סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

אסור לשחק טקסס הולדם: כך קבע ביהמ"ש המחוזי בירושלים

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה ערעור של אשה שערכה בביתה משחקי טקסס הולדם, וקבע שעריכת המשחק מהווה עריכת הימורים אסורים

אסור לשחק טקסס הולדם: כך קבע ביהמ"ש המחוזי בירושלים
28/12/2015 | 12:54 | מאת: מערכת אתר iLaw |

בשורה רעה לחובבי ההימורים: גלובס מדווח כי בית המשפט המחוזי בירושלים קבע אתמול שאסור לשחק "טקסס הולדם" ושעריכת משחק כזה מהווה עבירה פלילית במסגרת עבירות משחקים אסורים, הגרלות והימורים.

תחילת הפרשה בכתב אישום שהגישה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה נגד לימור עראקי ובעלה, לפיו השניים ערכו בביתם שבירושלים משחקי טקסס הולדם, בהם שיחקו 13 אנשים אשר הימרו במסגרת המשחק בסכומי כסף שונים. תחילה עראקי הכחישה את המיוחס לה, אולם בהמשך הודתה בכל הכתוב בכתב האישום מלבד הטענה שטקסס הולדם הוא משחק אסור. לעומתה, בעלה הודה בעבירות המיוחסות לו והורשע בהסדר טיעון. בית משפט השלום בירושלים דחה את טענת עראקי שלא מדובר במשחק איסור, וגזר עליה קנס של 5000 ש"ח וארבעה חודשי מאסר, עליהם ערערה לבית המשפט המחוזי.

בית המשפט: תוצאות המשחק תלויות בגורל ולא ביכולת

עראקי ביססה את הערעור שלה על כך שתוצאות המשחק תלויות ביכולות השחקן, ושהמשחק דומה לברידג'; ואילו המדינה טענה כי אין הדבר כך - והתוצאות תלויות בגורל יותר מאשר ביכולת. במשפט העידו מומחה מטעם עראקי אשר טען כי המשחק מצריך יכולות לחשב חישובים מתמטיים מסובכים (אך מאידך הודה כי מעולם לא שיחק טקסס הולדם וכי חוות דעתו היא תיאורטית בלבד), והעידו גם המשתתפים במשחק, אשר אמרו בעצמם שמדובר בהימור ושהם מכורים להימורים. שופטי בית המשפט השלום העדיפו את עדויותיהם של המשתתפים במשחקים - וכך גם שופטי בית המשפט המחוזי.

לדברי השופטים, לא סביר שהשחקנים המשתתפים במשחק מחשבים חישובים מתמטיים מסובכים, מהסוג  שרק מערכת ממוחשבת יכולה לבצע; ובנוסף, הם דחו את הטענה שמדובר במשחק דומה לברידג' שכן לא הובאו ראיות לדמיון זה, וברידג' כשלעצמו אינו מהווה משחק אסור.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד פלילי

עורכי דין מובילים - משפט פלילי

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד ערן צלניקר

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עוד עו"ד מובילים בתחום פלילי