סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(551)

התעוררה מחלוקת או סכסוך בנושא הקשור לתא המשפחתי ? מתגרשים ? צריכים עזרה בנושא צוואות וירושות, הנפקת צו ירושה, אישורי אפוטרופסות, או אימוץ ? מנהל פורום דיני משפחה של פורטל iLaw יעזור לכם בהבנת מצבכם והפעולות שעליכם ו/או באפשרותכם לבצע, בנושאים משפטיים הקשורים לתחום של דיני משפחה, כגון: גירושין, תביעת אבהות, ידועים בציבור, גיור ושבות, אישורי אפוטרופסות, עריכת צוואות וירושות, הסכמי ממון, ועוד. כדאי לדעת – הליכים משפטיים אלה מצריכים לעיתים חוסן נפשי גבוה. לכן, כדאי להיות מודעים ומוכנים לכלל האפשרויות הקיימות. אם אתם רוצים לדעת ולהבין את כלל האפשרויות המשפטיות העומדות לפניכם, פנו עוד עכשיו אל עורך דין מנהל פורום דיני משפחה, ושאלו את שאלתכם.
קרא עוד

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני משפחה

איזור: מרכז
פקס: 09-7969080
טלפון: הצג טלפון

מתן פתרון ייחודי לכל לקוח בהתאם לצרכיו, וגישה ממוקדת לקוח לפיה הלקוח ועניינו נמצאים במרכז העשייה.

13/11/2019 23:03 איתן ארליכמן שאלה לגבי צוואה שאלה לגבי צוואה
לפני שנתיים חבר טוב שלי נפטר.
אני אחד מבין 5 מוטבים בצוואתו.
חברי הדיר את אביו ואחיו מצוואתו, ולכן אביו מתנגד לצוואה.
טענותיו של אביו הם באשר לחבר אחר שהוא מוטב בצוואה ואין לו טענות כלפי בהתנגדות שהגיש.
שאלתי, מה ההשלכות אם לא אגיע לדיונים בבית המשפט?

12/11/2019 19:37 אור דירה שנקנתה בסתר לפני הגירושין דירה שנקנתה בסתר לפני הגירושין
זוג נישא בשנת 1960. הזוג התגרש ב1982 לאישה זכות מגורים בבית המשותף למשך כל ימי חייה (האישה ויתרה על מזונות לבנותיה ועל כתובתה)לאחר מות בן הזוג, התגלה כי במהלך חייהם המשותפים בן הזוג קנה דירה נוספת ללא ידיעתה. האם לאישה זכויות בדירה שנקנתה בסתר? (בן הזוג לא השתתף בהוצאות הבית ובגידול ילדיו תחת זאת חסך וקנה דירה)

12/11/2019 10:43 נטלי שיעבוד דירה להלוואה שיעבוד דירה להלוואה
שלום האם דירה שרשומה על שמי בלבד, אבל בעלי ואני שילמנו עליה משכנתא האם בעלי יכול לשעבד ללא אישור שלי את הדירה לעסק ,ולקחת הלואה או לחילופין לקחת הלואה לא עיסקית ללא אישור שלי.

11/11/2019 08:36 מעיין את מי אני יכולה לתבוע את מי אני יכולה לתבוע
גרושי נטל הלוואה מחשבון המשותף ללא ידיעתי והסכמתי. לטענתו בבית הדיומהרבני ההלוואה נועדה לצורך המשך קיום שוטף כאשר בפועל לא היה צורך בהלוואה כי העוש היה בזכות. לא היו לנו הוצאות גבוהות ליחסית המשכורות הגדולות שהיה מקבל (לא רכב, לא משכנתא ושכר הדירה היה נמוך). בית הדין הרבני הגדול בהחלטתו טען כי לכאורה מדובר במזונות אישה והחובות לא שלי אך לא נתן החלטה מחייבת אופרטיבית. בינתיים עוקל החשבון שלי עם חוב של 70 אלף ש"ח כי הבנק הגיע איתו בתחילת הליך הוצלפ להסדר על מחצית מהסכום. זכויות חתימה לפי החומר שנמצא בידי הוא הסכם עם זכויות חתימה נפרדת. יש עלי מגבלות, עיקולים ואינני יכולה לצאת לעבוד אחרי חופשת לידה. עוד שניה נזרקת לרחוב עם תינוקת בת שלושה חודשים וילדה בת 8. השאלה שלי את מי ניתן לתבוע על הנזקים, את הגרוש (שהודה בפרוטוקול שעשה טעות והיה צריך ליידע אותי על ההלוואה) את בית הדין הרבני שלא הכריע בהחלטה בשל עיכובים של שנתיים או את הבנק על הפרת חובת הגילוי למרות זכויות החתימה? אני שואלת כי אני צריכה להגיש בקשה לסיוע המשפטי לצורך מינוי עוד ואני רוצה שהבקשה שלי תתקבל ולא תדחה מחוסר סיכוי משפטי. תודה מאוד מעריכה תגובה כנה ומקצועית

10/11/2019 20:22 איתי טנא שותפות בנכס העומד בפני פינוי בינוי שותפות בנכס העומד בפני פינוי בינוי
שלום רב, אבקש לדעת מה הדין במקרה של שותפות בנכס העומד בפני פינוי בינוי ויש 50% לכל צד. כאשר צד אחד גר בנכס והובטח לו לגור בו עד סוף ימיו. האם אני מחוייב לוותר על השכר דירה של החצי שלי בתהליך הפינוי? או שתהליך זה מבטל את ההסכם שניתן לחצי השני שגר בדירה לבעלות מלאה על הנכס עד סוף ימיו? בקיצור, האם לפי חוק היזם צריך לשלם לכל צד את חלקו בשכר הדירה? או שאני מחוייב למסור את חלקי בשכר הדירה לשותף שגר בדירה ודורש לקבל את מלוא הסכום לעצמו? תודה, איתי.

23/10/2019 17:22 yosi שינוי גיל בתעודת זהות שינוי גיל בתעודת זהות
הייתי היום במשרד הפנים עם תעודת הלידה שלי מארץ המוצא ותרגום נוטריוני שלה (אישור נכונות תרגום) משפת המקור לעברית כדי לשנות שנת לידה (להעלות את הגיל) בתעודת זהות. נאמר לי שעליי להמציא פסק דין מבית משפט. האם הדבר נכון? היכן נמצא החוק הזה? כיצד פונים לבית משפט באופן עצמאי (ללא עורך דין) כדי לשנות גיל (להגדיל גיל ב3 שנים) בתעודת זהות ישראלית? תודה למענה

13/10/2019 00:42 דקל משה במקרה של מוות. במקרה של מוות.
אני גרוש עם ילד יחיד בוגר.
אני נוסע עם בני לחופשה ארוכה של שבועיים.
במקרה שקורה משהו לי ולבני מי היורש של שנינו?
גרושתי יורשת את נכסי בני? או נכסי שנינו. האם משפחתי יורשת את חלקי? וגרושתי את חלק הבן?
תודה מראש מקווה שהנסיעה תעבור בשלום רק מחשבה שחלפה במוחי.

10/10/2019 11:56 בן חוק יחסי ממון - צו קיום צוואה חוק יחסי ממון - צו קיום צוואה
הוגשה לביה"מ "תביעה רכושית" -תביעת האלמנה הנובעת מפטירתו של בן זוגה כאשר אין הסכם ממון בינהם. התביעה ,המבוססת על "חוק יחסי ממון", מופנית כנגד היורשים המוגדרים ע"פ צוואת המנוח. טרם התקיים דיון,וממילא לא התקבלה החלטת ביה"מ לגבי היורשים ("צו קיום צוואה"). שאלתי: האם ביה"מ רשאי לדון בתביעה הרכושית,טרם החלטתו בדבר "היורשים החוקיים" ? , האם היורשים המוגדרים בצוואה תקפים,לצורך דיון בתביעה רכושית,עוד בטרם הוגדרו ע"י ביה"מ כ"יורשים חוקיים" ?

06/10/2019 21:05 גלי הרוגי מלכות הרוגי מלכות
שלום מחפשת עוד המתמחה בעניין אסיר ציון שהוכרז הרוג מלכות

28/09/2019 09:43 שמרית מכירת דירה לאחר גירושין מכירת דירה לאחר גירושין
שלום,
לפני כ10 שנים נפרדתי מבעלי דאז ועקבותיו נעלמו (הוא לא שמר על קשר, לא היה ידוע על מקום הימצאו ולא שילם מזונות), בהמשך ביצעתי תהליך גירושין בעצמי.
לפני כ20 שנים לקחנו משכנתא ביחד, הדירה בה אני מתגוררת כעת וממשיכה לשלם את המשכנתא לבד רשומה על שנינו. כאמור הוא נעלם והפסיק לשלם לפני 10 שנים.
התייעצתי עם עו"דלפני מס' שנים ונאמר לי שללא אישורו לא אוכל למכור את הדירה ובמידה והדירה תימכר יהיה עלי להחזיר לו חלק מהסכום ששולם על ידי שנינו ב10 השנים טרום הפרידה.
ברצוני למכור את הדירה, איך אוכל לעשות זאת ללא אישורו? האם ניתן לשלול את חלקו בבעלות על הדירה? בכל זאת, הוא לא שילם משכנתא 10 שנים! במידה ולא ניתן, מה כן ניתן לעשות?
תודה

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד תמר בן אלי

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.