סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

מיילדת בבית החולים תל השומר לא בדקה דופק והעובר מת

מיילדת חיברה מוניטור ליולדת במקום אל העובר, וכתוצאה מהטעות העובר מת. בית משפט השלום בתל אביב קבע שבית החולים תל השומר יפצה את היולדת בסכום של 600 אלף שקלים

מיילדת בבית החולים תל השומר לא בדקה דופק והעובר מת
07/06/2016 | 13:59 | מאת: מערכת אתר iLaw |

רשלנות רפואית וטעות אנוש הובילה למותו של עובר בבית החולים תל השומר. ידיעות אחרונות מדווח כי א׳, בת 42 ילדה עובר מת, משום שהמיילדת לא ביצעה בדיקת דופק לעובר. בפסק הדין שנתן בית משפט השלום בתל אביב, א׳, שהייתה יולדת בסיכון גבוה, הגיעה עם צירים לבית החולים. הצוות הרפואי לא הבחין בכך שהדופק המוצג במוניטור הוא של היולדת ולא של העובר, ורק לאחר 40 דקות התגלתה הטעות. אלא שאז כבר היה מאוחר מדי, והעובר מת. 

לטענת בית המשפט, במידה שהמיילדת הייתה מבצעת בדיקת דופק ידנית לאישה, הייתה מגלה שזהו הדופק המוצג במוניטור; ולדעת בית המשפט יש לערוך בדיקה כזאת באופן שגרתי. בית המשפט קיבל כמעט את כל הטענות של האישה, אותה ייצג עורך הדין רן שפירא, וקבע כי על המיילדת היה להבחין שאין האצה במוניטור, וכי היה עליה להניח שמכיוון שאין האצה - העובר במצוקה. 

בית החולים טען כי לא קיים נוהל מחייב לבדיקת דופק ידנית, אך בית המשפט קבע כי העובר נפטר עקב רשלנות בית החולים וחייב את בעלי בית החולים ומשרד הבריאות לשלם לאישה פיצויים בסך 600 אלף שקלים.   

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום רשלנות רפואית

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד רשלנות רפואית

עורכי דין מובילים - רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
עו"ד רן שפירא

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

עוד עו"ד מובילים בתחום רשלנות רפואית