סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

עו"ד רפאל אלמוג

רפאל אלמוג
איזור: תל אביב
טלפון: הצג טלפון
כתובת: התע"ש 3
 
עיר: רמת גן
פקס: 03-6916635
1 2 3 4 5 
1 חוות דעת
הוסף חוות דעת

עו"ד לדיני ביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית

תחומי עיסוק:
נזקי גוף,נזקי רכוש,תאונות,אחריות רשויות,ביטוח לאומי,תאונות דרכים,תאונות עבודה,נשיכת כלב,רשלנות מקצועית,תאונות אישיות,תאונות אופנוע,תאונות בחו"ל,תאונות ילדים,תאונות ספורט,תאונות רחוב,תאונות אוטובוס,תאונת קורקינט,תביעת פיצויים,ביטוח בחו"ל,ביטוח דירה,ביטוח הובלות,ביטוח חיים,ביטוח מבנה,ביטוח מטען,ביטוח מנהלים,ביטוח מקיף,ביטוח נסיעות,ביטוח סיעוד,ביטוח צד ג',ביטוח רכב,ביטוח רפואי,דיני ביטוח,משכנתא,נזקי מים,נזקי פח לרכב,נזקי פריצה,נזקי שריפה,תכולת דירה,גישור בביטוח,גישור בנזיקין

04/01/2020 19:32 אורית דן שאלה על אובדן כושר עבודה
האם אינסומניה..בעיות שינה חמורות ...נחשבות לאובדן כושר עבודה...?

אורית שלום,

שאלתך הינה רפואית ולא משפטית.
יש להיוועץ עם מומחה ברפואה תעסוקתית, אשר יקבע האם מצבך הרפואי עולה לכדי אובדן כושר עבודה, חלקי או מלא.

בריאות שלמה,
רפאל אלמוג, עו"ד

17/12/2019 10:59 מיכל השבת כספי פרמיית ביטוח
חברת ביטוח ביצעה הונאה וגרמה לאבי לשלם על ביטוח עבורי, מבלי שהסכמתי או ידעתי על כך. לאחר תלונה הוסכם כי יושבו כספי הביטוח ששולמו. אולם כספים אלו יוחזרו למשלם שהוא אבי. זאת למרות שהפוליסה רשומה על שמי, ואת איום התביעה בגין הפסקת התשלום הפתאומית לאחר מות אבי, אני זאת שקיבלתי. מאחר ואבי נפטר, הכסף לא יושב אלי אלא למי שירשה אותו, שהיא אשתו. האם אני יכולה לתבוע ולדרוש את הכסף ? האם ניתן לתבוע בגין מעשה ההונאה ?
תודה

מיכל שלום,

בעת שאדם נפטר, כל תשלום המגיע למנוח משולם ליורשיו. על מנת להגיש תביעה לדרישת הכסף, עליך להוכיח את זיקתו אליו.
באשר לתביעה זו וכן בנוגע לתביעת ההונאה (לטענתך), מומלץ להיוועץ עם עו"ד העוסק בתחום.

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

21/12/2019 11:33 אלירן עדכון ביטוח בנוגע למחלות
שלום רב,
יש לי שתי שאלות בנושא ביטוח חיים שחשוב לי לברר כדי לא להגיע למצב בו לאחר מותי אלמנתי לא תקבל פיצוי.
1. האם כאשר קיימת פוליסת ביטוח חיים נדרש לעדכן את חברת הביטוח בכל פעם שמתגלית מחלה, או שמכיוון שהחוזה ממילא חתום ולא ניתן לשינוי אין חובה לעדכן?
2. חברת הביטוח שלי הציעה לי להחליף את הפוליסה בפוליסה חדשה לפי טבלאות התמותה המעודכנות. הצהרת הבריאות הנדרשת היא מצומצמת ושואלת בין השאר "האם התגלתה אצלך ב- 5 השנים האחרונות (בעיה מסוימת)" בלי שאלה כללית אודות בעיות. אם הבעיה הנדונה התגלתה אצלי לפני מעל 10 שנים, האם אני צריך לדווח עליה או פשוט לענות על מה ששאלו אותי ולא לדווח על הבעיה?

אלירן שלום,

1. חובת הגילוי החלה על המבוטח הינה בשלב ההצטרפות לביטוח, ולכן לאחר ההצטרפות אין כל חובה למסור עדכון בנוגע למצבך הרפואי. הליך החיתום נערך בעת ההצטרפות לביטוח, במסגרתו נבדקת הצהרת המבוטח (שאלון רפואי הנוגע למצבו הרפואי), וכך חברת הביטוח מחליטה על החרגות מסויימות בפוליסה, אשר יכולות להשפיע על זכאותו לתגמולים בעת קרות מקרה הביטוח.
2. כחלק מחובת הגילוי עליך לענות על מה שנשאלתך, באופן מלא וכן. ישנה אף חובת גילוי יזום אשר חלה על נושאים שאינם נשאלים. לכן, ככל ורכשת כיסוי ביטוחי והמעבר לביטוח אחר נערך ללא רצף ביטוחי ובדרישה להצהרת בריאות חדשה, מומלץ לבחון את הנושא בזהירות רבה, ובכפוף לשינויים בריאותיים שנערכו מאז הצטרפותך לביטוח.

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

03/01/2020 14:06 מאשה ליפשיץ חידוש אוטומטי של פוליסה לביטוח מבנה משועבד למשכנתא
האם סוכנות ביטוח המבצעת חידוש אוטומטי של ביטוח מבנה, המשועבד לבנק לצורך הלוואת משכנתא, בלא קבלת הרשאה מבעל המשכנתא, פועלת כחוק?
האם יש מקום להגיש נגדם תביעה לקבלת החזר דמי הביטוח?

מאשה שלום,

ככל והמבוטח לא נתן אישורו לחידוש פוליסת הביטוח, חברת הביטוח לא יכולה לחדשה. ככל והדבר אכן קרה, מומלץ לשקול הגשת תביעה נגד חברת הביטוח. תחילה, מומלץ לבחון את תנאי ההצטרפות הראשוניים והאם הוסכם על חידוש אוטומטי/
יש להיוועץ עם עו"ד העוסק בתחום.

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

10/01/2020 12:16 מאשה ליפשיץ חידוש אוטומטי של פוליסה לביטוח מבנה משועבד למשכנתא
האם זה חוקי לחייב אוטומטית ביטוח מבנה משועבד למשכנתא בלא לקבל את הסכמת הלקוח?

מאשה שלום,

כמובן שאין זה חוקי לחייב את הלקוח בתשלום פרמיות חודשיות מבלי לקבל את הסכמתו לכך. יחד עם זאת, קשה להאמין שחברת ביטוח תגבה תשלום מאדם אשר לא התקשר עימה מעולם בחוזה ביטוח.
מכל מקום, מומלץ להיוועץ בעו"ד העוסק בתחום.

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

16/01/2020 09:42 אליהו תביעה חבות מעבידים
האם אני יכול לתבוע את חברת הביטוח של המעביד בגין תאונת עבודה שביטוח לאומי הכיר בתאונה . והאם זה אפשרי גם לאחר המעביד מוכר את העסק

אליהו שלום,

ניתן לתבוע את המעביד בתביעת נזיקין, ובלבד שתאונת העבודה נגרמה כתוצאה מאשמתו, רשלנותו או הפרת חובה חקוקה מצידו.
אין מניעה להגיש את התביעה גם לאחר סגירת העסק.

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

13/03/2016 21:10 עודד תאונת עבודה ותאונה אישית
במהלך העבודה שלי, אני רגיל לטפס לגבהים ולפני חודשיים שעליתי לתלות דגל, החלקתי ונפלתי על הברך. הייתי מושבת איזו תקופה מהעבודה והועברתי לתפקיד אחר מנהלתי. בנתיים חשבתי שהחלמתי עם הרגל ובמשחק כדורגל עם החבר'ה הרגשתי פתאום כאב חד בברך והועברתי לבית חולים ושם התברר שיש לי נזק חמור. העניין הוא שעוד לא הגשתי תביעה על אובדן כושר עבודה, ועכשיו אני חושש שבחברת הביטוח אם ידעו שגם שיחקתי בכדורגל לא יפצו אותי. מה עושים?

עודד שלום,

ככל ואין החרגה בפוליסת אובדן כושר העבודה שברשותך בעניין תאונה במהלך משחק ספורט, אזי חברת הביטוח תאלץ לשלם את התמלוגים החודשיים, ובלבד שאינך מסוגל לעבוד בעבודתך כבעבר.


בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

16/03/2016 10:38 יואל זכויות בזמן אובדן כושר

שלום קבעו לי אובדן כושר עבודה 100% ל8 חודשים . אני אמור לקבל הבראה אחזקת רכב וביגוד ? מה המעסיק צריך לעשות אני יהיה בחופש ללא תשלום ? מה הזכיות שלי מקרן פנסיה מבטחים תודה רבה

יואל שלום,

מפנייתך לא ברור על ידי איזה גוף נקבע אובדן כושר עבודתך. הנך יכול להגיש תביעה לקרן הפנסיה לקבלת קצבת נכות, בכפוף לבדיקה של מומחה רפואי מטעמה וכמובן בהתאם לתנאי התקנון הקרן.
באשר לתנאי העבודה, יש לפנות לעו"ד העוסק בדיני עבודה.

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

21/03/2016 08:30 אמיר דמי ניהול
אושרה תביעתי לא.כ.ע ע״י חברת הביטוח ומשולמת לי משכורת וכן הפרשות לקרן הפנסיה. דמי הניהול מהצבירה ומההפקדות הן הגבוהות המותרות בחוק.
1. האם אני כבול לחברת הביטוח ללא יכולת להתמקח כלל על גובה דמי הניהול שכן במצטבר סכום החיסכון מגיע לעשרות אלפי שקלים
2. האם אני יכול את הסכום שניצבר להעביר לחברה אחרת בה אקבל דמי ניהול נמוכים יותר ואילו הנוכחית תמשיך לשלם לי את המשכורת וכן את ההפרשות לקרן הפנסיה

אמיר שלום,

שאלתך היא שאלה ביטוחית ולא משפטית. לקבלת מענה מתאים, יש לפנות לסוכן ביטוח.

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

21/03/2016 22:09 עידן תאונה בלי ביטוח
אני עובד במשך כמה שנים בתחום הטבחות ומעולם לא עשיתי ביטוח אבדן כושר עבודה. לפני חודשיים בערך נפצעתי ביד שמאל באורח קשה בעקבות תאונת אופנוע ואני לא מסוגל להמשיך לעבוד בתחום ואין לי שום הכשרה אחרת. איזה אפשרויות עומדות בפני?

עידן שלום,

יש לבדוק האם הנך עמית בקרן פנסיה אשר כוללת כיסוי בגין אובדן כושר עבודה (לרבות במסגרת כיסוי לפנסיית נכות בקרן פנסיה, ככל ורכשת).
כמו כן, באפשרותך להגיש תביעה לענף נכות כללית במוסד לביטוח הלאומי, לבדיקת זכאותך לקבצת נכות. במקביל, באפשרותך לבחון זכויותיך לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים על מנת לקבל פיצוי מחברת הביטוח החובה בגין הנזקים שנגרמו לך בתאונת הדרכים.
בריאות והצלחה!

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

פניה וקבלת ייעוץ ראשוני

נא מלאו את הפרטים הבאים: