סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על פלילי(1,000)

שאל בפורום פלילי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום פלילי

איזור: תל אביב
פקס: 039643614
טלפון: הצג טלפון

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

02/11/2019 23:22 כהן מהי סחיטה
אדם שאני מכירה פצע אותי, ולא הציע לי כל עזרה קונקרטית. את ההתכתבות בינינו הוא הבין כך שאני מבקשת כסף, כשלמעשה התכוונתי שהוא אמור להציע עזרה קונקרטית כלשהי ולהבין שמה שעשה - חמור.בעקבות זאת כתבתי בבירור שאינני רוצה כסף. נאמר לי שכל עוד לא איימתי שאם לא ישלם לי - אפגע בזכויותיו, זוהי לא סחיטה. שאלתי היא מדוע דרישת תשלום אישית בעקבות פציעה אינה סחיטה, אך אם הייתי תובעת אותו (באופן חוקי) הוא יכול לטעון לסחיטה ככתב הגנה. תודה.

כפי שציינת בשאלתך, אכן על מנת לגבש את יסודות עבירת הסחיטה באיומים יש צורך בהוכחת איום שהופנה לאדם על מנת להניע אותו לעשות או להימנע מלעשות מעשה. לעומת זאת, בכתב הגנה המוגש במסגרת תביעה אזרחית, ניתן להשתמש בביטויים מסוימים אך לא במובן הפלילי של המילה. כך כאשר הנתבע כותב בכתב הגנתו כי נסחט, כמובן שאין חובה כי העבודות שתיאר יחפפו את העבודות היכולות להקים בהכרח את עבירת הסחיטה אלא הדבר נועד בדר"כ בכדי "לנפח" את כתב ההגנה.

עורכי דין מובילים בפורום פלילי

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום פלילי

החזקת סם שלא לצריכה עצמית

בחור צעיר הוחזק במעצר והואשם בייבוא סם מסוכן מהודו ובהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. עיינו בתיק לדוגמה שנוהל עלי ידי עוה"ד, מנהל פורום משפט פלילי באתר.