סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

ראש עיריית נצרת עילית יילך לכלא לאחר שהורשע בלקיחת שוחד

בית המשפט העליון קבע שראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, יילך לכלא לאחר שהורשע בקבלת שוחד. בנוסף הוטל עליו קלון

ראש עיריית נצרת עילית יילך לכלא לאחר שהורשע בלקיחת שוחד
31/03/2016 | 19:49 | מאת: מערכת אתר iLaw |

לרוע המזל, בשנים האחרונות אנחנו עדים ליותר ויותר מקרים בהם ראשי ערים ומועצות מקומיות נדרשים לשירותיהם של עורכי דין בתחום הפלילי. כך אירע גם לראש עיריית נצרת עלית, שמעון גפסו.  וואלה! מדווח שבית המשפט העליון קבע היום (חמישי) כי על גפסו, שהורשע בלקיחת שוחד, יוטל קלון, כמו גם עונש מאסר בפועל. בהחלטה זו קיבל העליון את הערעור שהגישה הפרקליטות על העונש שהשית על גפסו בית המשפט המחוזי בחיפה, שישה חודשים של עבודות שירות, ומבלי שהוטל עליו קלון.

תחילת הפרשה בפברואר 2015, אז הורשע גפסו בכך שלאחר הבחירות לעיריית נצרת עילית ב-2008, הוא ועדי ברקו, סגנו לשעבר, הסכימו להעסקתה של גרושתו של אחד מחברי מועצת העיר, בתנאי שחבר זה יתפטר. השופט במשפט דאז, עודד גרשון, אמר כי הצבת תנאי כזה היא כמו לקיחת שוחד. עם זאת, קבע גרשון כי אין קלון במעשיו של גפסו, וזאת לאור העובדה  שהיתה זו הפעם הראשונה בה הורשע בלקיחת שוחד, וכן מאחר שהגשת כתב האישום נגדו השתהתה כארבע שנים. לאחר מכן חזר גפסו לתפקידו כראש עירייה.

גפסו: אכבד את החלטת בית המשפט

בעקבות החלטת בית המשפט העליון רואיין גפסו לגלי צה"ל ואמר בראיון  כי יכבד החלטה זו. לדבריו, הוא אזרח שמכבד את החוק, ואם נקבע שעליו ללכת לכלא לשישה חודשים, הוא יעשה זאת. כאשר נשאל לגבי המשך הקריירה שלו בפוליטיקה, אמר כי קלון הוא לשבע שנים, ויש לו תוכניות לעוד שבע שנים.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי