סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

המורה שתקף מינית תלמידים בבי"ס חרדי בהולנד – נעצר בת"א

מורה שתקף מינית ילדים בבית הספר יהודי באמסטרדם בו לימד לפני מספר שנים - נעצר בשבוע שעבר בתל אביב, שנתיים אחרי שהולנד ביקשה את הסגרתו

המורה שתקף מינית תלמידים בבי"ס חרדי בהולנד – נעצר בת"א
06/03/2016 | 10:47 | מאת: מערכת אתר iLaw |

עבירות מין הן מקוממות ומכעיסות תמיד, אך כשהן מבוצעות בילדים הן מזעזעות במיוחד. Ynet מדווח שבשבוע שעבר נעצר בתל אביב מורה שלימד לפני מספר שנים בבית ספר יהודי באמסטרדם, וחשוד שביצע עבירות פדופיליה כנגד תלמידים בבית הספר. המעצר בוצע שנתיים אחרי שהולנד ביקשה את הסגרתו של החשוד.

החשוד, יליד אמסטרדם בן 28, הוא בן למשפחה רפורמית שבמהלך השנים התקרב ליהדות ואף למד בישיבה בירושלים. ב-2010 חזר לאמסטרדם והתחיל לעבוד כמורה ב"חיידר", בית ספר חרדי אורתודוקסי באמסטרדם שכולל גן ילדים, בי"ס יסודי ותיכון. ב-2012, בעקבות תלמיד בן 16 שסיפר להוריו על תקיפה מינית שעבר מצד המורה, בית הספר קיים עם המורה שיחת הבהרה. ההורים לא הסתפקו בכך, ופנו לתקשורת.

החשוד ברח לישראל אחרי שבית הספר הצטרף לתלונה במשטרה נגדו

במהלך אותה השנה, מספר תלמידים בבית הספר, בני פחות מ-10, החלו להראות תסמיני חרדה. בדיקתם על ידי רופא העלתה חשד שגם הם הוטרדו מינית על ידי החשוד. רק בשלב זה נפתחה החקירה המשטרתית בנושא. בהמשך התפרסמה כתבה בנושא בעיתון "טלחרף" ההולנדי. בעקבות הלחץ הציבורי, בית הספר הצטרף גם הוא לתלונה שהוגשה במשטרה. בשלב זה טס החשוד לישראל. בעקבות זאת, הגישו הרשויות בהולנד לישראל בקשת הסגרה רשמית לפני שנתיים.

בשני שעבר (29.2), נעצר החשוד בתל אביב, ולמחרת הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט המחוזי בירושלים. הוא הכחיש את החשדות נגדו, ועורך דינו אמר בשמו כי הוא מתנגד להסגרה. עו"ד הילה נאווי, המייצגת חלק מהנערים שנפגעו מהחשוד, אמרה שהיא מרוצה מכך שהמאבק הארוך מתחיל להגיע לסיומו. לדבריה, משפחות הקורבנות חוו סבל בל יתואר וחלקן אף התפרקו בעקבות הפרשה. 

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי