סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

רשת BBB שלחה ללקוחותיה מסרונים פרסומיים ללא אפשרות להסרה מרשימת התפוצה - ותפצה אותם בהטבות

רשת BBB תפצה את חברי המועדון שלה, שליהם שלחה מסרונים פרסומיים מבלי שתהיה להם אפשרות להסיר את עצמם מרשימת התפוצה

רשת BBB שלחה ללקוחותיה מסרונים פרסומיים ללא אפשרות להסרה מרשימת התפוצה - ותפצה אותם בהטבות
21/02/2016 | 17:48 | מאת: מערכת אתר iLaw |

אם גם אתם סובלים מהודעות ספאם שיווקיות שנשלחות אליכם לטלפון הנייד גם לאחר שביקשתם להסיר את עצמכם מרשימת התפוצה, יתכן שזה הזמן לפנות אל עו"ד תביעה ייצוגית. רשת ההמבורגרים BBB, אשר שלחה מסרונים רבים למנוייה מבלי שיוכלו להסיר את עצמם מרשימת התפוצה ו"זכתה" בתביעה ייצוגית על כך, תידרש לפצות אותם בהטבות; כך מדווח כלכליסט.

תחילת הפרשה ב-2014, אז הגיש אחד מלקוחותיה של הרשת, שהצטרף ל-BBB כחבר מועדון, בקשה לאישור תביעה ייצוגית בגין 6 מסרונים פרסומיים שנשלחו אליו מהרשת תוך חודשיים. התובע טען כי רצה להסיר את עצמו מרשימת התפוצה של הרשת, אך גילה שבמסרונים לא מוצגת אפשרות כזאת. גם כאשר ניסה לשלוח מסרון חוזר עם בקשה להסיר אותו מהרשימה, הדבר לא הצליח שכן הרשת חסמה את האפשרות להשיב למסרונים שלה.

רשת BBB: המסרונים נשלחו על ידי חברה אחרת

התביעה הייצוגית הוגשה בשם כל חברי המועדון של BBB, אשר קיבלו מסרונים דומים במהלך חמש השנים שקדמו להגשת התביעה. בתביעה נטען כי שליחת מסרונים מבלי האפשרות לסרב לקבלתם, כפי שעשתה BBB, היא עבירה על חוק התקשורת. מאידך, טענה הרשת כי שליחת המסרונים לא התבצעה על ידה אלא על ידי חברה חיצונית, וכי מאז הוסיפה את האפשרות לבקש הסרה למסרונים שלה.

במקביל להגשת התביעה הייצוגית, שני הצדדים הגישו לבית המשפט גם בקשה לאשר הסדר פשרה אליו הגיעו. על פי ההסכם, הרשת התחייבה להעניק לחברי המועדון הטבות ללא הגבלת זמן, ששוויין הוערך ב-1.5 מיליון ש"ח, אשר יגולמו בנקודות מועדון. בנוסף, הרשת הסכימה כי מעתה תשלח מסרונים בהתאם לחוק.

מיכל נד"ב, שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, הסכימה שהסכם הפשרה הוא סביר והוגן. בנוסף, היא קיבלה את המלצת הצדדים לפסוק לתובע גמול בסך 15,000 ש"ח והוצאות שכ"ט עו"ד בסך 35,000 ש"ח.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום תביעות ייצוגיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד משפט אזרחי

עורכי דין מובילים - תביעות ייצוגיות

עו"ד דקל קרבר

"נשמח לספק לכם שירותי ייצוג מקצועיים ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר תוך דגש על שירות מסור ומקצועי..."

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

עו"ד חיים איציקובסקי

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

עו"ד רן שפירא
עו"ד רן שפירא

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

עוד עו"ד מובילים בתחום משפט אזרחי