סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

ביהמ"ש העליון: רוצח תאיר ראדה הוא רומן זדורוב

תשע שנים אחרי רצח תאיר ראדה, בית המשפט העליון הכריע שהרוצח הוא רומן זדורוב. פרקליטו של זדורוב: נגיש בקשה לדיון נוסף

ביהמ"ש העליון: רוצח תאיר ראדה הוא רומן זדורוב
23/12/2015 | 20:31 | מאת: מערכת אתר iLaw |

תשע שנים אחרי שהחלה הפרשה - מדווח ynet כי בית המשפט העליון הכריע אתמול (ד') מי רצח את תאיר ראדה: רומן זדורוב. בעבר הורשע זדורוב פעמיים ברצח ראדה בבית המשפט המחוזי, אך הגיש על כך ערעור. היום הסתיים הדיון בערעור של זדורוב, כאשר שניים מבין שלושת השופטים שישבו בהרכב, צבי זילברטל ויצחק עמית דחו את הערעור; בעוד שהשופט שישב בראש ההרכב, יורם דנציגר, קבע דווקא שיש לזכות את זדורוב.

כזכור, הפרשה החלה בדצמבר 2006, אז נמצאה תאיר ראדה, תלמידת כיתה ז' מקצרין, בתא שירותים בבית ספרה ללא רוח חיים. זדורוב נעצר זמן קצר לאחר המקרה, אך לאורך השנים נשאלה פעמים רבות השאלה האם אכן הוא זה שרצח, והעלו תיאוריות שונות ומשונות לגבי האחראים למעשה. השופט עמית הצדיק את ההכרעה בטיעונים הבאים: זדורוב התוודה בפני מדובב עצמאי, היו הודאות במהלך החקירה, ובנוסף, הוא ביצע שיחזור של המעשה. בנוסף, זדורוב ידע פרטים רבים על האופן בו נמצאה ראדה, סיפר לאשתו על המקרה כבר בערב בו קרה, סוליות נעליו היו נקיות על אף שעבד בשיפוצים, והוא זרק את הסכין שבה השתמש באתר השיפוצים; כך קבע עמית.

אמה של תאיר: "אני בספק שהוא הרוצח"

השופט דנציגר, לעומת זאת, קבע כי חלק מההודאות סותרות את הראיות שנמצאו, ביניהן עקבות הדם וחתך הסכין. בנוסף, קבע כי עקבות הנעליים הזרות שנמצאו בתא השירותים בו נמצאה גופתה של ראדה, מקטינות מעוצמת הראיות. לפיכך, הגיע דנציגר למסקנה שיש לזכות את זדורוב מחמת הספק, אך מאחר שהיה בעמדת מיעוט, התקבלה הכרעתם של השופטים עמית וזילברטל. עורך הדין המייצג את זדורוב, אביגדור פלדמן, אמר שהוא מאוכזב מההכרעה, אך שלאחר שיתעמק בפסיקה יגיש בקשה לדיון נוסף.

אמה של תאיר, אילנה ראדה, אמרה לאחר ההכרעה: "עד סוף חיי אמשיך לרדוף אחרי הרוצחים של תאיר. אני עדיין בספק שהוא הרוצח". עוד ציינה כי מאחר שאחד מהשופטים השאיר פתח לספק, יש עוד מה לבדוק בנושא. לעומתה, אביה של תאיר, שמואל ראדה תמך בקביעת בית המשפט לאורך כל הדרךכי זדורוב הוא אכן הרוצח.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי