סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

בעקבות דליפת הברום, נשקלת חקירה פלילית כנגד רכבת ישראל

בעקבות תאונת הרכבת ביום שני האחרון, בה נפצעו שישה ואירעה דליפת ברום, המשרד להגנת הסביבה שוקל לפתוח בחקירה פלילית נגד רכבת ישראל

בעקבות דליפת הברום, נשקלת חקירה פלילית כנגד רכבת ישראל
17/03/2016 | 13:01 | מאת: מערכת אתר iLaw |

האם הנהלת רכבת ישראל תידרש בקרוב לשירותיו של עו"ד פלילי? בעקבות תאונת הרכבת שאירעה ביום ב' השבוע בדימונה, בה שישה אנשים נפצעו קל ואירעה דליפה של ברום, וואלה! מדווח שהמשרד להגנת הסביבה הודיע אתמול (ד') כי הוא שוקל לפתוח חקירה פלילית בקרוב נגד הנהלת רכבת ישראל.

בתאונה אירעה התנגשות בין רכבת שהכילה חומרים מסוכנים לשלושה קרונות שהכילו ברום. מתוך ששת האנשים שנפגעו, ארבעה סבלו מצריבות בעיניים ושניים נפצעו כתוצאה מהתאונה, אחד מהם נהג הרכבת שנלכד בה וחולץ על ידי מכבי האש. דליפת הברום שאירעה היתה מצומצמת ולדברי המשרד להגנת הסביבה, לא היוותה סכנה לתושבי האזור.

מתחקיר ראשוני עולה כי הקרונות בהם התנגשה הרכבת נשמטו במקום מרכבת שעברה שם קודם, ונהגה לא הבחין בכך. רכבת המשא שהתקרבה למקום התנגשה בקרונות הרכבת שהושארו שם בעוצמה שגרמה לשני מיכלי ברום ליפול, ולכמות של 6.5 טון ברום לדלוף מהם.

המשרד להגנת הסביבה: התאונה קרתה כתוצאה מרשלנות

בנוסף לכוונת המשרד להגנת הסביבה לחקור את הנהלת הרכבת, המשרד זימן את מנכ"ל הרכבת בועז צפריר לשימוע, שיתקיים ביום ראשון הקרוב. לפי הודעת המשרד, ישנו חשש לכאורה בכשל באישור של הנתיב לנסיעת רעלים – משמע, שברכבת ישראל יש הפרה של תנאי היתר הרעלים. הפרה כזאת, אם אכן מתקיימת, היא עבירה על חוק החומרים המסוכנים.

לדברי השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, התאונה קרתה כתוצאה מרשלנות, שכן אסור להשאיר קרונות על המסילה מבלי שתדע על כך רכבת שמגיעה למקום, ובפרט כשהרכבות נושאות חומרים מסוכנים.

ברכבת ישראל הגיבו כי הם תמהים על הודעת המשרד להגנת סביבה עוד לפני שהושלמו כל הבדיקות הרלוונטיות. 

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום פלילי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב