סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

סירב לשלם את הכתובה לגרושתו בגלל ששוחחה עם אחרים בפייסבוק

גבר חרדי ביקש מבית הדין הרבני שיפטור אותו מתשלום דמי הכתובה לאשתו לאחר הגט, מאחר שהיא יצרה קשר עם גברים אחרים בפייסבוק

סירב לשלם את הכתובה לגרושתו בגלל ששוחחה עם אחרים בפייסבוק
20/03/2016 | 10:36 | מאת: מערכת אתר iLaw |

הרשתות החברתיות, וה"צרות" שהן מביאות אתן, מחלחלות לאחרונה גם למגזר החרדי. וואלה! מדווח כי גבר חרדי ביקש, לאחר גירושיו, לפטור אותו מתשלום הכתובה לאשתו מכיוון שהיא "משחקת עם בחורים בפייסבוק" ונמנעת מלקיים אתו יחסי מין. מה אמור לעשות עו"ד גירושין מול טענה כזו, או במקרה הזה, בית הדין הרבני?

תחילת הפרשה לפני כארבעה חודשים, אז התגרשו בני הזוג בהסכמה, וסיכמו שאת הנושאים הכספיים ביניהם יבררו אחרי הגט. בהמשך, הסתייעה האשה בבית הדין הרבני על מנת לתבוע מבעלה לשעבר את סכום הכתובה – 55,555 שקלים בסך הכל. אולם, הבעל טען שאשתו אינו זכאית לדמי הכתובה, מהסיבות שפורטו לעיל, וביקש מחברי בית הדין הרבני האזורי בירושלים לפטור אותו מהתשלום.

על מנת לתמוך את דבריו בראיות, הביא הבעל תמלילים של שיחות מפייסבוק ומתוכנת מסרים מיידים, שהראו כביכול שהאשה יצרה קשר עם שני גברים. כמו כן, פרקליטו הביא תקדימים משפטיים ומקורות הלכתיים המראים שבנסיבות שצוינו, הגבר אינו חייב לשלם לאשתו את דמי הכתובה.

בית הדין הרבני: האשה עשתה בפייסבוק חיפוש בלבד – התשלום מגיע לה

האשה אישרה שהשתמשה בפייסבוק, אך לדבריה, היא רק ערכה שם חיפוש כדי לעורר את קנאתו של בעלה כדי שישוב לחזר אחריה. כמו כן, היא הכחישה את הטענות כאילו נמנעה מקיום יחסי מין עם בעלה, והביאה את הבלנית במקווה השכונתי בו היא טובלת על מנת שתעיד כי טבלה בו באופן סדיר.

אחרי דיון ארוך בנושא, חברי בית הדין הרבני הגיעו למסקנה כי מאחר שהאשה לא קיבלה מענה מאותם הגברים בפייסבוק, הרי זה מחזק את טענתה שעשתה בו שימוש לחיפוש בלבד; ובעוד שזה לא ראוי לפי כללי הצניעות, אין בכך מעשה כיעור. בנוסף, כדי להגיע להחלטה סופית, בית הדין השתמש בעדותו של עד שהביא הבעל, שאמר שהיתה בין השניים אהבה גדולה, וכי האשה רצתה בשלום בית. לאור דברים אלה, הוחלט כי הבעל ישלם לאשתו את 55,555 השקלים של הכתובה ושני הצדדים יסכמו ביניהם את פריסת התשלומים, ואם יתקשו בכך, ייעזרו בבית הדין.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום גירושין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד דיני משפחה

עורכי דין מובילים - גירושין

עו"ד אביב סטרול
עו"ד אביב סטרול

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד דניאל הומיונפר
עו"ד דניאל הומיונפר

"מתמחה בתחום הגירושין והגישור, ועוסק בין היתר בתיקים בעלי מורכבות משפטית גבוהה, בסבלנות רבה, זמינות ושקיפות מלאה בכל צעד וצעד בדרך..."

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

אורית בן ברוך
עו"ד אורית בן ברוך

הניסיון שלי יחסוך לכם מס

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

יגאל איליאיץ
עו"ד יגאל איליאיץ

משרד עורכי דין בנתניה העוסק בתחום הנדל"ן והמקרקעין, חוזים, חברות, צוואות, ירושות, וגביית חובות בהוצאה לפועל.

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום דיני משפחה