סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(565)

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

04/08/2019 22:56 יוסי קבלת חזקה/בעלות מכח מנהג בעלים קבלת חזקה/בעלות מכח מנהג בעלים
ראשית ברצוני לברר אם ניתן לקבל חזקה/בעלות על נכס מכח מנהג בעלים? חשוב לציין שאותו גורם מתגורר בנכס מעל ל30 שנה.

שנית, איך ניתן לברר אם הוגשה בקשה כזו בעבר ואיפה?

04/08/2019 12:28 טלי ארז פנסיה גמל ופיצויים האם בעל הקופה נפטר יכול להוריש הכל לבנותיו מעל גיל 21? פנסיה גמל ופיצויים האם בעל הקופה נפטר יכול להוריש הכל לבנותיו מעל גיל 21?

04/08/2019 11:51 טלי ארז פנסיה גמל ופיצויים האם בעל הקופה נפטר יכול להוריש הכל לבנותיו מעל גיל 21? פנסיה גמל ופיצויים האם בעל הקופה נפטר יכול להוריש הכל לבנותיו מעל גיל 21?
פנסיה גמל ופיצויים האם בעל הקופה נפטר יכול להוריש הכל לבנותיו מעל גיל 21?
אם נפטר חס וחלילה עוד בזמן שהוא חוסך ? מה קורה? ואם נפטר חס וחלילה בזמן שהוא יצא לפסניה? איך דואגים שהבנות יקבלו את הכסף? ואם לא איך נמנעים לחסוך בקופות אלו אלה בקופות אחרות ? מן הססם חיסכון פנסיה הוא חובה ?

03/08/2019 19:20 h.bentzion@walla.com בן מסרב לפגוש את אביו בן מסרב לפגוש את אביו
הבת שלי גרושה עם שניבנים, אחד בן 18 והשני בן 15. בגלל התנהגותו של האב כלפי ילדיו הבן הגדול כבר שנים סירב לפגוש אותו או אפילו לענות לו בטלפון. הבן השני עד לפני כשנה עוד היה הולך לפגוש אותו אך מעז גם הוא מסרב לפגוש אותו או לדבר איתו יותר אף על פי שאימו כן אמרה לו לפגוש אותו לפחות מידי פעם. הו תבע אותה בבית משפט והשופט הוציא צו שעליו לפגוש את אביו אחרת אימו תשלם כנסות. עם כל הרצון הטוב שלה הוא מסרב. הוא פשות לא יכול לראות אותו יותר או לשמוע ממנו. מה אפשר לעשות במקרה הזה. להזכיר שהוא כבר גדול ולא רוצה לשמוע אפילו שאימו כן שולחת אותו לפגוש את אביו פעמים בשבוע במסעדה כפי שקבע בית המשפט

03/08/2019 16:07 שי כניסה של גבר לביתה של גרושתי כניסה של גבר לביתה של גרושתי
שלום ,
התגרשתי לפני כ7 חודשים לערך בהסכם גירושים ,
גרושתי הכניסה לא מזמן לחייה גבר חדש הכניסה אותה לביתה כאשר הילד שגילו 3 בבית לכאורה מבדיקה שלי הוא גר במקום ,
המשמורת היא משותפת ביני לבינה ,
האם אני יכול לטעון למשמורת מלאה על הילד בגלל העובדה שהיא עלולה לסכן את הילד שלי , אותו גבר אינו נראה נורמטיבי ,
מבחינה משפטית האם אני יכול לעשות משהו בנידון ?
אשמח לדעת .

27/07/2019 16:45 לוגי זכויות בגירים זכויות בגירים
שלום רב,
לבעלי מנישואיו הראשונים ישנם 2 ילדים בגירים בן 35 ובת 30. מערכת היחסים בילדותם היתה חמה אוהבת ודואגת והיה למעשה ההורה האחראי לשלומם. מזונות מלאים עד 21. היום לצערנו מערכת היחסים התערערה בעקבות פגיעה קשה ברגשותיו של בעלי ומעילה חוזרת ונשנית של ילדיו. בעלי היום מנותק קשר עימם. בעבר היה מי שידע אותם שבעלי עתיד לרשת סכום מכובד במות הוריו שיבדלו לחיים ארוכים. בעלי לא מודע למידע לא אז ולא היום. לפני מספר חודשים בנו הבכור פנה אליו בדרישה לקבל 200.000 שח לסגירת חובותיו. הבן רווק מובטל ששנים מבזבז כספים ונקלע לתסבוכת כלכלית ולמרות נסיונות לפרישת חובות הוא מעולם לא עמד בהתחיוביותיו. הבקשה כל כך הזויה גם הסכום הוא דמיוני ובכל זאת ניגשו למיופת הכח, גיסתי, הוא ואימו (גרושתו של בעלי מזה 30 שנה!) וביקשו את הכספים שנמצאים בשמו של בעלי (כספים או סכומים שלא יודע על קיומם ) התעורר וויכוח מכוער בין בעלי וגיסתי על זה שמסרה מידע בדבר כספיו לאנשים שאינם אמורים להיות מעורבים . שאלתי היא, שוב חמי וחמותי עדיין בחיים אמנם לא בקו הבריאות, אך עדיין אין מדובר בירושות, לאור המצב, מה הן הזכויות של ילדיו אם בכלל בהנחה שבעלי ירש את הוריו כשיגיע זמנם? לנו 3 ילדים משותפים 2 מהם עדיין קטינים. לאור גירושיו הקשים בעלי נאלץ במשך שנים לשלם חובות שהותירה גרושתו ואף לאחר נישואינו התמודדנו עם החובות הכבדים ומחויבויות מנישואיו הקודמים תמיד דאג לילדיו הם היו בני בית אצלנו במשך תקופה גידלתי אותם לאחר שאימם נטשה אותם במפגיע. מרגע ידיעתם שיש במה לנשוך מחפשים את ליטרת הבשר בעידוד אימם.איך מתמודדים עם תביעה כזאת האם יש עילה ואיך מונעים השתלשלות מכוערת של העניינים לאור העובדה שגיסתי, מיופת הכוח בקשר עם הבת לפחות ובקשר עוין עם אחיה , בעלי. אשמח להכוונה.
תודה מראש

25/07/2019 11:46 שיר הליך כינוס נכסים לא תקין הליך כינוס נכסים לא תקין
ב"כ הבעל התמנתה ככונסת (לא יוצגתי) ופעלה בחוסר תום לב ובניגוד לחוק למשל: לא המציאה פס"ד לפינוי במסירה אישית וכנ"ל מסירה בדואר רשום על מנת שאתמחר ואשווה למחיר הזוכה במכרז ובכלל לא הפרישה כספים לילדים ולי בתקופה שקדמה לפינוי מכספים שלנו שנמצאים בידי הבעל מרשה מכספים שגנב מהחשבון המשותף, מדירה נוספת להשקעה שמכר ללא ידיעתי (נרשמה על שמו) ובכלל חובות דמי מזונות אישה וילדים והוצאות מוכרות שלא שילם בכל אותה שנה ועד בכלל כדי שנוכל לממן להתייעץ עם עו"ד, לממן אריזה הובלה תיווך ושכירות. ההוצאה לפועל גנבה חפצים אישיים ואמרה שנשלם עבור דמי אחסנה במכולה באשדוד. נזרקנו לרחוב.העו"ד של רוכש הדירה אמר שהכונסת הינה מנוולת ורמאית ועשתה הכל כדי שלא נזכה בדירה.תלונות שהגשנו טויחו. שאר המידע חסוי ברווחה וההשלכות של הטראומה והעוול.
בכינוס הנכסים לדירה משותפת. לא קיבלתי פסק דין מביהמ"ש כדי לערער על ההחלטה, לא הודעה בדואר רשום כדי להשוות למחיר הזוכה במכרז ועוד שחיתויות שהעוול מהן זועק לשמיים.
לא מוכנים לעזור לנו להוכיח ומטייחים ("לא מתכוון לתבוע ולריב עם קולגה שלי...תתלונני אצל ראש ההוצאה לפועל ועוד...אל תעלי את שמי שמי שחשף בפניך את הנוכלות" ו"שלא לפרוטוקול" לחשו לנו שנזרקנו לרחוב בעוולה כששבע שנים הבעל אינו משלם מזונות אלימות קשה במשפחה כולל כלכלית (ובעצם בקשתו לפירוק במרמה יסודה, ובכך שמכר בשקט נכס נוסף משותף מניב פירות שנמנעו ממני רווחים העתידיים גם כהשקעה ושלשל את התמורה לכיסו, כך ש"כל תאוותו בידו" והדירה כבר שייכת לי באין איזון משאבים על פי תביעתי שנזנחה שיוכיח זאת - בקיצור עוול במשפט)...זה הכי קצר שיכולתי סורי.

25/07/2019 11:42 שיר הברחת רכוש בתחילת הליך גירושין הברחת רכוש בתחילת הליך גירושין
שאלתי בפורום לגבי הברחת רכוש: דירה על שם הבעל נרכשה במשותף והוברחה בתחילת הליך הגירושין. נמנעו ממני דמי המושכר ועליית הרווח כולל פינוי בינוי. ערכה פי 3 כיום!. מה לבקש בתביעת איזון משאבים ומה עלי להוכיח וכיצד? האם לשכור שמאי? (מתי אפשר לחלק את הרכוש? על מנת לחלק את הרכוש שנצבר במהלך הנישואין, ורשום על שם אחד מבני הזוג בלבד, יש לערוך "איזון משאבים". על פי חוק יחסי ממון ניתן לערוך את איזון משאבים רק בעת פקיעת הנישואין עקב גירושין או מות אחד מבני הזוג). ומה לגבי הענשת המבריח? כיצד משקלל ביהמ"ש מידע זה?
השופט ידע והתעלם ממתן נימוק.

25/07/2019 11:41 שיר תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים
תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים

כל התביעה במרמה יסודה. הבעל טען בבית המשפט שאין לו חובות בבית הדין הרבני כלפינו למרות שהמזונות היו עדיין זמניים ואם יהפכו לקבועים (הוגש ערעור לביה"ד הגדול) חובו יהיה מעל למיליון ש"ח.
ובנוסף לא בוצע איזון משאבים כלל, הברחת רכוש וכספים.
מתוך מאמר של עו"ד רות דיין וולפנר:
"על מנת לחלק את הרכוש שנצבר במהלך הנישואין, ורשום על שם אחד מבני הזוג בלבד, יש לערוך "איזון משאבים". וכן: "על פי חוק יחסי ממון ניתן לערוך את איזון משאבים רק בעת פקיעת הנישואין עקב גירושין
או מות אחד מבני הזוג)"!
בדיוק מה שקרה אצלי.
נמנעו ממני דמי המושכר ועליית הרווח כולל פינוי בינוי. ערכה פי 3 כיום!. מה לבקש בתביעת איזון משאבים ומה עלי להוכיח וכיצד? האם לשכור שמאי?
יש חוק נגד מניעת רווח משותף בנכס? אלימות כלכלית? הברחת רכוש?

ומה לגבי הענשת המבריח? כיצד משקלל ביהמ"ש מידע זה? השופט ידע והתעלם ממתן נימוק.

--
סיגל

25/07/2019 11:39 שיר תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים
תביעה לפירוק שיתוף בדירת מגורים בהליך כינוס נכסים

כל התביעה במרמה יסודה. הבעל טען בבית המשפט שאין לו חובות בבית הדין הרבני כלפינו למרות שהמזונות היו עדיין זמניים ואם יהפכו לקבועים (הוגש ערעור לביה"ד הגדול) חובו יהיה מעל למיליון ש"ח.
ובנוסף לא בוצע איזון משאבים כלל, הברחת רכוש וכספים.
מתוך מאמר של עו"ד רות דיין וולפנר:
"על מנת לחלק את הרכוש שנצבר במהלך הנישואין, ורשום על שם אחד מבני הזוג בלבד, יש לערוך "איזון משאבים". וכן: "על פי חוק יחסי ממון ניתן לערוך את איזון משאבים רק בעת פקיעת הנישואין עקב גירושין
או מות אחד מבני הזוג)"!
בדיוק מה שקרה אצלי.
נמנעו ממני דמי המושכר ועליית הרווח כולל פינוי בינוי. ערכה פי 3 כיום!. מה לבקש בתביעת איזון משאבים ומה עלי להוכיח וכיצד? האם לשכור שמאי?
יש חוק נגד מניעת רווח משותף בנכס? אלימות כלכלית? הברחת רכוש?

ומה לגבי הענשת המבריח? כיצד משקלל ביהמ"ש מידע זה? השופט ידע והתעלם ממתן נימוק.

--
סיגל

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.