סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני תעבורה(670)

שאל בפורום דיני תעבורה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני תעבורה

איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

04/11/2018 21:06 אורית הגדרת רחוב כפרטי לצורכי חניה הגדרת רחוב כפרטי לצורכי חניה
שלום רב. אני גרה בישוב בו הוצב לאחרונה בכניסה לאחד הרחובות תמרור, באישור ועדת תנועה של המועצה האזורית, ובו מצוין כי "אין כניסה וחניה פרט לרכבי הדיירים של מגרשים מס'____". האם הגדרת הרחוב כ"פרטי" חוקית והאם אינה סותרת את הגדרת שטח ציבורי בחוק (השייך לכלל הציבור והממומן על ידי כספי ציבור)

04/11/2018 03:32 טל גרירת רכב מנוח גרירת רכב מנוח
אני גרה בבית אמי המנוחה. הרכב שלה, שהינו רשום על שמה (עדיין לא שייך לי) חונה ברחוב כבר שלושה חודשים ואי אפשר להתניע אותו מסיבה מכנית כלשהי. ברחוב אין מצוקת חניה כלל. המדרכה אפורה.
אחד השכנים התלונן על כך שהרכב חונה, והעיריה הגיעה לביתי (כתובת המנוחה) ונתנה לי התראה שעליי להזיז את האוטו משום שהרכב חנה ברשות הרבים מעבר לזמן המותר לפי סעיף 8 לחוק הנקיון התשמ"ד.
אם האוטו לא יזוז, העירייה תגרור אותו משם על חשבוני.
אין לי אפילו אפשרות פיזית וטכנית לדרדר מעט את האוטו על מנת שייחשב להזזתו.
האם לעירייה מותר לדרוש ממני להזיז רכב עם טסט בתוקף שאינו בבעלותי, או לגרור אותו, בהסתמך על חוק הנקיון?

28/10/2018 17:09 אופק דוח תנועה באיטליה דוח תנועה באיטליה
קיבלתי דרישה לתשלום בסך כאלפיים שקל בגין עבירת תנועה שביצעתי לכאורה ברכב שכור בפירנצה,איטליה ביולי 2015. העבירה - נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית. הדרישה הגיעה ממשרד עו"ד בארץ, ובו נאמר כי נשלחו אלי דרישות לתשלום. מבקש לציין כי בתאריך האמור אכן הייתי בפירנצה עם רכב שכור. אולם לא זכור לי שביצעתי העבירה המדוברת. לא קיבלתי עד היום כל דרישה לתשלום ובפרט לא צילום של האירוע. כיצד עלי לפעול בעניין?

26/10/2018 00:12 יצחק דוח כניסה לכביש 20 איילון עם אופניים דוח כניסה לכביש 20 איילון עם אופניים
שלום אתמול קיבלתי דוח משוטר תנועה בכניסה לכביש 20 איילון לצפון שיוצא מדב עוז לכיוון בית חולים וולפסון עם אופניים וקיבלתי 250 שח ו 6 נקודות. שואל האם אפשר לבטל את הדוח או לשלם רק את הדוח ללא נקודות או במקום רק הזהרה. אף פעם לא קיבלתי דוח זאת הפעם הראשונה .

22/10/2018 19:14 תחיה דו דו"ח חנייה של העירייה
האם אי דייוק בכתובת העבירה זו עילה לביטול הקנס? כתובת הרחוב נכונה אך מספר הבית לא קיים. תודה!

18/10/2018 10:50 אסתי תאונה ללא ביטוח תאונה ללא ביטוח
אהלן, שאלה לגבי תאונה עם הרכב.
צומת מרומרזת אני עומדת בנתיב השמאלי ורכב עומד מאחוריי, בזמן שאני מתקדמת בצומת הרמזור התחיל להיות ירוק מהבהב והרכב שמאחוריי עקף אותי במהירות מהנתיב הימני ונכנס בי מהצד. שאלתי היא כזו אין לי ביטוח על הרכב (רכב של אחותי) הוא תבע את הביטוח ורוצה שאשלם לו על הנזק, האם אני בתור מישהי לא מבוטחת יכולה לצאת איתו למשפט ועדיין יהיה לי סיכוי או שבגלל החוסר ביטוח הפסדתי מראש?

05/10/2018 16:45 ליעד המרת דוח מהירות לאזהרה המרת דוח מהירות לאזהרה
שלום רב,
לפני שנתיים לערך עצר אותי שוטר על עקיפה בקו רציף.
לבסוף השוטר נתן לי רק דו"ח אזהרה.
אתמול תפס אותי שוטר על מהירות 138 קמ"ש (בדוח נרשם 133 קמ"ש) בכביש 431 שמותר לנסוע בו 100 קמ"ש. לאחר שהודתי בביצוע העברה קיבלתי דו"ח ע"ס 750 שקל ו 8 נקודות.

יש לי רישיון נהיגה למעלה מ 10 שנים, ללא דוחות ונקודות כלל מלבד אזהרה שקבלתי כאמור לפני שנתיים.

האם אני עומד בתנאים להמיר את הדוח של המהירות לאזהרה נוספת?

תודה מראש על העזרה,

04/10/2018 14:33 יוסי עמדתי בטור רכבים מתעגל לפני רמזור. מאחוריי עמד רכב צמוד אלי במרחק עמדתי בטור רכבים מתעגל לפני רמזור. מאחוריי עמד רכב צמוד אלי במרחק
-20 - 30 ס"מ מקסימום.. ועשיתי רברס איטי וזהיר טיפטיפה אחורה, בכדי להתרחק מעמוד חשמל, ופגעתי קלות בפח של זה שמאחוריי. האם ברור שאני חייב, או שבגלל שהוא עצר צמוד מידי אלי, יש סיכוי גדול שאני לא חייב, ושווה ללכת לבית משפט (מול הביטוח שלו)?
תודה!

02/10/2018 12:49 איציק זאב קנסות חניה על מדרכה - האם יש הבדל בין גורמי האכיפה לעניין גובה הקנס בהתאם להותרת דרך להולכי הרגל קנסות חניה על מדרכה - האם יש הבדל בין גורמי האכיפה לעניין גובה הקנס בהתאם להותרת דרך להולכי הרגל
בשכונת מגוריי בירושלים ישנה מדרכה מאוד רחבה אשר מנוצלת לחניית רכבים מזדמנים אך פקחי העיריה אורבים שם בקביעות ומנפיקים דוחות בסך קבוע של 500 שח למרות שבבירור נשאר שטח של לפחות שני מטר למעבר הולכי רגל.

כמו כן ראיתי בכמה מקומות בעיר שהמשטרה וכן פקחים מנפיקים דוחות חניה בסך 500 שח על חניית רק 2 גלגלים על המדרכה על אף שנשאר 1.3 מטר מעבר במדרכה להולכי רגל.

א. האם נכונה הטענה שמצד המשטרה אין הבדל בין חניית 2 או 4 גלגלים על המדרכה לעניין גובה הקנס ותמיד זה יהיה 500 שח ולא 250 שח אף בחניית 2 גלגלים. והאם בחניה כזו גובה הקנס המקסימלי שאפשר לפקחי עיריה להנפיק הוא 250 שח.

ב. אם אכן אין לעיריה או למשטרה זכות לתבוע 500 שח על חניות מסוגים אלו דהיינו 2 גלגלים על המדרכה או 4 גלגלים אך הותרת שטח נרחב להולכי רגל של לפחות 2 מטר האם יש מקום להגשת תביעה ייצוגית מהעיריה כשבתחילת ההליך אעתור לתבוע מהעיריה הצגת כל המידע והנתונים של כמות הנקנסים במיקומים אלו והצגת תמונות הרכבים ומראה העבירה הנטענת. אם זה מומלץ אני כנראה הולך לרוץ על זה ואשמח להמלצה על עורך דין נמרץ ושנון

27/09/2018 14:46 קרן לא יודעת אם להשפט לא יודעת אם להשפט
נסעתי עם הבנזוג שלי לרעננה -בדרך בצומת רעננה הרצליה הרכב נתקע- לפני הצומת ותוך כדי הצומת הרבה זמן התנעתי האוטו קירטעה עם זה התקדם קצת וככה הרבה פעמים עד שהצלחתי להגיע למצב שהאוטו בירידה וכך לנווט את הרכב לצד הכביש.
הדוח על 250 ואני לא עובדת תקופה ארוכה המחיר שעליו אני צריכה לשלם הוצאות גבוהות על מה שקרה לאוטו באותו חודש של טסט בנוסף לכך.. זה לא סכום קל עבורי


יש להם הקלטה של נתיב שלא נוסעים בו כלל (נתיב שמאלי) עד שהרכב שלי מגיע עם איתות שמאלי כדי שיתנו רכבים אחרים לעבור לתחנת אוטובוס בזמן הזה הבנזוג שלי עבר למושב הנהג וכשחזרתי עבר חזרה ואחרי מס דקות קצרות יצאתי מהאוטו וכשחזרתי האוטו התניעה ונסע..

מה שהם לא רואים שהרכב היה תקוע הרבה קודם אני עם הלחץ שלי היתי חייבת ללכת לשירותים (פדיחה לא קטנה להודות בזה..) . לא רואים מה באמת קרה קודם , לא רואים שדיברתי עם המוסך ולא שומעים מה המוסך אמר לי לעשות (לחכות עד שאני אנסה שוב להתניע) ולא מבינים מה עבר לי בגוף כשאני כמעט גרמתי לתאונת שרשרת לא פעם אחת לפני הצומת ואחריה.. (ושמעתי על כמה תאונות קטלניות בצומות הזאת שזה לא משהו שעזר ללחץ שלי)

הרגשתי ערעור -שנדחה, עם עדות שלי עדות מהבנזוג שלי ועדות מהמוסך שזכר את השיחת טלפון הזאת כי באותו יום הרכב יצא מהמוסך (אחרי שהיה שם שבוע וחצי!), בתשובת הערעור התעלמו לחלוטין מהעדויות השונות ומדבריי וציינו שיש חניה ליד ויכלתי לחנות חניה (אם היו קוראים מה רשמתי היו אולי מבינים שהבחירה איפה להשאיר את הרכב היה באמצע הכביש או תחנת אוטובוס).

חייבת לציין שבגלל שהרכב נדלק לא היה צורך להזמין גרר לשם - הרכב כן המשיך להכבה לי בדרך למוסך (שברמת גן!) אבל גם שוב אחרי כמה דקות היה נדלק שוב .. הכל כדי לחסוך כסף לגרר.. (שבוע וחצי לפני זה הרכב נתקע באמצע צומת בלי יכולת להדליק כלל אז הגרר הפעם היה עולה סכום לא קטן.. ביררתי את זה עם השירותי דרך בין המצבים שהרכב לא נסע)

בקיצור
מפחדת מכנס מוגדל ולא יודעת איך להוכיח שהרכב היה תקול... אין לי אישור גרר ואין קבלה מהמוסך כי עדין לא שילמתי לו אפילו - אני לא עובדת והוא מכיר את כל המשפחה שלי יודע שאני לא בורחת לו מבחינת תשלום והוא נתן לי לשלם מאוחר יותר
אשמח לעצה בבקשה :)

משהו ששחכתי לציין..
ומצטערת שיצא ארוך

עורכי דין מובילים בפורום דיני תעבורה

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד רוית בן-עמי עוז

ייצוג נאשמים בערכאות השונות עקב עבירות תעבורה

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני תעבורה

פסק דין: אי ציות לשוטר תעבורה- זיכוי

כיצד ניתן להוכיח חפות של אדם שקיבל דו״ח על אי ציות לשוטר תעבורה? עו״ד שמואל (מולה) שחם מספר על מקרה שכזה וכיצד הצליח לזכות את הנתבע