סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(665)

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני משפחה

עו"ד אביב סטרול
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

19/07/2020 14:49 משה צוואה  פשוטה  בפני  2  עדים צוואה פשוטה בפני 2 עדים
אני מבקש לעשות צוואה בנוכחות ובאישור 2 עדים

1. האם זה תקף?

2 .האם יש מגבלות מי העדים ?

3. האם צריך צילום תעודת זהות לצרף לאישור העדים על הצוואה

תודה

עדים צריכים להיות מגיל 18 ומעלה ונטולי אינטרס בצוואה. יש לכלול בצוואה הצהרת עדים על כשירות והבנת המצווה מרצון חופשי.

19/07/2020 09:54 אביגיל האם ניתן לבטל הסכם שכט טרם 3 ימים לאחר חתימה, טרם נעשתה עבודה, או נחתם יפוי כוח? האם ניתן לבטל הסכם שכט טרם 3 ימים לאחר חתימה, טרם נעשתה עבודה, או נחתם יפוי כוח?
הקלד את שאלך

התשובה תלויה בכתוב בהסכם שכר הטרחה שהוא חוזה שיש בו תנאים. בלי לקרוא אותו לא ניתן לתת תשובה.

הקלד את תגובתך

המלצתי לנסות להגיע איתו להסדר הואיל וטרם התחיל לעבוד בתיק לחתום על מסמך על הפסקת ייצוג וסכום פתיחת תיק כשכר טרחה. ברמה העקרונית את מחויבת בחוזה מולו ובית המשפט עלול לפסוק שעליך לשלם לו את ההתחייבות שבהסכם למרות שבית המשפט ייקח בחשבון שהעו"ד טרם התחיל לעבוד על התיק וינסה לפשר ביניכם. הפסיקה קבעה שלא ניתן להשתחרר מהסכם עם עו"ד ללא פיצויי ציפייה שזה חלק משכר הטרחה.

12/07/2020 14:00 בר מות יורש לפני שירש מות יורש לפני שירש
תודה רבה לעו"ד סטרול. השאלה מה יקבע בצו הירושה של האב האם הכל לילדים כי האם לא בחיים בעת שינתן הצו או שמחצית רכושו תינתן בצו לאם למרות שנפטרה. זה משנה כי האם חילקה בצוואתה את עזבונה לילדים באופן לא שוויוני

האב מוריש את עיזבונו בלבד לילדים ויש צו ירושה על כל לרכוש שהשאיר. האימא מורישה את עיזבונה בלבד לילדים ויהיה צו ירושה על עיזבונה.

18/07/2020 07:19 נועם בעיה עם ההורים בעיה עם ההורים
שלום, יש לי בעיה גדולה שאני מתקשה להתמודד איתה בזמן האחרון. אני יסביר לך מה הבעיה, ותאמר לי בבקשה מה אפשר לעשות בעניין הזה מבחינה משפטית ומה האפשרויות.

אני בן 28, ההורים שלי גרושים. אני מנסה להתקדם באופן כללי בכל מיני תחומים בחיים, ובאופן כללי התקדמתי באופן משמעותי בזמן האחרון מכל מיני בחינות. גם מבחינה כלכלית, תעסוקתית, תפקודית ועוד. יש לי נכות מטעם ביטוח לאומי, אבל מדובר בנכות קלה שלא משפיעה באופן משמעותי על ההתנהלות שלי.

הבעיה היא שההורים לפעמים פונים לכל מיני מקומות, ומפריעים לי ומספרים עליי שקרים בכל מיני מקומות וזה גורם לי לנזק משמעותי והרבה בלאגן וסכסוכים מהרבה בחינות. לדוגמא, ההורים היו בבנק בשיחה עם המנהל סניף בבנק. והם צעקו על המנהל שאני אדם לא אחראי, טיפש, ולא מתנהל נכון עם כסף. הם אסרו עליו לתת לי הלוואות, לנהל את החשבון בדרכים מסוימות ואפילו כמעט הוגבלתי בחשבון בגלל ההורים. כמובן שכל מה שההורים אומרים כמעט הכל שקרים ושטויות.

פעם אחרת, שכרתי דירה וחתמתי חוזה שכירות עם בעל הדירה. כמה ימים אחר כך, ההורים יצרו קשר עם בעל הדירה וצעקו עליו בטלפון ודרשו ממנו לבטל את השכירות איתי. מיד אחר כך נאלצתי להתפנות מהדירה בגלל שההורים הרסו לי את כל העניין.

הייתה גם פעם אחת, שההורים פנו לרווחה ודיברו עם עובדת סוציאלית ברווחה. הם צעקו עלייה והמציאו לה עליי שטויות וסיפרו לה שאני אדם דפוק, לא אחראי ועושה המון שטויות ולא יודע איך לתפקד ולהתנהל בצורה נכונה. כמובן שזה ממש לא נכון, אבל בכל פעם אני נדרש להוכיח שאני בסדר וזה מעצבן ואין לי כוח להתמודד עם דברים כאלה.

ההורים לא אפוטרופוס, ואין לי אפוטרופוס. אבל הם מתנהגים כאילו הם אפוטרופוס. אני דורש לדעת באופן מיידי מה אפשר לעשות בעניין מבחינה משפטית ואיך אפשר לטפל בבעיה הזאת.

מקווה שהצלחתי להסביר הכל ושהצלחת להבין מה הבעיה. אם תוכל להסביר לי מה אפשר לעשות מבחינה משפטית, אעריך את זה מאוד, תודה.

תגיש כנגד ההורים בקשה לצו למניעת הטרדה מאיימת לבית המשפט למשפחה שאסור להם להם להטריד אותך ובין השאר לפנות לצד ג' ולדבר עליך. עילת ההטרדה היא פגיעה בשמך הטוב.

אתה מוזמן ליצור עימי קשר להמשך ייעוץ בנייד :0525407233.

עו"ד אביב סטרול

12/07/2020 13:14 בר מות יורש לפני שירש מות יורש לפני שירש
האבא נפטר לפני 3 חודשים .לא הותיר צוואה. טרם הוגשה בקשה לצו ירושה.על עזבונו. בינתיים נפטרה גם האם אשתו לפני חודש והיא הותירה צוואה על עזבונה. השאלה אם בהיעדר צו ירושה לעזבון האב אז העיזבון של האם כולל רק את מחצית הרכוש המשותף שלהם כי כשינתן הצו היא אינה בין החיים ולא יכולה לרשת את בעלה, או שעזבונה כולל שלושה רבעים מהרכוש כי מחצית רכוש בעלה עוברת לה בירושה למרות שלא ניתן צו ירושה על עזבונו,בחייה.

יש צורך בצו ירושה על עיזבון המנוח של האבא הואיל והאב הוריש מחצית מהרכוש המשותף עם האימא ועד שלא יהיה צו ירושה לא ניתן יהיה לממש את העיזבון האבא. אלא אם כן, הילדים הסתלקו מירושה של עיזבון האב לטובת האימא ועז צו קיום הצוואה של האימא מצווה את מלוא העיזבון של בני הזוג.

להמשך ייעוץ משפטי מוזמנים ליצור עמי קשר בנייד :052-5407233.

עו"ד אביב סטרול

11/07/2020 16:24 רן ירושה ירושה
שלום, נשואה 10 שנים בת 54 ללא ילדים, בפועל בשנה האחרונה חיים בנפרד הבעל לא מכלכל אותי בכלל ובעל חובות גדולים למס הכנסה מהכנסתו הישירה כנהג מונית ומסרב לתת גט. אני עומדת לקבל ירושה האם הכסף הזה בסכנת עיקול לטובת החובות ? האם במצב מסוג זה הגבר זכאי לחצי מן הירושה ?

הזכות לאיזון בפקיעת הנישואין (תיקון מס' 4) תשס"ט-2008סעיף 5 (א) (1) לחוק יחסי ממון בין בני זוג קובע כי:

5. (א) עם התרת הנישואין או עם פקיעת הנישואין עקב מותו של בן זוג (בחוק זה – פקיעת הנישואין) זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית שוויים של כלל נכסי בני הזוג, למעט –

(1) נכסים שהיו להם ערב הנישואין או שקיבלו במתנה או בירושה בתקופת הנישואין;

סעיף 5 (א) (1) לחוק יחסי ממון בין בני זוג קובע שנכסים בירושה אינם מתחלקים בין בני זוג אז התשובה שהגבר אינו זכאי לחצי מן הירושה.

את מוזמנת להמשך ייעוץ בנייד: 052-5407233

עו"ד אביב סטרול

11/07/2020 11:32 קארין שלום בית לחילופין גירושין שלום בית לחילופין גירושין
שלום

אנחנו עכשיו בשלום בית לחילופין גירושים ( לצערי בעל כוחי ) בליווי יועצת מטעם בית הדין
מחודש פברואר פרודים . שלום הבית כמובן ללא חזרה למגורים משותפים . הוא דוחה את המפגשים עם היועצת כל פעם הטענה אחרת . עורכת הדין שלי טוענת שאין מה לעשות עד שיגמר הזמן שהקציבו לנו . הגירושין עקב בגידה עם אישה נשואה וממשיך הקשר עד רגע זה .
3 שאלות
* האם ניתן לעשות משהו לזרז את הסכם הגירושין ?
* האם לאחר חתימת ההסכם לשלום בית לחילופין גירושין יכול לחזור בו ( רמז לא מעט שיעשה כך )
* יש לו הרבה ציוד בבית שדי מפריע לי ביקשתי ממנו לקחת את הציוד מספר פעמים אך מסרב לקחת . האם ניתן לתת לו תאריך אחרון ללקיחת הדברים ובמידה ולא מגיע להשאיר ליד מכולת הזבל ? יכול לתבוע אותי על זה ? המרפסת הפכה להיות מחסן של ציוד שלו ( יש כמות גדולה מאוד )
אשמח לתשובות תודה מראש

הי,

בית הדין הרבני קבע ללכת ליועץ זוגי וניתן להגיש בקשה לבית הדין להורות על ביטול ההליך יעוץ בשל חוסר שיתוף פעולה של הבעל ולבקש את תגובת היועצת.

גם לגבי החפצים יש להגיש בקשה מפורטת לבית הדין צו עשה כלפי הבעל שייקח את חפציו.


09/07/2020 09:04 חנה גולן ילד השוהה בפנימיה ילד השוהה בפנימיה
בן זוגי משלם מזונות עבור ילד שיצא מהבית לפנימייה ולומד שם במסגרת של חינוך מיוחד בגלל שאמו לא טיפלה בו כראוי.הוא יוצא פעם בשבועיים אליה ופעם בשבועיים לאבא שלו(בן זוגי).האם לא צריך להיות שינוי במזונות בגלל המצב??

מידה ומתקיים שינוי נסיבות מהותי ובמעמד פסק הדין למזונות שניתן דאז, הילד היה במשמורת האם ורק לאחר מכן ,יצא מבית האם לפנימייה, במקרה שכזה, יש להגיש בקשה להפחתת מזונות לבית המשפט למשפחה ואם ההכנסות בין האם לבן זוגך הם כיום שוות אפשר לבחון לאור זמני שהות שווים בין הצדדים בחופשות הבן להגיש בקשה ביטול מזונות שכל צד יזין את הבן בחופשות שהוא שוהה אצלם.

מוזמנת ליצוק קשר בנייד שלי :052-5407233 להמשך ייעוץ.

עו"ד אביב סטרול

08/07/2020 19:23 מתעניינת חשיפת נכסים וכספים של נתבע ומורישו חשיפת נכסים וכספים של נתבע ומורישו

אתר הפורומים המשפטיים
פורום דיני משפחה
תמונת מנהל פורום
עו"ד מיקי חשמונאי
תמונת מנהל פורום
עו"ד רוית טוב-לי
תמונת מנהל פורום
עו"ד לימור מסר
אודות הפורוםשלום,
אב נפטר. הבן שלו הוא אחד היורשים על פי צו ירושה שקיים.
כיון מתנהל הליך גירושין בין הבן לאישתו של הבן.
האם בית הדין הרבני יכול לתת פסיקתא לקבלת מידע מחשבון הבנק של האב שנפטר שהוא גם המוריש לבנו על פי צו הירושה?
יש בידינו צו ירושה.
כמו כן, אותה השאלה הנ"ל אך לגבי חברות פיננסיות למידע על זכויות סוציאליות של האב המוריש.

שאלה נוספת, מה ניתן לעשות אם הבן בהליך הגירושין טוען בפני הרבנים שהוא חסר כל, לא הציג שום דבר (לא תנועות חשבון, לא פירוט כספי ירושה ועוד), בעוד שידוע לי בוודאות שיש לו כספים רבים המוחזקים אצל אמו שחיה עדיין ובחשבון אביו ז"ל.

תודה.היי,
נדרש הליך של בקשה לגילוי מסמכים שתוגש לבית הדין הרבני אם ענייני הרכוש נכרכו לבית הדין הרבני או במידה ולא הייתה כריכה להגיש במסגרת תביעה לאיזון משאבים לבית המשפט לענייני משפחה צו לגילוי מסמכים מהגופים הפיננסיים לרבות חשבונות הבנק של אמו של הבן.

09/07/2020 08:00 גיורא בירן ערעור ערעור
אני רוצה לדעת איך מערערים על החלטת רשם

האם מדובר על פסק דין של רשם? או החלטה אחרת של הרשם שאינה סיימה את ההליך? כמו כן האם מדובר על רשם בכיר או רשם לא בכיר?.

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

יגאל איליאיץ
עו"ד יגאל איליאיץ

משרד עורכי דין בנתניה העוסק בתחום הנדל"ן והמקרקעין, חוזים, חברות, צוואות, ירושות, וגביית חובות בהוצאה לפועל.

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד דניאל הומיונפר
עו"ד דניאל הומיונפר

"מתמחה בתחום הגירושין והגישור, ועוסק בין היתר בתיקים בעלי מורכבות משפטית גבוהה, בסבלנות רבה, זמינות ושקיפות מלאה בכל צעד וצעד בדרך..."

אורית בן ברוך
עו"ד אורית בן ברוך

הניסיון שלי יחסוך לכם מס

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.