סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(110)

טיפול רפואי שעברתם הסתיים בנזק גופני או נפשי שלכם ו/או של מי מיקירכם ? רוצים לבחון האם התנהלות הצוות הרפואי שטיפל בכם עולה כדי רשלנות רפואית ? הגעתם לפורום הנכון. פורום רשלנות רפואית הוא המקום המתאים עבורכם לשם בחינת קיומה של רשלנות רפואית בטיפול רפואי. בין יתר הנושאים לגביהם תוכלו להיוועץ עם עו"ד רן שפירא מנהל פורום זה: על רשלנות רפואית והתנאים להוכחתה, רשלנות רפואית בהריון ולידה, באבחון וטיפול במחלות, בניתוח, או אף בפגיעה באוטונומיה על הגוף (הסכמה מדעת), הולדה בעוולה, ונושאים נוספים. כדאי לדעת – ישנם לא מעט מקרים בהם טיפול רפואי מסתיים בצורה שונה מכפי שתוכנן. תוצאה זו עשויה לנבוע כתוצאה מחריגה בסטנדרט הרפואי הסביר והמקובל מצד הרופא המטפל, העשויה להתברר בסופו של דבר כרשלנות רפואית. לפיכך, במידה ונגרם לכם נזק גוף עקב טיפול רפואי שעברתם, פנו אל מנהל פורום רשלנות רפואית בפורטל - עו"ד רן שפירא, והיוועצו עימו בנושא. פנייתכם תיענה באופן מלא וזריז ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

15/01/2020 09:20 יאיר האם אפשר לתבוע קופת חולים על אולטרהסאונד? האם אפשר לתבוע קופת חולים על אולטרהסאונד?
בס''ד

תלונה על שירות לקוי

שלום וברכה ,
רציתי לבדוק ייעוץ משפטי והיתכנות לתביעה ופיצויים בנוגע למקרה חמור שארע במרפאת הקהילה .
מדובר באישה בהריון ראשון (שבוע 16) אשר הלכה לעשות אולטרהסאונד (במרפאה הקהילתית .
במהלך הבדיקה היא ביקשה לדעת את מין העובר.
אולם הרופאה אמרה לה במילים הבאות "אני לא בודקת עם המכשיר הזה. ואני גם לא מחפשת , ולא אמורה לבדוק. אם לא תעשי סקירת מערכות לא תדעי"
מזועזעת ומופתעת המבוטחת אמרה לה שהיא אינה מעוניינת לעשות סקירת מערכות מסיבות אידיאולוגיות , אולם הרופאה ענתה לה "גם כל ההריון אני לא יגיד לך . ואני לא בודקת את זה"
פשוט לא יאומן שדבר כזה מתרחש .
בסיום הבדיקה המבוטחת רצתה תמונה של העובר , אולם גם כאן הרופאה סירבה בצורה מקוממת ונקמנית .
היא אמרה לה "אני לא מצלמת"
מה פירוש הדבר שהיא לא מצלמת ? מי היא שתחליט ? אין תשובה ואין תגובה .
ומה זה אמור להביע להפעיל מניפולציה על אישה צעירה לפעול נגד אמונתה הדתית ?
תגובת הקופה הייתה מתחמקת מאד בסגנון : מתנצלים על אי ההבנה וחוסר הנעימות וכו' המכשיר לא מספיק חד כדי לתת תמונה וכו' ובמיוחד בשבוע זה (16)

כמובן שזה שטות מוחלטת שכן הרופאה גם לא בדקה כלל וגם סירבה לבדוק מעיקרא .
גם לא ביקשו ממנה שהתמונה תהיה באיכות מסויימת אלא תמונה ,
ובעיקר שהיא הצהירה שהיא לא "אמורה" לבדוק שזה גם לא נכון וגם שקר מוחלט. מאחר והשירות הנל כן ניתן למבוטחות .וכן בשבוע 16 כן ניתן לדעת מין העובר

מה ניתן לעשות כנגד הקופה ? ניתן להגיש תביעת פיצויים ? שכן הדבר מאד מקומם ומרתיח ואף מניעת שירות ממש.

12/01/2020 18:17 ערן האם מגיע לי החזר כספי בגין התנהלות לא מוסרית? האם מגיע לי החזר כספי בגין התנהלות לא מוסרית?
אני ואשתי הגענו לרופא פרטי שמטפל בתת פעילות בבלוטת התריס. שמו דר' ישראל יפה. הוא טיפל בנו עד שנכנסנו להריון באמצעים טבעיים, עד שכשנכנסנו להריון והוא ראה את תוצאות תפקודי הבלוטה, הוא החליט לתת לנו הורמון T3 בנוסף לכדורי יותירוקס שאשתי לוקחת. זהו הריון שני שלנו לאחר הריון ראשון שהסתיים בירידת מים בשבוע 17, לכן הופננו כבר מתחילת ההריון למנהלת המחלקה של הריון בסיכון בתל השומר למעקב שבועי וצמוד בשל ההיסטוריה המועדת לפורענות. במקביל גם טופלנו על ידי האנדוקרינולוגית במחלקה. כששמעה שהונחנו לקבל T3 בזמן הריון, הזדעקה כולה, אמרה שזה בניגוד ל- Guide של הרופאים ואמרה שזה יכול לגרום לפיגור ביילוד. בשום אופן לא לוקחים T3 בזמן הריון. היא סיפרה בפגישה לאחר מכן, שהסיפור כל כך הטריד אותה, שהיא התייעצה עם הצוות הרפואי אם להגיש נגדו תלונה במשרד הבריאות, ולבסוף החליטה רק להתקשר אליו ולעמת אותו. לטענתה, זה היה חדש לו, הוא אמר לה שהוא לא הכיר את המחקרים הללו ואף התקשר כמה פעמים נוספות כדי לשאול לדעתה בנושאים מסוימים.
לרופא הפרטי הזה שילמתי מראש על 5 מפגשים בהנחה, מתוכם ניצלתי שניים. ביקשתי לקבל את כספי חזרה על השלושה הנותרים, אך הוא מצידו אמר שלדעתו אין שום סיכון בלקחת T3 בזמן הריון ולא אקבל את כספי חזרה. לטענתו, יש לו תימוכין לזה. בנוסף לכל זאת, הרגשתי שהוא ניצל אותנו כי היה הרבה חוסר מידע ועוד טריקים שיווקיים כמו פגישת ייעות ב300 ש"ח ואז שאר הפגישות בכפול מזה.
מרגיש נורא פגוע, שוקל אם להתלונן עליו למשרד הבריאות ושואל אם יש לי קייס לתביעה על הכסף שלי. הסיבה הפשוטה היא שהוא לא הציג לי אף אחד מהסיכונים המופיעים בספרות המקצועית, על אף הדעה המכובדת שלו.

01/01/2020 13:26 ... רשלנות ארגון לטיפול בהתמכרויות רשלנות ארגון לטיפול בהתמכרויות
שלום רב,
לפני כחצי שנה אמא שלי נכנסה לטיפול המיועד לגמילה כדורים בארגון מסויים. לאחר יומיים בהם לא נתנו לה טלפון ליצור איתנו קשר או שלא נתנו לה מענה של פסיכיאטר ועוד בדיקות רבות שהייתה אמורה לעבור בכניסתה החלטנו יחד שהמקום לא מתאים לה וניפרד כידידים מהגוף הנ"ל. שילמנו ממיטב כספנו עבור התכנית אשר התבררה כלא אמיתית ודיבורי שווא. מנהלת המקום מחליטה לא להחזיר לנו את כספנו בטענה שעברו יומיים ולא מגיע לנו כסף חזרה. חשבתי שנוכל להגיע לעמק השווה מכיוון שיומיים לא באמת זמן ריאלי בשביל לשלם סכום כזה, ובטח שלא התחלנו לדבר על כמה הם לא עמדו מאחוריי החוזה שלהם וכמה לא היה ריאלי להשאר במקום כזה . רציתי לשאול עם איזה עורך דין אפשר להתיעץ/לטפל בבעיה כזו?

29/12/2019 04:13 עמית פרחן חוסר ידע חוסר ידע
שלום. לפני כחצי שנה אבא שלי ניגש לרופא המשפחה שלו עם כאבים בחזה ובצאוור הרופא נתן לו לעשות מספר בדיקות ושלח אותו הביתה לאחר שבועיים שהמשיך לסבול מהכאב אבא שלי חזר לרופא המשפחה והוא בתגובה שלח אותו לעשות בדיקות דם. בבדיקות דם נראה כי ההמוגלובין לא תקין וגם הכדוריות דם האדומות והלבנות.. הרופא לא אמר כלום על זה במשך כל הזמן הזה. עד לפני שבוע וחצי אבא שלי הלך לרופא וחזר כל פעם עם כדורים אחרים לכאבים שלו עד שנקבע לו תור לרופא כאב. בפגישה עם הרופא כאב הרופא עבר על הבדיקות דם של אבא שלי והבחין ישר שמשהו לא בסדר ולכן שלח אותו לבית חולים. לצערנו גילו לאבא שלי מיאלומה נפוצה בשלב מתקדם שגרמה לשבר פתולגי בעמוד השדרה.. לצערי אין לי מושג מה עליי לעשות מפה, ההמטולוג שמטפל בבית החולים באבא שלי טוען שללא ספק יש פה מחדל. אשמח לדעת אם אפשר לשפוך פה קצת אור על כל הנושא של רשלנות רפואית אם בכלל מקרה זה נכלל בתוך מושג זה ואם כן מה האחוזים המקובלים שעורכי דין אמורים לקחת מתיק זה. תודה רבה על כל תשובה

שלום רב, על מנת להעריך האם אכן היה טיפול לא תקין שגרם לעיכוב באבחנה ובטיפול יש מקום לעבור על מלוא התיעוד ולבחון את הנושא לעומקו. לא ניתן לתת מענה בצורה כזו. ממליץ לפנות לעו"ד לבירור מקצועי.

23/12/2019 19:51 יוסי אי קבלת טיפול רפואי אי קבלת טיפול רפואי
בילדות עברתי כל מיני חבלות ספורט שונות בעצמות הפנים, יש לי בצד ימין זיגומה שקועה(עצם המפרק הרקתי, עצמות הארובה הצידית והתחתונה) מה שנקרא שקיעת קומפלקס זיגומה בשפה הרפואית.
בצד שמאל יש לי לסת עליונה שקועה פנימה, מתחיל מהחיבור בארובה תחתונה לכל האורך עד מתחת ללחי שמאל.

שני אזורים אלו גורמים לי לאסימטריה כללית בפנים ובמיוחד בארובות העיניים, האישונים לא במקומם, לבלט עין בשניהם וכפל ראייה במבטים למעלה ולמטה. הדבר מפריע לי תפקודית, אסתטית, נפשית. האם ניתן לגשת לבית משפט לענייני עבודה ולתבוע שבית חולים יחוייב לטפל בי גם אם הוא החליט שלא? מה עושים?

לא כל כך מבין את השאלה. האם נזקקת לטיפול וגורם רפואי לא הסכים לתת אותו? לא כל כך ברור מה אתה שואל. אם אתה זקוק לטיפול רפואי יש לך זכות לקבל אותו.

27/12/2019 13:00 מירב ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי
שלום רב,
ב-13/10 ילדתי בניתוח קיסרי (קיסרי חירום) על רקע אי התקדמות ועליית חום אימהי. כעבור שישה שבועות הגעתי לביקורת אצל רופא נשים, והתברר שנשארה שארית שיליה ברחם.
כעבור שבועיים עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית, באותו בי"ח…
לאחר שבוע, הלכתי מיוזמתי לביקורת אצל רופא, והתברר כי הושארו אצלי בגוף!! חמישה פדים בתום ההליך של ההיסטרוסקופיה.
האם יש כאן עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית?

שלום רב,
ראשית אני תקווה כי הניתוח והלידה עברו בשלום ובעניין זה המון מזל טוב.
לעניין שארית השלייה, השאלה טמונה בגודל שאריות השליה וכן בבדיקה שנעשתה לאחר הלידה כמו גם הנזק שנותר ככל ונותר (כך גם לעניין הפדים). הדבר דורש בירור משפטי ורפואי. ככל ונותר נזק ייתכן וניתן להתקדם משפטית אך ככל ולא, ייתכן ולא נכון לקדם תביעה. פני לעו"ד לבירור מעמיק יותר.
בריאות שלמה!

17/12/2019 17:37 חן רופאה שלא עוזרת לי רופאה שלא עוזרת לי
רופאה שאני מכירה (עוד כשהייתי מטופלת) יצאה לאחרונה לגמלאות. היא אמרה לי שבכל בעיה שיש לי, גם רגשית ולא רק פיזית, אני יכולה לפנות אליה בהודעה וזה ישאר בינינו. אחרי שדיברנו פעמים בודדות היא הפסיקה להגיב להודעות שלי. במקום לענות לי, היא מעבירה לאמא שלי את ההודעות או אפילו מתקשרת. אני כבר עברתי את גיל 18, אבל זה קורה מאז שעוד הייתי נערה. האם ההתעלמות מההודעות שלי (למשל כשמדובר בבעיה גופנית) נחשבת רשלנות רפואית? האם השיתוף של אמא שלי נחשב להפרת חיסיון רפואי? המשפחה שלי מאוד אוהבת אותה ואני חוששת לתבוע אותה ולהתחיל בהליך משפטי בגלל זה. מה לעשות?

טיפול רפואי פורמאלי לא נעשה בהודעות טלפוניות. משכך, התעלמות מטלפונים אינה רשלנות רפואית. לא רואה כל מקום לתביעה בנושא זה. ככל ויש לך בעיה רפואית, פני לרופא לבדיקה.

18/12/2019 19:14 חן תשובה

תודה
אבל מה בנוגע להבטחת הרופאה? היא הבטיחה שאני יכולה להתייעץ איתה גם לתמיכה רגשית אבל היא לא עונה. ומה לגבי זה שהיא משתפת את אמא שלי בשיחות שלה?

16/12/2019 23:52 רוני אורתודנט סקסיסט אורתודנט סקסיסט
הייתי אצל אורתןדנט שהציע לי ישור והשתלת שיניים. אמרתי לו שאני חוששת מהכאב בטיפול ותגובתו הייתה בסגנון:"מה תעשי בלידה שלך? אפידורל לא יעזור. לאישתי יש 3 ילדים". מה אפשר לעשות בנידון?

השאלה אינה קשורה ברשלנות רפואית אלא בהתנהלות לא רגישה ולא מכובדת מצד רופא. לא רואה כל קשר הנשאל לבין הליך משפטי.

17/12/2019 13:01 רוני תשובה

הוא חזר על זה בכמה מפגשים, ואמר לי גם:"את רוצה להשאר עם שיניים מכוערות? את לא רוצה חבר?". אין מה לעשות בנוגע לכך?

אותה התשובה רוני. ניתן להתלונן על הרופא בקופ"ח/משרד הבריאות. אין לזה קשר לרשלנות רפואית.

17/12/2019 13:36 רוני תשובה

האם אפשר להתלונן בעילום שם? אם מדובר ברופא פרטי זאת בעיה?

15/11/2019 10:11 יגאל כנר נזיקין- רשלנות רפואית ? נזיקין- רשלנות רפואית ?
שלום.
אישתי עברה תאונת סאגווי בי-ם בחברה שמוציאה טיולים כאלה. נט"ן מד"א פינה אותה לשערי צדק שם אובחנו שבר ופריקת מרפק. בניתוח שנעשה בשערי צדק הוחזר המרפק למקומו והיד גובסה. לאחר 4 ימים נותחה אישתי ברמבם בניתוח שארך כ-3 שעות ובו הוכנסו מסמרים ופלטינות למרפק. למרות תלונותיה על כאבים בכתף היא לא נבדקה בשני בתי החולים . לאחר כחודשיים ובעת שהיא עשתה 3 פעמים בשבוע פיזיותרפיה למרפק הציע לה הפיזיוטרפיסט לבדוק את הכתף. התברר שיש לה קרע שלם ברצועת הכתף ששני בתי החולים לא איבחנו כי טיפלו רק במרפק ולא בכל היד מהכתף ועד כף היד.
כרגע אנחנו בהכנת תביעת נזיקין . האם אפשר במקביל לתבוע רשלנות רפואית של בתי החולים?
תודה
יגאל כנר
0545600190

שלום יגאל, אם אתם במהלך תביעת נזיקין מציע להיוועץ עם עוה"ד המטפל בכם. על פניו לא ניתן לקבל על אותו הנזק פיצוי נזיקי כפול. ככל ותבעתם את מלוא הנזק בגין רשלנות חברת הסאגווי ו/או גורם אחר, איני רואה מקום להגיש תביעה מקבילה נוספת על אותם נזקים.

30/11/2019 14:38 שאלה ברשלנות רפואית תרופה שהוחלפה התרופה זהה כביכול,  וגרמה נכות ונזק תרופה שהוחלפה התרופה זהה כביכול, וגרמה נכות ונזק
הקופה החליפה תרופה בעלת השפעה משמעותית על המערכות בגוף, יקרה, אבל הוגדרה כזהה לחלוטין במינון ובאופי הפעולה שלה למטופל. מבינת ההגדרות מינון וכל מה שכתוב בקופסא. אבל מסתבר שהפעולה שלה שונה ומוגברת בפועל וזאת הוכח מדעית. כך שלמעשה נוצרה הטעיה לגבי המטופל, שניזוק מהשינוי בשימוש בה עד כדי ארוע שגרם לנכות. ניתן להראות קשר סיבתי ישיר.
שאלתי מי באחראי המרכזי, הקופה שהחליפה את התרופות, ולא הציעה אפשרות לבחור בינהן. החברה שמיצרת את התרופה וכותבת על הקופסא מידע זהה לישנה יותר.בלי שום הערות אזהרה על ההבדל. אולי זו לא חובתה. או הרופא המטפל עצמו, שלדעתי בעצמו לא לגמרי מבין עד הסוף את ההבדלים בינהם והשפעותים מה גם שזו תרופה חדשה בשוק. ואומר שזה עניין של הקופה ולא שלו. הוא נתן את החלופית שיש בקופה.

יש לבחון את המקרה הספציפי. ישנן תרופות זהות בעיקרן שהחלפה ביניהן לא עולה לכדי רשלנות. אם במקרה נקודתי יש החלפת תרופה שעולה לכדי רשלנות ניתן לבחון את זה.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.