סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

לקוחות ויזה כא"ל שהגישו תביעה ייצוגית נגד החברה יקבלו 1.5 מיליון ש"ח

ויזה כא"ל תשיב ללקוחותיה 1.5 מיליון ש"ח על עמלות המרה שגבתה מהם על עסקאות בחו"ל ולא השיבה כאשר העסקאות בוטלו

לקוחות ויזה כא"ל שהגישו תביעה ייצוגית נגד החברה יקבלו 1.5 מיליון ש"ח
18/09/2016 | 11:51 | מאת: מערכת אתר iLaw |

בדקתם את פירוט האשראי שלכם לאחרונה? כדאי לכם לעבור על כל סעיף היטב כי יתכן שביום מן הימים תידרשו לשירותיו של עו"ד תביעה ייצוגית. לאחר ארבע שנים של דיונים, בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי חברת ויזה כא"ל, שנהגה לגבות עמלת המרת מטבע מלקוחותיה שביצעו רכישות בחו"ל אך לא זיכתה אותם כאשר ביטלו את העסקה, תחזיר ללקוחות אלה 1.5 מיליון שקלים. כך מדווח כלכליסט הבוקר.

ויזה כא"ל טענה להגנתה כי שני סוגי עסקאות מעורבים בעניין – "עסקת זיכוי" ו"עסקת ביטול". בעוד שעסקת זיכוי הינה עסקה עצמאית, שלא מזכה את הלקוחות בהשבת העמלה, הרי שעסקת ביטול מתבצעת כאשר הלקוחות חויבו בטעות, ובמקרה כזה יש השבה של העמלה. לדברי החברה, היא אינה קובעת את סיווג העסקה כי אם בתי העסק, ולה אין יכולת לבדוק מה היתה העסקה בפועל. התובעים השיבו כי ארגון ויזה הבינלאומי מגדיר מקרים בהם העסקאות בוטלו והמוצר הוחזר לבית העסק כ"עסקת זיכוי", כלומר, כזו שאינה מזכה את הלקוח בהשבת העמלה.

ויזה כא"ל תחזיר ללקוחותיה 60% מהעמלות שנגבו מהם בעבר

לאורך הדיונים ניסו שני הצדדים – ויזה כא"ל ומגישי התביעה הייצוגית – להגיע לפשרה. בתביעה ייצוגית דומה שהוגשה נגד חברת האשראי לאומי כארד אושר באפריל 2015 הסכם פשרה, ולצדדים במקרה הנוכחי הוצע להגיע להסכם דומה. לאחר שהצדדים הגישו הסכם פשרה לאישור ביהמ"ש ביולי השנה, נקבע שהוא יהיה תקף עבור הלקוחות מהם נגבתה עמלת המרה בשבע השנים שלפני הגשת התביעה, ושהחברה תשיב ללקוחות שביטלו עיסקאות מול בית העסק את העמלה.

הוסכם כי ויזה כא"ל תחזיר ללקוחות 60% מסך העמלות שנגבו מהם בעבר, משמע, 1.5 מיליון ש"ח מתוך 2.6 מיליון ש"ח. כמו, התחייבה החברה לבצע שינויים טכנולוגיים שיאפשרו לזהות מתי עסקת "ביטול" או "זיכוי" נובעת מביטול עסקה מקורית, וכך תוכל להשיב ללקוחות את עמלת ההמרה. על פי ההסכם בין הצדדים, לתבעים ישולמו גמול 76,950 ש"ח ושכר טרחה בסך 307,800 ש"ח, ונקבע שאם סכום ההשבה יעלה על 1,710,000 ש"ח, הם יקבלו סכומים גבוהים יותר.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום תביעות ייצוגיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד משפט אזרחי

עורכי דין מובילים - תביעות ייצוגיות

עו"ד חיים איציקובסקי

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

עו"ד רן שפירא
עו"ד רן שפירא

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

עו"ד דקל קרבר

"נשמח לספק לכם שירותי ייצוג מקצועיים ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר תוך דגש על שירות מסור ומקצועי..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

עוד עו"ד מובילים בתחום משפט אזרחי