סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

גבר ניסה לחזור בו מהסכם גירושים: טען שאשתו ניהלה רומן

בעל ואשתו החליטו להתגרש ואף גיבשו הסכם גירושין בעזרתם חברתם הפסיכולוגית, אלא שאז טען הבעל כי אשתו מנהלת רומן על הפסיכולוגית ולא הסכים לאשר את ההסכם בבית משפט

גבר ניסה לחזור בו מהסכם גירושים: טען שאשתו ניהלה רומן
24/11/2016 | 11:18 | מאת: מערכת אתר iLaw |

 תהליך גירושים הוא לעתים קרובות מורכב וטעון רגשית; עורכי דין דיני משפחה נאלצים לא פעם להתמודד עם מצבים סבוכים שמציבים בפניהם לקוחותיהם. ynet מדווח על מקרה שנידון לאחרונה בבית המשפט לענייני משפחה בירושלים, בו גבר שעמד להתגרש מאשתו ניסה לבטל את הסכם הגירושין בטענה שאשתו ניהלה רומן.

תחילת הפרשה לפני 26 שנה, אז נישאו בני הזוג בארצות הברית. הם חזרו לישראל לפני מספר שנים, אך הבעל חזר לאחר מכן לארצות הברית ונהג לבקר בארץ כל חודש. בסוף 2014 החליטו בני הזוג להתגרש, ולצורך כך פנו לפסיכולוגית, חברת המשפחה, שתעזור להם לנסח הסכם גירושים. על פי ההסכם, דירתם המשתפת של בני הזוג היתה אמורה להימכר והאשה היתה אמורה לקבל 65 אחוזים מהתמורה. בנוסף, בתמורה לכך שהאשה תוותר על זכויותיה בעסקי הבעל, הוא היה אמור לשלם לה 200 אלף דולר. בני הזוג חתמו על ההסכם באוגוסט 2015.

הבעל: חתמתי על ההסכם בהשפעת מניפולציה פסיכולוגית

בשלב זה היה אמור הבעל לאשר את הסכם הגירושים בבית המשפט, אך סירב לעשות זאת מכיוון שהחל לחשוד שהאשה מנהלת רומן עם הפסיכולוגית שסייעה להם בגיבוש ההסכם. בתגובה הגישה האשה תביעה לאכיפת ההסכם. בשלב זה הדירה כבר נמכרה כך שהסירוב לאשר את ההסכם שינה לרעה את מצב הכלכלי של האשה. אולם, בדיון בבית המשפט טען הבעל שלא חתם על ההסכם מרצונו החופשי אלא תחת השפעה של מניפולציה פסיכולוגית.

השופט נמרוד פליקס פקפק בטענתו של הבעל בנוגע לרומן בין אשתו והפסיכולוגית, שכן זו התבססה על הודעת דוא"ל אחת בה האשה הביעה געגועים אל חברתה. כמו כן פקפק בטענתו של הבעל לפיה חתם על ההסכם תחת מניפולציות, שכן הבעל עצמו הינו בעל השכלה משפטית (ד"ר למשפטים) ואיש עסקים שמנוסה בתהליכי משא ומתן, ולא סביר שיושפע ממניפולציה כזו. השופט פליקס התרשם כי הבעל נהג בחוסר תום לב, ולפיכך קבע כי ניתן להתגבר על כך שלא אישר את ההסכם. הסכם הגירושים אושר בדיעבד על ידי השופט אשר קבע שניתן לראות אותו כחוזה רגיל אותו ניתן לבצע ללא אישור בית משפט.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום דיני משפחה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד דיני משפחה

עורכי דין מובילים - דיני משפחה

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד דניאל הומיונפר
עו"ד דניאל הומיונפר

"מתמחה בתחום הגירושין והגישור, ועוסק בין היתר בתיקים בעלי מורכבות משפטית גבוהה, בסבלנות רבה, זמינות ושקיפות מלאה בכל צעד וצעד בדרך..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד אביב סטרול
עו"ד אביב סטרול

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

יגאל איליאיץ
עו"ד יגאל איליאיץ

משרד עורכי דין בנתניה העוסק בתחום הנדל"ן והמקרקעין, חוזים, חברות, צוואות, ירושות, וגביית חובות בהוצאה לפועל.

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

אורית בן ברוך
עו"ד אורית בן ברוך

הניסיון שלי יחסוך לכם מס

עוד עו"ד מובילים בתחום דיני משפחה