סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(600)

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני משפחה

עו"ד אביב סטרול
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

06/05/2020 12:58 גלי מזונות לילד בגיר שמלאו לו 18 אך טרם סיים לימודיו בתיכון מזונות לילד בגיר שמלאו לו 18 אך טרם סיים לימודיו בתיכון
שלום רב,

לפי הסכם הגירושין נכתב שמזונות ע"ס 2000 ש"ח ישולמו עד גיל 18 ומגיל 18-21 שליש
תאריך בו מלאו לבני 18 הינו 05-05-2020
האם האב חייב במזונות מלא באותו חודש או בחלק היחסי מתוך 2000 ש"ח עד 04-05 והיתר חלק יחסי מסכום שליש ל- 27 ימים נותרים בחודש מתוך 667 ש"ח
מה במידה ובני לא סיים לימודיו בתיכון עדין האם גם אז יופחתו המזונות לשליש מהיותו בן 18 קרי 05-05-2020 ?

תודה,
גלי

הפסיקה קובעת כי במידה והילד הגיע לגיל בגירות קרי: גיל 18 שנים ועדיין הוא תלמיד תיכון יחול חיוב במזונות מלא כאילו טרם הגיע לגיל 18 שנים.

בברכה,

עו"ד אביב סטרול

05/05/2020 19:38 רעות חלוקת דירה חלוקת דירה
שלום, 

בני זוג, לא נשואים, לקחו יחד משכנתא וקנו דירה, כשההון העצמי של הגבר. האישה לא תרמה דבר. לאורך שלוש שנים שילם רק הגבר משכנתא. האישה התגוררה במקום 4 חודשים בלבד. 

עם פרידת בני הזוג זה מזו, הגבר המשיך להתגורר בדירה והאישה עזבה ולאחר 3 שנים נמכרה הדירה. 

כל החובות המשותפים (הלוואות, משכנתא וכד') שולמו ע"י הגבר, ובמעמד מכירת הבית כל החובות כוסו באמצעות התמורה שהתקבלה מהמכירה. 

השאלה היא, האם בנסיבות אלה, על הגבר לחלוק את יתרת התמורה שהתקבלה ממכירת הדירה, עם בת זוגו לשעבר? ואם כן - האם בשיעור של 50%? האם ניתן לקזז מסכום זה את מחצית מהמשכנתא ששולמה אך ורק ע"י הגבר לאורך השנים? 

תודה.

המצב משפטי מורכב, האישה יכולה לטעון בהעדר הסכם ממון שמגיע לה דמי שימוש של מחצית דמי שכירות מאחר והיא עזבה את הדירה והבעל מתגורר בה ולכן מגיע לה 50 אחוז מהמכירה בקיזוז החובות ויתרת סילוק משכנתא.

חלוקת רכוש תלויה במועד הנישואים. אם נישאו לפני ה- 1.1.1974 (מועד כניסתו לתוקף של חוק יחסי ממון) חלה על בני הזוג הלכת השיתוף, הקובעת כי כל מה שנרכש במהלך הנישואין ללא קשר לרישום שייך לשני בני הזוג עקב המאמץ המשותף.

יש לבחון האם ההון העצמי ניתן במתנה על ידי צד ג' לבעל והאם הייתה כוונת שיתוף בעניין.

ממליץ ליצור עמי קשר לתיאום פגישת ייעוץ.

בברכה,

עו"ד אביב סטרול טל: 0525407233.

03/05/2020 23:04 דודי כהן זכויות על דירה זכויות על דירה
אני ובת זוגי לא נשואים ויש לנו ילד קטן.
לכל אחד מאיתנו יש חשבון אישי בנפרד, וחשבון אחד משותף.
מידי חודש כל אחד מפקיד לחשבון המשותף סכום כסף למחייתנו כולל לדמי שכירות לדירה.
לפני שהכרתי את בת זוגי חסכתי סכום מסוים כדי שבבוא היום אוכל לקנות איתו דירה.
הרגע הגיע והחלטתי לקנות דירה, אך הבעיה היא שהסכום ממש לא מספיק.
אחי אמר שהוא מסכים להשלים לי את הסכום למרות שהוא צריך לתת את הרוב, אבל בתנאי שאני ובת זוגי נערוך הסכם אצל עורך דין שלא יהיו לה דרישות על הדירה במידה וניפרד.
עדיין לא סגרנו בינינו אם זאת הלוואה או לא, ואם כן, מתי אתחיל להחזיר אותה.
יש לציין שלבת זוגי אין בכלל חסכונות.
השאלה היא אם למרות שנערוך הסכם כתוב הוא אכן יחייב, ובת זוגי לא תוכל לדרוש זכויות על הדירה אם מתישהו נחליט להיפרד.
חשוב כמובן לציין שהיורש יהיה כמובן בני.

היי,

אני מייעץ לערוך בינך לבין בת זוגך הסכם ממון על ידי עו"ד דיני משפחה במיוחד אם הכסף מאחיך יכול ולהיחשב כמתנה ואז בת הזוג יכולה לטעון כי יש כוונה שיתופית בדירה באופן שווה גם לגבי המתנה שניתנה והיא תבקש לפרק שיתוף בדירת המגורים ולאזן ביניכם באופן שווה ביניכם במידה ותיפרדו ולקבל מחצית הדירה.

הסכם ממון שיאושר בבית משפט ייתן מענה לחשש שלך ולמען הסר ספק והליכי משפט מיותרים.

אתה מוזמן ליצור עמי קשר בטלפון :0525407233 לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות.

בברכה,

עו"ד אביב סטרול

22/04/2020 22:19 ירון שאלה לגבי אפוטרופוס או דומה שאלה לגבי אפוטרופוס או דומה
שלום,

אבי עבר מספר ארועים רפואיים (מעקפים, ארוע מוחי) והוא נמצא בתפקוד טוב אבל שיקול דעתו וזכרונו לא כמו בעבר..
זה גורם לו לשבת כל היום עם הטלפון ולקנות בכרטיס האשראי באינטרנט באתרים מחו"ל .
אימי כמובן לא מרוצה מזה אבל הוא לא מפסיק.
האם יש משהו שניתן לעשות כדי להגבילו ? לצרף את אימי כמאשרת ? למנותה כאפוטרופסית? מה ניתן לעשות???

תודה,
ירון

יש אפשרות לפנות לעריכת יפוי כח מתמשך לאדם שיהיה מיופה כח לנהל את עניינו של אביך אם אביך מעוניין בכך והוא כשיר ומבין את המשמעות של יפוי כוח מתמשך וכן להורות במסגרת יפוי הכח המתמשך, כי תנאי לכניסתו לתוקף של היפוי כח המתמשך הוא חוות דעת רפואית שתומכת בכך שאביך אינו מסוגל עוד לנהל את ענייניו. יש לקחת בחשבון, כי כניסתו לתוקף של יפוי הכח המתמשך אינו שולל עדיין את הכשרות המשפטית של אביך. כדי לשלול את הכשרות המשפטית של אביך יש להגיש בקשה לפי סעיף 8 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות להכרזת אביך "כפסול דין"על בסיס ראייתי של חווות דעת רפואית שתומכת בכך ואז נשללת כשרותו המשפטית מכאן ואילך ובעתיד אך לא על פעולות בעבר איתם יש להתמודד באופן פרטני ככל שישנם.

עו"ד אביב סטרול

שאם הוא לא מסכים אז אין מה לעשות במצבו הנוכחי(כי מצבו טוב יחסית).
אנחנו במצב ביניים כזה(לא רע מבחינה בריאותית אבל גם לא לגמרי שקול בקניות כפי שהיה בעבר ) שמאפשר לו לרכוש באלפי שקלים באינטרנט מבלי יכולת לעצור אותו..

מצב ביניים אכן בעייתי. המצב הרפואי מנטלי מוביל למצב המשפטי של פסול דין. ממליץ כי אביך ייבדק על ידי רופא פסיכיאטר ורופא משפחה ולקבל המלצות רפואיות לנסות להבין מה הגורם לקניות גבול און ליין העובדה שהוא נהנה מקניות עלול להצביע על דיכאון מסויים שהוא סובל ממנו והקניות גורמים לו לאושר רגעי ויכול והישועה היא בתחום הרפואי טיפולי ולא כרגע בהיבט המשפטי.

27/04/2020 20:41 ירון תודה רבה

תודה רבה

20/04/2020 15:11 ירדנה האם יש חובה בצו ירושה, והאם חתימה על סעיף אריכות ימים מונעת מהבנק כל מגבלה (עד שיש צו כזה) האם יש חובה בצו ירושה, והאם חתימה על סעיף אריכות ימים מונעת מהבנק כל מגבלה (עד שיש צו כזה)
שלום, בעלי נפטר והותיר אותי עם 3 ילדים קטינים. אנחנו חתומים על סעיף אריכות ימים בבנק. האם הבנק יכול להגביל כל פעולה שלי בחשבון עד להוצאת צו הירושה? האם בכלל חייב צו ירושה?
תודה

סעיף אריכות ימים מקנה לשותף בחשבון הבנק זכות לבצע פעולות בחשבון הבנק לרבות ריקון החשבון מכסף. יחד עם זאת, לאחר שיוצא צו ירושה או צו קיום צוואה אם יש צוואה אם יתברר ליורשים על פי דין או על פי הצוואה שהשותף משך משיכת יתר כספים שאינם חלקו בשותפות אלא שייכים למנוח הכלל המשפטי שחלקו של המנוח הוא קניינו בבעלותו ולכן היורשים ידרשו את החזרת הכספים ואם יגישו תביעה לצו עשה להחזרת הכספים התביעה תתקבל ובית המשפט יורה על החזרת הכספים. דהיינו, הבנק לא יגביל אותך בפעולות עד לקבלת צו ירושה או צו קיום צוואה כי זה המשמעות של סעיף אריכות ימים לאפשר רצף פעילות בחשבון בטרם צו ירושה או צו קיום צוואה אך אם יתבצע משיכת יתר היורשים ידרשו ויקסלו חזרה את כספי המנוח לפי חלקו בשותפות.

21/04/2020 08:19 ירדנה תודה רבה.

האם זה אומר שאני יכולה גם לסגור את החשבון? או למשל להעביר סכום כסף גדול ( לצורך רכישת דירה) בלי שהבנק יקשה עליי?

לא ניתן לסגור חשבון בנק עד שאין צו ירושה ועזבון המנוח יחולק. אם יש סעיף אריכות ימים ניתן לנהל את חשבון הבנק באופן שוטף. הבנק עלול להקשות בפעולות בסכומים חריגים עד לקבלת צו הירושה.

תיאורטית ניתן להוציא כל כספי החשבון כאשר קיים סעיף אריכות ימים. וזה עונה לך על שאלתך. אך סכומים גדולים יכול והבנק יערים קשיים בטרם ניתן צו ירושה.

24/04/2020 00:39 איתן הא שאלה בנוגע לירושה שאלה בנוגע לירושה
חברי המנוח כתב אותי ועוד מספר חברים כמותבים בצוואתו מאחר והיה מסוכסך עם משפחתו.
לאחר מאבק משפטי עם אביו, קיבלנו את חלקנו ע"פ צוואתו.
זמן לא רב לאחר פטירתו, סבתו של חברנו המנוח הלכה לעולמה, המשפחה מעולם לא סיפרה לה על דבר פטירתו של נכדה האהוב על מנת לא לצער אותה.
סבתו כתבה את חברנו כאחד המותבים בצוואתה.
האם יש בסיס משפטי לדרוש את חלקו מעזבונה של סבתו?

אם על פי הצוואה אתם היורשים של עיזבון המנוח אז אתם נכנסים לנעליו של החבר המנוח כלומר אם החבר המנוח הוא היורש של עיזבון הסבתא אתם נכנסים בנעליו וכיורשים את מה שהורישה וציוותה הסבתא המנוחה. יש לקרוא את הצוואה על ידי עורך דין משפחה על מנת לבדוק משפטית באופן סופי.

מוזמנים ליצור עמי קשר להמשך ייעוץ משפטי בטלפון: 0525407233.

עו"ד אביב סטרול.

הקלד את תגובתך

26/04/2020 15:24 דנה תשלום שליש מזונות כאשר הסכם המזונות שותק. תשלום שליש מזונות כאשר הסכם המזונות שותק.
שלום רב,

הגרוש ואני מנהלים הליכים בהוצאה לפוןעל מזה למעלה מ 12 שנה בגין מזונות אשר הוא משלם לסירוגין.

לפני כ 3 חודשים במסגרת אחת התגובת ביקש זה להגיש את יתרת חוב המזונות הנומינלי עבור 2 הילדים.

בתגובתו חישב הגרוש את תשלום השליש מיום הגעת הבכור לגיל 18

לאחר הבכור הגיע לגיל 18, לא שילם הגרוש שליש.

יצוין שהסכם המזונות ישן מאד ועל כן שותק בעניין זה.

האם עליי להגיש תביעה לבימ"ש לפתיחת ההסכם או שמא מספיקה הודאתו בחיוב זה בתגובה ועליי לפנות להוצל"פ?אם אפנה להוצל"פ, ייתכן שבשל העיכובים (הפניה לתגובתו וכיו"ב) אפספס את המועד להגשת תביעה לבימ"ש לענייני משפחה.

הילד כבר בן 18 אבל לא יתבע את אבא שלו בשום אופן ואני לא רוצה לפספס את ההזדמנות להגיש תביעה לבימ"ש במידת הצורך (שהרי טרם הגיעו לגיל 18 הייתה קורונה ולא ניתן היה לפתוח תיקים חדשים...מה שמאפשר לי לאחר מעט בהגשת התביעה).

אשמח לעזרתכם.

אם ההסכם שותק בעניין דמי מזונות מגיל 18 ואילך אז הפסיקה קבעה כי אם הוא מעל לגיל 18 ועדיין תלמיד תיכון חיוב המזונות יימשך כסדרו. כמו כן, אם הילד מתגייס לצבא או שירות לאומי החיוב במזונות יורד לשליש. לגופו של עניין, על מנת לתת לך תשובה משפטית מדויקת עלי לקרוא את הסכם הגירושין ואת מוזמנת ליצור עמי קשר להמשך ייעוץ משפטי בטלפון: 052-5407233.

עו"ד אביב סטרול

מקור החיוב עד הגיע קטין לגיל 18 הינו, כאמור, מכוח הדין האישי.
מעל גיל 18, חיוב שני ההורים הינו מכוח סעיפים 4 ו-5 לחוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות ילדים), התשי"ט-1959.

בע"א 4480/93 פלוני נ' פלונית, פ"ד מח(3) 461, קבע ביהמ"ש העליון כי הורים חבים במזונות ילדיהם אף בתקופת השירות הצבאי בצה"ל. הלכה זו הורחבה אף לתקופה שבין תום לימודיהם עד לגיוסם לצה"ל וכן לגבי ילדים הלומדים בכיתות יג' ו-יד', ועתודה צבאית.

24/04/2020 19:41 גלי מזונות לילד בגיר שמלאו לו 18 אך טרם סיים לימודיו בתיכון מזונות לילד בגיר שמלאו לו 18 אך טרם סיים לימודיו בתיכון
שלון רב, בני הגיע לגיל 18 אך טרם סיים לימודיו בתיכון שאלתי היא האם תשלום המזונות המלא הכולל מדור ע"ס 2000 ש"ח לפי הסכם הגירושין ישולם עד סיום לימודיו בתיכון גם אם מלאו לו 18 שנים אך כאמור לא סיים לימודיו ? קראתי כי יש לשלם את מלוא המזונות לפי המאוחר מביניהם האם נכון הדבר?האם זה בגדר חוק? ומה במקרה של עתודה צבאית אקדמית ? לפי הסכם הגירושין נכתב כי ישולמו 2000 ש"ח דמי מזונות ומדור עד גיל 18 ומגיל 18-21 ישולם שליש אשמח להבהרה לכתוב בחוק תודה, גלי

מקור החיוב עד הגיע קטין לגיל 18 הינו, כאמור, מכוח הדין האישי.
מעל גיל 18, חיוב שני ההורים הינו מכוח סעיפים 4 ו-5 לחוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות ילדים), התשי"ט-1959.

בע"א 4480/93 פלוני נ' פלונית, פ"ד מח(3) 461, קבע ביהמ"ש העליון כי הורים חבים במזונות ילדיהם אף בתקופת השירות הצבאי בצה"ל. הלכה זו הורחבה אף לתקופה שבין תום לימודיהם עד לגיוסם לצה"ל וכן לגבי ילדים הלומדים בכיתות יג' ו-יד', ועתודה צבאית.

22/04/2020 06:01 מוטי האם ניתן למשוך 75% מהכסף מחשבון בנק משותף עד להוצאת צו ירושה? האם ניתן למשוך 75% מהכסף מחשבון בנק משותף עד להוצאת צו ירושה?
שלום רב, אני אלמן טרי. לאשתי ולי היה חשבון בנק משותף ויש לנו ילדים קטינים. צו הירושה יהיה על פי דין (אין צוואה).
האם לי כבן הזוג מובטח בכל מקרה לפחות 75% מהכסף? אני שואל כדי להבין האם אני יכול לדרוש מהבנק להעביר 75% מהכסף בחשבון לחשבון בנק אחר, בלי שהבנק יוכל להגביל אותי בשום צורה? מה לעשות במידה והבנק מתעקש לחכות לצו הירושה?
שאלה שנייה - האם אני יכול לקבל גישה לכל הסכום במידה ואני רוצה להשתמש בכסף כדי לרכוש דברים עבורי ועבור ילדיי, באמצעות אישור בית משפט?
תודה רבה.

האם אשתך ז"ל וחתמתם על סעיף אריכות ימים? סעיף אריכות ימים מקנה לשותף בחשבון הבנק זכות לבצע פעולות בחשבון הבנק לאחר מותו של השותף לחשבון הבנק לרבות ריקון החשבון מכסף. יחד עם זאת, לאחר שיוצא צו ירושה באם יתברר ליורשים על פי דין שמשכת משיכת יתר כספים שאינם חלקך זאת אומרת מעבר ל-75 אחוז אלא שייכים לקטינים הכלל המשפטי שחלקו של המנוח הוא קניינו בבעלותו ולכן היורשים על פי דין דהיינו הקטינים שירשו מחצית מחלקה של אשתך המנוחה (25 אחוז מכלל הרכוש ואתה 75 אחוז) ידרשו את החזרת הכספים ואם יגישו תביעה לצו עשה להחזרת הכספים התביעה תתקבל ובית המשפט למשפחה יורה על החזרת הכספים. דהיינו, הבנק לא יגביל אותך בפעולות עד לקבלת צו ירושה או צו קיום צוואה במידה וקיים סעיף אריכות ימים כי זה המשמעות של סעיף אריכות ימים לאפשר רצף פעילות בחשבון בטרם צו ירושה או צו קיום צוואה אך אם יתבצע משיכת יתר היורשים ידרשו ויקבלו חזרה את כספי המנוח לפי חלקם בעיזבון קרי: 25 אחוז מיתרת הזכות או חובה בחשבון הבנק. בגלל שיש יורשים קטינים הייתי ממליץ לך להגיש בקשה להתמנות מנהל העיזבון המנוחה ולקבל הוראות מבית משפט איך לחלק להם את הכסף בהגיעם לגיל 18 שנים. אם אחד או יותר מהיורשים הינם קטינים, מורה החוק כי יש למנות מנהל עיזבון הפועל בהתאם להוראות של בית המשפט, ולפי טובת הקטין.

19/04/2020 16:49 מ.ב. גובה המזונוות גובה המזונוות
שלום,

אם הבעל מקבל קצבת נכות לצמיתות, המורכבת מ-100% אי כושר עבודה (נפשי, אך יחסית מתפקד) ו-40% רפואי (לא מוגבל פיסית):

א. הקיצבה היא ע"ס 5200 נטו, כשמתוכה, למעשה- 1800 ש"ח עבור 2 קטינים (תוספת תלוים).

ב. הוא אברך מצוין ויכול להרוויח סכומים נוספים מלימוד במס' כוללים - - כפי שהיה מקבל לפרקים (אך סכומים אלה לרוב מועברים בצ'קים, מזומן או הפקדות כלשהן ).
או ע"י לימוד של ילדים וכו', דבר שהוא מסוגל, אבל לא אוהב לעשות.

ג. האם מרוויחה כ -10,500 ברוטו.

ד. יש לנו דירה משותפת ועדיין יש משכנתא גבוהה.

ה 4.ילדים קטינים- אחד מהם קטן מ-6.

השאלה:
כמה מזונות בערך הגיוני שיפסקו?
אני מבינה שה-1800 גם ככה של הילדים ויועברו אלי. האם זה נכלל בסכום המזונות?
התיעצתי עם עו"ד שאמר לי שהוא ידרוש שאקבל 10,000 ש"ח בחודש.אבל זה נשמע לי לא מבוסס. זה הגיוני?

אני מאמינה שהשופטים יתחשבו ב"מצבו" וגם ירחמו עליו כביכול וישאירו לו ממה לחיות.
אז מה כבר ישאר לי לקבל?

מודה לך מאוד.

שאלתך מורכבת ויש לבחון מספר פרמטרים: כגון הוצאות הילדים, מידת זמני השהות, הוצאות שוטפות של הילדים, הוצאות חריגות אל מול הכנסות האב והאם. מתחת לגיל 6 זו חובה אבסולוטית של האב לזון את ילדו.

אינני יכול לתת תשובה בפורןם זה לשאלה שכזו מבלי שאבחן את הפרמטרים המלאים וממליץ לך לקבל חוות דעת משפטית מעו"ד בתחום דיני המשפחה.

.

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

יגאל איליאיץ
עו"ד יגאל איליאיץ

משרד עורכי דין בנתניה העוסק בתחום הנדל"ן והמקרקעין, חוזים, חברות, צוואות, ירושות, וגביית חובות בהוצאה לפועל.

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

אורית בן ברוך
עו"ד אורית בן ברוך

הניסיון שלי יחסוך לכם מס

עו"ד דניאל הומיונפר
עו"ד דניאל הומיונפר

"מתמחה בתחום הגירושין והגישור, ועוסק בין היתר בתיקים בעלי מורכבות משפטית גבוהה, בסבלנות רבה, זמינות ושקיפות מלאה בכל צעד וצעד בדרך..."

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.