סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני תעבורה(828)

שאל בפורום דיני תעבורה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני תעבורה

איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

04/12/2019 22:15 עדוי האם קדי לערער דרך עורך דין ? האם קדי לערער דרך עורך דין ?
עשיתי בחינה נהיגה מעשית ״משא כבד״ באיזור טבירה ונכשלתי לפי טענת הבוחן שהרגשתי שהוא מלחיץ אותי ומתעולל בי בכוונה וללא שום סיבה, עם בחינה נהיגה מעשית במשך זמן של 65 דקות למרות שלרוב התלמדים היא 40 דקות, בלבל אותי הרבה והלחיץ אותי מתחילת הבחינה ולמשכה ״בוחן אומר לי ימינה, כשאני מתחיל לפנות ימינה הוא חוזר בתשובה ואומר תמשיך ישר״ זה קרה יותר מ 10 פעמים, לא נסענו לפי מסלול הבחינה שהיה בטבלט של הבוחן ונראה לי שהמסלול הרגיל שהמשרד קבע קל בהרבה מהמסלול שהבוחן קבע וכל מה שהוא טען שלא מאפשר לי לקבל רישיון לא היה אמור להיות, כמו שבהערה של הבוחן שהתפרצתי לצומת T שהצומת לא פנוי ואמר לי לעצור ולא נתן לי לנהוג ולהבחן, בצומת שהתחלתי להתקדם לאט לאט אחרי שהמסלול הקרוב לי נהיה פנוי הוא בקש ממני לעצור והזהיר אותי מרכב שהיה ממש רחוק ונוסיע לאט במסלול הרחוק שלא הפרעתי לו ולא היתי מפריע לו אם יצאתי ואם היה נותן לי את הזמן היתי עוצר לבד!!!! , לקח אותי למקום שאינו קיים בכלל במסלולים של הבחינות!!!, הזהיר אותי שאני מתקרב לרכבים שחונים ליד הדרך בכביש צר מאוד שרכב בא ממול ואם לא היתי מתקרב לא הינו יכולם לעבור עם הרכבים הבאים ממול שמרתי על מרחק משני הקוונים שאוכל לעבור ולא לתקע בדרך הצרה, הכניס אותי באין כניסה אחרי שאמר לי אין ברירה תמשיך!!!, לקח אותי ליד תחנת המשטרה בטביריה, הנבחן השני טביריאני מקיר את האזור העיר לו שאין יציאה מהרחוב הצר הזה ואי אפשר להסתובב אם נגיע לסופו, אז בקש לחזור אחורה להשתלב בקביש עמוס! עוד הפעם חזר בתשובה ובקש מהנבחן השני לרדת לבקש מהשומר שיפתח לנו את השער כדי שנוכל להסתובב!!!, והרבה דברים מלחצים...״
נהגתי טוב עם כל הלחץ שהפעיל עלי הבוחן ולא עשיתי טעיות לא סכנתי משתמשי דרך ולא עברתי על החוק רק בהוראה של הבוחן לעבור לדרך שיש שלט אין כניסה.
הגשתי ערעור והערר שהגשתי נדחה אחרי בדיקת מפקח, כך קבלתי הודעה מ DMVSystem אני רוצה לדעת כמה השקיע המפקח בבדיקה ועל מה הוא דחה את הערר שהגשתי.

02/12/2019 17:50 ישעיהו מ. דוח עקב מהירות מופרזת דוח עקב מהירות מופרזת
אני נהג חדש בן 22 שקיבלתי דוח מידי שוטר בכביש י-ם - ת"א על שנהגתי במהירות של135 קמ"ש במקום המהירות המותרת באותו מקטע שעומד על 90 קמ"ש בלבד. בדוח חוייבתי בקנס של 1500 ש"ח = 10 נקודות. יצויין שהשוטר עצר אותי לאחר שימוש בממל"ז ורשם בדוח שהמכשיר נבדק ונמצא תקין, עוד אציין שהמועד האחרון לתשלום הדוח הינו כארבעה ימים אחרי תום תקופתי כנהג חדש. וכעת לשאלותיי : 1. האם קיים בכלל סיכוי להפחית בנקודות או בגובה הקנס ? 2. וזה בעצם הכי חשוב, האם רישום הנקודות מתבצע רק כאשר משלמים את הדוח ואם כן לפי האמור לעיל אוכל ראשית כל לחדש את רישיוני בתום תקופת הנהג חדש ורק לאחר מכן לשלם את הדוח וכך לחסוך את עשיית מבחן תיאוריה בשנית ולחסוך את הגרוע מזה להיות נהג חדש למשך עוד שנתיים ?
{אציין עוד משהו קטן שבהיותי נהג טירון, פשוט התנצלתי לשוטר והוא מצידו רשם זאת בדוח ואולי זה מתפרש כסוג של הודאה}

02/12/2019 09:33 סשה ת. פגיעה בקטנוע שחנה על אדום לבן פגיעה בקטנוע שחנה על אדום לבן
בנסיעתי ברכב ברחוב דו-סטרי צר ועמוס, פגעתי קלות בקטנוע שהפריע לתנועה כי חנה ברחוב ליד מדרכה אדום לבן.האופנוע נפל על הרצפה, ובעליו טוען שנגרם לו נזק. האם אני חייב לפצות אותו, או להגיד לו שיתבע אותי?
לא יכולתי לעצור בגלל התנועה הכבדה, אך אמרתי לו שירשום את מספר הרכב שלי ויתקשר אלי.
לפי הצילום ששלח לי מדובר על 2-3 שריטות קטנות, אך הוא מדבר על חלקי חילוף יקרים, עוד לא ברור לי על איזה חלקי חילוף הוא מדבר ומה זה "יקרים". (אני מבקדש לא לפרסם את זה עדיין בניוזלטר עד שאבין בדיוק מה הוא רוצה)

סשה שלום,
פנה לפורום ביטוח ונזיקין, הפורום כאן עוסק בדיני תעבורה-רשיון נהיגה

01/12/2019 10:50 ליאור עבירה באור אדום לא בכוונה עבירה באור אדום לא בכוונה
הי שלום שמי ליאור נתפסתי במצלמה באור אדום כשהייתי נורא טרוד באותו יום עצרתי בקו העצירה לא שמתי לב ולחצתי על הגז מיד שקלטתי את זה עצרתי בצד השוליים והמצלמה תפסה אותי , מציין שיש לי 24 נקודות כבר ונהיגה מונעת

28/11/2019 14:53 יבגני גוטמן דוח מהירות מופרזת ( מצלמת מהירות ) דוח מהירות מופרזת ( מצלמת מהירות )
שלום רב . בדצמבר 2017 קיבלתי דוח מהירות שצולם על ידי מצלמת מהירות , כביש בין עירוני עם שטח הפרדה בנוי ( עד 90 קמ"ש ) במהירות 118 קמ"ש , ביקשתי להישפט ולא לשלם קנס. היה דיון בנובמבר שנה שעברה וההחלטה נדחתה עקב הסיפור של מצלמות התעבורה . היום קיבלתי זימון לדיון לתאריך ינואר 2020 . האם חוק התיישנות תקף על המצב שלי ? במידה ולא . מה העונש בחוק על עבירת מהירות של נסיעה 28 קמש מעל המותר ?

27/11/2019 18:34 רוכב קורקינט ביטול דו״ח אזהרה ביטול דו״ח אזהרה
לפני יומיים רכבתי על הקורקינט החשמלי שלי ברחוב תל אביבי ללא נתיב אופניים נגד כיוון התנועה, עצר אותי שוטר לקח ממני רשיון הכתב לי דו״ח על אי ציות לתמרור אין כניסה, הוא טען שאם היו לי עבירות קודמות או אזהרות אז הייתי מקבל קנס של 500 שקלים ושש נקודות מאוד הופתעתי שהתייחסו אלי כאילו נסעתי במכונית שעברה רישוי כולל ביטוח ורישוי. הבנתי שהנושא שנוי במחלוקות ובחוק לא חד משמעי בנושא מרגיש קצת חוסר צדק בנושא הדו״ח שמעכשיו עבירה שיתפסו אותי אקבל קנס ונקודות. האם ניתן לבטל את הרישום?

רוכב קורקינט יקר
אפשר לבטל, מצריך הסבר, אתה מוזמן להתקשר ואתן לך מענה
בברכה
ערן בן עמי, עו״ד

26/11/2019 21:59 שליו לוי רישום נהיגה ציבורי רישום נהיגה ציבורי
שלום ותודה מראש על העזרה
אני בן 21 עם רישיון נהיגה על רכב 4 שנים ואני רוצה להוציא רישיון נהיגה ציבורי לאוטובוס (לעבוד באגד)
השאלה שלי כזאת: יש לי שני דוחות אחת על עקיפה מימין מלפני 3 שנים ואחת על מהירות מלפני חצי שנה האם זה יהווה בעיה ? אם יש עצות לתת לי אני אשמח תודה רבה

שליו שלום
יש לי הרבה מה לספר לך בעניין ולכן אציע לך להתקשר אליי לנייד, זה מחייב שיחה
ערן בן עמי, עו״ד
מנהל הפורום

26/11/2019 08:56 חנן בירמן שגיאה בפרטי דו שגיאה בפרטי דו"ח חניה
קיבלתי בדואר רשום דו"ח חניה בחניה נכים עם צילום ממצלמת רכב.
בדוח רשומה כתובת שגויה לחלוטין. האם זו עילה מספקת לבקשת ביטול הדו"ח?
היות שאני מודע לכך שאינני חונה בחנית נכים התעמקתי בצילום והבחנתי באורות הרוורס שלי דולקים, כלומר, הייתי באמצע תמרון לחניה חוקית מאחורי חניה הנכים.
איזו טענה חזקה יותר, או שניתן לטעון את שתיהן?
בברכה, חנן בירמן

22/11/2019 16:44 אהרון טולידנו תאונת דרכים בין רכב פרטי לרוכב אופנוע תאונת דרכים בין רכב פרטי לרוכב אופנוע
שלום רב.
אשתי מעורבת בתאונת דרכים בנהריה בין רכב פרטי לבין רוכב קטנוע שליח פיצה אשתי ביצעה פניית פרסה בכביש דו סטרי מימין לשמאל וזאת שנקטה בכל אמצעי הזהירות לרבות בדיקה במראות בדיקה ויזואלית דרך החלון הכביש היה ריק לחלוטין מואר היטב וראות טובה מאד כאשר עמדה לסיים את הפניית פרסה הגיח רוכב קטנוע במהירות גבוה מאד ופגע ברכב שלנו בחלקו האחורי לרכב נזק קל מאד ולקטנוע נזק קל אשתי הזמינה אמבולנס ומשטרה לזירה הגיע משטרת סיור וגבתה עדות משתי הצדדים המשטרה הבינה שהרוכב הגיע מהר מאד אשתי בעדותה מסרה כי אכן ביצעה פניית פרסה .
הרוכב פונה למיון והשתחרר עוד באותו יום לפנות בוקר עם מכות יבשות ללא חבלה או שברים בדקנו מול בה"ח ושוחחנו עם הרוכב לשלומו למחרת האירוע כמו כן מסרנו עדות בלישכת תנועה בעכו לקצין משטרה ממתנים להחלטת המשטרה .
ממה שהספקתי להבין כניראה שאשתי תועמד לדין .
1.מנסיונכם האישי על איזה סעיף ניתן להעמיד לדין במקרה כזה .
2.במידה ותהיה העמדה לדין איזה עונש צפוי להיות .
3.במידה ושוכרים עורך דין מה הטווח מחירים בתיק מסוג כזה .

שלום רב
אשמח לתת לך מענה, אבל זה מצריך שיחת טלפון, מוזמן להתקשר לנייד 052-2526277
ערן בן עמי, עו״ד
מנהל הפורום

24/11/2019 13:36 בוורלי סו דחיית ערעור על דו דחיית ערעור על דו"ח חנייה עם תג נכה
שלום, אני נכה ו הגעתי לבית בלילה ולא הייתה חנייה ונאלצתי לחנות ליד הצפרדע (זבל) והתכוונתי לקום בבוקר להזיז את הרכב אבל ממש לא הרגשתי טוב וקיבלתי דו"ח על סך 250 שקלים . ערערתי על הדו"ח ודחו את הערעור. האם כדאי לי להישפט? מה עוד אפשר לעשות? התשובה לערעור ניתנה ב5/11 אז לא נשאר לי הרבה זמן להגיש בקשה להישפט. תודה רבה לעונים נ.ב אני גרה באזור שיש לנו תווי חנייה ואסור לזרים לחנות בלילה אבל לצערי לא בודקים הרבה בלילה וכולם חונים כאן

עורכי דין מובילים בפורום דיני תעבורה

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד רוית בן-עמי עוז

ייצוג נאשמים בערכאות השונות עקב עבירות תעבורה

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני תעבורה

פסק דין: אי ציות לשוטר תעבורה- זיכוי

כיצד ניתן להוכיח חפות של אדם שקיבל דו״ח על אי ציות לשוטר תעבורה? עו״ד שמואל (מולה) שחם מספר על מקרה שכזה וכיצד הצליח לזכות את הנתבע