סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על מחלות מקצוע(50)

אם אתם סובלים ממחלה כלשהי או בעיה רפואית, הנובעת כתוצאה מעיסוקכם או בעקבות תנאים מסוימים הקיימים במקום עבודתכם, הגעתם אל המקום הנכון. על פי סעיף 79 לחוק ביטוח לאומי "מחלת מקצוע" הינה מחלה המוגדרת ככזו בה לוקים במהלך או בעקבות העבודה, ואם מדובר בעובד עצמאי, במחלה הנובעת מעיסוקו. על מנת לקבוע שאכן מדובר במחלת מקצוע יש להוכיח את הקשר הסיבתי שבין העבודה המבוצעת למחלה הקיימת, ובהתאם לבחון את הפיצויים או הזכויות המגיעות לחולה. פורום מחלות מקצוע, הכולל מומחים בתחום, ישמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם מידע רלוונטי בנושא. אם יש לכם שאלה הקשורה לכך, אם אתם תוהים מה עליכם לעשות, עתה כשחליתם במחלה כלשהי, ובכלל, מהן הזכויות העומדות לרשותכם בעקבות כך, בפורום זה תוכלו לקבל את התשובה לשאלות אלו ואחרות. צוות הפורום זמין עבורכם ומבטיח לענות לשאלותיכם בהקדם האפשרי, אולם יחד עם זאת, חשוב שתזכרו כי הפורום אינו תחליף לפנייה לעורך דין, המתמחה במחלות מקצוע, שיכול לסייע לכם בנושא. אנו מבטיחים לכם תשובות ענייניות ומענה נקודתי לכל שאלה ושאלה ומקווים לעזור לכם במתן יעוץ משפטי ראשוני.
קרא עוד

שאל בפורום מחלות מקצוע

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

06/10/2016 13:11 לאה המשך להודעה הקודמת המשך להודעה הקודמת
מחלת המקצוע - אני מקלידה המון ונפגע לי העצב בכף יד ימין.

06/10/2016 13:09 לאה קבעו לי אחוזי נכות קבעו לי אחוזי נכות
קבעו לי 10% נכות לצמיתות. אך לא שולמה אף אגורה מאחר והם קבעו שהתאריך הקובע הינו 2009.
אך מאחר וזאת מחלת מקצוע הם אינם יכולים לקבוע תאריך מסויים. המחלה התחילה מ2005 אך עדיין היתה חלשה ולא כל כך הפריעה לי בתפקוד, במהלך השנים זה החמיר ועד שנת 2014 החמיר מאוד ואז פניתי לביטוח לאומי שנוכחתי לדעת שזה בלתי הפיך ומפריע לי בתפקוד היום יומי. משום מה הביטוח לאומי החלט על תחילת המחלה 2009. לא ברור לי למה דוקא תאריך זה. הרי זאת לא תאונה עבודה, אלא מחלה שהחמירה עם הזמן. לא תארתי לי שמהתחלה עם כאב קטן צריך כבר לפנות לביטוח לאומי. לכן, אני לא מבינה למה לא שילמו לי את הסכום שקבעו? אם זאת היתה תאונת עבודה ניחה. זה קורה ביום מסויים ואז יכולים לטעון על הגשת תביעה באיחור. אך אצלי זה לא קרה ביום אחד. ואני חושבת שבכל מקרה צריך לשלם. הגשתי ערעור והם בוועדה לדעתי "סתומים" חשבו שאני רוצה להגדיל את האחוזים. אך הסברתי להם שאני רק מבקשת לשלם את מה שקבעו לי בהחלטתם. ולא לדחות את התשלום בטענה שהגשתי מאוחר מידי. אך הם בשלהם כאילו ולא מבינים את בקשתי. מה אני אמורה לעשות?

18/09/2014 10:36 חביב עובד טכנאי רנטגן עם עיין אחת 31שנים עובד טכנאי רנטגן עם עיין אחת 31שנים
אחרי הרבה שנים בעבודת רנטגן הייתי אצל רופא עיניים ואמר לי שיש לי מעט מים בעיין היחידה שיש לי והיום הייתי אצל רופא תעסוקה שאמרה שאי אפשר לתבוע המוסד לביטוח לאומי על מחלת מקצוע . מה הנכון לעשות בנדון והרפאה התעסוקתית חושבת שאני לא יכול להמשיך במקצוע שלי במכון הרנטגן .תגובתכם ותודה

09/02/2014 22:27 עודד ועדה רפואית ועדה רפואית
שלום רב, לפני מספר ימים קיבלתי את החלטות הועדה הרפואית בביטוח הלאומי, שקבעה לי דרגת נכות זמנית בלבד. מה המשמעות של נכות זמנית? האם בתום התקופה לא אהיה זכאי לכל תמיכה. תודה.

02/02/2014 20:15 מירית מחלת מקצוע מחלת מקצוע
אני מתעניינת בהגדרתה של מחלת מקצוע. הבנתי שישנה רשימת מחלות מסוימת של משרד הרווחה, ומחלות שאינן נכללות בה אינן מוכרות על ידי הביטוח הלאומי. האם זה נכון, והיכן אוכל למצוא את הרשימה המלאה?

20/01/2014 23:59 רינה ועדה רפואית ועדה רפואית
בקרוב אצטרך להתייצב בפני ועדה רפואית של הביטוח הלאומי לקביעת אחוזי נכות, עקב מחלת מקצוע. אני מתרגשת מאוד וחוששת שלא אצליח להציג את טיעוניי בצורה טובה. האם מותר לי להיעזר בעורך דין או בנציג אחר?

14/01/2014 08:01 מרון ברוך מחלת מקצוע מחלת מקצוע
יש לי פריצת דיסק גדולה סיימתי 3 חודשים בבית וכעת אני ליפני זימון לרופא תעסוקתי מקום העבודה מתנער מהעניין ואני בדילמה לתביעה שאלתי אם חוץ מהתביעה אם תעשה אוכל לתבוע על פגיעה נפשית.

13/01/2014 10:57 מאיה קרע בגיד הכתף קרע בגיד הכתף
בעלי בן 50 עובד במפעל יצור בעבודה פיזית כבר למעלה מ- 22 שנה.
בלי סובל מבאבים בכתף ימין כבר זמן רב.
בבדיקה אצל מומחה התברר כי יש לבעלי קרע של 3 ס"מ בגיד בכתף ימין.
הטיפול היחיד שאפשר הוא רק לנתח ודחוף.
עד לניתוח הרופא אסר על בעלי לעבוד בעבודה פיזית ונתן לו מכתב הפניה לרופא תעסוקה.
ולאחר הניתוח ההחלמה לפחות חצי שנה.
שאלתי היא האם ניתן לתבוע את ביטוח לאומי על מחלת מקצוע עבור הקרע בגיד הכתף?
ומה הפרוצדורה מול ביטוח לאומי, מה צריך לעשות ואיזה טפסים למלא?

08/01/2014 21:40 עמורי ריפעת אחרי 26 שנות עבודה אחרי 26 שנות עבודה
אני בן 44 אני עבדתי במפעל 26 שנים והיום הולכים לפטר אותי מהעבודה בגלל התייעלות אני סובל משני דיסקים בגב ולחץ דם ומקבל תרופות ובשנה שעברה ירידה בראיה
האם יש מקום לתביעה אפילו אחרי שהם מפטרים אותי
תודה מראש

05/01/2014 17:50 אביתר בעיות שמיעה מעבודה בעיות שמיעה מעבודה
לכל באי הפורום שלום. אני סובל בעיית שמיעה שלפי דעתי קשורה למפעל בו אני עובד. שאלתי היא, מתי בדיוק עליי להגיש תביעה לביטוח הלאומי, ומה יקרה אם אאחר את המועד?