מאמר להדפסה

מיילדת בבית החולים תל השומר לא בדקה דופק והעובר מת

מיילדת חיברה מוניטור ליולדת במקום אל העובר, וכתוצאה מהטעות העובר מת. בית משפט השלום בתל אביב קבע שבית החולים תל השומר יפצה את היולדת בסכום של 600 אלף שקלים

רשלנות רפואית וטעות אנוש הובילה למותו של עובר בבית החולים תל השומר. ידיעות אחרונות מדווח כי א׳, בת 42 ילדה עובר מת, משום שהמיילדת לא ביצעה בדיקת דופק לעובר. בפסק הדין שנתן בית משפט השלום בתל אביב, א׳, שהייתה יולדת בסיכון גבוה, הגיעה עם צירים לבית החולים. הצוות הרפואי לא הבחין בכך שהדופק המוצג במוניטור הוא של היולדת ולא של העובר, ורק לאחר 40 דקות התגלתה הטעות. אלא שאז כבר היה מאוחר מדי, והעובר מת. 

לטענת בית המשפט, במידה שהמיילדת הייתה מבצעת בדיקת דופק ידנית לאישה, הייתה מגלה שזהו הדופק המוצג במוניטור; ולדעת בית המשפט יש לערוך בדיקה כזאת באופן שגרתי. בית המשפט קיבל כמעט את כל הטענות של האישה, אותה ייצג עורך הדין רן שפירא, וקבע כי על המיילדת היה להבחין שאין האצה במוניטור, וכי היה עליה להניח שמכיוון שאין האצה - העובר במצוקה. 

בית החולים טען כי לא קיים נוהל מחייב לבדיקת דופק ידנית, אך בית המשפט קבע כי העובר נפטר עקב רשלנות בית החולים וחייב את בעלי בית החולים ומשרד הבריאות לשלם לאישה פיצויים בסך 600 אלף שקלים.