סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

מורה בי"ס יסודי שניסה להצטרף לדעא"ש קיבל 4 שנות מאסר

ארבע שנות מאסר נגזרו על מורה בבית ספר יסודי ביישוב חורה שבנגב, שתכנן להצטרף לדעא"ש והטיף לתמיכה בארגון

מורה בי"ס יסודי שניסה להצטרף לדעא"ש קיבל 4 שנות מאסר
10/01/2016 | 12:16 | מאת: מערכת אתר iLaw |

נענע10 מדווח שמוחמד אבו אלקיעאן, מורה בבית ספר יסודי בישוב הבדואי חורה שבנגב, אשר הואשם לאחרונה בפעילות פלילית עם זיקה לטרור - ניסה להצטרף לארגון הטרור דעא"ש ואף הטיף לתמיכה בו - צפוי להיכנס לכלא לארבע שנים. כך גזר עליו בית המשפט המחוזי בבאר שבע ביום חמישי האחרון (7.1).

בכתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז דרום, מתואר כיצד אבו אלקיעאן שימש גם כנואם במסגד בחורה, והשתתף  מסוף 2013 ועד יוני 2015 באסיפות של תומכי דעא"ש ליד שנערכו ליד מסגד ביישוב. בנוסף הוא הקים חוליה סודית שקיימה מפגשיים חשאיים ותכננה לעבור לסוריה, ואף ניסה לגייס לארגון שני צעירים, ביניהם קטין. במרץ 2015, מוחמד ושני אנשים נוספים שגייס תכננו לצאת לסוריה במהלך הרמדאן, ואף הוציאו דרכונים לצורך מטרה זו. אישום נוסף כנגד אבו אלקיעאן מתאר כיצד, החל מינואר 2015, נשא דרשות במסגד בזכות הארגון, וטען כי דעא"ש לא חורג מערכי האיסלאם, וזאת במטרה לגייס עוד תמיכה. הנאשם הודה באישומים.

כתבי אישום נגד חמישה נאשמים נוספים מחורה

יש לציין כי במסגרת אותה הפרשה הוגשו כתבי אישום כנגד חוליה של 5 נאשמים נוספים מחורה, שחלקם עובדים כמורים בחורה וברהט, על תמיכתם בארגון דעא"ש ותוכניתם להצטרף לארגון. בשלב הטיעונים, ביקש עוה"ד מפרקליטות מחוז דרום, מסעד מסעד, להחמיר עם הנאשמים: לדבריו, הם נטשו את צלם אלוהים, ויציאתם של ערבים ישראלים לסוריה במטרה להילחם ואז חזרתם ארצה תוביל לכניסתן של אידיאולוגיות ג'יהדיסטיות קיצוניות לשישראל, כמו גם עידוד לביצוע פעולות כנגד המדינה, יכולות צבאיות וניסיון לחימה.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי