סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(545)

התעוררה מחלוקת או סכסוך בנושא הקשור לתא המשפחתי ? מתגרשים ? צריכים עזרה בנושא צוואות וירושות, הנפקת צו ירושה, אישורי אפוטרופסות, או אימוץ ? מנהל פורום דיני משפחה של פורטל iLaw יעזור לכם בהבנת מצבכם והפעולות שעליכם ו/או באפשרותכם לבצע, בנושאים משפטיים הקשורים לתחום של דיני משפחה, כגון: גירושין, תביעת אבהות, ידועים בציבור, גיור ושבות, אישורי אפוטרופסות, עריכת צוואות וירושות, הסכמי ממון, ועוד. כדאי לדעת – הליכים משפטיים אלה מצריכים לעיתים חוסן נפשי גבוה. לכן, כדאי להיות מודעים ומוכנים לכלל האפשרויות הקיימות. אם אתם רוצים לדעת ולהבין את כלל האפשרויות המשפטיות העומדות לפניכם, פנו עוד עכשיו אל עורך דין מנהל פורום דיני משפחה, ושאלו את שאלתכם.
קרא עוד

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני משפחה

איזור: מרכז
פקס: 09-7969080
טלפון: הצג טלפון

מתן פתרון ייחודי לכל לקוח בהתאם לצרכיו, וגישה ממוקדת לקוח לפיה הלקוח ועניינו נמצאים במרכז העשייה.

13/10/2019 00:42 דקל משה במקרה של מוות. במקרה של מוות.
אני גרוש עם ילד יחיד בוגר.
אני נוסע עם בני לחופשה ארוכה של שבועיים.
במקרה שקורה משהו לי ולבני מי היורש של שנינו?
גרושתי יורשת את נכסי בני? או נכסי שנינו. האם משפחתי יורשת את חלקי? וגרושתי את חלק הבן?
תודה מראש מקווה שהנסיעה תעבור בשלום רק מחשבה שחלפה במוחי.

10/10/2019 11:56 בן חוק יחסי ממון - צו קיום צוואה חוק יחסי ממון - צו קיום צוואה
הוגשה לביה"מ "תביעה רכושית" -תביעת האלמנה הנובעת מפטירתו של בן זוגה כאשר אין הסכם ממון בינהם. התביעה ,המבוססת על "חוק יחסי ממון", מופנית כנגד היורשים המוגדרים ע"פ צוואת המנוח. טרם התקיים דיון,וממילא לא התקבלה החלטת ביה"מ לגבי היורשים ("צו קיום צוואה"). שאלתי: האם ביה"מ רשאי לדון בתביעה הרכושית,טרם החלטתו בדבר "היורשים החוקיים" ? , האם היורשים המוגדרים בצוואה תקפים,לצורך דיון בתביעה רכושית,עוד בטרם הוגדרו ע"י ביה"מ כ"יורשים חוקיים" ?

06/10/2019 21:05 גלי הרוגי מלכות הרוגי מלכות
שלום מחפשת עוד המתמחה בעניין אסיר ציון שהוכרז הרוג מלכות

28/09/2019 09:43 שמרית מכירת דירה לאחר גירושין מכירת דירה לאחר גירושין
שלום,
לפני כ10 שנים נפרדתי מבעלי דאז ועקבותיו נעלמו (הוא לא שמר על קשר, לא היה ידוע על מקום הימצאו ולא שילם מזונות), בהמשך ביצעתי תהליך גירושין בעצמי.
לפני כ20 שנים לקחנו משכנתא ביחד, הדירה בה אני מתגוררת כעת וממשיכה לשלם את המשכנתא לבד רשומה על שנינו. כאמור הוא נעלם והפסיק לשלם לפני 10 שנים.
התייעצתי עם עו"דלפני מס' שנים ונאמר לי שללא אישורו לא אוכל למכור את הדירה ובמידה והדירה תימכר יהיה עלי להחזיר לו חלק מהסכום ששולם על ידי שנינו ב10 השנים טרום הפרידה.
ברצוני למכור את הדירה, איך אוכל לעשות זאת ללא אישורו? האם ניתן לשלול את חלקו בבעלות על הדירה? בכל זאת, הוא לא שילם משכנתא 10 שנים! במידה ולא ניתן, מה כן ניתן לעשות?
תודה

26/09/2019 19:53 ע חוות דעת חוות דעת
פסיכולוג נתן חוות דעת לענין מסוגלות הורית מטעם צד כלשהו בדיון וטס לחו"ל לתקופה ארוכה. כככל שארצה לחקור אותו על חוות הדעת האם אני זה שאצטרך לממן את עלות הגעתו בטיסה ארצה וכו'.

האם יאפשרו את חקירתו באינטרנט במקום שהוא יגיע ככל שהוא יבקש זאת. האם נהוג לעשות זאת או שיש לי זכות לעמוד על חקירה נגדית רק כשהוא נוכח באולם הדיונים.

והאם ככל שהוא לא יגיע לחקירה ביהמ"ש לא יוכל לקבוע דבר על סמך חוות הדעת שלו.

אודה לך אם תשיב על השאלות המפורטות לעיל.

14/09/2019 16:47 קיילין גניבה מכרטיס אשראי גניבה מכרטיס אשראי
אמא שלי גנבה לי את הכרטיס אשראי והשתמשה בו כאוות נפשה וקנתה לעצמה מה שבא לה בכסף שלי מאחורי הגב שלי, דברים לעצמה מבגדים ומוצרי קוסמטיקה, האם אני יכולה לתבוע אותה על זה?

13/09/2019 17:06 אפרתטל האב מסרב לשלם מחצית הוצאות שכר לימוד האב מסרב לשלם מחצית הוצאות שכר לימוד
שאלה בנושא הוצאות חינוך (שכר לימוד )
שלום רב,
אשמח אם תוכל לענות לי על שאלה.
ילדיי בכיתה ח ובכיתה י ,לומדים במגמה הדורשת ממני לשלם 5200 שח בשנה.אין בהסכם הגירושין סעיף שמתייחס לנושא, האם האבא מחוייב לשלם מחצית? ראוי לציין כי הוא מסרב וכי כל השנים שילמתי לבדי הכל.אני ממש קורסת כלכלית.מה עליי לעשות? בבקשה,אני כבר מתוסכלת מהמצב.
תודה רבה
אפרת טל

09/09/2019 14:57 לוגי אבני סכסוך משפחתי סכסוך משפחתי
שלום רב,
בעלי ואני נשואים מזה 23 שנים ולנו 3 ילדים. מנישואיו הראשונים יש לו 2 ילדים בגירים אחת בת 31 ואחד בן 37. לנו יש 2 קטינים ואחד בגיר.חמי כתב צוואה לפני שנים בה חיחק את רכושו לשלושת ילדיו.לאחרונה מצבו הרפואי הורע והעהיר יפוי כוח לאחות בעלי. בעלי למרות מערכת יחסים עכורה בינהם בשל תכננותו הבלתי פוסקת בחיי אחרים, לא חשד לחתום על יפוי כוח. היום אנו מגלים שידה במעל ויתרה מכך חשפה את תוכן הצוואה לאנשים כגרושתו מזה 30 שנה וילדיה כשלבעלי למעשה אין מושג. בנוסף הצליחה להעביר מחצית מסכומים המגיעים לו לשמם של ילדיו מבלי שידע או יאשר כמובן. כעת אנחנו מדברים על אדם שעודו בחיים ושיבדל לחיים ארוכים ובריאים, שמישהו החליט לנצל מצבו ולעשות בכספים אלו שבתוך שלו.
מה ניתן לעשות במצב זה ואיך עוצרים את המלחמה שבדרך. ילדיו ניתקו קשר עימו בשל סכסכנותה של הדודה ומלכתחילה אלו הם כספים שלו ובידיו ההחלטה מה לעשות בהם.אנו יראה מהיום שאחרי לא אנשים של כסף ותאבת כסף. רוצים שקט אך רואה את הסערה.
אודה מאוד אם תכוונו אותי איך אעזור לאישי אדם הן 62 נטול נכסים בכלל
בברכה
לוגי

28/08/2019 00:22 שיר פגיעה בפרטיות והפרת צו הגנה פגיעה בפרטיות והפרת צו הגנה
במס' מקרים במסגרת הליך גירושין ולאחר הפרידה נפגענו ממש נפשית וכלכלית עד כדי מצוקה ומצבי דחק שהובילו לחדרי מיון פסיכיאטרי ולאישפוז.
הבעל בנפרד חדר לבית ולמחסן בהיעדרנו (האם והילדים) בזז רכוש צילם ובשני מקרים אפילו מולנו משך חומר אישי מהמחשב. בנוסף גם גנב מחשבים וציוד אישי כולל הארדיסק עם חומר אישי ותמונות.
עוד טרם הפרידה צילם אותנו פעמים רבות והקליט גם בחדר השינה המשותף.
חוץ מזה היו מעקבים וחוקרים פרטיים שנכנסו לבית הורי בתואנות שוא.
בנוסף ב"כ טענה בדיון בביהמ"ש: לאבא שלה יש ארבע דירות...משהו שאפילו אני לא ידעתי עליו!
גם מידע אישי על הוצאות כרטיס אשראי שלי מה קניתי והיכן הבעל ידע.
האם פונים למשטרה?

22/08/2019 14:56 מלי חישוב ערך נכסים לא הוגן ולא הגיוני חישוב ערך נכסים לא הוגן ולא הגיוני
המידע נחוץ לעו"ד המייצג אותי בביהמ"ש לענייני משפחה. תודה
נכס משותף נוסף נמכר ללא ידיעתי ע"י הבעל בנפרד (רשום על שמו אך מכספים משותפים לאחר הנישואין!) והועלמו ממני דמי המושכר בעדו והתמורה מהמכירה. לאחר שלוש שנים בהליך פירוק שיתוף בדירת המגורים בה גרתי עם הילדים, ב"כ הבעל התעקשה להחזיק את תמורת מכירת הדירה שנמכרה אצלו! ולא הסכימה לדרישתי שימכור לי את חלקו בדירת המגורים במחיר שוויה ביום שהועלמה ממני. או מיום הפרידה או מיום שנמכרה!!! ביקשה בתוקף פירוק שיתוף מיידי בטענה שכל הסדר שהציעה לב"כ הקודם ולי לא הסכמנו לו! ברור! הוא אמר לה שכל נזק שייגרם לנו הבעל ישא בו. אבל אנו כבר ברחוב בלי שקל ומשלמים עדיין חובות עבר שלו. היא ביקשה להיות כונסת יחידה ועשתה על הגב של הילדים ושלי חישובים חשבונאיים זדוניים ואמרה לשופט: "אל תדאג כבר חישבתי כמה מגיע לה והיא תקבל בסוף ההליך את שתי המחציות משתי הדירות..."???!!! בינתיים הבעל שיחק עם הכספים ששייכים גם לי ולילדים לא שילם מזונות (אפילו זמניים) לא יכולתי להעריך שבעצם הוא זה שחייב לנו יותר ממחצית שווי דירת המגורים.
היא המתינה שמחיר דירת המגורים ינסק ואז מהמחיר הגבוה, ארכוש את חלקו! וכך לא אוכל לעמוד בתשלום מחצית הזכויות שלו וגם לא לגור בדירה הנוספת שנמכרה ובעצם להשאר בלי בית! מה שאכן קרה.
לא הסכמתי לחישוב זדוני כזה! חישובים חשבונאיים נעשו ע"י החתול ששמר לי על השמנת? כולם מתעלמים מכך
שמעלימים רכוש משותף ומקבלים פרס! למה מחזיקים 3 שנים כספים שלי כאילו הם בנק השקעות שלנו? ומונעים ממני רווח מעליית מחירי השוק! ולא את תמורת דמי המושכר להשקעה ממנו יכולנו לחיות!בינתיים גם ערך הדירה שנמכרה עלה והפסדתי את ההפרש בין שווי מחצית ערכה מיום שנמכרה לשווי מחצית ערכה לאחר שנים שהפרישו לי כנדבה את החלק מתמורת המכירה. את הקרן בלבד! נזרקנו לרחוה ע"י הוצאה לפועל ללא שקל מתמורת שני הנכסים שנמכרו.

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.