סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

הפרקליטות מערערת על עונשו של יניב נחמן שהורשע באונס

פרקליטות המדינה הגישה ערעור על עונשו של יניב נחמן, שהורשע באונס ונידון לשישה חודשי עבודות שירות ומאסר על תנאי. הטענה: מדובר בעונש שאינו הולם את מידת חומרת המעשים

הפרקליטות מערערת על עונשו של יניב נחמן שהורשע באונס
10/02/2016 | 10:56 | מאת: מערכת אתר iLaw |

פרקליטות המדינה הגישה אמש ערעור לבית המשפט העליון על עונשו של יניב נחמן, שהודה והורשע בעבירות של אונס ומעשה מגונה בכוח. ynet מדווח, כי הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להחמיר באופן משמעותי את עונשו של נחמן, שנידון לשישה חודשי עבודות שירות ומאסר על תנאי, זאת בתוספת לחצי שנה בה היה נתון במסגרת
הערעור מגיע לאחר סערה ציבורית גדולה שהתחוללה סביב עונשו של נחמן. תמונתו הופצה ברשתות החברתיות, כשהגולשים מבקשים למצות עמו את הדין. 

לפי התביעה שהוגשה נגדו, נטען כי נחמן נהג להגיש לנשים עמן נפגש משקאות אלכהולים, וכאשר היו מעורפלות ולא יכלו להתנגד, הוא אנס אותן וצילם אותן בתנוחות אינטימיות. התביעה טענה כי נחמן נהג לבצע מעשים אלו עם נשים רבות, שהתעוררו לצידו עירומות ולא זכרו כלל מה קרה לאחר ששתו. 

במסגרת עסקת הטיעון, הודה נחמן באונס ומעשה מגונה באישה. שניים מתוך שלושה אישומים של מעשים מגונים ואונס נמחקו מכתב האישום, לאחר ששתי מתלוננות הוסרו בשל קושי ראייתי. 

כעת הפרקליטות הגישה ערעור על העונש, בטענה כי בית המשפט גזר על נחמן עונש שאינו הולם את מידת חומרת המעשים והאשמה, שאינו מבטא את מדיניות הענישה בעבירות מין בכלל, ובעבירות אינוס ומעשים מגונים בפרט, וכי העונש מונע הרתעה. בערעור, שהוגש על ידי עורך דין פלילי ג׳ואי אש ועורכת דין הילה גורני,  ממנהל המחלקה המדינית בפרקליטות, עוד נטען כי העבירה חמורה בראש ובראשונה בשל הפגיעה באוטונומיה של הקורבן, בהפקעת הרצון החופש שלו, בכבוד האדם ובחדירה לגופו. 

המדינה גורסת כי בית המשפט טעה כשהתחשב בכך שנחמן ניהל מערכת יחסים קודמת עם המתלוננת, וכן לקח בחשבון את הפגיעה בשמו הטוב של נחמן. הפרקליטות דורשת לגזור על נחמן עונש מאסר משמעותי בפועל. 

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי