סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(508)

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני משפחה

איזור: מרכז
פקס: 09-7969080
טלפון: הצג טלפון

מתן פתרון ייחודי לכל לקוח בהתאם לצרכיו, וגישה ממוקדת לקוח לפיה הלקוח ועניינו נמצאים במרכז העשייה.

22/01/2019 09:44 הדס תיקון פרוטוקול תיקון פרוטוקול
שלום, לאחר ביטול תקנה 175 לתקסד"א שהיתה תיקון פרוטוקול- רציתי לדעת איך ניתן לתקן פרוטוקול?

17/01/2019 15:34 גלית צוואת סבתא צוואת סבתא
שלום, אבי התגורר בבית סבתי כ-20 שנה, לפני כ-5 שנים נפטר ואז סיפרה לי סבתי שרשמה בצוואה שלאחר מותה לא להוציא אותו מהבית. לאחרונה נפטרה ואז נודע לי שהכינה צוואה חדשה בה לא מופיע אבי או ילדיו כיורשיו למרות שהייתי קרובה אליה ביותר. בטוחה ששינוי הצוואה שונה בהוראת בתה שממנה פחדה. האם יש אפשרות להגיש בקשה להתנגדות, אם לא יכולה להוכיח שזה היה כך?

04/01/2019 10:55 דורון משמורת משותפת משמורת משותפת

אז ככה.
אני נשואי שש שנים. יש לנו ילדה בת ארבע.
אני ההורה הדומיננטי אני לוקח כל יום לגן ומחזיר מהגן. אני מתחזק את הבית כולל הכל, כלים כביסות ניקיון הכל.
שנינו עובדים אישתי הרבה יותר אני פחות בגלל הטיפול בילדה ובבית.
השאלה שלי היא מה הסיכוי שאקבל לפחות חצי משמורת או יותר כשאישתי תדרוש משמורת מלאה שלה במשפט.
השאלה באה בגלל שאנו בתהליך גישור. יש לנו בית שרשום 1/6 על שמה ו5/6 על שמי. היא רוצה חצי בית תמורה משמורת משותפת. עם בבית משפט יש לי סיכוי של 10 אחוז או 90 ישפיע על ההחלטה שלי.
תודה

04/01/2019 09:15 דורון ו משמורת משותפת לקיים מתחת לגיל 6 משמורת משותפת לקיים מתחת לגיל 6

אז ככה.
אני נשואי שש שנים. יש לנו ילדה בת ארבע.
אני ההורה הדומיננטי אני לוקח כל יום לגן ומחזיר מהגן. אני מתחזק את הבית כולל הכל, כלים כביסות ניקיון הכל.
שנינו עובדים אישתי הרבה יותר אני פחות בגלל הטיפול בילדה ובבית.
השאלה שלי היא מה הסיכוי שאקבל לפחות חצי משמורת או יותר כשאישתי תדרוש משמורת מלאה שלה במשפט.
השאלה באה בגלל שאנו בתהליך גישור. יש לנו בית שרשום 1/6 על שמה ו5/6 על שמי. היא רוצה חצי בית תמורה משמורת משותפת. עם בבית משפט יש לי סיכוי של 10 אחוז או 90 ישפיע על ההחלטה שלי.
תודה

26/12/2018 14:21 אתי מזונות ילדים מזונות ילדים
לאחר הסכם גירושין החליטה האמא לשנות את המשמורת המשותפת אך עם זאת לא מעוניינת במזונות מהרב. האם היא יכולה לאחר מספר שנים לבקש מזונות עבור 3 ילדים רטרואקטיבית. האם כדאי לציין זאת בהסכם החדש ואם כן איך מנסחים זאת כדי לסגור את הפינה. עם זאת יש לציין שהאב משתתף בכל הכלכלה ללא מסמך שמעיד על כך מאז הגירושין.

22/12/2018 17:10 יאיר לוין אבקש דוגמה למקרה בו לא נעשה יפוי כח מתמשך ואיזה מגבלות יש לאדם שאינו אחראי למעשיו בלי  שקבע אופוטרופוס אבקש דוגמה למקרה בו לא נעשה יפוי כח מתמשך ואיזה מגבלות יש לאדם שאינו אחראי למעשיו בלי שקבע אופוטרופוס

08/12/2018 16:34 ר׳ סטוץ בחו״ל נגמר עם הריון והיא לא מעניינת לעשות הפלה סטוץ בחו״ל נגמר עם הריון והיא לא מעניינת לעשות הפלה
היי, אני גר בגרמניה כבר לא מעט זמן (כמה שנים אבל עדיין אזרח ישראל) ולפני כחודש+ טסתי לפולין והיה לי סטוץ עם מישהי שמסתבר שנגמר בהריון, היא לא מוכנה לשמוע על הפלה, והיא לא באמת יודעת מה היא רוצה ממני, האם אני צריך להיות מודאג שיום אחד אתבקש לשלם לה משהו? למרות שהיא עדיין בחודש הראשון ומסרבת לעשות הפלה.

07/12/2018 15:48 ארגמנית תשלום מפנסיה תקציבית ליורשי הגרוש תשלום מפנסיה תקציבית ליורשי הגרוש
התגרשנו לפי 10 שנים. בהסכם ובפסיקתות הוחלט שהגרוש יקבל כ- 20% מהפנסיה התקציבית העתידית שלי, ומכפי מענק הפרישה שאקבל. בשנה הבאה אפרוש ממשרד ממשלתי עם פנסיה תקציבית. הגרוש נפטר לפני פרישתי. האם יורשיו - ילדיו שכולם מעל גיל 21 - זכאים לקבל חלק מהפנסיה שלי?

05/11/2018 20:29 שרון כתב בקשה לבית משפט בענין שינוי בהסדרי ראיה וכתב תביעה לחיוב באי עמידה בהסדרי הראיה כתב בקשה לבית משפט בענין שינוי בהסדרי ראיה וכתב תביעה לחיוב באי עמידה בהסדרי הראיה
שלום רב גרושתי מזה כשנה וחצי פנתה לבית המשפט בבקשה לשנות את שעות הסדרי הראיה בניגוד לכתוב בהסכם(במקום שעה 17:00 מבקשת איסוף ממוסדות החינוך)כנ"ל שינוי איסוף בעת חופשות מהבוקר ולא משעה 17:00(ככתוב בהסכם הגירושין שקיבל תוקף לפני כשנה וחצי ע"י בית המשפט לענייני משפחה לאחר שנערך על ידי שנינו לפי הסכם שבחרה) כמו כן מבקשת לחייב אותי בדמי טיפול על כל יום שבו לא אופיע או שיופר על ידי גרושתי פועלת בכל דרך לסכל את מפגשיי עם הילדה אך מנסה לצייר זאת הפוך הילדה מסרבת לישון בביתי,מסרבת לפגישותינו בסופ"ש קובעת עם חברים בימיי הסדרי הראיה כך שהפכתי להיות נהג צמוד ותו לא ורואה את ביתי כחצי שעה לכל היותר גרושתי ללא ספק פועלת שלא בתום לב ומסיתה כנגדי ואף שלחה לי הודעות על כך שמייחלת שהילדים ששניים מהם בגירים לא יראו אותי ממטר כלשונה וינצלו אותי רק למטרת כספים או חמור מכך "בשביל הילדים שלי אתה אבא מת" ועוד מיני הודעות אחרות בנוסף ביום ההולדת של הילדה שהיה אמור להיות יום מפגשנו עפ"י הסדר הראיה הבטיחה לילדה שיעשו משהו משותף והמפגש בוטל יתרה מזאת בחגים מסויימים נטלה את הילדה וגרמה לכך שלא תתקיים פגישותינו לפי ההסכם שאלותיי הן: 1 מהו כתב בקשה חתום ע"י בית המשפט בו ניתנת לי הזכות לתגובה(תוך 10 ימים מקבלתו) לבית המשפט ומדוע קיבלתי אותו מלווה בכתב תביעה שאינו חתום ע"י בית המשפט? 2 האם ניתן לדון בבית המשפט בשעה שנכתב בהסכם שכל סכסוך בנוגע לפירוש/הבנה או ביצוע ההסכם ידון תחילה בהליך גישור והצדדים מתחייבים על כך טרם פניה לערכאות משפטיות 3 מה עושים כשהילדה היא זו שמסרבת ללון או לקיים את המפגש למרות ניסיונות לשכנעה שאינם צולחים למרות ניסיון שכשל ברווחה של הסיוע המשפטי במפגש בודד בן שעתיים שהסתיים באמירתה של האם כי לא תודיע לי על ימים בהם הילדה לא מגיעה 4. האם ניתן לשנות הסכם בענין הסדרי הראיה בשעה שחתמו הצדדים על כך שמודעים והבינו אותו וכי חתמו מרצונם החופשי ללא כפיה ...? 5 אני מתכוון לבקש מבית המשפט למנות פקידת סעד לשם שינוי המצב בו גרושתי עושה שימוש לרעה בחסותה או אם לדייק במרותה על ילדתי,מנתקת את קו הטלפון הנייד בטענה שעלי להשתתף בתשלומו ואף דואגת שהילדה תגיד לאביה זאת
כיצד עלי לפעול ?
בכבוד רב, שרון

04/11/2018 11:37 מיטל מזונות ילד מזונות ילד
שלום רב, רציתי לשאול בבקשה מה קובע החוק במקרה שיש לי ילד בן 4.5 ממי שהיה בן זוגי 9 שנים, עד לפני כשנה, אולם מעולם הוא לא שילם עליו מזונות או כל השתתפות אחרת בהוצאות הגידול? (סירב לשלם היות ולדבריו מעולם לא רצה בילד ואני התעקשתי להמשיך עם ההיריון). אין בינינו הסכם, וגם הסדרי הראייה סוכמו בינינו בע״פ. ושאלה נוספת היא האם ניתן לתבוע מזונות אלה רטרואקטיבית. האם הפתרון היחיד הוא מלחמה יקרה בבימ״ש שעלולה לפגוע בהרבה אנשים, או שמא קיימת אלטרנטיבה סימפטית יותר? אודה על תשובתכם בהקדם.

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.