סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני נזיקין(390)

פורום דיני נזיקין בפורטל iLaw הוא המקום הנכון עבורכם, במידה ונגרמו לכם נזקי גוף ורכוש ויש לכם שאלה להפנות אל עורכי הדין באתר. נזקי גוף ורכוש עשויים להתרחש בצורות שונות. כך למשל, עשויים נזקי גוף להיגרם עקב תאונה, תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה בשטח ציבורי, מחלת מקצוע, רשלנות רפואית ועוד מגוון רחב של אפשרויות. בדומה, גם נזקי רכוש עשויים להיגרם בדרכים שונות ומשונות, כגון תאונות דרכים, שריפה, הצפה, ליקוי בניה, פריצה וגניבה, רשלנות בעלי מקצוע, ועוד. חשוב שתדעו, כי בחלק מהמקרים נזק גוף ורכוש עשוי להקנות לנפגע עילת תביעה. הימנעו מקבלת החלטה על דעת עצמכם, והיוועצו כעת עם עורכי דין המתמחים בתחום כאן, בעמוד פורום דיני נזיקין. מענה משפטי מובטח, בהקדם האפשרי.

קרא עוד

שאל בפורום דיני נזיקין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

13/11/2019 23:15 ציון סירי ליקויי בנייה ליקויי בנייה
תוכן ההודעה:
שלום.
הפסדתי 14000 שח במשפט ליקוי בנייה עקב שלא הבאתי בדיקה נגדית. הוצגו ליקויי בנייה על ידי התובע למטרת חמדנות כספית שקופה לכל הדעות. מהנדס בודק הפריז במאות אחוזים על "ליקויי בנייה" וכמובן לשביעות רצונו וחמדנותו של התובע וברור שקיבל הנחיות לכך והשופט היה עיוור מוחלט למצגת ליקויי הבנייה.
בבדיקה לאחר המשפט בדקתי באתר של המהנדס וגיליתי שעל אותם סעיפים בליקויי בנייה שאצלי תמחר במאות אחוזים יותר במשפט קודם מהמצגת שבאתר שלו.
כל בר דעת היה מבין שהייתה פה מרמה חריגה ובדיקה לא ניטרלית של המהנדס וברור שחרג מאתיקה מקצועית.
דוגמה לסעיף, קבע המהנדס עבור בדיקת לוח חשמל פשוט חד פזה 5000 שח בעוד שלא הציג תמונות ולא מסמך מחשמלאי מוסמך . סעיף אחר שסתומים במסילת אלומיניום קבע 1000 שח, במצגת באתר שלו קבע 200 שח, על מפקח בעבודה שלא היה 2500 שח ,כלומר עד כמה יכול להיות עיוור השופט שלא הבין את כוונת התובע ושקריו של המהנדס ולא ביטל את התביעה .
עבר זמן במשפט זה ואינני יכול לערער על כך, אבל האם אני יכול לתבוע את המהנדס?
תודה


13/11/2019 22:06 איש אחד תביעה בעילום שם תביעה בעילום שם
האם ניתן לתבוע בנזיקין ע"י מתן יפוי כח לעורך דין שיתבע בשמי כיוון שאיני מעוניין ששמי יוודע לנתבע?

תודה.

11/11/2019 09:34 שרה כהן שאלות הבהרה למומחה מטעם בית המשפט שאלות הבהרה למומחה מטעם בית המשפט
הגשתי תביעה על רשלנות רפואית בנושא שיניים. חוות הדעת של הנתבע הייתה שאין רשלנות בית המשפט פסק שיש לגשת למומחה מטעמם מומחה מטעמם לאחר בדיקה מאוד שטחית רשם שהוא לא רואה שהיה ליקוי בטיפול של רופא השיניים. עורך הדין מטעמי המליץ לי לשלוח שאלות הבהרה באמצעות הרופא שנתן לי חוות דעת כי הוא רואה כמה חוסרים האם מומלץ לעשות זאת אני חייה מקצבת נכות נפשית ועוד פנסיה קטנה חייה אצל אימא חולת סרטן סופנית. אודה לתשובתכם ויום טוב

11/11/2019 08:38 מעיין את מי ניתן לתבוע על הנזקים את מי ניתן לתבוע על הנזקים
רושי נטל הלוואה מחשבון המשותף ללא ידיעתי והסכמתי. לטענתו בבית הדיומהרבני ההלוואה נועדה לצורך המשך קיום שוטף כאשר בפועל לא היה צורך בהלוואה כי העוש היה בזכות. לא היו לנו הוצאות גבוהות ליחסית המשכורות הגדולות שהיה מקבל (לא רכב, לא משכנתא ושכר הדירה היה נמוך). בית הדין הרבני הגדול בהחלטתו טען כי לכאורה מדובר במזונות אישה והחובות לא שלי אך לא נתן החלטה מחייבת אופרטיבית. בינתיים עוקל החשבון שלי עם חוב של 70 אלף ש"ח כי הבנק הגיע איתו בתחילת הליך הוצלפ להסדר על מחצית מהסכום. זכויות חתימה לפי החומר שנמצא בידי הוא הסכם עם זכויות חתימה נפרדת. יש עלי מגבלות, עיקולים ואינני יכולה לצאת לעבוד אחרי חופשת לידה. עוד שניה נזרקת לרחוב עם תינוקת בת שלושה חודשים וילדה בת 8. השאלה שלי את מי ניתן לתבוע על הנזקים, את הגרוש (שהודה בפרוטוקול שעשה טעות והיה צריך ליידע אותי על ההלוואה) את בית הדין הרבני שלא הכריע בהחלטה בשל עיכובים של שנתיים או את הבנק על הפרת חובת הגילוי למרות זכויות החתימה? אני שואלת כי אני צריכה להגיש בקשה לסיוע המשפטי לצורך מינוי עוד ואני רוצה שהבקשה שלי תתקבל ולא תדחה מחוסר סיכוי משפטי. תודה מאוד מעריכה תגובה כנה ומקצועית

26/10/2019 11:00 Gopv Yopk Yopk
בחורה פסכופטית מתעללת ומאמללת חיי ילדים קטנים פדופלית ומטרידה!!! מכפישה את הוריהם עושה שיימניג ברשתות וכו' זהרו ממנה מפלצת עם בעיה בראש גרה בבאר יעקב הדרור 6 מניסיון אישי תקפה אותי באיומים על חיי זהרו מהטורפת הזו איילת ששון עברה הטרדה מינית קשה הרסה למשפחתי את החיים ועוד משפחות בארץ מכירים אותה איפה שצריך ילדיי ניסו להתאבד בגללה גרמה להם לנזק נפשי עצום גרמה להם לחרדות ולא יצאו מהבית שנים לאחר איומים שלה ובני משפחתה העסקים של המשפחה הפדופלית עזרא ירקן בשוק בבאר יעקב אח ברק ששון הדרך הנכונה נדלן תחשבו אם אתם רוצים לעזור לעסקים של פדופלית

23/10/2019 12:00 סופי יחס של קופת חולים למטופל חשדן יחס של קופת חולים למטופל חשדן
נאמר לי לא ממזמן שאם רופא/עובד צוות רפואי חושד שהמטופל לא נותן אמון מלא בו (במטפל) והוא (המטופל) חושד שיפגעו בזכויותיו או יטרידו אותו מינית- קופת החולים תשלול מהחולה זכויות מסוימות.

האם זה נכון?

07/10/2019 08:38 שי שאלה בנוגע לנזילה מתמשכת שאיננה מטופלת שאלה בנוגע לנזילה מתמשכת שאיננה מטופלת
שלום רב, אני סובל מנזילה מן השכן שמעלי בחמש השנים האחרונות והוא מושך זמן ולא מטפל בבעיה גם לאחר שבמאי הגיע מאתר (עליו שילמנו במשותף) וכתב דוח קביל משפטית הכולל שמונה סעיפים הדורשים תיקון. אני מעוניין לדעת כיצד ביכולתי לפעול על מנת לזרז את הטיפול בבעיה ולתבוע פיצויים על הנזק ועוגמת הנפש שנגרמו לי. אני גר בכפר סבא ואשמח, לצד הייעוץ, גם להמלצה על עורך דין טוב מהאזור המתמחה בתחום זה.

05/10/2019 18:14 לילך נפילה ברחוב ממדרכה לקויה נפילה ברחוב ממדרכה לקויה
שלום רב. נפלתי ברחוב בלילה ושברתי את האגן. לאחר חזרתי למקום והבחנתי שהמרכה סלולה באספלט ולאחר בריצוף. כלומר החיבור בין לבני המדרכה לאספלט היה לא טוב. כיצד ניתן להגיש טופס לתביעת פיצויים מהעירייה? ניתן להוריד נוסח של מכתב כזה? מה הפרטים שאני צריכה והיכן מבצעים את הגשת הטפסים?

04/10/2019 04:14 גאולה תיקון מכונת כביסה במסגרת האחריות תיקון מכונת כביסה במסגרת האחריות
הנושא שלי מורכב, ואתכם הסליחה על המגילה הארוכה.
הסיפור מתחיל ביום בו רכשתי מכונת כביסה 17 ק"ג המיובאת ע"י ברימאג. על המכונה מודבקת מדבקה עם הספרה 10. המוכר הודיע בחגיגיות שיש למכונה הזו 10 שנות אחריות. שמחנו עד מאד שיהיה לנו שקט 10! שנים. רכשנו את המכונה בסכום הקרוב ל-10 אלף ש"ח. (כיום היא כבר עולה פחות)
יש לציין שהמכונה מאאאד מיוחדת, היא אפילו לא נכנסת בדלת רגילה, אז הזמנו מנוף! נו, מה זה עוד 400 ש"ח לעומת ה-10 אלף שכבר שילמנו.
כשמגיע טכנאי ברימאג להדרכה, הוא מסביר שהאחריות הינה לשנה בלבד על כל החלקים + 9 על המנוע. ומכיון שהמכונה מאאאד משוכללת והכרטיס מאאאד רגיש (עלות החלפת כרטיס למעלה מ-1,000 ש"ח) המליץ להרחיב את האחריות לעוד 5 שנים נוספות. ואנחנו רצינו ראש שקט לא? אז הרחבנו. ושילמנו תוספת של 2,700 ש"ח! על הרחבת האחריות.
עוברת לה חצי שנה והמכונה מתחילה להרעיש בסחיטה בצורה בלתי רגילה.
אני מתקשרת להזמין טכנאי. גברת את צריכה לשלם מראש 150 ש"ח על ביקור טכנאי. (אבל בכתב האחריות כתוב היבואן מתחייב לתקן ללא תמורה כל קלקול. האם 150 ש"ח אינם נחשבים תמורה?!) שילמתי. הטכנאי יגיע בעוד שבוע וחצי.
הלה מגיע, מסתכל, לוחץ פה לוחץ שם, מפעיל סחיטה, וקובע: גברת אני לא שומע רעש חריג. (ברור, את הרעש שומעים שהמכונה בשלב מתקדם של הסחיטה) אבל אם את רוצה שיבדקו את הנושא לעומק, (מה שאתה לא עשית אדון טכנאי.) (תגידו, לא נדרש מטכנאי מינימום לפתוח מכסה ולחטט בקרביה?) אם את מעוניינת, ניקח אותה למעבדה ושם יבדקו. והלך.
מכיון שלא היה לי 800 ש"ח מיותרים (זוכרים? מנוף, להוריד, להעלות...) המשכנו לסבול מרעש חריג (וכעת ברצינות, הרעש באמת היה נורא, אפילו התביישתי להפעיל אותה בלילה מחשש גזל שינה).
כך נמשך הסבל עוד חודשיים שלושה. עד שהמכונה שלנו התחרשה ולא שמעה את תחנוניי. הפסיקה לעבוד. (ואני עם שמונה קטנטנים בבית!) אני מתקשרת להזמין טכנאי. כמובן בתשלום נוסף של 150 ש"ח.
הטכנאי שכנראה יודע את מלאכתו, לא כמו קודמו, פותח את המכסה ומה מגלה? שכל הברגים התנתקו מהתוף. איזה יופי! שאלתי, האם מזה נבע הרעש, ברור, הוא עונה לי. כל הברגים השתחררו. גברת! אין ברגים! מה אומר ומה אדבר. העיקר שאוכל כבר לכבס. אני למעלה משבוע ללא מכונה.
עובר פחות מחודש וזהו נמאס לה למכונה שלי. שוב הפסיקה לעבוד. הזמנתי טכנאי, למזלי הפעם לא הייתי צריכה לשלם, כי עדיין לא עבר חודש. מגיע טכנאי. גברת הביאו לי חלק לא מתאים. יצרו איתך קשר.
עובר שבוע ועוד שבוע ועוד שבוע לאחר כמעט חודש! (אבל כתוב בכתב האחריות: היבואן מתחייב לתקן את המוצר תוך שבוע ימים?!) שאני בלי מכונה, 10 נפשות! למותר לציין, שבמשך כל התקופה אני מתקשרת לפחות פעמיים בשבוע לשאול מה יעלה בגורל המכונה המסכנה שעדיין לא מלאו לה שנה... נברר ונחזור אלייך, מעולם לא חזרו.
כשהגיעו מים עד נפש והררי הכביסה עד לעננים ועוד כמה ימים ראש השנה, אני מתקשרת חסרת אונים וחסרת סבלנות ודורשת בתוקף שתיכף ומיד ישלחו טכנאי מעבדה מומחה לענייני מכונות כביסה ז"ל. ו-לא גברתי! אל תקבעי לי תור לשבוע אחרי ר"ה לאאאא!!!! היום! מקסימום מחר. הגזמתם!!!
ואכן מגיעים שניים "מומחים" מנסים, מנסים, לא הולך. טוב אנחנו נוסעים לחולון להביא חלק, חוזרים מנסים שוב, כמעט מרימים ידים, מרימים טלפונים, והפלא ופלא, ההחייאה בוצעה בהצלחה. ולמכונה שלום.
עד כאן מסכת התלאות.
ניסיתי לפנות למועצה הישראלית לצרכנות. המליצו לפתוח תביעה קטנה. אני מתחילה למלאת את הטופס, אין שם מקרה זהה למקרה שלי. איזה בראך, עד כדי כך...
בכל מקרה חשבתי לתבוע אותם בצורה יותר רצינית. העוול כאן זועק לשמיים מכל הכיוונים.
אנא השיאו לי עצה טובה שתרגיע את לבי השותת.

16/09/2019 12:27 ליאת שאלה בנוגע לפציעת ילד במסגרת חוג כדורסל  וחוק ההתיישנות שאלה בנוגע לפציעת ילד במסגרת חוג כדורסל וחוק ההתיישנות
בגיל 5 ו-11 חודשים נכנס לבן שלי לבטן שבב עץ מספסל במהלך תרגיל בו התבקש לשכב על הספסל על הבטן ולהתקדם עם הידיים לאורך הספסל כחלק מאימון של חוג כדורסל באולם ספורט. השבב הוצא במהלך ניתוח בבית חולים ומאז נשארה לו צלקת בבטן. כיום הוא בן 12 ו-3 חודשים. רציתי לדעת האם במסגרת הזמן שעבר יש עדיין עילה לתביעה ואם כן את מי תובעים במקרה כזה?

עורכי דין מובילים בפורום דיני נזיקין

עו"ד אסף אודיז

"נגרם לך נזק עקב רשלנות רפואית ? משרדי דוגל ביחס אישי ומעניק שירותים משפטיים בתחומים הנזיקין והביטוח..."

עו"ד רן שפירא
עו"ד רן שפירא

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

עו"ד רונית רוטלוי

"לאחר שנות עבודה רבות בתחום, אני מכירה כבר לא מעט מ'התחבולות' בהן נוקטות חברות הביטוח..."

עו"ד ירון שמעון
עו"ד ירון שמעון

"תכנון האסטרטגיה המשפטית עוד בשלבים הראשונים של התיק, מסייע לי בהשגת תוצאות איכותיות עבור לקוחותיי..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני נזיקין

כיצד יוערכו הפסדי השתכרות של צעיר שנפגע בתאונת דרכים?

מה עושה צעיר שנפגע בתאונת דרכים וקיבל הפסדי השתכרות באופן מקופח? עו״ד אהרון שטכלברג מספר על מקרה וכיצד הצליח לפסוק פיצויים גבוהים יותר לטובת הנפגע