סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על זכויות יוצרים(281)

ברוכים הבאים אל פורום זכויות יוצרים. הפורום נועד לתת מענה לכל שאלותיכם בתחום, ואתם מוזמנים לקחת בו חלק פעיל כבר עכשיו. מהו חוק זכויות יוצרים, ואיך תדעו שאכן הגעתם למקום הנכון? חוק זכויות יוצרים נועד להגן על אדם אשר יצר, תכנן, פיתח או עיצב מוצר או רעיון כלשהו. מאחר וליוצר יש את הזכות הבלעדית בכל הנוגע ליצירתו, כאשר נפגעת זכות זו, יש לבדוק מהן זכויותיו בחוק. הפרת זכויות יוצרים יכולה להיות משמעותית מאוד לכל יוצר באשר הוא, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה נפשית, ולעיתים יש אף צורך להוכיח זכות ראשונים על היצירה. בתהליך הפרת זכויות יוצרים יש לקבל ייעוץ משפטי מקצועי אשר יעזור לכם לשמור על זכויות היוצרים שלכם, ובמידה והם הופרו, לדאוג שתקבלו פיצוי כספי הולם. פורום זכויות יוצרים נועד במיוחד עבורכם, ועורכי הדין שלנו ישמחו להעניק לכם מענה לשאלותיכם, בידע וניסיון משפטי שלא יסולאו בפז.

 
קרא עוד

שאל בפורום זכויות יוצרים

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום זכויות יוצרים

איזור: מרכז
פקס: 03-5715570
טלפון: הצג טלפון

"על מנת לספק ללקוחותיי את השירות הטוב ביותר, מקפיד על לימוד מקיף ורחב אודות עסקיהם"

02/09/2019 13:10 אינה רקובסקי העתקת קטעים ממאמרי ללא אישור העתקת קטעים ממאמרי ללא אישור
בדף הפיסבוק של אולפן פרטי לדוברי רוסית הועתקו שני קטעים ממאמרי, אשר פורסם באתר שלנו. הדבר נעשה ללא אישורי וללא נקיטה בשמי.

26/08/2019 19:39 שרה שימוש בתמונה שימוש בתמונה
שלום לכם,

האם אני יכולה להשתמש בפוסט שאני כותבת בתמונה שהורדתי מאתר של מעצב אופנה כשאני מציינת את שם המעצב?
תודה על תשובתכם

20/08/2019 22:52 טל זכויות יוצרים על תרגילים במתמטיקה ופיזיקה זכויות יוצרים על תרגילים במתמטיקה ופיזיקה
שלום,
אני מעוניין להקים אתר שיספק פתרונות וידאו של תרגילים במתמטיקה ופיזיקה (כולל תרגילים מבחינות בגרות) הניתנים לסטודנטים ותלמידי תיכון עי המרצים, המורים והמתרגלים.
חלק מהתרגילים נילקחים מספרים קיימים או הומצאו וחלק "רצים" במערכת האקדמאית ובמערכת החינוך שנים רבות. ניתן למצוא דמיון ואף זהות מוחלטת בין תרגילים רבים (מאותו נושא) שניתנים במסגרות שונות.
האם יש זכויות יוצרים על התרגילים? ואיך לפעול ע"מ שלא אפר אותם?

05/08/2019 14:15 מתן שמר פרסום תמונה שלי בפייסבוק פרסום תמונה שלי בפייסבוק
שלום.

העליתי פוסט המכיל תמונה שלי בקבוצה סגורה. הפוסט הודלף מחוץ לקבוצה ופורסם בקבוצות אחרות וזכה לאלפי לייקים תגובות ושיתופים, כשבכל הפוסטים התמונה שלי עם המלל המקורי שלי בפוסט . חשוב לי לציין שבאף קבוצה שפירסמו את הפוסט שלי לא ביקשו רשות.
האם יש עילה לתביעה בין אם על הפרת זכויות יוצרים של הפוסט המקורי שלי והתמונה שלי ובין אם על פגיעה בפרטיות שכן התמונה שלי מסתובבת ברחבי הפייסבוק ללא אישורי.
חשוב לי לציין שנכון שאני העליתי את הפוסט מלכתחילה אך לקבוצה סגורה בעלת אופי מסויים, ולא תכננתי שהתמונה שלי תסתובב באופן חופשי ותגיע לכולם.

04/08/2019 16:24 אור שימוש בכרזת סרט שימוש בכרזת סרט
שלום האם שימוש בכרזת סרט לצורך ביקורת / דיווח סיקורי / עיתונאי (אשר נמצא באתר שמציג בין היתר פרסומות) נחשב להפרת זכויות יוצרים?

תודה

26/07/2019 20:39 אביבית האם ניתן לדלג בדרך חוקית על זכויות יוצרים של הוצאה לאור בחו האם ניתן לדלג בדרך חוקית על זכויות יוצרים של הוצאה לאור בחו"ל
האם ניתן לדלג בדרך חוקית על זכויות יוצרים של הוצאה לאור בחו"ל, אם בעצם אני פונה ישירות למחבר ומבקשת ממנו לכתוב עבורי -הוצאה לאור בעברית גרסת ספר כיס לתכנים שלו? או לכתוב בעצמנו גרסה כזו אבל בגוף שלישי ולהעניק לו את הזכויות. המחבר כבר אישר לנו לתרגם את הספר שלו, אבל למעשה חשבנו ליצור סדרת מדריכים קצרים (מעוד מחברים) בנושא במקום בעצם לתרגם את הספרים מהמקור ולהיכנס למשא ומתן המפרך מול ההוצאות. מניחה שהמחבר ידע לענות לי על זה ושהוא בקיא בהתקשרות שלו מול ההוצאה אבל בכלזאת מעניין לדעת באופן חוקי, מה נהוג עד איפה יורדים הניואונסים של זכויות יוצרים וכן הלאה..תודות!

14/07/2019 01:06 אריאל זכויות יוצרים זכויות יוצרים
שלום. האם יצירה ושיווק של בובת תאטרון על פי דמות מאוירת מקלפים טיפוליים מהווה הפרת זכויות יוצרים של מאיירת הקלפים?

10/07/2019 20:18 אילה פליימוביל פליימוביל
האם השתמשות בפליימוביל כצילום לספר קומיקס יכולה להווה בעיה

09/07/2019 13:52 עפר כהנא עו״ד שעוסק בזכויות יוצרים עו״ד שעוסק בזכויות יוצרים
שלום,
אתם מכירים עו״ד דתי או כזה שיש לו חיבה לזהות יהודית שעוסק בזכויות יוצרים? אני מעצב גרפי, בוגר בצלאל ומלמד שם ואני מעצב ספר שכתב הרב ראובן פיירמן. הספר עוסק בביקורת התרבות המערבית ואמורות להופיע בו הרבה יצירות אמנות קלאסיות ועכשוויות ואנחנו לא יודעים איך להתמודד עם כל עניין הזכויות. זה ספר חשוב שנעשה בתקציב קטן ואנחנו מחפשים עו״ד שיוכל לייעץ בהתנדבות או במחיר סמלי... נשמח לכל עזרה/ראיון/חיבור...
תודה, עפר

10/06/2019 08:04 דורוו לפס זכויות יוצרים על הודעת ווצאפ זכויות יוצרים על הודעת ווצאפ
שלום.
האם ניתן להגן על הודעות ווצאפ בקבוצה סגורה מפני הפצה חיצונית באמצעות חוק זכויות יוצרים ? מה הסנקציה בגין עבירה על חוק זה? האם יש דרך אחרת/נוספת?

עורכי דין מובילים בפורום זכויות יוצרים

עו"ד רועי אחיעזר

"משרדי מלווה חברות וארגונים מהמובילים בישראל בתחומי ההייטק, האינטרנט, המדיה החדשה, התקשורת והבידור..."

עו"ד עוז חיים

"איננו נרתעים מעבודה קשה, על מנת להשיג את התוצאות הרצויות ללקוחותינו, ומחויבים לשירות יעיל ואמינות..."

עו"ד ליאת גלילי פרל

"משרדי מעניק ייעוץ וייצוג בנושאים שונים בקניין רוחני, מול גופים ורשויות שונות, בארץ ובחו"ל, תוך הקפדה על ידע ומקצועיות ..."

עו"ד יריב קדם

"המכנה המשותף של לקוחותינו הוא פעילות מסחרית, עסקית ו/או משפטית בתחום הקניין הרוחני או סחר בינלאומי..."