סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(566)

התעוררה מחלוקת או סכסוך בנושא הקשור לתא המשפחתי ? מתגרשים ? צריכים עזרה בנושא צוואות וירושות, הנפקת צו ירושה, אישורי אפוטרופסות, או אימוץ ? מנהל פורום דיני משפחה של פורטל iLaw יעזור לכם בהבנת מצבכם והפעולות שעליכם ו/או באפשרותכם לבצע, בנושאים משפטיים הקשורים לתחום של דיני משפחה, כגון: גירושין, תביעת אבהות, ידועים בציבור, גיור ושבות, אישורי אפוטרופסות, עריכת צוואות וירושות, הסכמי ממון, ועוד. כדאי לדעת – הליכים משפטיים אלה מצריכים לעיתים חוסן נפשי גבוה. לכן, כדאי להיות מודעים ומוכנים לכלל האפשרויות הקיימות. אם אתם רוצים לדעת ולהבין את כלל האפשרויות המשפטיות העומדות לפניכם, פנו עוד עכשיו אל עורך דין מנהל פורום דיני משפחה, ושאלו את שאלתכם.
קרא עוד

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני משפחה

עו"ד אביב סטרול
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

16/02/2020 11:55 אוקסנה בקשה אחרי סגירת תיק משמורת ומזונות בקשה אחרי סגירת תיק משמורת ומזונות
שלום
בדיון החארון בקיץ 2019 שאחריו נסגרו תיקים בבית המשפט למשפחה השופטת קבע : משמרות משוטפת ,הסדרי ראיה ושהאב משלם לאם מזונות ומדור עבור ילד .מאז האב בכלל לא לוקח ילד .האמא לא מתנגדת למצב כזה ,אלא מסתבר שהאמא לא תוכל להמשיך לקבל זכויות של הורה עמצאי בגלל הגדרת "משמורת משוטפת" .האמא רוצה לפנות לבית המשפט על מנת ששופטת תתן הוראה לגופים המעניקים זכויות להורה עצמאי להמשיך להכיר באמא כמקבלת זכויות האלה.
במזכירות של בי המשפט נאמר לאמא שצריך ללכת לכול תהיליך מחדש ישוב סכסוך וכ"ד או להגיש ערור להחלטה.
האמא לא רוצה להגיש עירור כי היא מסכימה אם החלטה אלא יש פרט שהשופטת לא התיחסה פשוט וזה .מה לעשות ? תודה

היי אוקסנה,
יש להגיש תביעה לביטול משמורת משותפת ובמקומה לתבוע משמורת בלעדית עקב כך שהאב אינו עומד בזמני שהות של משמורת משותפת ,העדר מסוגלות הורית של האב מבחינת זמן שיכול להקדיש לילד, חוסר רצינות של האב שלא מראה מסוגלות לקיים את המשמורת המשותפת בכך שמפר את החלטת בית המשפט כבר על ההתחלה. כמו כן, יש לתבוע בקשה להגדלת מזונות. יש חובה לעבור הליך של יישוב סכסוך בטרם הגשת תביעות אבל ניתן לתבוע בטרם הליך יישוב סכסוך מזונות זמניים וצו להבטחת הקשר עם האב להורות בצו לקיים קשר עם הילד וזמני שהות.

15/02/2020 04:29 ילדים אבא בתרדמת אבא בתרדמת
נכנס לניתוח צלול ופעיל ויצא בתרדמת. הרופאים ורוב ילדיו אופטימיים. ילד אחד אינו אופטימי. מנסה להשיג אפוטרופוס על אבא כדי להעבירו לטיפול אחר ולטפל בענייני חשבון הבנק והרכוש.
יש לציין שאמא שלנו חיה, יש הרבה מאוד כסף בחשבון ויש גם צוואה מסודרת שאת פרטיה איננו יודעים.
האם הוא יכול לקבל אפוטרופוס ללא הסכמתנו? כיצד ניתן למנוע זאת? אנחנו חוששים שיעביר אותו לטיפול שיפגע בסיכוייו לח

היי,
את הבקשה למינוי אפוטרופוס לגוף ולרכוש ולעניינים אישיים יכול להגיש בן הזוג, הורה או קרוב משפחה אחר, וכן היועץ המשפטי לממשלה או נציג מטעמו לבית המשפט לענייני משפחה הסמוך למקום מגוריו.
אכן ניתן למנות אפוטרופוס על פי שיקול דעת בית המשפט אם סבר בית המשפט שאביכם אינו כשיר ולא יכול לדאוג לצרכיו וכן זה לטובתו המינוי בית המשפט יחליט מי האפוטרופוס שניתן לתת בו אמון שידאג לצרכים של אביכם. אתם יכולים להגיש התנגדות מנומקת לבקשה למינוי אפוטרופוס ובית המשפט מכריע לפי מי שידאג הכי טוב לטובת אביכם.


03/02/2020 21:05 כרמית 2בגירים בבית,האם אפשרי לחייב אותם בהשתתפות בהוצאות הבית? 2בגירים בבית,האם אפשרי לחייב אותם בהשתתפות בהוצאות הבית?
אם חד הורית,במצב כלכלי קשה מאד.2 בגירים שגרים בבית.כשירים לעבוד ולעזור בהוצאות הבית,אך לא מעונינים לעבוד כלל. מה ניתן לעשות מישפטית?האם חובת האם לכלכל אותם לבדה?האם ניתן להוציא צו הרחקה על מנת שיעזבו את הבית?תודה

1. אין חובה חוקית לממן ילידים מעל גיל 18 ואף להלין אותם.
2. לשם הוצאת צו הרחקה צריך להוכיח כי התקיימו התנאים הנדרשים בחוק לשם כך כגון: איומים אלימות וכו'

התשובה ניתנה בסעיף 1 לתגובה. איו כל חובה חוקית לממן ילדים מגיל 18 מכיוון שעד גיל 18 את משמשת כאפוטרופוס הטבעי של הילדים ומגיל 18 הם כבר עצמאיים ותקופת האפוטרפוסות מסתיימת עם ההגעה לגיל 18.

הקלד את תגובתך

26/11/2019 14:27 רעיה רותם חתימת הורים על דרכון חתימת הורים על דרכון
היי,
ילדיי בני 17.5 באפריל יהיו בני 18.
אבי ילדיי(אנחנו לא ביחד) אינו בר חתימה, נמצא באשפוז תשושי נפש.
אנחנו רוצים לטוס לחופשת פסח לניו יורק, אך הדרכון שלהם עד 26/4
אחותו היא אפוטרופסית גוף שלו.
אנו קצובים בזמן מכיוון שעלינו גם להוציא ויזה.
מה עושים???

היי רעיה,

לאור מצבו הרפואי של אב ילדיך יש להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס לעניינים אישיים לבית משפט לענייני משפחה. יש גם אפשרות נוספת בחוק למינוי אדם שסומכים עליו של יפוי כח מתמשך על ידי עורך שמוסמך לכך כך שלא צריך החלטה מבית המשפט למשפחה אך זה דורש שאב ילדיך יהיה צלול בעת מתן יפוי הכח המתמשך.

10/02/2020 11:44 אמלי לוי בקשה להבהרת פסק דין בקשה להבהרת פסק דין
בפסד מזונות שניתן בשנת 2012 נקבע שבתי במשמורת שלי עד הגיעה לגיל 18. כשבתי הייתה בת 4 הוצאתי לה דרכון וצרפתי למשרד הפנים את פס"ד. כעת משפג תוקף הדרכון ורציתי לחדש לבתי שהיא בת 9 כיום משרד הפנים סרב וכתב לי שאביא פס"ד שבו כתוב במפורש שהבת שלי בחזקתי למרות שזה בדיוק מה שמתפרש מהפס"ד. מה עליי לעשות? האם עליי להגיש בקשה לבית המשפט להבהרת פס"ד? מה ההליך הנכון לאחר 8 שנים? האם ניתן לעשות זאת לבד?

שלום אמלי ,

על פי נוהל של משרד הפנים להוצאת דרכון/תעודת מעבר לקטין נדרשת לקבל הסכמת שני ההורים למתן דרכון לקטין, פרט למקרה בו ההורה מגיש הבקשה מציג פסק דין או הסכם
גירושין מקורי ומאושר על ידי בית המשפט המציין כי האפוטרופסות הבלעדית על הקטין ניתנה לאותו הורה מגיש הבקשה, או פסק דין הקובע כי אותו הורה רשאי לבקש דרכון עבור
הקטין ללא צורך בהסכמת ההורה השני. אין קשר לפסק דין משמורת כי ברגע ששני ההורים אפוטרופוסים של הילדה ואין לך אפוטרופסות בלעדית נדרשת הסכמת שני הצדדים בכתב מטעמים של חטיפות ילדים על פי אמנת האג.

04/12/2019 16:46 ד"ר בן מירון גבריאל זכויות על נכס לפני הישואין זכויות על נכס לפני הישואין
לבתי זכות על נכס שקיבלה מאיתו,הוריה,במתנה.בתי עומדת להנשא בעוד 4 חודשים.הסכמנו אתה שהזוג יחתום על הסכם ממון.בעלה לעתיד אינו מתלהב מהרעיון.האם יש דרך משפטית לעגן לדמור על זכותה הבלעדית על הנכס,גם לאחר נישואיה וגם במקרה,חס וחלילה ,של גרושין,ללא הסכם ממון החתום ע^ שני בני הזוג? אודה על תשובתכם.בברכה:ד"ר בן מירון .

ד"ר בן מירון שלום.

חוק יחסי ממון בין בני זוג קובע כלל כי מתנה רכושית איננה נחשבת לרכוש משותף שיחלוק במקרה של גירושין. יחד אם זאת יש לשים לב כי קיים חריג לכלל והוא כי תתכנה טענה מצד בין הזוג כי חרף העובדה שהמדובר במתנה שניתה לאשה עדין היתה לאשה כוונת שיתוף גם ביחס למתנה ולכן הפתרון הבטוח ביותר הינו הסכם ממון שמאושר בבית משפט.

04/12/2019 17:27 מיכל א. יש לי חשד שבעלי התקין לי תוכנת ריגול בטלפון הנייד, האם מותר לו? האם יש פסקי דין בנושא? יש לי חשד שבעלי התקין לי תוכנת ריגול בטלפון הנייד, האם מותר לו? האם יש פסקי דין בנושא?
יש לי חשד שבעלי התקין לי תוכנת ריגול בטלפון הנייד, האם מותר לו? האם יש פסקי דין בנושא?

מיכל שלום,
וודאי שאסור, המדובר הן בעבירה פלילית - בניגוד לחוק איסור האזנת סתר וחוקים נוספים והן בעוולה אזרחית נזיקית עפ"י חוק הגנת הפרטיות ועוד.

18/12/2019 12:15 לילך מזונות לילד עד גיל 21 מזונות לילד עד גיל 21
שלום, התגרשתי לפני 17 שנה, ובהסכם לא מוזכר הצבא. בתנו תשרת עד גיל 21, ובהסכם רשום שהבעל צריך לשלם שליש מזונות עד גיל 20.
האם אני רשאית להגיש תביעה - להמשך המזונות עד גיל 21?
היכן מגישים? כמה עולה להגיש תביעה כזו? האם ניתן להגיש סכום גבוה יותר משליש מזונות?
מה הסיכוי שלי לזכות??
תודה מראש

לילך שלום,
על מנת לתת יעוץ משפטי נכון עלי לקרוא את ההסכם.

26/12/2019 11:03 רונן דגן תפקוד נאמן שמונה על ידי בית משפט משפחה תפקוד נאמן שמונה על ידי בית משפט משפחה
שלום רב
אבקש לדעת כיצד לפעול בנושא נאמן,שמונה על ידי בית משפט משפחה,אך מתעכב בעבודתו בתירוצים שונים.

רונן היי,
עליך לפנות בבקשה מתאימה לבית המשפט

26/12/2019 23:48 מיכל המצאת העתק בקשה כשהמבקש אינו מיוצג המצאת העתק בקשה כשהמבקש אינו מיוצג
מי אחראי להמצאת העתק בקשות בתיק משפחה כשיש או אין ייצוג?

מיכל היי,הצד המגיש או התובע עליו החובה לביצוע המסירה.

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד דניאל הומיונפר
עו"ד דניאל הומיונפר

"מתמחה בתחום הגירושין והגישור, ועוסק בין היתר בתיקים בעלי מורכבות משפטית גבוהה, בסבלנות רבה, זמינות ושקיפות מלאה בכל צעד וצעד בדרך..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.