סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(600)

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני משפחה

עו"ד אביב סטרול
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

14/09/2019 16:47 קיילין גניבה מכרטיס אשראי גניבה מכרטיס אשראי
אמא שלי גנבה לי את הכרטיס אשראי והשתמשה בו כאוות נפשה וקנתה לעצמה מה שבא לה בכסף שלי מאחורי הגב שלי, דברים לעצמה מבגדים ומוצרי קוסמטיקה, האם אני יכולה לתבוע אותה על זה?

13/09/2019 17:06 אפרתטל האב מסרב לשלם מחצית הוצאות שכר לימוד האב מסרב לשלם מחצית הוצאות שכר לימוד
שאלה בנושא הוצאות חינוך (שכר לימוד )
שלום רב,
אשמח אם תוכל לענות לי על שאלה.
ילדיי בכיתה ח ובכיתה י ,לומדים במגמה הדורשת ממני לשלם 5200 שח בשנה.אין בהסכם הגירושין סעיף שמתייחס לנושא, האם האבא מחוייב לשלם מחצית? ראוי לציין כי הוא מסרב וכי כל השנים שילמתי לבדי הכל.אני ממש קורסת כלכלית.מה עליי לעשות? בבקשה,אני כבר מתוסכלת מהמצב.
תודה רבה
אפרת טל

09/09/2019 14:57 לוגי אבני סכסוך משפחתי סכסוך משפחתי
שלום רב,
בעלי ואני נשואים מזה 23 שנים ולנו 3 ילדים. מנישואיו הראשונים יש לו 2 ילדים בגירים אחת בת 31 ואחד בן 37. לנו יש 2 קטינים ואחד בגיר.חמי כתב צוואה לפני שנים בה חיחק את רכושו לשלושת ילדיו.לאחרונה מצבו הרפואי הורע והעהיר יפוי כוח לאחות בעלי. בעלי למרות מערכת יחסים עכורה בינהם בשל תכננותו הבלתי פוסקת בחיי אחרים, לא חשד לחתום על יפוי כוח. היום אנו מגלים שידה במעל ויתרה מכך חשפה את תוכן הצוואה לאנשים כגרושתו מזה 30 שנה וילדיה כשלבעלי למעשה אין מושג. בנוסף הצליחה להעביר מחצית מסכומים המגיעים לו לשמם של ילדיו מבלי שידע או יאשר כמובן. כעת אנחנו מדברים על אדם שעודו בחיים ושיבדל לחיים ארוכים ובריאים, שמישהו החליט לנצל מצבו ולעשות בכספים אלו שבתוך שלו.
מה ניתן לעשות במצב זה ואיך עוצרים את המלחמה שבדרך. ילדיו ניתקו קשר עימו בשל סכסכנותה של הדודה ומלכתחילה אלו הם כספים שלו ובידיו ההחלטה מה לעשות בהם.אנו יראה מהיום שאחרי לא אנשים של כסף ותאבת כסף. רוצים שקט אך רואה את הסערה.
אודה מאוד אם תכוונו אותי איך אעזור לאישי אדם הן 62 נטול נכסים בכלל
בברכה
לוגי

28/08/2019 00:22 שיר פגיעה בפרטיות והפרת צו הגנה פגיעה בפרטיות והפרת צו הגנה
במס' מקרים במסגרת הליך גירושין ולאחר הפרידה נפגענו ממש נפשית וכלכלית עד כדי מצוקה ומצבי דחק שהובילו לחדרי מיון פסיכיאטרי ולאישפוז.
הבעל בנפרד חדר לבית ולמחסן בהיעדרנו (האם והילדים) בזז רכוש צילם ובשני מקרים אפילו מולנו משך חומר אישי מהמחשב. בנוסף גם גנב מחשבים וציוד אישי כולל הארדיסק עם חומר אישי ותמונות.
עוד טרם הפרידה צילם אותנו פעמים רבות והקליט גם בחדר השינה המשותף.
חוץ מזה היו מעקבים וחוקרים פרטיים שנכנסו לבית הורי בתואנות שוא.
בנוסף ב"כ טענה בדיון בביהמ"ש: לאבא שלה יש ארבע דירות...משהו שאפילו אני לא ידעתי עליו!
גם מידע אישי על הוצאות כרטיס אשראי שלי מה קניתי והיכן הבעל ידע.
האם פונים למשטרה?

22/08/2019 14:56 מלי חישוב ערך נכסים לא הוגן ולא הגיוני חישוב ערך נכסים לא הוגן ולא הגיוני
המידע נחוץ לעו"ד המייצג אותי בביהמ"ש לענייני משפחה. תודה
נכס משותף נוסף נמכר ללא ידיעתי ע"י הבעל בנפרד (רשום על שמו אך מכספים משותפים לאחר הנישואין!) והועלמו ממני דמי המושכר בעדו והתמורה מהמכירה. לאחר שלוש שנים בהליך פירוק שיתוף בדירת המגורים בה גרתי עם הילדים, ב"כ הבעל התעקשה להחזיק את תמורת מכירת הדירה שנמכרה אצלו! ולא הסכימה לדרישתי שימכור לי את חלקו בדירת המגורים במחיר שוויה ביום שהועלמה ממני. או מיום הפרידה או מיום שנמכרה!!! ביקשה בתוקף פירוק שיתוף מיידי בטענה שכל הסדר שהציעה לב"כ הקודם ולי לא הסכמנו לו! ברור! הוא אמר לה שכל נזק שייגרם לנו הבעל ישא בו. אבל אנו כבר ברחוב בלי שקל ומשלמים עדיין חובות עבר שלו. היא ביקשה להיות כונסת יחידה ועשתה על הגב של הילדים ושלי חישובים חשבונאיים זדוניים ואמרה לשופט: "אל תדאג כבר חישבתי כמה מגיע לה והיא תקבל בסוף ההליך את שתי המחציות משתי הדירות..."???!!! בינתיים הבעל שיחק עם הכספים ששייכים גם לי ולילדים לא שילם מזונות (אפילו זמניים) לא יכולתי להעריך שבעצם הוא זה שחייב לנו יותר ממחצית שווי דירת המגורים.
היא המתינה שמחיר דירת המגורים ינסק ואז מהמחיר הגבוה, ארכוש את חלקו! וכך לא אוכל לעמוד בתשלום מחצית הזכויות שלו וגם לא לגור בדירה הנוספת שנמכרה ובעצם להשאר בלי בית! מה שאכן קרה.
לא הסכמתי לחישוב זדוני כזה! חישובים חשבונאיים נעשו ע"י החתול ששמר לי על השמנת? כולם מתעלמים מכך
שמעלימים רכוש משותף ומקבלים פרס! למה מחזיקים 3 שנים כספים שלי כאילו הם בנק השקעות שלנו? ומונעים ממני רווח מעליית מחירי השוק! ולא את תמורת דמי המושכר להשקעה ממנו יכולנו לחיות!בינתיים גם ערך הדירה שנמכרה עלה והפסדתי את ההפרש בין שווי מחצית ערכה מיום שנמכרה לשווי מחצית ערכה לאחר שנים שהפרישו לי כנדבה את החלק מתמורת המכירה. את הקרן בלבד! נזרקנו לרחוה ע"י הוצאה לפועל ללא שקל מתמורת שני הנכסים שנמכרו.

04/08/2019 22:56 יוסי קבלת חזקה/בעלות מכח מנהג בעלים קבלת חזקה/בעלות מכח מנהג בעלים
ראשית ברצוני לברר אם ניתן לקבל חזקה/בעלות על נכס מכח מנהג בעלים? חשוב לציין שאותו גורם מתגורר בנכס מעל ל30 שנה.

שנית, איך ניתן לברר אם הוגשה בקשה כזו בעבר ואיפה?

04/08/2019 12:28 טלי ארז פנסיה גמל ופיצויים האם בעל הקופה נפטר יכול להוריש הכל לבנותיו מעל גיל 21? פנסיה גמל ופיצויים האם בעל הקופה נפטר יכול להוריש הכל לבנותיו מעל גיל 21?

04/08/2019 11:51 טלי ארז פנסיה גמל ופיצויים האם בעל הקופה נפטר יכול להוריש הכל לבנותיו מעל גיל 21? פנסיה גמל ופיצויים האם בעל הקופה נפטר יכול להוריש הכל לבנותיו מעל גיל 21?
פנסיה גמל ופיצויים האם בעל הקופה נפטר יכול להוריש הכל לבנותיו מעל גיל 21?
אם נפטר חס וחלילה עוד בזמן שהוא חוסך ? מה קורה? ואם נפטר חס וחלילה בזמן שהוא יצא לפסניה? איך דואגים שהבנות יקבלו את הכסף? ואם לא איך נמנעים לחסוך בקופות אלו אלה בקופות אחרות ? מן הססם חיסכון פנסיה הוא חובה ?

03/08/2019 19:20 h.bentzion@walla.com בן מסרב לפגוש את אביו בן מסרב לפגוש את אביו
הבת שלי גרושה עם שניבנים, אחד בן 18 והשני בן 15. בגלל התנהגותו של האב כלפי ילדיו הבן הגדול כבר שנים סירב לפגוש אותו או אפילו לענות לו בטלפון. הבן השני עד לפני כשנה עוד היה הולך לפגוש אותו אך מעז גם הוא מסרב לפגוש אותו או לדבר איתו יותר אף על פי שאימו כן אמרה לו לפגוש אותו לפחות מידי פעם. הו תבע אותה בבית משפט והשופט הוציא צו שעליו לפגוש את אביו אחרת אימו תשלם כנסות. עם כל הרצון הטוב שלה הוא מסרב. הוא פשות לא יכול לראות אותו יותר או לשמוע ממנו. מה אפשר לעשות במקרה הזה. להזכיר שהוא כבר גדול ולא רוצה לשמוע אפילו שאימו כן שולחת אותו לפגוש את אביו פעמים בשבוע במסעדה כפי שקבע בית המשפט

03/08/2019 16:07 שי כניסה של גבר לביתה של גרושתי כניסה של גבר לביתה של גרושתי
שלום ,
התגרשתי לפני כ7 חודשים לערך בהסכם גירושים ,
גרושתי הכניסה לא מזמן לחייה גבר חדש הכניסה אותה לביתה כאשר הילד שגילו 3 בבית לכאורה מבדיקה שלי הוא גר במקום ,
המשמורת היא משותפת ביני לבינה ,
האם אני יכול לטעון למשמורת מלאה על הילד בגלל העובדה שהיא עלולה לסכן את הילד שלי , אותו גבר אינו נראה נורמטיבי ,
מבחינה משפטית האם אני יכול לעשות משהו בנידון ?
אשמח לדעת .

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

יגאל איליאיץ
עו"ד יגאל איליאיץ

משרד עורכי דין בנתניה העוסק בתחום הנדל"ן והמקרקעין, חוזים, חברות, צוואות, ירושות, וגביית חובות בהוצאה לפועל.

עו"ד דניאל הומיונפר
עו"ד דניאל הומיונפר

"מתמחה בתחום הגירושין והגישור, ועוסק בין היתר בתיקים בעלי מורכבות משפטית גבוהה, בסבלנות רבה, זמינות ושקיפות מלאה בכל צעד וצעד בדרך..."

אורית בן ברוך
עו"ד אורית בן ברוך

הניסיון שלי יחסוך לכם מס

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.