סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

דיירים בפרוייקט יוקרתי בשרון יקבלו פיצויים על ליקויי בנייה

דיירים שהתלוננו על ליקויי בנייה בפרוייקט המגורים היוקרתי "רסיטל על הפארק" בהוד השרון, יפוצו על ידי חברת רסיטל ב-400 אלף ש"ח. כך נקבע לאחרונה על ידי השופטת כרמלה האפט לאחר קבלת חוו"ד של מומחה.

דיירים בפרוייקט יוקרתי בשרון יקבלו פיצויים על ליקויי בנייה
29/09/2015 | 17:50 | מאת: מערכת אתר iLaw |

השבוע דווח בכלכליסט שדיירים שהתלוננו על ליקויי בנייה בפרוייקט המגורים היוקרתי "רסיטל על הפארק" שבהוד השרון, יקבלו פיצוי של 400 אלף שקלים. זאת לאחר קבלת חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט שבדק לאחרונה את הנושא, לאחר מספר שנים בהם המשפט התנהל ללא הכרעה סופית.

תחילת הפרשה ב-2007, אז נכנסו התושבים לדירות שרכשו ב"רסיטל על הפארק", פרוייקט יוקרתי של שני בניינים בעלי שש קומות ברחוב הציונות בהוד השרון. עם כניסתם גילו התושבים ליקויי בניה כמו גימור גרוע ורטיבות. לאחר שהרוכשים פנו לחברת "רסיטל", וזאת מצדה פנתה לחברת הקבלן "ראבי", סוכם כי החברות יתקנו את הליקויים. אולם, עד 2012 הליקויים לא תוקנו באופן המניח את הדעת ולכן הרוכשים פנו אל בית משפט השלום בתל אביב: הם דרשו שרסיטל תשלם להם פיצוי של 250 אלף ש"ח ותחויב על עלות התיקונים בסכום של 860 אלף ש"ח.

המומחה קבע: רסיטל תשלם על תיקון הליקויים ותפצה את הדיירים

חברת רסיטל טענה כי היא ערכה תיקונים בפרוייקט על חשבונה לאחר שניסתה לגרום לחברת ראבי לעשות זאת, ולכן אין לחייב אותה בעלות התיקונים. רסיטל הגישה הודעת צד שלישי נגד ראבי, שלא הגיבה לתביעה, שכן פורקה ב-2010; ונגד קבלן המשנה "א. דיגמי". דיגמי טען שהוא חתם על הסכם העבודה מול ראבי ולא מול רסיטל, ולכן לא היתה כל התחייבות מצדו כלפי רסיטל.

לאחר שהדיירים וחברת רסיטל הסכימו על כך שיש לתקן את הליקויים, אך לא הגיעו להסכמה בנוגע בנוגע לטיב הליקויים, היקפם והסכום אותו יש להשקיע בתיקונם, השופטת, כרמלה האפט, מינתה מומחה מטעם בית המשפט בתחום המקרקעין.

בהתאם לחוות דעתו של המומחה, קבעה השופטת כי על רסיטל לשלם 350 אלף שקל בגין הליקויים, 20 אלף ש"ח נוספים בגין שכר טרחה של עו"ד והוצאות משפט, ופיצויים לרוכשים בסך 64.5 אלף ש"ח. בנוסף, חברת דיגמי חויבה להחזיר לחברת רסיטל 160 אלף ש"ח פיצויים, ו-8000 ש"ח הוצאות משפט ושכר טרחה, על כך שהודתה באחריותה לחלק מהליקויים שהתגלו בפרוייקט.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום דיני מקרקעין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד דיני מקרקעין

עורכי דין מובילים - דיני מקרקעין

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

אירית דרדיק פלם
עו"ד אירית דרדיק פלם

מייסדת ושותפה בחברת עו"ד דרדיק פלם מימן ומתמחה בתחום המקרקעין, על ענפיו. בעלת ניסיון רב בכל הנוגע לבתים משתפים, לרבות בייצוג בתביעות שעניינן נציגות בית משותף, בעלות, שימוש וכו' ומשמשת כמייצגת מטעם האגודה לתרבות הדיור.

עו"ד אמיר שטיינהרץ
עו"ד אמיר שטיינהרץ

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."

עו"ד יותם רון

"עו"ד ושותף במשרד מוביל המחזיק בהתמחות וידע רב ערך בתחום המקרקעין והנדל"ן...."

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד תמר בן אלי

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

אלון כהן
עו"ד אלון כהן

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד דן חי

"מהמנוסים בתחומי, אשמח לספק לכם שירות מקצועי בכל סוגיות דיני המקרקעין, הגנת הפרטיות ולשון הרע ...."

ליאור גרופל
עו"ד ליאור גרופל

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

עוד עו"ד מובילים בתחום דיני מקרקעין