סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

הומלס פלש לדירה וגרם לשריפתה – אך לא יקבל עונש מאסר

חסר בית פלש לדירתו של אחיו וגרם לשריפה לרשלנות. למרות זאת קבע שופט בית משפט השלום בחיפה כי לא יישלח למאסר

הומלס פלש לדירה וגרם לשריפתה – אך לא יקבל עונש מאסר
15/12/2016 | 17:00 | מאת: מערכת אתר iLaw |

לעיתים עורכי דין פליליים נתקלים במקרים שנראים פליליים, אך במהלך המשפט מתברר שאינם כאלה. מקרה כזה נדון השבוע בבית משפט השלום בחיפה. אתר וואלה! מדווח שאדם חסר בית בן 62, שפלש לדירה בטירת הכרמל וגרם לשריפתה ברשלנות, לא יישלח למאסר; במקום זאת יקבל עונש מאסר על תנאי וקנס. השופט קבע כי על הרשויות למצוא לנאשם פתרון מגורים הולם ולסייע לו.

תחילת הפרשה בדצמבר 2012. באותה עת התגורר הנאשם בדירה של אחיו ללא רשות, לאחר שהאח עבר לבית אבות. מאחר שהדירה היתה מנותקת מחשמל, באחד הלילות הדליק הנאשם נרות בשביל להתחמם, ונרדם בעודם דולקים. כאשר התעורר במהלך הלילה וראה שהאש התפשטה בדירה, נמלט ממנה והזעיק עזרה. דיירים נוספים בבניין ברחו מהלהבות, ושניים מהם נפגעו: האחד משאיפת עשן והשנייה משבר בעמוד השדרה.

במהלך המשפט התברר שלנאשם סיפור חיים לא פשוט. על אף שיש לו ילדים ונכדים, הם לא בקשר אתו כבר שנים ארוכות. לפני שהתגורר עם אחיו, נהג לישון בחדרי מדרגות או ברחוב. התדרדרותו החלה לאחר פטירתו של אביו, אז שקע בדיכאון כבד והחל לצרוך סמים: משם הדרך להתמכרות היתה סלולה. הנאשם מקבל עזרה מאשה שהוא מכיר, אשר עושה עבורו כביסה, מעבירה לו הודעות ומביאה לו אוכל.

השופט: יש לקחת בחשבון את מצבו הקשה של הנאשם

תחילה הכחיש הנאשם את האשמה שמייחסים לו, אך בהמשך הודה במעשה במסגרת הסדר טיעון והורשע ברשלנות ובמעשה פזיזות. השופט שלמה בנג'ו אמר כי למרות שהנאשם נהג ברשלנות ופגע חמורות בערך החברתי, יש לקחת בחשבון את מצבו וסיפור חייו הקשה, ולהתחשב גם בעובדה שמיהר להזעיק עזרה. בהכרעת הדין כתב השפוט בנג'ו כי מוטב שהגורמים הרלוונטיים ינסו לתת פתרון לבעיה זו, וקבע כי על הנאשם ייגזרו מאסר על תנאי וקנס של 500 ש"ח.

ממשרד הבינוי והשיכון מסרו כי על אף שהאיש לא פנה אליהם בשנים האחרונות בבקשה לסיוע, תתבצע בדיקה מול לשכת הרווחה באזור מגוריו בניסיון לשלבו בתוכנית לסיוע בשכר דירה, אם אכן יימצא שהוא דר רחוב. עיריית טירת כרמל מסרה כי הוא מוכר לגורמי הרווחה, וסירב בעבר לגשת לטיפול בהתמכרות, וכן להצעה לפנות למשרד השיכון כדי לקבל פתרון דיור.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

"בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום משפטי זה. ייצוג בכל הערכאות, חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות...."

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי