סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(556)

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

26/11/2017 13:54 טובה מאיר הבת שלי מתרומת זרע אך כשנולדה כתבתי בתעודת לידה את שמו של בן זוגי דאז  כאביה  של הילדה הבת שלי מתרומת זרע אך כשנולדה כתבתי בתעודת לידה את שמו של בן זוגי דאז כאביה של הילדה
אני אם חד הורית , רווקה, ילדתי את ביתי מתרומת זרע. באותו זמן הייתי במערכת יחסים עם מישהו מאז נפרדנו, אבל הוא עדיין בקשר עם הילדה, טוען שהוא אוהב אותה ולא יכול להתנתק מימנה וכן קורא לעצמו אבא שלה לכל דבר. האם אני יכולה לגשת לבדי למשרד הפנים ולהוריד את שמו ? , שמעתי שאני צריכה לשכור לשם כך עורך דין , האם זה נכון ? ואם נאמר שאשאיר את שמו כמו שהיה עד היום , האם עצם העובדה שהוא רשום כאביה יש לו אלו שהן זכויות כלפיה ?

15/11/2017 12:48 כהן מלי גניבת זרע גניבת זרע
מה החוקים לגבי גניבת זרע

11/11/2017 22:31 אביגיל אי קיום פסק דין אי קיום פסק דין
אני גרושה ארבע שנים, בשנה האחרונה אניו עומד בהסדרי הראייה : הילדים אינם ישנים אצלו באמצע שבוע כפי שהוסכם לפי פסק הדין, בנוסף אינו מוכן באופן עיקבי ועיקש לקחת אותם למסיבות גיבוש כיתתיות, חוגים, וחברים או להביא אליו חברים הבייתה, מנתק אותם מכל עניין חברתי בימים שהם אצלו, הילדים בני 8.5, 7, 5.5 ,למרות פסק הדין, יש לציין שאינו משלם דמי מזונות והוצאות שוטפות בחינוך ורפואיות מזה שנה אולם נושא זה מטופל אצל עורכת דין להוצאה לפועל . מה עושים ? האם לשם כך נכון וראוי לקחת עורך דין ? האם עליי לתבוע ? מה החוק מול הנאמר לעיל? יש להוסיף ולאמר שבמשך שנה לאחר שעזב את דירתו השכורה הוא טוען שאין לו בית או מ קום קבוע שהוא שוהה בו , היו ימים שבהם היה משוטט עם הילדים ברחובות כיוון שלא היה לו מקום להיות איתם ( מדובר גם בגשמים ) והיריעה רחבה .. אשמח לתשובות לפעולה , תודה רבה

07/11/2017 19:35 משה צוואה שאיננה כוללת דירה ששינתה בעלים צוואה שאיננה כוללת דירה ששינתה בעלים
חמי האלמן כתב צוואה (כיום הוא חולה ואיננו כשיר לשנותה) ובה מופיעים שלושת ילדיו כשהבכור יקבל את הדירה שלו ושני האחרים כסף בשווי הדירה, פחות או יותר. אלא שלפני מס' שנים היתה בבעלותו של חמי דירה נוספת שאותה העביר ע"ש הבן הבכור. כלומר בבוא היום יהיו לבן הבכור שתי דירות (אחת שיקבל בצוואה והשני שבבעלותו זה מס' שנים). יש לציין ששכ"ד של אותה דירה, שהועברה ע"ש הבן, משולמת לחשבון האבא בכל אותן שנים. האם בבוא היום יוכלו הילדים האחרים לערער על הצוואה?, אולי בטענה שהדירה הועברה ע"ש הבן רק כדי שהאבא יוכל להימנע מלדווח על דירה נוספת בבעלותו ועובדה ששכ"ד עבר ויעבור עד מאה ועשרים לחשבון הבנק של האבא?

05/11/2017 08:23 אתי תיק רפואי לחוסה שנפטר תיק רפואי לחוסה שנפטר
 אתי
1 בנובמבר 2017
חוסה שנפטר - חשד להתנהלות לא תקינה


שלום רב, אנו משפחה של 9 ילדים. ביננו היתה אחות נכה בת 56, אחת מאחיותי שהתגרשה ביקשה לשמש אפטרופסית לאחותי הנכה, זאת עקב הקשיים של אמי המבוגרת להמשיך ולדאוג לענייניה. אחת מאחיותי, אשר התגרשה ביקשה מיתר האחיות, לשמש לה אפוטרופסית, והחתימה אותנו על מסמך שיתיר לה זאת. לצערנו מהרגע שקיבלה אישור על כך, אט אט באופן הדרגתי אך עקבי, החלה משתלטת על ענייניה הסידוריים של אימי, ושל אחותי הנכה שגרו יחד וכך קונה לעצמה מקום של שליטה טוטאלית על כל ענייני הבית וענייני האנשים הגרים שם - דהיינו אימי ואחותי. היא החלה מחבלת בקשר של יתר האחים עם האם ועם האחות הנכה. המצב הגיע לידי כך שהסתירו פרטים והחלו להיות ביננו סודות רבים דבר שגם לריחוק מסויים. . לצערה של המשפחה האפוטרופסית נמנעה מלשתף את האחים בכל הנוגע למצבה הרפואי של החוסה. הדבר הגיע לידי זה - שאחותי הנכה הגיעה לבית החולים עם כשל כבדי, שלאחריו הגיעה לטיפול נמרץ . האפוטרופסית אחותי, לא היתה מוכנה שאנחנו נדבר עם הרופאים, נמנעה מלשתף במידע. לאחר שהחוסה הגיעה לטיפול נמרץ נתגלה לנו על ידי שיחה עם הרופא, שלאחר ביופסיה שעשו לה בבית החולים, שהיא קיבלה כדורים למחלת האפילסיה. דבר המחלה היכה את כל המשפחה בהלם. אציין שאחותי לא היתה חולת אפילפסיה. עצם קיום המחלה הוסתר מעיני המשפחה. אף אחד לא ידע שלקחה כדורים למחלה זו. אנו חושבים שיש קשר לתאונה שהיא עברה ונפגעה קל, ולנסיונות האפוטרופסית להוציא כספים מהביטוח.
לצערי אחותי החוסה נפטרה בתוך חודש ימים מיום אישפוזה עקב נוכחות חיידק אלים אשר גרם לקריסת מערכות וכבד לא מתפקד שפגם ביכולת הגוף להילחם. האפוטרופסית לא מוכנה להציג בפנינו את התיק הרפואי של הרופאה הנוירולוגית של הקופה, אשר קבעה את המחלה. אנו רוצים להבין מדוע ואיך נקבע לה שהיא חולה במחלת האפילפסיה. היא מנסה להחזיק בכל המסמכים של החוסה אצלה בהתעלם לחלוטין מכך שאנחנו אחיותיה ואחיה של הנפטרה בדיוק כמוה וכאבנו עצום ואנחנו רוצים לדעת ולהבין איך ולמה ומה קרה. היא תוקפת אותנו באופן לא הגיוני ולא מוכנה לשום מסירת מידע. אנו מבקשים לדעת מדוע בטרם ניתנו לה כדורים לא בוצע לה בדיקות דם לבדוק תפקודי כבד, לפני ומהלך לקיחת כדורים על בסיס יומיומי. מצבה של אחותי בטרם הגיע לבית החולים היה כנראה רע מאד והיתה הזנחה והתעלמות ממצבה במשך ימים, מבלי שאף חוץ מהאפוטרופסית לא ידע על כך ולא יכל לעזור. נציין שעקב השתלטותה של האפוטרופסית על חייה של אחותי ואימי הזקנה, אשר חיו ביחד - נמנע מכל בני המשפחה כל מידע חשוב. היא גרמה לאימי לראות בנו אוייבות וחמדניות בעוד היא זו שכזו. כל נסיונות האחים להתקרב לבדוק ולוודא מה קורה, נתקלו בחומה בצורה. התנהלותה חמורה ביותר בעיננו ואנו כמשפחה חייבים לברר את העניין כי המכה שניחתה עלינו עקב התנהגולתה . שאלתי היא כזו איך אנו יכולים לפעול כדי להסיר חיסיון מהתיק הרפואי הן של הקופה והן של בית החולים. מה לגבי חשבון הבנק של אחותי החוסה שמנוהל על ידי אפוטרופסית שיושרה מוטל בעיננו בספק רב מאד מאד. מה ניתן לעשות ואיזה כיוון לגשת לבעיה ?

02/11/2017 09:44 דניאל כרמי שינוי פרטים לאדם שנפטר שינוי פרטים לאדם שנפטר
שלום,
אני ואחיי בתהליך הוצאת דרכון רומני כנכדים לסבתא שנולדה ברומניה.

סבתנו נולדה ברומניה ועלתה לארץ כמעפילה בשנת 1944 (מצאתי בארכיונים של המדינה את רשימת העולים מהאניה שבה הגיעה ארצה והיא מופיעה כבת 15).
עפ"י רשות האוכלוסין סבתי נולדה בשנת 1929, וכשחיפשנו את תעודת הלידה שלה בארכיונים של רומניה לא מצאנו דבר.
חיפשנו עוד מידע על סבתא והוריה ושאלנו את אחותה את שמות ההורים וכל מידע שיכול לעזור לנו.
לאחרונה מצאנו את תעודת הלידה שלה ברומניה ושם נכתב כי שנת הלידה שלה היא 1928 (אותו יום ואותו חודש אך שנה קודם ממה שנרשם בארץ), שמות הנורים תואמים למידע שאחותה של סבתא נתנה לנו.
בתעודת הנישואין הישראלית של סבתא מופיעה רק שנת לידה 1928 ללא תאריך מדוייק.
סבתא נפטרה בשנת 1990.
הרשויות הרומניות טוענות כי כל עוד תאריכי הלידה במסמכים הישראליים אינם תואמים לתעודת הלידה הרומנית, לא מדובר באותה אישה ואנחנו נאלצים לשנות את תאריכי הלידה בכל המסמכים הישראליים.
האם יש אפשרות לשנות את תאריך הלידה ועד כמה הסיכויים לטובתנו/רעתנו במקרה הנ"ל?
תודה רבה,

31/10/2017 07:12 בן-צבי אחות לא מעונינת לחתום בבנק על חלוקת הכסף של הורינו ז אחות לא מעונינת לחתום בבנק על חלוקת הכסף של הורינו ז"ל , מה עושים,
כמעט שנתיים אחותינו לא משתפת פעולה ולא רוצה ללכת לבנק על מנת לחתום על טופס חלוקת כספי העזבון.
יש לנו כמובן צו קיום צוואה של אבינו מלפני 10 שנים,וכמובן צוואה וצוו קיום צוואה של אמנו.
בבנק מסרבים לחלק את הכספים 1/3 1/3 1/3 למרות הסימפטיה שהם מגלים כלפינו,
ודורשים מאיתנו ללכת לבית משפט לעיניני משפחה בפ"ת ולבקש צו חלוקת כספי העזבון.,
והשאלה האם זה נכון ?
אם יש צו מדוע הבנק לא יתן לכל אח שמעונין בחלקו בכספי העזבון את חלקו, והאח שלא מעונין שיהיה בריא, ויגש לבנק כאשר יחפוץ.

10/10/2017 15:52 פרידה פרידה לפני גירושין פרידה לפני גירושין
שלום, בעלי עזב במפתיע את הבית בלי לומר לי ועבר לדירה שכורה (אנו מסוכסכים תקופה), התנתק לגמרי ואין קשר בינינו משום שהוא אינו מוכן לכך. יש ילדים שמאוד נפגעו מזה. מה הזכויות שלי כרגע? מותר לו להיכנס לבית ולקחת דברים בהעדרנו בלי להודיע לי? הוא יכול להיות עם אישה אחרת כעת? מה מותר לי לעשות כספית? מה מותר לו? איך אני יודעת אם יש לו רכוש או כספים וחשבונות בנק נוספים?
תודה

02/10/2017 23:31 שיר חלוקת רכוש חלוקת רכוש
בתביעת גירושין שיזמתי (הבעל הגיש בביהמ"ש פירוק שיתוף) הדיינים פסקו לי מזונות זמניים ושלחו אותנו לסיים את חלוקת הרכוש ורק לאחר מכן גט וכתובה.
הבעל אינו משלם 6 שנים מזונות כאישה כלל והעלים את הרכוש כך שאני תקועה. העסק הועבר על שם בת זוגו ועוד נכס שמכר ואין לי כסף לחוקר פרטי.
מה לעשות? כיום פניתי לסיוע המשפטי אך לא מסבירים לי מה זכויותי.

27/09/2017 01:11 חביב ביטן צוואה של אבי ״זל צוואה של אבי ״זל
‏שלום לפני ארבע שנים אבי נפטר, אימי עדיין בחיים ,בצוואה ‏שלו הוא ציווה שכל רכושו ועמונו ינתן לאח שלי הגדול בלבד ואם אחד מהאחים יצטרך עזרה הוא צריך לעזור להם , ‏אנחנו ארבעה אחים ואחיות .זה משהו רשם בצוואה רציתי לדעת אם אפשר לעצור את זה ?או לשנות משהו? או שאין מה לעשות ‏וגם רציתי לדעת מה יקרה בעתיד לבית

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.