סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

נהג חדש = בעיות חדשות

עברתם טסט? מזל טוב! עו"ד ארז אמיגה במאמר חשוב העוסק בחומרת הענישה על עבירות נהג חדש והשלכותיה לרבות עבירות אשר גזר הדין עליהן הוא שלילה ואף מעבר חוזר של מבחן נהיגה(טסט).

נהג  חדש = בעיות  חדשות
15/07/2013 | 14:36 | מאת: עו"ד ארז אמיגה |

אז זהו סוף כל סוף עברתם את הטסט וקיבלתם את רישיון הנהיגה לו חיכיתם כל כך הרבה זמן ועכשיו אפשר לצאת ולקרוע את העיר, מקסימום נקבל איזה דו"ח אז אבא ישלם.... כדאי שתדעו שאת הדו"ח אולי אבא ישלם אבל את המחיר אתם תשלמו, שכן לפעמים קשה יותר לשמור על רישיון הנהיגה מאשר לקבל אותות
 

לנהג חדש חשוב לדעת כי במידה ויורשע בעבירת תנועה חמורה, בתוך תקופת היותו נהג חדש, הוא יידרש לעבור מבחנים מחדש (טסט) ויחשב שוב פעם נהג חדש למשך שנתיים נוספות, על כל המשמעויות של נהג חדש, שוב פעם מלווה, שוב פעם לשלם תוספת בביטוח ועד מתי אשאר עם הדימוי "נהג חדש"??.
 

העבירות החמורות אשר מונעים חידוש רישיון נהיגה מנהג חדש מנויות בתוספת השלישית לפקודת התעבורה וכוללות,בין היתר, עבירות של נהיגה ללא מלווה, עבירה שגרמה לתאונת דרכים בה נפגע אדם, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות או תחת השפעת אלכוהול, עבירה שבית משפט גזר עליה 3 חודשי פסילה או יותר וכן עבירות נוספות.
 

לכן נהגים חדשים צריכים להיזהר הרבה יותר בעת נהיגתם בכביש, הן בשל העובדה שהם חסרי ניסיון, והן בשל העובדה כי אם יבצעו עבירות חמורות הרי שמעבר לעונש שהם יקבלו יהיה עליהם לעבור מבחנים מחדש ולהיות שוב פעם נהג חדש לתקופה של שנתיים נוספות, סנקציה אשר איננה קיימת לגבי נהגים ותיקים, כך שאם אתם נהגים חדשים וביצעתם עבירה מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום, שכן ייעוץ נכון ומתאים בנסיבות המקרה ו/או ניהול התיק בצורה נכונה יכולים להציל את רישיון הנהיגה שלכם ולמנוע מכם לעבור שוב מבחנים, טסט ואף תקופה נוספת של נהג חדש למשך שנתיים נוספות, שכן פניה בזמן לעורך דין תאפשר לנהל את התיק ולסיים אותו בדרך הטובה  ביותר עבורכם, כך שלא תצטרכו בסופו של דבר לעבור מבחנים מחדש ולעבור שוב תקופה של שנתיים נוספות  כנהג חדש, בין בדרך של ניהול משא ומתן עם התביעה המשטרתית על מנת להגיע להסדר בו תורשע בעבירה אחרת, עם אישום מופחת, עבירה אשר איננה מחייבת סנקציות כנגד נהגים חדשים, ובין בדרך אחרת אשר תמנע ממך את הסנקציות, כל מקרה בהתאם לנסיבותיו.

אז שלא תישארו חדשים לנצח....והעיקר סעו בזהירות.

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום דיני תעבורה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

אודות כותב המאמר

עו"ד ארז אמיגה

"משרדנו מתמקד בייצוג בעבירות תעבורה ועבירות פליליות בלבד, בכל רחבי הארץ, דבר המאפשר לנו להעניק שירות אמין ומסור..."

הצג טלפון

ליצירת קשר עם עו"ד ארז אמיגה

עורכי דין מובילים - דיני תעבורה

עו"ד רוית בן-עמי עוז

ייצוג נאשמים בערכאות השונות עקב עבירות תעבורה

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום דיני תעבורה