סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(565)

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

04/12/2019 16:46 ד"ר בן מירון גבריאל זכויות על נכס לפני הישואין זכויות על נכס לפני הישואין
לבתי זכות על נכס שקיבלה מאיתו,הוריה,במתנה.בתי עומדת להנשא בעוד 4 חודשים.הסכמנו אתה שהזוג יחתום על הסכם ממון.בעלה לעתיד אינו מתלהב מהרעיון.האם יש דרך משפטית לעגן לדמור על זכותה הבלעדית על הנכס,גם לאחר נישואיה וגם במקרה,חס וחלילה ,של גרושין,ללא הסכם ממון החתום ע^ שני בני הזוג? אודה על תשובתכם.בברכה:ד"ר בן מירון .

26/11/2019 14:27 רעיה רותם חתימת הורים על דרכון חתימת הורים על דרכון
היי,
ילדיי בני 17.5 באפריל יהיו בני 18.
אבי ילדיי(אנחנו לא ביחד) אינו בר חתימה, נמצא באשפוז תשושי נפש.
אנחנו רוצים לטוס לחופשת פסח לניו יורק, אך הדרכון שלהם עד 26/4
אחותו היא אפוטרופסית גוף שלו.
אנו קצובים בזמן מכיוון שעלינו גם להוציא ויזה.
מה עושים???

22/11/2019 13:46 אתי חיי זוגיות חיי זוגיות
אני גרושה ובין זוגי גרוש . שאלתי היא הבן זוג אב שכול שמקבלת כל חודש 9000 שח ממשרד הבטחון . אנחנו 4 וחצי שנים ביחד . שאלתי היא חס וחלליה שיחיה עד 120 . אם הלך לעלמו אני זכאית לקבל משהו מהקיצבה החודשית שמקבל

16/11/2019 22:42 ליאור צדוק רכוש משותף רכוש משותף
שנשאר בבית המשותף,ברם הבית נקנה על ידי גרושתי. כיום חפצים יקרים רבים נותרו בו,ביניהם מתקני ספורט יקרים אשר רכשתי לפני נישואיי. לא אוכל להוכיח שהם שלי. הסכם הגירושין איננו כולל את חלוקת הרכוש. כיצד אוכל לקבלם בחזרה על פי חוק ולתבוע חפצים שנקנו בכספי שנינו במהלך נישואינו?

13/11/2019 23:03 איתן ארליכמן שאלה לגבי צוואה שאלה לגבי צוואה
לפני שנתיים חבר טוב שלי נפטר.
אני אחד מבין 5 מוטבים בצוואתו.
חברי הדיר את אביו ואחיו מצוואתו, ולכן אביו מתנגד לצוואה.
טענותיו של אביו הם באשר לחבר אחר שהוא מוטב בצוואה ואין לו טענות כלפי בהתנגדות שהגיש.
שאלתי, מה ההשלכות אם לא אגיע לדיונים בבית המשפט?

12/11/2019 19:37 אור דירה שנקנתה בסתר לפני הגירושין דירה שנקנתה בסתר לפני הגירושין
זוג נישא בשנת 1960. הזוג התגרש ב1982 לאישה זכות מגורים בבית המשותף למשך כל ימי חייה (האישה ויתרה על מזונות לבנותיה ועל כתובתה)לאחר מות בן הזוג, התגלה כי במהלך חייהם המשותפים בן הזוג קנה דירה נוספת ללא ידיעתה. האם לאישה זכויות בדירה שנקנתה בסתר? (בן הזוג לא השתתף בהוצאות הבית ובגידול ילדיו תחת זאת חסך וקנה דירה)

12/11/2019 10:43 נטלי שיעבוד דירה להלוואה שיעבוד דירה להלוואה
שלום האם דירה שרשומה על שמי בלבד, אבל בעלי ואני שילמנו עליה משכנתא האם בעלי יכול לשעבד ללא אישור שלי את הדירה לעסק ,ולקחת הלואה או לחילופין לקחת הלואה לא עיסקית ללא אישור שלי.

11/11/2019 08:36 מעיין את מי אני יכולה לתבוע את מי אני יכולה לתבוע
גרושי נטל הלוואה מחשבון המשותף ללא ידיעתי והסכמתי. לטענתו בבית הדיומהרבני ההלוואה נועדה לצורך המשך קיום שוטף כאשר בפועל לא היה צורך בהלוואה כי העוש היה בזכות. לא היו לנו הוצאות גבוהות ליחסית המשכורות הגדולות שהיה מקבל (לא רכב, לא משכנתא ושכר הדירה היה נמוך). בית הדין הרבני הגדול בהחלטתו טען כי לכאורה מדובר במזונות אישה והחובות לא שלי אך לא נתן החלטה מחייבת אופרטיבית. בינתיים עוקל החשבון שלי עם חוב של 70 אלף ש"ח כי הבנק הגיע איתו בתחילת הליך הוצלפ להסדר על מחצית מהסכום. זכויות חתימה לפי החומר שנמצא בידי הוא הסכם עם זכויות חתימה נפרדת. יש עלי מגבלות, עיקולים ואינני יכולה לצאת לעבוד אחרי חופשת לידה. עוד שניה נזרקת לרחוב עם תינוקת בת שלושה חודשים וילדה בת 8. השאלה שלי את מי ניתן לתבוע על הנזקים, את הגרוש (שהודה בפרוטוקול שעשה טעות והיה צריך ליידע אותי על ההלוואה) את בית הדין הרבני שלא הכריע בהחלטה בשל עיכובים של שנתיים או את הבנק על הפרת חובת הגילוי למרות זכויות החתימה? אני שואלת כי אני צריכה להגיש בקשה לסיוע המשפטי לצורך מינוי עוד ואני רוצה שהבקשה שלי תתקבל ולא תדחה מחוסר סיכוי משפטי. תודה מאוד מעריכה תגובה כנה ומקצועית

10/11/2019 20:22 איתי טנא שותפות בנכס העומד בפני פינוי בינוי שותפות בנכס העומד בפני פינוי בינוי
שלום רב, אבקש לדעת מה הדין במקרה של שותפות בנכס העומד בפני פינוי בינוי ויש 50% לכל צד. כאשר צד אחד גר בנכס והובטח לו לגור בו עד סוף ימיו. האם אני מחוייב לוותר על השכר דירה של החצי שלי בתהליך הפינוי? או שתהליך זה מבטל את ההסכם שניתן לחצי השני שגר בדירה לבעלות מלאה על הנכס עד סוף ימיו? בקיצור, האם לפי חוק היזם צריך לשלם לכל צד את חלקו בשכר הדירה? או שאני מחוייב למסור את חלקי בשכר הדירה לשותף שגר בדירה ודורש לקבל את מלוא הסכום לעצמו? תודה, איתי.

23/10/2019 17:22 yosi שינוי גיל בתעודת זהות שינוי גיל בתעודת זהות
הייתי היום במשרד הפנים עם תעודת הלידה שלי מארץ המוצא ותרגום נוטריוני שלה (אישור נכונות תרגום) משפת המקור לעברית כדי לשנות שנת לידה (להעלות את הגיל) בתעודת זהות. נאמר לי שעליי להמציא פסק דין מבית משפט. האם הדבר נכון? היכן נמצא החוק הזה? כיצד פונים לבית משפט באופן עצמאי (ללא עורך דין) כדי לשנות גיל (להגדיל גיל ב3 שנים) בתעודת זהות ישראלית? תודה למענה

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.