סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(600)

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני משפחה

עו"ד אביב סטרול
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

05/11/2018 20:29 שרון כתב בקשה לבית משפט בענין שינוי בהסדרי ראיה וכתב תביעה לחיוב באי עמידה בהסדרי הראיה כתב בקשה לבית משפט בענין שינוי בהסדרי ראיה וכתב תביעה לחיוב באי עמידה בהסדרי הראיה
שלום רב גרושתי מזה כשנה וחצי פנתה לבית המשפט בבקשה לשנות את שעות הסדרי הראיה בניגוד לכתוב בהסכם(במקום שעה 17:00 מבקשת איסוף ממוסדות החינוך)כנ"ל שינוי איסוף בעת חופשות מהבוקר ולא משעה 17:00(ככתוב בהסכם הגירושין שקיבל תוקף לפני כשנה וחצי ע"י בית המשפט לענייני משפחה לאחר שנערך על ידי שנינו לפי הסכם שבחרה) כמו כן מבקשת לחייב אותי בדמי טיפול על כל יום שבו לא אופיע או שיופר על ידי גרושתי פועלת בכל דרך לסכל את מפגשיי עם הילדה אך מנסה לצייר זאת הפוך הילדה מסרבת לישון בביתי,מסרבת לפגישותינו בסופ"ש קובעת עם חברים בימיי הסדרי הראיה כך שהפכתי להיות נהג צמוד ותו לא ורואה את ביתי כחצי שעה לכל היותר גרושתי ללא ספק פועלת שלא בתום לב ומסיתה כנגדי ואף שלחה לי הודעות על כך שמייחלת שהילדים ששניים מהם בגירים לא יראו אותי ממטר כלשונה וינצלו אותי רק למטרת כספים או חמור מכך "בשביל הילדים שלי אתה אבא מת" ועוד מיני הודעות אחרות בנוסף ביום ההולדת של הילדה שהיה אמור להיות יום מפגשנו עפ"י הסדר הראיה הבטיחה לילדה שיעשו משהו משותף והמפגש בוטל יתרה מזאת בחגים מסויימים נטלה את הילדה וגרמה לכך שלא תתקיים פגישותינו לפי ההסכם שאלותיי הן: 1 מהו כתב בקשה חתום ע"י בית המשפט בו ניתנת לי הזכות לתגובה(תוך 10 ימים מקבלתו) לבית המשפט ומדוע קיבלתי אותו מלווה בכתב תביעה שאינו חתום ע"י בית המשפט? 2 האם ניתן לדון בבית המשפט בשעה שנכתב בהסכם שכל סכסוך בנוגע לפירוש/הבנה או ביצוע ההסכם ידון תחילה בהליך גישור והצדדים מתחייבים על כך טרם פניה לערכאות משפטיות 3 מה עושים כשהילדה היא זו שמסרבת ללון או לקיים את המפגש למרות ניסיונות לשכנעה שאינם צולחים למרות ניסיון שכשל ברווחה של הסיוע המשפטי במפגש בודד בן שעתיים שהסתיים באמירתה של האם כי לא תודיע לי על ימים בהם הילדה לא מגיעה 4. האם ניתן לשנות הסכם בענין הסדרי הראיה בשעה שחתמו הצדדים על כך שמודעים והבינו אותו וכי חתמו מרצונם החופשי ללא כפיה ...? 5 אני מתכוון לבקש מבית המשפט למנות פקידת סעד לשם שינוי המצב בו גרושתי עושה שימוש לרעה בחסותה או אם לדייק במרותה על ילדתי,מנתקת את קו הטלפון הנייד בטענה שעלי להשתתף בתשלומו ואף דואגת שהילדה תגיד לאביה זאת
כיצד עלי לפעול ?
בכבוד רב, שרון

04/11/2018 11:37 מיטל מזונות ילד מזונות ילד
שלום רב, רציתי לשאול בבקשה מה קובע החוק במקרה שיש לי ילד בן 4.5 ממי שהיה בן זוגי 9 שנים, עד לפני כשנה, אולם מעולם הוא לא שילם עליו מזונות או כל השתתפות אחרת בהוצאות הגידול? (סירב לשלם היות ולדבריו מעולם לא רצה בילד ואני התעקשתי להמשיך עם ההיריון). אין בינינו הסכם, וגם הסדרי הראייה סוכמו בינינו בע״פ. ושאלה נוספת היא האם ניתן לתבוע מזונות אלה רטרואקטיבית. האם הפתרון היחיד הוא מלחמה יקרה בבימ״ש שעלולה לפגוע בהרבה אנשים, או שמא קיימת אלטרנטיבה סימפטית יותר? אודה על תשובתכם בהקדם.

28/10/2018 14:51 י. מתגרשים ויש ירושה לפני הנישואין מתגרשים ויש ירושה לפני הנישואין
קבלתי ירושה לפני נישואין ,התחתנתי ומכרתי את הבית וקניתי בית בעיר אחרת .מבחינתי לא היה כוונת שיתוף הבית עדיין רשום רק על שמי וכן הוא רשום גם בעיריה וכן בחברת חשמל על שמי בלבד . שיפצנו טרם כניסתנו לבית מעודף שנישאר מהמכירה .היום לאחר 25 שנה אני רוצה להתגרש .(הבעל לא הכניס כסף ממקור אחר)
האם יש לבעל איזה שהוא זכות על הבית ????

22/09/2018 22:48 דבי ז'ולטי הפרדת חשבונות בין בני זוג לאחר מינוי אפוטרופסות הפרדת חשבונות בין בני זוג לאחר מינוי אפוטרופסות
בס"ד

שלום וברכה,

לצערי הרב, בעלי היקר במצב בו היה זקוק לאפוטרופסות עליו.

אני יחד עם שניים מילדיו מאשתו הראשונה, ממנה התאלמן, נתמנינו לאפוטרופסים משותפים עליו.

שלושתינו הגשנו פרטה למשרד האפוטרופסות הכללי, אך ישנם חילוקי דעות ביני לבין שני האפוטרופסים האחרים (כאמור, שניים מילדיו של בעלי) לגבי אופן הפרדת הסכום בחשבון המשותף לי ולבעלי לחשבון שיהיה על שמו ולחשבון שיהיה שלי:

לי מובן, כי עפ"י הסכם הממון שבעלי ואני עשינו לפני נישואינו (ממנו אצטט להלן) יש לחלק את הסכום שקיים היום בחשבון המשותף שלנו לשניים, כך שבחשבון של בעלי, עליו תהיה אפוטרופסות משותפת שלי ען שניים מילדיו של בעלי, תופקד מחצית מהסכום שקיים היום בחשבון המשותף ובחשבון שיהיה שלי - המחצית השנייה.

עלי לציין, כי בעקבות מצבו הרפואי של בעלי נכנס לחשבון המשותף שלנו סכום גדול של כסף בעקבות החזר מס.

ילדיו של בעלי מתנגדים בתוקף לחלוקת הסכום בחשבון שהיה עד עתב חשבון משותף של בעלי ושלי לשניים בטענה, שהסכום הגדול מהחזר המס שנכנס לחשבוננו המשותף שייך אך ורק לבעלי, שכן לדבריהם: "סכום זה נתקבל עקב מצבו הרפואי של בעלי ולכן הוא אמור להיות רק בחשבון על שמו".

אני מצטטת מהסכם הממון שבעלי ואני עשינו לפני נישואינו:
"הצדדים מצהירים ומסכימים כי עם הנישואין...., הכנסותיהם מעבודה יוקדשו למימון ההוצאות השוטפות של משק הבית ולרווחתם."

ולגבי מה שנראה לי כרלוונטי לשאלתי:
"את יתרת הכספים מהכנסותיהם ישקיעו הצדדים כרכוש משותף, כולל פירותיהם".

אשמח לקבל מכם תשובה ואם אכן החוק תומך בהבנתי, אודה לכם אם תוכלו לשלוח לי את לשון האסמכתא החוקית לכך.

תודה רבה,
דבי ז'ולטי.

22/09/2018 12:50 נדב האם גבר חייב במזונות לילד שאינו שלו לאחר גירושין? האם גבר חייב במזונות לילד שאינו שלו לאחר גירושין?
שלום. אם לזוג נולד ילד במהלך הנישואין ובעקבות גילוי שהילד אינו שלו(ובוודאות בבדיקת DNA) החליט הגבר להתגרש. האם במקרה זה הוא חייב במזונות לילד? האם יכולה להיות סיטואציה בה גבר חייב במזונות לילד שאינו שלו?

16/08/2018 07:52 ענת ארווס דמי מזונות ואפוטרופסות דמי מזונות ואפוטרופסות
אני גרושה וגר איתי ילד עם צרכים מיוחדים
בהסכם הגירושין נקבע שמזונות הקטין ומדורו יהיו משולמים ע"י העברת קצבת הנכות שהילד מקבל מביטוח לאומי ( בזמנו הילד היה מתחת לגיל 18 ) וכעת הוא בן 18.5 והגשתי בקשה לבית המשפט למנות אותי לאפוטרופוטה האם מה שנקבע בזמנו לגבי דמי המזונות חל גם היום בהתחשב בעובדה שלילד עם צרכים מיוחדים חובת המזונות אינה נפסקת בגיל 18 או 21 כמו במקרה רגיל.
החובה למזונות ממשיכה על פי צרכיו המיוחדים והוא ייחשב כ"תלוי" גם בגיל בגרות.,
והאם זה מקנה לי את הזכות להיות האפוטרופוטה היחידה לפחות לענייני הרכוש של הילד בעקבות מה שנקבע בהסכם הגירושין?

14/08/2018 10:59 שיר מזונות בגיר מזונות בגיר
בהסכם המזונות שלי נאמר:
"דמי המזונות יפחתו לשליש עם הגיע הילדות לגיל 18 או סיום לימודיהן התיכוניים, על פי המאוחר מביניהם ועד לתום שירות החובה שלהם בצה"ל,ו/או הגיע הבנות לגיל 20 על פי המוקדם יותר,שאז יפקע חיוב המזונות עבורם"
שאלתי היא:
לפי הרשום בסעיף זה נאמר עד הגיע לגיל 20 שזה הגיל בו יפקע חיוב המזונות עבורם לכן האם המשך תשלום המזונות מותנה בגיוס או מחוייב עד גיל 20 גם אם הילדה לא מתגייסת?
האם גיוס לשירות לאומי שווה ערך לגיוס לצה"ל?
תודה

13/08/2018 10:53 עוזי ויתור על מזונות  בהסכם הורות משותפת ללא נישואין ויתור על מזונות בהסכם הורות משותפת ללא נישואין
אם האישה מוותרת על מזונות (רוצה רק חצי מתשלומים עבור חינוך גן בית ספר , רפואה , חוגים וכולי) בהסכם יופיע שהילד אחרי גיל ינקות יהיה יומיים אצל האבא וכל סופ"ש שני.
האם בית משפט יאשר כזה הסכם ומה צריך להיות כתוב בו מבחינת האם בקשר לויתור ?
שכר האם והאב די דומים האם מרוויחה קצת יותר

12/08/2018 20:32 שרון פרידה פרידה
שלום רב.
יש לי בן זוג 14 שנים.
אנחנו לא נשואים אין לנו ילדים ולא עשינו שום הסכם או חוזה.
החלטתי לעזוב אותו והוא מנסה לסיים את זה בהסכם ולא להגיע להליך משפטי(לא משהו שחשבתי עליו).
אני בחורה נכה מקבלת קצבה מלאה ולא יכולה לעבוד.
אין לי מושג מה אני אמורה לבקש ממנו שיהיה נורמלי ומה מגיע לי אם בכלל.
אשמח לטיפה כיוון.
תודה

04/08/2018 13:35 אדווה אלימות במישפחה אלימות במישפחה
הגרוש שלי היכה אותי במהלך הנשואין מספר פעמים ובאחת הפעמים הגשתי תלונה וניפתח כתב אישום בו הודה בפרןוטוקול באלימות נגדי בהמשך להודאתו במישטרה.
מדובר בשנת 2009. השאלה היא: האם קיימת התיישנות לתביעת נזיקין בעניין זה?

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

יגאל איליאיץ
עו"ד יגאל איליאיץ

משרד עורכי דין בנתניה העוסק בתחום הנדל"ן והמקרקעין, חוזים, חברות, צוואות, ירושות, וגביית חובות בהוצאה לפועל.

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.