סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על גרפולוגיה משפטית(86)

לעיתים קרובות מתעוררות מחלוקות בין הצדדים באשר לאמיתותם, לאותנטיות של מסמכים ולמקורם, וזאת לצד החשד לזיופים שונים. במקרים אלו ניתן לפנות אל גרפולוג משפטי לצורך בחינת המסמך, קבלת חוות דעת לגביו, וכן עדות מקצועית בבית המשפט באשר לכשרותו. פורום גרפולוגיה משפטית הוקם על מנת לתת מענה לשאלות והתלבטויות המתלוות אל מסמכים במחלוקת כגון חוזים עסקיים, תיעודים רפואיים, צוואות ושיקים,משכנתאות, ערבויות וכדו' אשר להם השלכות מהותיות על הצדדים הנוגעים בדבר. התשובות ניתנות על ידי מומחית בעלת ותק וניסיון רב בתחום הבקיאה בכל ההליכים והנהלים המקובלים בתחום, שתשמח לייעץ לכם לגבי האפשרויות העומדות בפניכם. יש לציין כי גרפולוג משפטי אמון על בחינה, ניתוח והשוואה של חתימות, מספרים וכתבי יד, מועדי יצירת מסמך ושינויים שנעשו בו. הנכם מוזמנים לפנות אל פורום גרפולוגיה משפטית ולקבל תשובות ברורות ומקצועיות מהמומחית המובילה בתחום – קרן רווה.

 

קרא עוד

שאל בפורום גרפולוגיה משפטית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום גרפולוגיה משפטית

קרן רווה - גרפולוגית משפטית
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"גרפולוגית משפטית מוסמכת, מומחית בזיהוי זיופים ובדיקת אותנטיות מסמכים, עדה מומחית ממונה ע"י בתי המשפט בישראל..."

17/08/2019 13:18 גילי זיוף מסמכים וחתימה זיוף מסמכים וחתימה
שלום, נעשתה העברה מחשבון הבנק שלי לחשבון בנק אחר כאשר אני הבעלים היחידי בחשבון ואין מיופה כוח. משיחה עם נציג שירות מטעם הבנק נאמר שהגעתי פיזית לסניף לבצע את ההעברה - דבר שלא היה ולא נברא ומגביר את החשד לזיוף מסמכים וזיוף חתימה שלי . רציתי לדעת מה הדין של אדם שמבצע עבירה כזו ככל הנראה עובד של הסניף עצמו.

זיופים בחברות גדולות, כמו בנקים וחברות סלולר למשל, הם נפוצים. אם זו לא חתימתך על המסמך וניתן להוכיח זאת דרך השוואה לחתימות אחרות שלך הרי שלמסמך המדובר בבנק - היינו להעברה במקרה זה, לא יהיה תוקף.

11/06/2013 20:59 אידה בלש זיוף חתימתי על זיוף חתימתי על"הסכם שיתוף"...
שלום,מזה שנים רבות אני סובלת מהתנכלויות של אדם מוכר בעיר,שרכש בשם "חברה להשקעה פיקטיבית "שהייתה רשומה על שם רעייתו,עובדת ממסד מסויים. לפני מספר שנים הוא הצליח לפנות דיירות אחרות בבנין ואותי הוא לא הצליח לפנות, למרות הגשת תביעות רבות נגדי, ועל כך הוא ממרר לי את החיים. אני גמלאית, ניצולת שואה, מתגוררת במקום משנת1975 וגיליתי לפני מספר חודשים כי זוייפה חתימתי, במסמך הנקרא "הסכם שיתוף".
1- בכותרת ראשית מופיע" ..הסכם שנערך ביני ובין החברה"..בשנת 1993.לא היה ולא נברא.
2- בדף של הכותרת, במקום העליון. מופיע בדפוס של מדפסת, התאריך 2010, שנת מכירת 2דירות שהיו רקות כ20 שנה. הסכם זה נשלח לעורך דין של רוכשים חדשים משנת 2011.
3- בסוף הדפים שבהם ישנם הסברים,הקשורים לבית משותף, מופיעה חתימתי, "כקונה",בו בזמן שהייתי דיירת מוגנת.
4- רכשתי את דירתי בעזרת משפחתי בשנת 1998, לאחר בעיות מרובות שעשה לי האדם שרכש את המבנה בשם חברה שהייתה מחוקה בזמן הרכישה.
5- הגשתי תלונות ללשכת עורכי הדין, ולמשטרת חיפה מספר פעמים , ובכל פעם נסגרו ונגנזו התיקים ,עד היום. הדבר לא מקובל על שכל הישר.
6- האיש שגרם לי במשך השנים לנזק כלכלי ובריאותי , שרחוק מאוד מלהיות איש אמין, הגיש נגדי לאחרונה תביעה נוספת על לשון הרע. והוא זה שהקים חברת קש ומזייף,מעליל עלי עלילות שוא בכל התכתובות,....ואותי, מענישים???
7- משטרת חיפה שהחליטה סיף סוף לחקור את האיש .רק לאחרונה, ....אחרי 22 שנות סבל ותלונות...! סגרה שוב את התיק??? בביקורי אצל החוקרת נמסר לי כי האיש ימסור למשטרה "מקור המסמך". ....שאינו קיים כלל. גם משטרת ישראל משקרת לי???
8- נכון להיום קבלתי תשובה מהמשטרה כי סגרו את התיק, בגלל "התיישנות העבירה"....! איפה המסמך המקורי שהיה צריך להימסר לחוקרת??
איך יתכן ,כי אדם הקים חברת קש, השתמש בה לצורך פינוי דיירים ,הגיש תביעות סרק רבות נגדם כדי לזכות בבניין ריק, נתנו בזמנו עדות שקר במשטרה, עם הבעלים הקודמים מהם רכש את המבנה, כמו"כ חתימתי זוייפה במסמך שמעולם לא היה ברשותי. עצם עובדה כי הוא נשלח בשנת 2010, ולפי דעתי גם נכתב באותה שנה, לצורך מכירת 2 דירות בביניין,מראה על דבר לא אמין.
אם לשכת עורכי הדין והמשטרה היו בודקים את תלונותיי בעבר ,לא הייתה אפשרות להמשך ולזיופים... , וכך לא היה צורך לקבוע ..."התיישנות". .. אין בכוונתי לוותר על הנעשה. האם יש תקווה לתשובה חיובית?לאן ולמי פונים ,כדי שכן יטפלו בנושא באופן רציני. דחוף ביותר. אידה

את טוענת שחתימתך זויפה על "הסכם שיתוף", אך מכיוון שלא הוגשה כל חוות דעת מומחה של גרפולוג משפטי, המצב נשאר בגדר מילה שלך מול מילה של אותו אדם. כדי להוכיח את אמיתות טענתך, ממליצה לך לפנות למומחה בגרפולוגיה משפטית, כדי להשוות בין החתימה שבמחלוקת לבין חתימות אמיתיות שלך. במידה ותוצאות הבדיקה תאמתנה את טענתך, תוכלי לפנות למשטרה ולהציג את חוות הדעת שקיבלת.
בנוסף, ממליצה לך לפנות לפורום עורכי דין ולהתייעץ בקשר להמשך צעדיך.
בברכה,

שלום לך, אני שוב פונה אליך כי אני חייבת את העדות שלך על חתימתי המזויפת. עדיין לא מניחים לי כי בעלי הדירות החדשים קבלו הוראה "מהבעלים הקודמים",... "להיזהר ממני".כנראי שרמאים מפחדים מאדם ישר והגון שגילה את " התכנונים " שביצעו במכירה ורכישת המבנה....בבקשה ממך לתת לי תשובה באופן דחוף אם את מוכנה לבוא לדיון ב6-6-17, או אם את מוכנה לדבר אם עורך דיני שעדיין אינו יודע הכל, ועדיין לא מוכן לבוא לביקור כדי להבין יותר מה קורה, אבל כסף רב הוא בקש ממני , ....אני מתחננת לתת לי תשובה חיובית אני הגעתי לגיל 82 ואין לי כבר כוח למאבק כזה לא הוגן, בו המשטרה ולשכת עורכי הדין עוזרים לרמאים ולא לאדם חלש והגון. ואיני מתכוונת לוותר למרות הקשיים. בבקשה העזרה שלך חשובה מאד . אני אטלפן לך בערב . או אם את מסכימה אשמח שתתקשרי מייד לאחר הקריאה . בברכה. אידה. 04-6587233 תודה מראש.

10/01/2017 18:33 כנרת כהן תצהיר אימות כתב יד  בצוואה תצהיר אימות כתב יד בצוואה
הנני מייצגת זוכים על פי צוואה. לשם קבלת תצהיר אימות כתב יד בצוואה מה עליי להמציא לך? כידוע- צוואה מקורית הוגשה לרשם. ומה עלות חווה"ד? תודה.

שלום כנרת
כדי לאמת כי הכותב את הצוואה, המנוח, הוא אכן האדם שחתום עליה, יש להשוות את כתב היד והחתימה בצוואה לכתבי יד וחתימות אחרות שלו בערך מאותה התקופה בה נכתבה הצוואה.
אשמח להוסיף פרטים אם תצטרכי, הטלפון במשרדי הוא 03-7442383
בברכה, קרן רווה

שלום כנרת
כדי לאמת כי הכותב את הצוואה, המנוח, הוא אכן האדם שחתום עליה, יש להשוות את כתב היד והחתימה בצוואה לכתבי יד וחתימות אחרות שלו בערך מאותה התקופה בה נכתבה הצוואה.
אשמח להוסיף פרטים אם תצטרכי, הטלפון במשרדי הוא 03-7442383
בברכה, קרן רווה

18/07/2016 14:35 לירית העסקה על פי ממצאי אבחון גרפולוגי העסקה על פי ממצאי אבחון גרפולוגי
שלום,
כחלק מתהליך גיוס העובדים לחברתנו (חברה לשירותי לוגיסטיקה) אנו משתמשים באבחון גרפולוגי. לאחרונה בחרנו שלא להעסיק עובד מסוים משלל סיבות, אך הוא טוען שפסלנו אותו אך ורק בגלל כתב היד שלו ושבעבר נתקל באפליה דומה במקומות עבודה אחרים. הוא איים לתבוע אותנו בשל כך.
מה אנחנו יכולים לעשות בנושא?
תודה!

שלם לירית. אם הוא כתב עבר בדיקה גרפולוגית ולמעשה נתן לכם את אישורו לנתח את כתב ידו כחלק תהליך הקבלה לעבודה, הרי שבכך הוא שיתף פעולה עם ההליך ודבר לא נעשה שלא בידיעתו. אין כאן אפלייה כיוון שזהו תהליך שאתם מבצעים גם לאחרים. אם כבר אז להפך - האיבחון הגרפולוגי הא אובייקטיבי. הגרפולג אינו רואה את המועמד, את מימדיו, צבעיו או אופן לבושו, כך שזו בדיקה נקייה לחלוטין מאפלייה. היי שקטה.

20/04/2016 21:22 עוזי פניה לגרפולוג פניה לגרפולוג
באיזה שלב של הגשת התביעה נכון לפנות לגרפולוג משפטי ? לפני שמגישים בכלל את התביעה או רק אחרי שהיא מוגשת לבית המשפט?

עדיף בשלב הכי מוקדם האפשרי, כך זה יאפשר לעורך הדין לגבש את האסטרטגיה שלו בהתאם לתוצאות חוות הדעת
בהצלחה
קרן רווה

17/04/2016 23:24 מאיר זיוף חתימה בראשי תיבות זיוף חתימה בראשי תיבות
עשיתי הסכם עם מישהו לגבי שכירת בית עסק והיו כמה סעיפים שבהם עשינו שינויים כאשר ליד השינוי חתמנו בראשי תיבות. אחרי שנה רציתי להפר את ההסכם בגלל כל מיני בעיות שהיו בבית העסק וראיתי שיש ראשי תיבות שלי ליד סעיף שאני לא אישרתי - איך אפשר להוכיח את זה? זה הרי רק שתי אותיות ונראה זהה לגמרי כמו החתימה שלי.

שלום מאיר
כמו בחתימה כך גם באותיות ישנם מאפיינים אישיים וייחודיים אשר ניתנים לזיהוי ולאיתור על ידי גרפולוג מקצועי. אם לא חתמת הרי שאיש מקצוע טוב יוכל לאתר זאת. בהצלחה, קרן רווה

07/04/2016 15:37 שלומי כתיבה עם יד רועדת כתיבה עם יד רועדת
אבי כתב צוואה בכתב ידו, ולאחר מכן חלה וערך שינויים בצוואה כאשר היד כבר רעדה לו. אחי טוען שהשינויים אינם רלוונטיים בגלל שזה שונה מכתב היד הרגיל שלו ורוצה שהחלק עם התוספת יבוטל. איך אפשר להוכיח שזהו אותו כתב יד למרות שהוא בהחלט נראה שונה לגמרי?

בדרך כלל גם כאשר אדם מאבד את שטף הכתיבה שלו, עדיין הוא משתדל לשמור על כמה מאפיינים אישיים בכתב, אותם ניתן למצוא גם במסמכים אחרים קודמים לרעד. מומלץ לבדוק זאת. יש לשאול גם מה הסיבה לרעד - האם פיזית או נפשית. יש לכך משמעויות משפטיות שונות.

27/03/2016 20:08 יצחק תוספת בחוזה תוספת בחוזה
חתמתי על חוזה שכירות ואחרי שחתמתי העברתי לבעלים שיחתום ויחזיר לי העתק חתום. אני אמור לפנות את הדירה עוד חודש ורק עכשיו שעברתי על החוזה גיליתי שעשו שינוי בחוזה שלא הסכמתי עליו והוסיפו בכתב יד שאני אמור להחזיר את הדירה צבועה ע"י איש מקצוע. יש דרך בגרפולוגיה לזהות את התוספת המאוחרת הזו?

יש דרכים לראות במסמך את זמני הכתיבה. אתה מוזמן לקרוא באתר שלי את המאמר "מה הזמן מסמן לי" ולקבל משם טיפים בעניין

20/03/2016 23:07 טל זיהוי מצב נפשי זיהוי מצב נפשי
אבי עשה שתי צוואת שאחת מהן התגלתה לנו רק לאחר מותו ואנו חוששים שהאחרונה נעשתה בסוג של מניפולציה רגשית מצד אחד האחים שגם באופן מפתיע קיבל יותר בירושה ממה שרשום בצוואה הקודמת. אפשר לזהות שינוי במצב הנפשי? זה משהו שגרפולוגיה משפטית מטפלת בו?

שלום טל. אכן ניתן לאתר את מצבו הנפשי של הכותב בעת הכתיבה, אך זוהי הכשרה שיש רק למי שלמד גרפולוגיה, ולא כאלה שהגיעו לתחום המשפטי דרך מז"פ. אתה מוזמן לקרוא בספרי "על קוצו של דיו" פרק בנושא זה

07/03/2016 23:48 יהונתן זיוף הצהרת בריאות על ידי חברת הביטוח זיוף הצהרת בריאות על ידי חברת הביטוח
בחברת הביטוח שבה עשיתי ביטוח אבדן כושר עבודה הייתי אמור לחתום על הצהרת בריאות אבל בסוף לא יצא לי להגיע לחתום וזה נשכח ממני. עכשיו שהגשתי תביעה לקבלת פיצוי על אבדן כושר עבודה, חברת הביטוח הציגה לי את טופס הצהרת הבריאות שחתום כביכול על ידי ואני זוכר בוודאות שלא חתמתי עליו וטענה שאני לא הצהרתי על בעיות רפואיות שמהן אני סובל ולכן לא ניתן להפעיל את הפוליסה. מה עושים במצב כזה?

זיופים בטפסי פוליסות ביטוח למיניהן נפוצים מאד. לפעמים זה הסוכן שמזייף, לפעמים בחברת הביטוח שמעדיפה לא לשלם, והרי יש להם כבר דוגמאות חתימה שלך ולכן נראה כאילו מלאכתם קלה.
הדבר הנכון לעשות הוא לטעון טענת זיוף ולהוכיח אותה בעזרת חוות דעת מומחה. בשלב ראשון בקש לראות את המסמך המקורי. יש סיכוי טוב שיגידו לך שהוא אבד, וזה ייתן לך מושג כי כנראה באמת זייפו את חתימתך. אסוף את כל מסמכי הביטוח וגש לגרפולוגית משפטית מומחית להמשך הוכחת טענותיך. אל תוותר. בהצלחה