סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

גבר עתר להביא את אהובת נעוריו מאוקראינה; בית המשפט יעניק לה תושבות

בית המשפט אישר לאדם להביא את זוגתו ארצה מאוקראינה, לאחר שהמדינה ניסתה למנוע זאת בטענה שהזוגיות פיקטיבית ולמטרות עבודה בארץ בלבד

גבר עתר להביא את אהובת נעוריו מאוקראינה; בית המשפט יעניק לה תושבות
19/06/2016 | 17:02 | מאת: מערכת אתר iLaw |

עו"ד דיני משפחה ישמש אותנו בדרך כלל לעניינים לא סימפטיים כמו גירושים, אך במקרה שלפניכם, נראה שמדובר באיחוד בין אוהבים שלא ראו אחד את השני שנים רבות. ynet מדווח שבית המשפט לעניינים מנהליים הורה לאחרונה להעניק תושבות לאזרחית אוקראינה לא יהודיה, שהיתה נשואה לפני שנים רבות לאדם שהכירה בבריה"מ, ולאחרונה נישאה לו מחדש, כשהוא כבר אזרח ישראלי. בפסיקה זו, בית המשפט דחה את דעת משרד הפנים, לפיה מדובר היה בנישואים פיקטיביים שנועדו לאפשר לאשה לקבל רשיון עבודה בישראל.

תחילת הפרשה ב-2013, אז התגרש האדם מאשתו השנייה, עמה עלה לארץ בשנות ה-90. בעקבות הגירושין הוא יצר מחדש קשר עם אשתו הראשונה שנשארה באוקראינה, לה היה נשוי כשנה. האשה ביקרה בארץ מספר פעמים בוויזת תייר; זאת מאחר שאינה יהודיה ולפיכך לא יכולה לקבל אזרחות ישראלית. באחד הפעמים שהגיע מנע משרד הפנים את כניסתה לארץ, בהסתמך על מידע שקיבל מגרושתו השנייה של הגבר, לפיו האשה פרסמה מודעות לחיפוש בן זוג יהודי לצורך עבודה בארץ ונישואים פיקטיביים.

השופטת: מדובר בקשר זוגי אמיתי

הגבר המשיך לבקר את זוגתו באוקראינה, ושם נישאו השניים. בהמשך הגיעו יחד לישראל וביקשו לפתוח הליך למתן מעמד לאשה מתוקף הנישואים. רשות האוכלוסין בנתניה דחתה ב-2013 את בקשתם, בהסבר כי אינם ממלאים את דרישת הסף של כנות הקשר. בתגובה, הגישו בני הזוג עתירה מנהלית, בה טענו כי המדינה לא התייחסה לראיות שהגישו לה לגבי טיב הקשר, לרבות עדויות מבני משפחה וחברים, תמונות ועוד. המדינה מנגד טענה שהראיות מצביעות על חוסר כנות הקשר.

ד"ר מיכל אגמון-גונן, השופטת במקרה זה, קיבלה את בקשת בני הזוג לאחר שהשתכנעה שמדובר בקשר זוגי אמיתי. היא קבעה כי העותרת תקבל אשרה שתאפשר לה לעבוד ובני הזוג ימשיכו בתהליך המדורג על פי הנהלים. המדינה חובה לשלם שכר טרחה של עו"ד והוצאות משפט בסך 30 אלף ש"ח.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום דיני משפחה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד דיני משפחה

עורכי דין מובילים - דיני משפחה

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

אורית בן ברוך
עו"ד אורית בן ברוך

הניסיון שלי יחסוך לכם מס

עו"ד אביב סטרול
עו"ד אביב סטרול

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

יגאל איליאיץ
עו"ד יגאל איליאיץ

משרד עורכי דין בנתניה העוסק בתחום הנדל"ן והמקרקעין, חוזים, חברות, צוואות, ירושות, וגביית חובות בהוצאה לפועל.

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

עו"ד דניאל הומיונפר
עו"ד דניאל הומיונפר

"מתמחה בתחום הגירושין והגישור, ועוסק בין היתר בתיקים בעלי מורכבות משפטית גבוהה, בסבלנות רבה, זמינות ושקיפות מלאה בכל צעד וצעד בדרך..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עוד עו"ד מובילים בתחום דיני משפחה