סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

חודשה חקירתה של ענבל אור, החשודה בהעלמת מס

היום (ראשון) יזמת הנדל"ן ענבל אור נחקרת שוב בחשד להעלמת מס בהיקף של 12 מיליון שקלים

חודשה חקירתה של ענבל אור, החשודה בהעלמת מס
28/02/2016 | 13:16 | מאת: מערכת אתר iLaw |

דחיית תביעת לשון הרע של ענבל אור לפני חודשיים וחצי היתה רק הפרומו למה שעובר על יזמת הנדל"ן בימים אלה. לאחר שנעצרה בשבוע שעבר לצורך חקירה בעקבות חשדות להעלמת מס, כלכליסט מדווח שהיום (ראשון) חודשה חקירתה.

לפני שישה חודשים החלה חקירה סמויה בעניינה של אור, זאת בעקבות חשדות של רשות המסים שהיא הסיטה כספים בין מספר קבוצות רכישה אותן ארגנה בשנים האחרונות. אחד הממצאים שהובילו לחשד זה הוא שבתיק מע"מ אשר מאגד 6 חברות שונות שנמצאות בבעלותה של אור, דווח על מחזור עסקאות של 70 מיליון ש"ח בלבד בפרק זמן של חמש שנים. בנוסף, יש חשד כי אור לא דיווחה למע"מ על הכנסותיה מפרוייקט שלה באחת מהחברות שבבעלותה, וכן לא שילמה מס על הכנסותיה ממנו. בסך הכל, חשודה אור כי העלימה מס בהיקף של 12 מיליון ש"ח.

רשות המסים: ענבל אור לא משתפת עימנו פעולה

אור נמצאת במעצר בית עד יום שני הבא, ועל פי בקשת המעצר שלה, היא חשודה באי דיווח על עסקאות בסך עשרות מיליוני שקלים באמצעות החברות שבבעלותה, וכן בהוצאת חשבוניות כוזבות. בנוסף, הבקשה מפרטת כיצד אור סירבה לשתף פעולה עם רשות המסים כאשר ב-2015 מחלקת הביקורת  בתחנת מס קניה ת"א ניסתה לבצע ביקורת לחברות שבבעלותה. אור התבקשה פעמים רבות למסור לנציגי הרשויות חומרים כגון חוזי השיתוף של הדיירים שנרשמו לפרוייקטים, הסכמים מול בעלי הקרקעות, כרטסות ועוד, ולא עשתה זאת, תוך הפרת חובתה למסור מידע. בנוסף, היא לא התייצבה לחקירות שנקבעו אתה או שביטלה אותן ברגע האחרון.

בדיון שנערך בבית המשפט לאחר מעצרה, אור אמרה בדמעות כי אינה משקרת וכי היא מוכנה להיחקר במכונת אמת, וכן טענה שלא נותנים לה לדבר עם הבנק.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי