סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

תביעה ייצוגית נגד עיריית רמת גן שגבתה כסף על משלוח מכתבי התראה

עיריית רמת גן שלחה מכתבי התראה על חוב בארנונה - ורצתה לחייב את הנמענים ב-33 ש"ח "הוצאות גבייה" כאשר הסכום המירבי לגבייה עומד על 23 ש"ח

תביעה ייצוגית נגד עיריית רמת גן שגבתה כסף על משלוח מכתבי התראה
01/09/2016 | 11:37 | מאת: מערכת אתר iLaw |

ynet מדווח כי ביהמ"ש המחוזי בתל אביב אישר בקשה לתביעה ייצוגית נגד עיריית רמת גן, זאת , לאחר שחייבה תושבים עם חובות ארנונה ב"הוצאות גבייה" בסך 33 ש"ח על מכתב ההתראה ששלחה אליהם. גם עורכי דין תביעה ייצוגית לא נתקלים לעתים קרובות בעיריות שמרשות לעצמן לנהוג כך.

תחילת הפרשה במקרה של שלומי אבני, תושב רמת גן, אשר התעכב בתשלום הארנונה ולפיכך קיבל בדואר רשום מכתב התראה בו נדרש לשלם את החוב, בתוספת 33 ש"ח "הוצאות גבייה". אבני תהה על הוצאות הגבייה המוגזמות וניסה לפנות לעירייה ללא הצלחה. בעקבות זאת, הוא הגיש תביעה ייצוגית בה עתר שהעירייה תשיב לתושבים את הוצאות הגבייה. הוא טוען כי יש מגבלה על ההוצאות בגין מכתב התראה או דרישה אותן יכולה העירייה לדרוש, כאשר הסכום המירבי על כך עומד על 23 ש"ח. בנוסף טוען אבני שהגבייה עצמה אינה חוקית שכן לעירייה מותר לגבות רק את ההוצאות הסבירות הריאליות בגין הוצאת המכתב ולא הוצאות משפטיות.

עיריית רמת גן: מדובר ב"תשלום רצוני"

בתגובה, טענה עיריית רמת גן שבעוד שהגבייה היא מנהלית, היא נשלחה במסגרת גבייה משפטית, והוסיפה שהסכום אינו לחיוב בתשלום אלא בקשת "תשלום רצוני". כמו כן, טענה העירייה כי תביעה ייצוגית אינה הדרך הנכונה לנקוט במקרה זה שכן כל מקרה בו נשלח מכתב ההתראה עם הדרישה לתשלום הוצאות גבייה היה ייחודי.

השופטת יהודית שיצר מבית המשפט המחוזי בתל אביב ציינה שהעירייה אינה יכולה לפעול גם במסלול המנהלי וגם במשפטי לצורך גביית חוב. עוד אמרה השופטת כי זה תמוה שרשות ציבורית רשאית לדרוש כל סכום בגין הוצאות גבייה, גם אם סכום זה חורג מהמקסימום הנקוב בתקנות הגבייה, ותהתה כיצד הרשות דורשת תשלומים מחד ומאידך טוענת שאלו תשלומים רצוניים.

לסיכום, השופטת שיצר אישרה את הבקשה לתביעה ייצוגית, חייבה את עיריית רמת גן ב-10,000 ש"ח בגין הוצאות המבקש והורתה לעירייה לפרסם הודעה בדבר בעיתונים.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום תביעות ייצוגיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד משפט אזרחי

עורכי דין מובילים - תביעות ייצוגיות

עו"ד רן שפירא
עו"ד רן שפירא

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

עו"ד דקל קרבר

"נשמח לספק לכם שירותי ייצוג מקצועיים ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר תוך דגש על שירות מסור ומקצועי..."

עו"ד חיים איציקובסקי

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום משפט אזרחי