סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(146)

טיפול רפואי שעברתם הסתיים בנזק גופני או נפשי שלכם ו/או של מי מיקירכם ? רוצים לבחון האם התנהלות הצוות הרפואי שטיפל בכם עולה כדי רשלנות רפואית ? הגעתם לפורום הנכון. פורום רשלנות רפואית הוא המקום המתאים עבורכם לשם בחינת קיומה של רשלנות רפואית בטיפול רפואי. בין יתר הנושאים לגביהם תוכלו להיוועץ עם עו"ד רן שפירא מנהל פורום זה: על רשלנות רפואית והתנאים להוכחתה, רשלנות רפואית בהריון ולידה, באבחון וטיפול במחלות, בניתוח, או אף בפגיעה באוטונומיה על הגוף (הסכמה מדעת), הולדה בעוולה, ונושאים נוספים. כדאי לדעת – ישנם לא מעט מקרים בהם טיפול רפואי מסתיים בצורה שונה מכפי שתוכנן. תוצאה זו עשויה לנבוע כתוצאה מחריגה בסטנדרט הרפואי הסביר והמקובל מצד הרופא המטפל, העשויה להתברר בסופו של דבר כרשלנות רפואית. לפיכך, במידה ונגרם לכם נזק גוף עקב טיפול רפואי שעברתם, פנו אל מנהל פורום רשלנות רפואית בפורטל - עו"ד רן שפירא, והיוועצו עימו בנושא. פנייתכם תיענה באופן מלא וזריז ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

21/02/2021 02:29 שיר ניתוח אף ניתוח אף
שלום,
האם קיימת עילה לתביעה?
עברתי ניתוח אף ב 2018 תחת הרדמה כללית. בייעוץ נאמר שיתבצע יישור מחיצה אך לא דובר על השתלת סחוס מהמחיצה על המחיצה עצמה כל שכן לא על הסיכונים האפשריים. הושתלו שני סחוסים, אחד בכל צד של המחיצה.
בלילות בלתי אפשרי לישון על צד שמאל עקב תחושת כבדות איומה על המחיצה שגורמת לחסימה של כניסת אוויר. כדי לישון על צד שמאל ללא תחושת הכבדות, עליי למתוח את הלחי או להטות את הראש לכיוון התקרה. לא בזמני שינה, שתל המחיצה הימני שהושתל עליה עצמה לעיתים תכופות נדבק לדופן האף.
בנוסף בנחיר הימני מורגשת מין רצועה דקה קשיחה שמביאה לידי הרגשת לחץ בחלק העליון של הפנים ומאמץ בשאיפת אוויר ולעיתים תכופות היא דוקרת את הדופן הפנימית וכשאני מעבירה אצבע על גשר האף מרגישה בליטה קטנה ונימול באזור. פעמים רבות במהלך היום נאלצת לנשוף כדי לנסות לגרום לנוחות מסוימת בתוך האף אבל אם כבר יש הקלה, זה נורא רגעי ומשום שזה חזרתי כבר החל נימול בלחי שמאל, בדופן האף השמאלית ובקצה הפנימי של עין שמאל. הנימול אינו קבוע.
כמו כן בייעוץ אמר המנתח שיקטין את קונכיית האף השמאלית, אך לא הוסבר על תפקיד הקונכיות ועל הסיכונים הכרוכים בהקטנתן.
בנוסף הוחתמתי על טופס ההסכמה לניתוח סמוך מאוד לניתוח, טרם השיחה עם המרדים.
גם אסתטית נורא מאוכזבת. הפרונט לא סימטרי (לפני כן היה, נותחתי כדי להיפטר מהגבנון כמו גם שום בעיית נשימה), הרבה סחוס הוסר מדופן האף השמאלית ליד קצה האף, מה שגורם להופעת שקע. קצה האף נראה צר וחלש.
נראה גם שבבסיס הנחיר השמאלי יש מרווח קטן בינו ללחי לאחר הקטנת הנחיריים שנעשתה.
האם יש מה לעשות?
אודה לתשובתך

11/02/2021 13:29 אור ממצאי נוירולוג שנעשו ללא בדיקה פיזית ומשמעות אבחנה ממצאי נוירולוג שנעשו ללא בדיקה פיזית ומשמעות אבחנה
1) האם נוירולוג קופ"ח יכול לרשום ממצאי בדיקה כאלו, מבלי לבצע בדיקה פיזית של המטופל ועל סמך שיחה בלבד עם המטופל . להלן הממצאים:

"עצבים קרינאלם תקינים. כוח גס שמור. החזרים הופקו שווים וערים. ללא הפרעה צרבלרית. יציבה בהליכה."

או שממצאים כאלה מחייבים בדיקה פיזית של הנוירולוג את המטופל?

2)מה המשמעות של האבחנה הבאה, שנרשמה ע"י נוירולוג , מה זה אומר?

להלן האבחנה: OBSERVATION-PATIENT UNDER OBSERVATION

תודה רבה

25/01/2021 13:32 דר מימון רופא משפחה שנתפס משקר לי על מידע רפואי רופא משפחה שנתפס משקר לי על מידע רפואי
היי תפסתי את רופא המשפחה משקר לי בוודאות הוא מוקלט משקר בקשר לשאלה רפואית .מה אני עושה אם אני חושדת בהתנהלות מפוקפקת וכן בזיוף בדיקות דם לגביי מצד קופ״ח.איך ניתן להוכיח דבר כזה ? .ועכשיו לפרטי המקרה ;בבדיקת הדם שלי נמצא לכאורה מחסור וויטמין d כשאלתי את הרופא האם זה עשוי להיות קשור לתרופה שאני לוקחת הוא הכחיש ושיקר שלא .לאחר בדיקה קלה באינטרנט ממקור מכובד כמו גלובס ראיתי בוודאות שזה שקר ושזה בהכרח קשור לתרופה אותה אני נוטלת .הוא לא האדם שנתן לי את התרופה ,ואני לא מבינה מדוע לשקר לי ?במהלך השנים ראיתי התנהלות מפוקפקת מצד הרבה רופאים לגביי כמו למשל בעבר שהייתה לי פריחה על הפנים והם טענו שהם אינם רואים אותה ועוד התנהלויות מפוקפקות מאוד שהביאו אותי להגיע למסקנה שיש התנהלות פלילית לגביי מצד מספר לא קטן של רופאים בבאר שבע מין כת כזאת .מה עושים במצב כזה הזוי ?כיצד ניתן להגיע למצב שמגישים תלונה במשטרה מבלי מספיק ראיות ? האם כדאי להתחיל הצביע על רשלנות רפואית בהקשר לשקר הקטן לכאורה שנאמר לי על ידי רופא המשפחה והאם התנהלות זו גם מוגדרת רשלנות רפואית ?

שלום רב, איני בטוח כי העובדה שהרופא לא משייך את הירידה לתרופה היא "שקר". ייתכן וזו דעתו האישית המקצועית. מכל מקום, לא רואה את הפן הפלילי פה. באופן כללי, ניתן להתלונן על התנהלות רפואית במסגרת הגשת קובלנה למשרד הבריאות.

האם הכחשת פריחה זו רשלנות רפואית?

25/01/2021 20:49 ימית יעקבי הוצאת יומן בעל תוכן רפואי הוצאת יומן בעל תוכן רפואי
שלום רב, אני מתכננת להוציא יומן עבור נשים בהריון כאשר המטרה העיקרית היא שהיומן ישמש להן ככלי מעקב ומקום לתעד חוויות שעוברות עליהן בכל תקופת ההריון. בנוסף אני מתכננת גם להוסיף חלקים הכוללים מידע והמלצות וזאת לפי אתר אשר נתן לי את האפשרות לקחת ממנו תכנים.(האתר חוקי ופעיל). מאחר ואינני רופאה, ברצוני לכתוב הבהרה כי "הכותבת איננה רופאה וכי היומן הוא בגדר המלצה והאחריות הנה על המשתמשות". שאלתי היא: האם הבהרה כזו מספיקה על מנת להסיר אחריות במקרה הצורך? תודה רבה.

איני מבין כל כך את המונח "יומן". הצגת המלצות רפואיות בזמן שאין לך הכשרה או ידע נראה לי מהלך שבכל מקרה אינו ראוי.

24/01/2021 13:50 yosef חוות דעת של רופא מארה חוות דעת של רופא מארה"ב,
לכבוד כבוד העורך דין
אני שוקל להגיש תביעה לרשלנות רפואית ולהכין חוות דעת של רופא מארה"ב, האם לשם הגנה על חוות הדעת שלו בבית המשפט, הרופא יהייה חייב להגיע לישראל או שהוא יוכל לעשות זאת ב זום באם הוא יצטרך
תודה
יוסף

שלום רב, האפשרות לחקירה מרחוק אפשרית באישור בית המשפט בלבד. מציע שתיוועץ עם עורך הדין שלך בנושא.

20/01/2021 09:48 שרון מכירת תרופה שפג תוקפה מכירת תרופה שפג תוקפה
שלום רב,
שאלה קטנה. בהריון שלי קיבלתי מרשמים לתרופות נגד בחילות והקאות כי סבלתי מהיפרמזיס.
התרופה מאוד יקרה ופעם אחת הרוקחת בקופת חולים הציעה לי לרכוש חצי חבילה והסכמתי כי הייתי לקראת סוף ההריון וחשבתי שאולי לא אשתמש בכל החבילה.
אולם לאחר מכן הסתבר לי כי היא מכרה לי קופסה שפג תוקפה מאחר ומרגע הפתיחה הקופסה ניתנת לשימוש לחודשיים וכאשר רכשתי את הקופסה היא הייתה כבר פתוחה מעל לחודשיים.
מבחינה משפטית אני זכאית לדרוש מהם פיצוי כלשהו ?
תודה רבה
שרון

ניתן לדרוש פיצוי ככל וישנה רשלנות שגרמה לנזק. ככל ולא נגרם נזק אז גם אם יש עילת תביעה אין מקום לטעמי להליך משפטי.

06/12/2020 18:28 גולי מה קורה לאחר תביעה? מה קורה לאחר תביעה?
רציתי לשאול, היה לי סיפור של רשלנות רפואית מסובכת, שכללה מס' תחומים של רפואה,
השאלה שלי היא כזו, אם אני תבעתי את בית החולים על רשלנות שארעה במחלקת כירורגיה פלסטית,
האם אני יכולה להמשיך להיות מטופלת במחלקת פה ולסת?? כלומר איך המעמד שלי לאחר תביעת בית החולים במחלקות אחרות?
אני יכולה להישאר שם או צריכה לעבור לבית חולים אחר?
אשמח למענה....

אין שום בעייתיות לקבל טיפול בבית חולים אשר נגדו הוגשה תביעה. יש לך זכות מלאה לקבלת שירותי רפואה בדיוק כמו מטופל שלא הגיש תביעה. אין לכך ולא צריכה להיות לכך משמעות או השלכה.

02/11/2020 13:55 שרית הריון חוץ רחמי בתהליך IVF הריון חוץ רחמי בתהליך IVF
שלום, האם ניתן לתבוע רופא על החזרת עוברים בתהליך IVF אשר ממנו נוצר הריון חוץ רחמי?

06/01/2021 12:14 עו"ד רן שפירא IVF

שלום רב. ככל ומדובר בסיכון שעלול להתרחש גם בהתנהלות תקינה לא ניתן להגיש תביעה. ככל ומדובר באפשרות להוכיח רשלנות בביצוע החזרת העוברים אזי ניתן לבחון זאת נקודתית.

26/10/2020 14:59 יוסי טיפול רשלני בהגבהה נעליים טיפול רשלני בהגבהה נעליים
שלום, אני נכה צה"ל מקבל נעליים לפי מידה עם מדרסים והגבהה. במשך שנים אני הולך עם הגבהה פנימית של 3 ס"מ בנעל ימין. כעת מבירור רפואי אצל רופאים, ובדיקת הליכה מעבדתית. התברר שאני אמור להיות עם 1 ס"מ או בלי הגבהה בכלל. מה עושים במצב כזה שאני נכה צה"ל שייך לאגף השיקום אך טיפול רשלני מצד המזכירה הרפואית של אגף השיקום+ ספק הנעליים שעובד איתם. האם יש עילה לתבוע את מי מהם או שני הגורמים לקבלת פיצוי על פגיעה במפרק הירך וכאבי גב מיותרים? תודה.

שלום רב, איני יודע האם הגבהת יתר יכולה באמת ליצור נזק ממשי עד כדי נכות. זוהי שאלה רפואית. ככל ואכן נגרם נזק משמעותי ומדובר ברשלנות בהמלצה הרפואית ייתכן וניתן יהיה לשקול הליך משפטי.

21/10/2020 04:58 אורית דעתך בבקשה דעתך בבקשה
שלום
לא ניראה לי התנהלות רופא המשפחה שלי. עברתי רופא משפחה עקב מעבר דירה ונתקלתי בתופעה שלא מוכרת לי. (אציין שבתחומי אני מזכירה רפואית ולא נתקלתי בדוגמאות כאלו)
1. כאשר מודפס לדוגמא הפניה או כל תעוד אחר יש את הסעיף הקבוע של אבחנות רפואיות.
פרט לתיאור האבחה הרפואית ממנה אני סובלת , הרופא מוסיף בשורות נוספות את שמות הרופאים אצלם אני מטופלת. הסברתי שכמובן אני מסכימה ומקובל ששמות הרופאים יהיו כתובים בתיק, מידע פנימי אבל אני לא סכימה עם זה שיהיה כתוב שמות הרופאים כמוצג בכל טופס מודפס. האם מותר לי לסרב לכך, האם דעתי מוצדקת? (כשאמרתי זאת לרופא הוא ציין שהוא יסודי ושמות הרופאים מסמלים את תחום הבעיות מהם אני סובלת. מועלם לא נתקלתי בתופעה כזו) הרי לפעמים רופא הוא לא קבוע ומתיעצים עם נוספים ורופאים מתחלפים. האבחנה היא לרוב קבועה לא הרופא. הרופא לא הסכים עם דעתי לטענתו הוא עושה סדר בתיק....
2. בנפרד לשאלה הראשונה.
אני סובלת מדלילות בשיער, התקרחות נשית. פרט למידע פנימי שכתוב בתיק רופא המשפחה הקודם לא כתב לי באבחנות התקרחות.
עכשיו הרופא החדש החליט להוסיף לאבחנות "התקרחות". ותמיד זה יוצג ויודפס בכל מסמך רפואי.
האם זכותי לבקש ממנו שיסיר את ההתקרחות מאבחנות ? (אין לי בעיה שמחייב להיות כתוב בתיק, מידע פנימי).
לגברים לא כותבים אבחנה רפואית התקרחות. מספיק שזו פגיעה כי אני אישה וההשלכות שונות.
האם זכותי ואני צודקת?
אין לי עם מי להתייעץ בנושא
אשמח לדעתך בשאלותי האם דעתי מוצדקת ומקובלת והמלצתך.
תודה רבה

שלום רב,
לא כל כך הבנתי את נושא שמות הרופאים. לא מוכרת לי תופעה כזו. על פניו אם לשמות הרופאים ישנה חשיבות לטיפול ייתכן ונכון לרשום. אחרת, איני מבין את הטעם. לעניין האבחנות הנוספות, הרופא מחויב לרשום אך את יכולה לפנות אליו בבקשה שאבחנות מסויימות לא תופענה במסמך מסויים. זו דרישה שנראית לי לגיטימית ומובנת לחלוטין.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.