סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני תעבורה(711)

שאל בפורום דיני תעבורה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני תעבורה

איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

06/06/2019 22:43 חיים קליין פקח נתן לי דו פקח נתן לי דו"ח לא מוצדק
שלום.
שמי חיים.
גר בבני ברק.
היום נסעתי ברכבי למסעדה על מנת לאכול ארוחת צהריים ולקנות אוכל מוכן לשבת, אבא שלי, וסבא וסבתא שלי נסעו איתי ביחד.
המסעדה מציעה ללקוחותיה שתי אופציות חניה, האופציה הראשונה היא חניה במתחם המסעדה, והאופציה השניה היא חניה בחניון של מגדל סמוך.
מטבע הדברים כל הלקוחות מעדיפים לחנות במתחם המסעדה ולא בחניון הסמוך, העניין הוא שמתחם המסעדה מכיל רק 5 חניות, והן לא מספיקות לכל הלקוחות שבאים.
כאמור, היום נסעתי למסעדה ההיא עם אבא, סבא וסבתא, אותתי לימין על מנת שיבינו שאני מחפש חניה, ופתחתי את החלון הימני על מנת לשאול את השומר האם יש חניה שעומדת להתפנות מיידית, השומר היה עסוק באמצע משהו ולא שם לב שאני מצפה לו, באותם שניות ספורות שחיכיתי בצד כדי לשאול את השומר האם יש חניה שעומדת להתפנות, הגיע פקח וביקש ממנו לזוז, הסברתי לו שאני לא מתכוון לחנות ככה, אלא רק לשאול את השומר האם יש חניה שאוטוטו מתפנה, בתשובה הוא שוב ביקש ממני לזוז, אני אכן התכוונתי לוותר ולא לשאול את השומר ולזוז מיד, אבל אלפית השניה לפני שזזתי, אמרתי לפקח ש"תחזור לרחוב רבי עקיבא", הוא שאל אותי בהבעה כועסת ומאיימת "מה אמרת"?, חזרתי שוב על מה שאמרתי, הוא כעס (תיכף אסביר למה), ומידית נעמד מאחורי הרכב וצילם, חשוב לציין שהייתי עם רגל על הברקס מוכן לנסיעה לפי הוראתו, כשראיתי שהוא צילם אותי יצאתי מהרכב, הפעלתי את הוידאו בסמארטפון ושאלתי אותו למה קיבלתי דו"ח על עבירה שלא ביצעתי, הוא לא הגיב, רק שם את הדו"ח ונסע.
כתבתי לעיל שלפני שנסעתי, אמרתי לפקח דרך החלון ש"יחזור לרחוב רבי עקיבא", הפקח נכנס לתזזית כשאמרתי לו את זה, וכאמור מיד נעמד לצלם אותי (מאחור), עוד לפני שהספקתי למלא את הוראתו ולנסוע, חשוב להסביר שהרחוב הראשי בבני ברק הוא רחוב רבי עקיבא, עקב כך שיש ברחוב מצוקת חניה קשה, אז נהגים מתפתים לחנות את האוטו במקום אסור (בדרך כלל לזמן מועט) ותוך כדי כך הם חוסמים נתיב נסיעה, זו תופעה נפוצה מאד ברחוב רבי עקיבא בבני ברק ואכן יש שם צורך גדול בפקחי חניה שיאכפו את החוק, לעומת זאת, התקרית שהיתה לי עם הפקח קרתה באזור התעשיה בקצה העיר, אז לפני שנסעתי אמרתי לו ש"יחזור לרחוב רבי עקיבא", במילים אחרות סנטתי בו שמוטב שיפקח איפה שמתרחשת הפקרות תמידית במקום לסלק אותי בהמתנה באוטו שניות ספורות כדי לשאול את השומר האם מתפנית חניה, מסתבר שהפקח כעס עלי והחליט להתנכל לי ולתת לי דו"ח על עבירה שלא ביצעתי, מיד לאחר מכן, יצאתי לשאול את הפקח למה נתן לי דו"ח?, הרי לא ביצעתי עבירה, הפקח לא ענה וצירף לדו"ח גם תמונה מחזית האוטו, שרואים שאני לא בפנים, וכך נתפר דו"ח עם תמונה שמראה את הרכב מאחור בזמן שרציתי לנסוע (רק הוא הקדים אותי בשניה), ותמונה נוספת מחזית הרכב שצולמה אחרי שיצאתי לברר עם הפקח למה קיבלתי דו"ח על עבירה שלא ביצעתי.

בנוסף, חשוב לציין שהסיבה שרציתי לשאול את השומר האם עומדת להתפנות חניה היתה לצורך אבא שלי הנכה, אבא מתקשה להתנייד, קשה לו ללכת ויש לו תג נכה על כך ממשרד התחבורה, אז החלטתי שכדי להקל מעל אבא אגש תחילה לחניה שבמתחם המסעדה, ובמידה והשומר יגיד שכרגע אין רכב שיוצא אחנה בחניון הסמוך על אף המוגבלות של אבא, ומה שקרה היום זה שבכמה שניות שהמתנתי לשומר הגיע הפקח, ביקש ממני לזוז, הסברתי שאני מחכה רגע לשאול את השומר, הוא חזר על בקשתו שאזוז ושניה לפני שנסעתי (הרכב היה מונע ומוכן לנסיעה, כולל רגל על דוושת הבלם) אמרתי לו ש"יחזור לרחוב רבי עקיבא", הוא כעס והחליט להקדים אותי בשניה ולצלם אותי מאחור (כנראה שאם תחילה היה מנסה לצלם את הרכב מהחזית כבר הייתי משתלב בתנועה והוא היה מפספס את נתינת הדו"ח, ובכך מפספס את ההתנכלות אלי).

השאלה שלי היא האם במידה ואבחר להישפט על הדו"ח, לאור השתלשלות העניינים, יש סבירות שבית משפט יקבל את טענותי ויבטל את הדו"ח?.

בנוסף, כמו שכתבתי, אני סבור שהפקח רשם לי במזיד דו"ח על עבירה שלא ביצעתי, הוא עשה זאת מתוך כעס ורצון לנקום, זה גרם לי לצער ועוגמת נפש, ואני רוצה לתבוע את הפקח והעיריה בבית משפט לתביעות קטנות בדרישה לקבלת פיצוי, האם לאור השתלשלות העניינים שתיארתי יש סבירות שתביעה כזאת תתקבל?.

חשוב לציין שצילמתי תמונות מהמקום, וגם כמה סרטוני וידאו שיכולים להוות ראיה למה שהתרחש.

תודה רבה, חיים.

04/06/2019 22:19 אבי דוח חנייה במפרץ חנייה ששני המקומות הראשונים אדום לבן ואחרי שני המקומות כחול לבן דוח חנייה במפרץ חנייה ששני המקומות הראשונים אדום לבן ואחרי שני המקומות כחול לבן
כל בוקר אני רואה שמכוניות חונות באדום לבן אין שום תמרור וגם במשך היום כמה חודשים חניתי באדום לבן שהיה מקום כמובן יום אחד אני קיבלתי דוח וגררו לי את הרכב שאין תמרור שמזהיר על איזור גרירה ערערתי בפני העיריה בעיקר בנושא הגרירה עם הדוח השלמתי התשובה היתה שהפקח הפעיל את שיקול דעתו כי הרכב הפריע לתנועה זאת תענה חסרת בסיס מפני שזה מפרץ חנייה ביקשתי להישפט המשפט בעשירי לשישי האם לדעתך השופט יתיחס לגרירה שלדעתי לא חוקית או רק לנושא הדוח

04/06/2019 13:52 ארז ביטול דוח ביטול דוח
הרכב שלי צולם עלידי פקח ממרחק של 80 מטר בזמן נסיעה בגינה ציבורית לא רואים מה מספר הלוחית רישוי יש בתמונות שלו יש אפשרות לבטל את הדוח ? למרות שהמספר רכב שלי מופיע בדוח לדעתי את המספר לקחו ממצלמת אחרת שנמצאת באזור הגינה

ארז שלום
הפורום אינו עוסק בדיני חנייה ...
מה גם שלמיטב הבנתי כלל לא קיבלת דוח, אתה מדבר על דבר שלא התרחש...

29/05/2019 17:04 מיכל מונח חזקת מסירה של דואר רשום מעירייה/בית משפט לעניניים פנימיים מונח חזקת מסירה של דואר רשום מעירייה/בית משפט לעניניים פנימיים
עקב דוח חניה ( אחד) שלא ידעתי על קיומו הגיע דיון בבית משפט שלא קיבלתי עליו שום הודעה שידועה לי בתיק יש דואר רשום הודעה ראשונה ותו לא+ מסמך שדוור היה צריך לתת לי אך מילא במקום המסומן " הנמען לא בבית "וגם עבר מקום מגורים ( לא עברתי מקום מגורים באותה עת) האם על פי החוק אזרח יכול להעדר ממשפט ואין כל הוכחה שקיבל דבר דואר אין חתימה לא הוצא מדואר רשום ויצאה רק הודעה אחת ועדיין זה מכוסה במונח חזקת מסירה של דואר רשום? ומכאן זה נחשב "אישור מסירה"? תמוה...................... אודה ךתשובה בנושא

מיכל שלום,
הפורום אינו עוסק בדיני חנייה ובתי משפט לעניינים מקומיים.
מה שכן אוכל לומר זה שעומדגת בפניך האפשרות להגיש בקשה לביטול פסק דין בשל העדר אישור מסירה כדין.
בהצלחה,
ערן בן עמי, עו"ד

31/05/2019 12:02 נועם מסירת דו מסירת דו"ח בדואר
שלום!

לפני כשבוע וחצי עצר אותי שוטר בטענה שנהגתי במהירות מופרזת ועקפתי מימין. לפני שהשוטר שחרר אותי הוא אמר שהוא נותן לי דו"ח על עקיפה מימין בלי מהירות מופרזת והדו"ח ישלח אליי בדואר. הוא לא ביקש ממני לחתום על כלום ולא שאל מה יש לי להגיד בנושא.
האם זה תקין שהשוטר לא שאל מה יש לנהג להגיד, לא החתים אותי על כלום ושולח את הדו"ח בדואר במקום למסור לי אותו במקום?

תודה מראש!

31/05/2019 07:39 פדרו סילבה נהיגה במהירות גבוה נהיגה במהירות גבוה
בוקר טוב רציתי לשאול לפני שנה בערך קיבלתי דוח ו11 נקודות על מהירות של 140 קמש והיום לא שמתי לב ועברתי ליד מצלמה ונהגתי על 130 בערך האם ביגלל זה יכולים לשלול לי את הרישיון?

22/05/2019 21:45 יוסי נהיגה בשכרות בחניה פרטית נהיגה בשכרות בחניה פרטית
מה הדין במצב כזה?

יוסי שלום
נהיגה בשכרות בחנייה או בכביש מהיר זאת אותה העבירה.
לאחר שרכשתי מכשיר ינשוף למדידת אלכוהול וגיליתי שהוא מזייף בתוצאה אני מניח שהשאלה שהיית רוצה לשאול היא שונה. הנושא מורכב מכדי מענה בהודעה אתה מוזמן להתקשר 52-2526277
ערן בן עמי עו״ד

23/05/2019 15:37 שמואל חניה בכניסה לחצר חניה בכניסה לחצר
חניתי בכניסה רחבה לחצר אשר החצר הזאת היא ללא כל שימוש
והיא אפי' קטנה מלהכיל רכב אחד
אבל על הריצפה היה סימן X, ותמיד חנינו שם
יום אחד הגיע פקח חדש ונתן שם דוח
הלכתי לעיריה לבדוק אם זה אושר בוועדת תימרור ואכן זה אושר

אבל, וזה ה'אבל' הגדול האם חייב להיות סימון שכאן לא חונים או קישקוש על הריצפה כבר אמור להיות סימן שכאן לא חונים?

ואם אין תקדים שאומר שצריך שיהיה תמרור

22/05/2019 15:32 רויטל עקירת דלת הנהג עקירת דלת הנהג
אני הייתי בחנייה מוחלטת הסתכלתי במראות ולא ראיתי שום רכב באתי לצאת ואז רכב ענק עקר לי את הדלת מהמקום
למרות זאת היא תובעת אותי על 130000 שח זה פשוט לא יאומן אני הייתי אמורה לתבוע רק שלי אין כח
תודה לתשובתכם

רויטל שלום,
את זקוקה לעו"ד המתמחה בביטוח בתביעות פח. אם תרצי שאפנה אותך את מוזמנת לפנות אליי ל-052-2526277
בהצלחה
ערן בן עמי, עו"ד

שלום עוד ערן מה שהתכוונתי שיש דיון שהיא תבעה אותי בביתמשפט השלום בירושלים
ומה עלי לעשות נאמר לי שלא תמיד אהיה צודקת בבית משפט כי יתכן שזאת אשמתי
למרות שאני לא אשמה לדעתי

30/04/2019 13:19 צביקה תעודת נכה +סתירות בתשבה לערעור ששלחתי תעודת נכה +סתירות בתשבה לערעור ששלחתי
חניתי על מדרכה עם נכה באוטו עם התעודה עליו לטענתי ולדעתי נשאר מקום להולכי רגל ואפשר לראות זאת בצילום בוודאי בהתחשב ששער החניה הקביל היה פתוח בנוסף לא קיבלתי דוח על האוטו אלא בדואר ומכל מקום נכתב לי שלפי צילומי הפקח וכו" למרות זאת התמונות ששלחו לי לא היו של פקח אלא של מצלמת רחוב וכן הקום הינו כניסה לחנייה של חנות למוצרי בניין ולדעתי בכלל אינו קרוי מדרכה ערערתי ולאקיבלו את הערעור ויש לי משפט מה עלי לטעון ? ועוד מאיזה מקום אני מוציא את כל החומר המשפטי ?

צביקה שלום,
אתה יכול לפנות בבקשה להשפט, מייד לאחר מכן תעמוד לך הזכות לעיין במסמכים שבידי התביעה.
בהצלחה
ערן בן עמי, עו"ד

עורכי דין מובילים בפורום דיני תעבורה

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד רוית בן-עמי עוז

ייצוג נאשמים בערכאות השונות עקב עבירות תעבורה

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני תעבורה

פסק דין: אי ציות לשוטר תעבורה- זיכוי

כיצד ניתן להוכיח חפות של אדם שקיבל דו״ח על אי ציות לשוטר תעבורה? עו״ד שמואל (מולה) שחם מספר על מקרה שכזה וכיצד הצליח לזכות את הנתבע