא:

האם הנוירולוג התרשל, או פעל באופן בלתי תקין כמפורט להלן ,או בכלל:

1. האם נוירולוג רשאי להימנע מלרשום תלונות נוירולוגיות של מטופל, בעצם רשם רק את הסיבה לתלונות הנוירולוגיות ולא את התלונות הנוירולוגיות עצמן.

2. האם נוירולוג רשאי להתעלם מתלונות בתחום הנוירולוגי ולהימנע מלבצע בדיקות בתחום הנוירולוגיה על סמך נסיבות מתחום רפואה אחר, קרי על סמך נסיבות מתחום הפסיכיאטריה שאינן בתחום מומחיותו?

3. האם נוירולוג , קרי רופא שאינו פסיכיאטר, רשאי לרשום בתיק רפואי של המטופל, פירוט ממנו עולה שהמטופל בעצם מדמיין את התכנים שאותם הוא מעלה בפניו,(מדמיין את הסיבה בגינה נגרמה פגיעת ראש) וזאת שרירותית ומבלי שהנוירולוג יפנה את המטופל לפסיכיאטר באותו עניין?

4. גם ככל שמטופל מדמיין את הסיבה לתסמיני פגיעת ראש, הרי אין זה אומר שלא צריך לבדוק האם קיימת פגיעת ראש, והאם יש צורך בטיפול.

בת משפחתי ניזוקה מביקורה זה אצל הנוירולוג, בגין התנהלותו נמנע ממנה אבחון וטיפול בפגיעת ראש, היא שילמה באופן פרטי 30,000 ש"ח לטיפול בפגיעות ראש, היא מפחדת ללכת לנוירולוגים מקופ"ח בגין שהנוירולוג אבחן הלכה למעשה שאין להאמין לה ורשם שהיא מטופלת אצל פסיכיאטר +כדורים והיא דאגה כל השנים לטיפול פסיכיאטרי פרטי כי לא רצתה כל רישום בתחום הפסיכיאטרי בתיק קופ"ח, ועוד.....

מה ניתן לעשות בעניין ? איך ניתן לפעול כנגד הנוירולוג באילו דרכים?

תודה רבה

06/08/2020 22:08 יורי מה חובה על רופא לרשום בתיק רפואי? האם המידע יכול להגיע לגורמים אחרים מלבד צוות בית החולים? מה חובה על רופא לרשום בתיק רפואי? האם המידע יכול להגיע לגורמים אחרים מלבד צוות בית החולים?
שלום,
אדם שעומד לפני טיפול רפואי כל שהוא, מטופל בתרופות למחלה אחרת (נפשית) יכול לבקש מהרופא לא לרשום מידע לגבי המצב הנפשי? לידע אותו בעל פה ולסכם איתו שלא לרשום (בהנחה שהטיפול הוא קוסמטי למשל או רופא שינה - לא רופא נפש)
השאלה היא לא אם אפשר לבקש מהרופא - אלה אם מותר לרופא לא לרשום את המידע הזה ברשומה הרפואית?

ושאלה נוספת - האם במידה וירשם, המידע עלול להגיע למשל למי שיכול לשלול רישיונות נהיגה?
אני חושש שבאבחנות מסויימות ויתור על החיסיון הרפואי (למשל על ידי פניה לביטוח לאומי) גוררת פנייה למי שיכול לשלול או לאשר במקרים מסויימים שלילית רישיון.
השאלה אם רישום בבית חולים ציבורי כמו איכילוב שאדם לוקח תרופה מסויימת יכל לגרור פנייה כזאת שעלולה להיגרם בשלילת רישיון נהיגה.

תודה רבה ושבת שלום,

20/07/2020 22:20 דינה שמואלי מציאת מומחה חוות דעת מציאת מומחה חוות דעת
שלום. אנחנו בקשר עם עורך דין שמטפל בתביעה לרשלנות רפואית שגרמה למוות אבי. לאחר מספר ניסיונות כושלים למציאת מומחים רפואיים (שלא התאימו מסיבות שלנו ושלהם) המומחה האחרון שנמצא לא התאים לנו בגלל הסכום הגבוה שדרשה החברה שמצאה אותו על פגישת טרום בדיקת מסמכים (מפאת מורכבות וקושי המקרה ביקשנו קודם לשוחח עם המומחה כדי שידע את התמונה המלאה) וגם כי מדובר בתחום מחלות הריאה.
סיכמנו עם עורך הדין על חוסר התאמת המומחה הנל ב 1.7 ומאז הם מחפשים מומחה אחר- יום רביעי הזה זה כבר שלושה שבועות וטרם נמצא מומחה אחר...

האם שלושה שבועות זה זמן רב למציאת מומחה או שזו תקופה סבירה גם בהתחשב בקורונה?

שלום רב דינה. איתור מומחה בתיק רשלנות רפואית הוא תלוי נסיבות התיק, לרבות רלבנטיות התחום וזהות הנתבע. בהיעדר נתונים קשה לי להתייחס. אם כבר פניתם לעו"ד העוסק בתחום שבחון את האפשרות אני מציע להיוועץ עמו על הנושא ולבחון עמו את הצפי וכיו"ב.

21/07/2020 20:22 דינה מציאת מומחה

שלום רב תודה על תגובתך. דיברתי עם עורך הדין שבוע שעבר והוא אמר שעדיין מחפשים..האם זה בסדר להציק לו כל הזמן או עדיף לחכות עד שיעדכן? מדובר בתביעה נגד שני בתי חולים שהתרשלו בטיפול אונקולוגי באבי וגרמו למותו בטרם עת מזיהום (כאשר היה נקי מסרטן וסבל מתופעות לוואי מהטיפול הביולוגי אבל הם טענו אחרת) מדובר בתחום סרטן הריאות

שלום שוב. אני מבין מדבריך שאתם מיוצגים על ידי עו"ד ולכן התשובה הטובה ביותר הינה לפנות אליו לקבלת תשובות לשאלותיך.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.