סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

כתב אישום הוגש נגד אדם שהסיע מחבלים ליעדם, בגין גרימת מוות ברשלנות

כתב אישום הוגש נגד חמיס סלאיימה, אשר הסיע את המחבלים לפיגוע בשער שכם בתחילת פברואר: מואשם בגרימת מותה ברשלנות של שוטרת המג"ב שנהרגה באירוע

כתב אישום הוגש נגד אדם שהסיע מחבלים ליעדם, בגין גרימת מוות ברשלנות
17/04/2016 | 15:51 | מאת: מערכת אתר iLaw |

ynet מדווח על כתב אישום חריג במסגרת הדין הפלילי שהוגש לאחרונה: ביום שישי האחרון (15/4) הגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד אדם בשם חמיס סלאיימה, בן 57 ממזרח ירושלים. זאת, בגין גרימת מותה ברשלנות של הדר כהן ז"ל, שוטרת מג"ב שנהרגה בפיגוע בשער שכם בעיר בתחילת פברואר.

סלאיימה מואשם כי הסיע את שלושת המחבלים, תושבי ג'נין נטולי אישורי כניסה לישראל, לאזור הפיגוע, תמורת 150 ש"ח. באותו היום, הוא הגיע לבית חנינה בשעות הצהריים, והשלושה חיכו שם בסמוך לגדר ההפרדה. הוא המתין שיעברו את הגדר בעזרת חבל  ואז הסיע אותם לשכונת עיסאוויה, שם הם ירדו מהרכב סמוך למסגד. משם הם הגיעו לשער שכם, וביצעו את הפיגוע בו נהרגה כהן ונפצעה בינוני חברתה רווית מריאלשווילי, שוטרת גם היא.

הפרקליטות: סלאיימה היה צריך לחשוד בהיותם מחבלים

אישום זה נחשב לחריג מכיוון שעד היום אנשים שהסיעו שב"חים לא הואשמו בעבירה מסוג הזה, ובנוסף, סלאיימה לא הסיע את המחבלים עד לנקודה המדויקת בה בוצע הפיגוע. אולם, לדברי הפרקליטות, סלאיימה לא נמנע מלהסיעם לירושלים למרות שהיה עליו לחשוד כי אותם אנשים היו יכולים להיות מחבלים, מאחר שאמרו לו שהם בדרכם לעבודה באמצע היום והיו לבושים בגדים יפים ומדיפים ריח של בושם. העובדה כי לא בדק לאן הם מתכוונים להגיע מהווה רשלנות. לפיכך, הפרקליטות מאשימה את  סלאיימה כי גרם ברשלנות למותה של הדר כהן ז"ל וכן גרם ברשלנות לפציעתה של רווית.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי