סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(600)

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני משפחה

עו"ד אביב סטרול
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

27/07/2019 16:45 לוגי זכויות בגירים זכויות בגירים
שלום רב,
לבעלי מנישואיו הראשונים ישנם 2 ילדים בגירים בן 35 ובת 30. מערכת היחסים בילדותם היתה חמה אוהבת ודואגת והיה למעשה ההורה האחראי לשלומם. מזונות מלאים עד 21. היום לצערנו מערכת היחסים התערערה בעקבות פגיעה קשה ברגשותיו של בעלי ומעילה חוזרת ונשנית של ילדיו. בעלי היום מנותק קשר עימם. בעבר היה מי שידע אותם שבעלי עתיד לרשת סכום מכובד במות הוריו שיבדלו לחיים ארוכים. בעלי לא מודע למידע לא אז ולא היום. לפני מספר חודשים בנו הבכור פנה אליו בדרישה לקבל 200.000 שח לסגירת חובותיו. הבן רווק מובטל ששנים מבזבז כספים ונקלע לתסבוכת כלכלית ולמרות נסיונות לפרישת חובות הוא מעולם לא עמד בהתחיוביותיו. הבקשה כל כך הזויה גם הסכום הוא דמיוני ובכל זאת ניגשו למיופת הכח, גיסתי, הוא ואימו (גרושתו של בעלי מזה 30 שנה!) וביקשו את הכספים שנמצאים בשמו של בעלי (כספים או סכומים שלא יודע על קיומם ) התעורר וויכוח מכוער בין בעלי וגיסתי על זה שמסרה מידע בדבר כספיו לאנשים שאינם אמורים להיות מעורבים . שאלתי היא, שוב חמי וחמותי עדיין בחיים אמנם לא בקו הבריאות, אך עדיין אין מדובר בירושות, לאור המצב, מה הן הזכויות של ילדיו אם בכלל בהנחה שבעלי ירש את הוריו כשיגיע זמנם? לנו 3 ילדים משותפים 2 מהם עדיין קטינים. לאור גירושיו הקשים בעלי נאלץ במשך שנים לשלם חובות שהותירה גרושתו ואף לאחר נישואינו התמודדנו עם החובות הכבדים ומחויבויות מנישואיו הקודמים תמיד דאג לילדיו הם היו בני בית אצלנו במשך תקופה גידלתי אותם לאחר שאימם נטשה אותם במפגיע. מרגע ידיעתם שיש במה לנשוך מחפשים את ליטרת הבשר בעידוד אימם.איך מתמודדים עם תביעה כזאת האם יש עילה ואיך מונעים השתלשלות מכוערת של העניינים לאור העובדה שגיסתי, מיופת הכוח בקשר עם הבת לפחות ובקשר עוין עם אחיה , בעלי. אשמח להכוונה.
תודה מראש

25/07/2019 11:46 שיר הליך כינוס נכסים לא תקין הליך כינוס נכסים לא תקין
ב"כ הבעל התמנתה ככונסת (לא יוצגתי) ופעלה בחוסר תום לב ובניגוד לחוק למשל: לא המציאה פס"ד לפינוי במסירה אישית וכנ"ל מסירה בדואר רשום על מנת שאתמחר ואשווה למחיר הזוכה במכרז ובכלל לא הפרישה כספים לילדים ולי בתקופה שקדמה לפינוי מכספים שלנו שנמצאים בידי הבעל מרשה מכספים שגנב מהחשבון המשותף, מדירה נוספת להשקעה שמכר ללא ידיעתי (נרשמה על שמו) ובכלל חובות דמי מזונות אישה וילדים והוצאות מוכרות שלא שילם בכל אותה שנה ועד בכלל כדי שנוכל לממן להתייעץ עם עו"ד, לממן אריזה הובלה תיווך ושכירות. ההוצאה לפועל גנבה חפצים אישיים ואמרה שנשלם עבור דמי אחסנה במכולה באשדוד. נזרקנו לרחוב.העו"ד של רוכש הדירה אמר שהכונסת הינה מנוולת ורמאית ועשתה הכל כדי שלא נזכה בדירה.תלונות שהגשנו טויחו. שאר המידע חסוי ברווחה וההשלכות של הטראומה והעוול.
בכינוס הנכסים לדירה משותפת. לא קיבלתי פסק דין מביהמ"ש כדי לערער על ההחלטה, לא הודעה בדואר רשום כדי להשוות למחיר הזוכה במכרז ועוד שחיתויות שהעוול מהן זועק לשמיים.
לא מוכנים לעזור לנו להוכיח ומטייחים ("לא מתכוון לתבוע ולריב עם קולגה שלי...תתלונני אצל ראש ההוצאה לפועל ועוד...אל תעלי את שמי שמי שחשף בפניך את הנוכלות" ו"שלא לפרוטוקול" לחשו לנו שנזרקנו לרחוב בעוולה כששבע שנים הבעל אינו משלם מזונות אלימות קשה במשפחה כולל כלכלית (ובעצם בקשתו לפירוק במרמה יסודה, ובכך שמכר בשקט נכס נוסף משותף מניב פירות שנמנעו ממני רווחים העתידיים גם כהשקעה ושלשל את התמורה לכיסו, כך ש"כל תאוותו בידו" והדירה כבר שייכת לי באין איזון משאבים על פי תביעתי שנזנחה שיוכיח זאת - בקיצור עוול במשפט)...זה הכי קצר שיכולתי סורי.

25/07/2019 11:42 שיר הברחת רכוש בתחילת הליך גירושין הברחת רכוש בתחילת הליך גירושין
שאלתי בפורום לגבי הברחת רכוש: דירה על שם הבעל נרכשה במשותף והוברחה בתחילת הליך הגירושין. נמנעו ממני דמי המושכר ועליית הרווח כולל פינוי בינוי. ערכה פי 3 כיום!. מה לבקש בתביעת איזון משאבים ומה עלי להוכיח וכיצד? האם לשכור שמאי? (מתי אפשר לחלק את הרכוש? על מנת לחלק את הרכוש שנצבר במהלך הנישואין, ורשום על שם אחד מבני הזוג בלבד, יש לערוך "איזון משאבים". על פי חוק יחסי ממון ניתן לערוך את איזון משאבים רק בעת פקיעת הנישואין עקב גירושין או מות אחד מבני הזוג). ומה לגבי הענשת המבריח? כיצד משקלל ביהמ"ש מידע זה?
השופט ידע והתעלם ממתן נימוק.

25/07/2019 11:41 שיר תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים
תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים

כל התביעה במרמה יסודה. הבעל טען בבית המשפט שאין לו חובות בבית הדין הרבני כלפינו למרות שהמזונות היו עדיין זמניים ואם יהפכו לקבועים (הוגש ערעור לביה"ד הגדול) חובו יהיה מעל למיליון ש"ח.
ובנוסף לא בוצע איזון משאבים כלל, הברחת רכוש וכספים.
מתוך מאמר של עו"ד רות דיין וולפנר:
"על מנת לחלק את הרכוש שנצבר במהלך הנישואין, ורשום על שם אחד מבני הזוג בלבד, יש לערוך "איזון משאבים". וכן: "על פי חוק יחסי ממון ניתן לערוך את איזון משאבים רק בעת פקיעת הנישואין עקב גירושין
או מות אחד מבני הזוג)"!
בדיוק מה שקרה אצלי.
נמנעו ממני דמי המושכר ועליית הרווח כולל פינוי בינוי. ערכה פי 3 כיום!. מה לבקש בתביעת איזון משאבים ומה עלי להוכיח וכיצד? האם לשכור שמאי?
יש חוק נגד מניעת רווח משותף בנכס? אלימות כלכלית? הברחת רכוש?

ומה לגבי הענשת המבריח? כיצד משקלל ביהמ"ש מידע זה? השופט ידע והתעלם ממתן נימוק.

--
סיגל

25/07/2019 11:39 שיר תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים
תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים

כל התביעה במרמה יסודה. הבעל טען בבית המשפט שאין לו חובות בבית הדין הרבני כלפינו למרות שהמזונות היו עדיין זמניים ואם יהפכו לקבועים (הוגש ערעור לביה"ד הגדול) חובו יהיה מעל למיליון ש"ח.
ובנוסף לא בוצע איזון משאבים כלל, הברחת רכוש וכספים.
מתוך מאמר של עו"ד רות דיין וולפנר:
"על מנת לחלק את הרכוש שנצבר במהלך הנישואין, ורשום על שם אחד מבני הזוג בלבד, יש לערוך "איזון משאבים". וכן: "על פי חוק יחסי ממון ניתן לערוך את איזון משאבים רק בעת פקיעת הנישואין עקב גירושין
או מות אחד מבני הזוג)"!
בדיוק מה שקרה אצלי.
נמנעו ממני דמי המושכר ועליית הרווח כולל פינוי בינוי. ערכה פי 3 כיום!. מה לבקש בתביעת איזון משאבים ומה עלי להוכיח וכיצד? האם לשכור שמאי?
יש חוק נגד מניעת רווח משותף בנכס? אלימות כלכלית? הברחת רכוש?

ומה לגבי הענשת המבריח? כיצד משקלל ביהמ"ש מידע זה? השופט ידע והתעלם ממתן נימוק.

--
סיגל

20/07/2019 21:42 אליה צו הרחקה כנגד קטין צו הרחקה כנגד קטין
האם ניתן להוציא צו הרחקה כנגד קטין בן 12 שגר בבניין, שנטפל כל הזמן לבת שלי ומציק לה? תודה.

18/07/2019 17:29 תמר הבהרת סמכויות ופנייה לבגץ הבהרת סמכויות ופנייה לבגץ
שלום רב, בענייני הבן שלנו מתנהל הליך בנושאי אפוטרופוסות רפואית וחינוכית בגלל סירוב של האב לטיפולים מזה תקופה ארוכה בבית המשפט לענייני משפחה. הגט וההסכם ניתנו ב 2011 כשהילד היה תינוק בביתה דין רבני ושם נכתב שמחלוקות עתידיות בענייני חינוך וכו יהיו בבית הדין הרבני. מאז עברו הרבה מים בים אני כבר לא דתייה, הילד שלי מאובחן על הספקטרום האוטיסטי וכהנה וכהנה. במקביל להליך בבית המשפט האב תובע העברה של משמורת הילדים אליו בבית הדין הרבני. השופט סירב להבהרת סמכויות. מה אני יכולה לעשות כדי להעביר את כל הדיונים לבית המשפט לענייני משפחה, הרי לא הגיוני שיש ערכאות בנושאים מקבילים בשני בתי דין.אני פשוט לא מסוגלת להתדיין שם יותר רק לציין כשנחתם הסכם הגירושין בבית הדין לא היה שום דיוון מעמיק וכל ההחלטות ניתנו ביום אחד ובחיפזון זאת עקב מצבו הנפשי של האב שאושפז אחרי כן לתקופה קצרה ולפי הבנתי הבסיסית מקריאת פסקי דין של בגץ יש עניין הקשור להתרת הסמכות אם לא היה הסכם שנדון לפרטיו בצורה מעמיקה ושפוייה, ןובעצם ההסכם בהסכמתנו נכפה/ניתן בחיפזון כדי לשחרר אותי מהנישואין. האם אני יכולה להגיש בגץ בנושא הבהרת סמכויות או שאני צריכה לפנות קודם כל לבית הדין הרבני הגדול לבקשת את התרת הסמכות. אני מרגישה שממש כופים עלי משהו לא הגיוני בגין דיעותי שהשתנו ובגין הערכאות המקבילות שמתנהלות תודה וסליחה על האורך

14/07/2019 03:33 משה כהן עיון בפרטה ובב קשה להשקעה עיון בפרטה ובב קשה להשקעה
שלום אני אפוטרופוס לגוף על אימי ויו מאפוטרופוס לרכוש בן דוד אשר מקשה מאוד בקשנו ממנו ומהפיקוח לראות העתק מהפרטה ומבקשה להשקעת כספים והוא מסרב גם מפקח באפוטרופוס לא מוכן לתת לעיין בחומר מנגד יש אפשרות להתלונן על האפוטרופוס אצל מפקח אבל כיצד ניתן לעשות זאת ללא קבלת החומ די ברור לי כי ההתנהלות איננה תקיה ובתור בן שמטפל בחסויה קשהלי לקבל את התירוץ של הגנת הפרטיות. אני יודע איזה רכוש יש לאמא שלי אבל אני רוצה לוודא שלא גונבים אותו. כיצד ניתן לקבל את החומר מבלי לפנות אל בימ"ש ומהי הפסיקה בעניין. תודה.

08/07/2019 22:52 נועה העברת צו עיכוב יציאה מהארץ מילד לאדם אחר העברת צו עיכוב יציאה מהארץ מילד לאדם אחר
בת שלי יש צו עיכוב יציאה מן הארץ שניתן במסגרת הליכי גירושין. אני מעוניינת לטוס איתה לחול. האם יש דבר כזה שבמהלך הנסיעה הצו יעבור לאדם אחר ובעת חזרתה להחזיר לה אותו?
אני מעוניינת להשאיר את הצו, הגרוש שלי לא מעוניין
האם יש דבר כזה או שיש דרך אחרת להבטיח את בטחונה?
) ערבות בנקאית לא על הפרק

26/06/2019 21:17 ישראל כהן אני ואישתי היקרה והאהובה פרודים איך מתקנים את זה אני ואישתי היקרה והאהובה פרודים איך מתקנים את זה
אישתי עזבה את הבית ועברה לגור אצל אמא לטענתה הסיבה היא חוסר מזל עיסקי כלכלי שגרם לנו לפשיטת רגל....אני עברתי לאחרונה טיפול נפשי עקב פוסט טראומה מהמלחמה
עכשיו יש חשדות . שמועות.לחשושים...שהיא בוגדת בי
ונראתה נכנסת לצימר עם אדם זר
אני מאוד אוהב ומכבד אותה ורוצה להחזירה הביתה כי אני לא יכול להכיל את המצב הבריאותי של טראומה כפולה אני בבית כבר שלושה חודשים חי על כדורים וכול היום בוכה....
השאלה האם אני חייב לחפש אחרי אישתי כדי לתפוס אותה בוגדת או פשוט להשתדל להחזירה הביתה כי באמת היא עברה איתי תקופה קשה .יש לנו שלושה בנים נשואים ונכדים.
1.אני מאוד אוהב אותה
2.אם היא תחזור זה מאוד יכול לעזור לי לשיקום ...אני אחרי ארבעה חדשי אישפוז בבריאות הנפש...
3.הילדים מבינים את המצב ורוצים בעצמם לקחת חוקר לבדוק אבל לי חשוב שהיא תחזור
4.אני לא יודע מה נכון לעשות אני לו יוכל לעבור גירושים במצבי הבריאותי
ואם זה יהיה על בגידה אני ממש לא מסוגל לעמוד בזה...

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

יגאל איליאיץ
עו"ד יגאל איליאיץ

משרד עורכי דין בנתניה העוסק בתחום הנדל"ן והמקרקעין, חוזים, חברות, צוואות, ירושות, וגביית חובות בהוצאה לפועל.

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.