סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(623)

התעוררה מחלוקת או סכסוך בנושא הקשור לתא המשפחתי ? מתגרשים ? צריכים עזרה בנושא צוואות וירושות, הנפקת צו ירושה, אישורי אפוטרופסות, או אימוץ ? מנהל פורום דיני משפחה של פורטל iLaw יעזור לכם בהבנת מצבכם והפעולות שעליכם ו/או באפשרותכם לבצע, בנושאים משפטיים הקשורים לתחום של דיני משפחה, כגון: גירושין, תביעת אבהות, ידועים בציבור, גיור ושבות, אישורי אפוטרופסות, עריכת צוואות וירושות, הסכמי ממון, ועוד. כדאי לדעת – הליכים משפטיים אלה מצריכים לעיתים חוסן נפשי גבוה. לכן, כדאי להיות מודעים ומוכנים לכלל האפשרויות הקיימות. אם אתם רוצים לדעת ולהבין את כלל האפשרויות המשפטיות העומדות לפניכם, פנו עוד עכשיו אל עורך דין מנהל פורום דיני משפחה, ושאלו את שאלתכם.
קרא עוד

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני משפחה

עו"ד אביב סטרול
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

01/07/2020 18:42 גלית קדימות פתיחת תיק קדימות פתיחת תיק
שלום רב
הגרוש שלי לעתיד ואני פנינו יחד לבית משפט לעינייני משפחה לפתיחת תיק.
הפקידה אמרה שאין אפשרות להגיש בקשה דו צדדית על אותו הטופס ולכן בקשה שנמלא 2 טפסים ) שילמנו פעמיים). מאחר והוא סיים למלא את הטופס ראשון הפקידה הקלידה את הטופס שלו ראשון, למעשה טיפלה כביכול בבקשה שלו קודם.
הבנתי שיש יתרון למי שפתח תיק ראשון, שואלת
1. האם בסטואציה הזו, ייחשב שהוא פתח תיק ראשון?
2. איזה משמעויות יש לכך?
תודה

27/06/2020 18:52 רן הפרשת פנסיה הפרשת פנסיה
בהסכם הגירושין נכתב שאשלם פנסיה לדרושתי סכום קבוע.
שאלתי היא מה קורה במידה ומחר היא מתה או שאני.?

בפנסיה יש הוראות לקצבת שארים או לנהנים. אם אחד הצדדים הלך לעולמו התשובה אינה חד משמעית מאחר ויש פסיקה לכאן או לכאן. קרן הפנסיה תנסה להתנער מחיובי הפנסיה למי שאינו מוגדר עוד בן זוג או לילד מעיל גיל 18 שנים אבל בהחלט ניתן לחייב את קרן הפנסיה להמשיך לשלם מכוח הסכם ההתקשרות גם לתקופה נוספת מוגבלת אך חשוב שהנהנה יהיה רשום בקרן פנסיה כשאר מכוח קצבת השארים.

28/06/2020 12:35 יעקב אוהלשם פנסיה תקציבית פנסיה תקציבית
שלום. בשנת 2014 יצא תיקון לחוק חלוקת פנסיה תקציבית בין בני הזוג. אני עבדתי משנת 1989, כשלושים שנה בחברה עם פנסיה תקציבית. התגרשתי בשנת 2000 ובהסכם הגירושים כתוב ואני מצטט: " 1. במידה והבעל יפרוש ממקום עבודתו בטרם גיל פרישה , תהה האישה זכאית למחצית כספי הפיצויים שנצברו עד ליום חתימת הסכם זה".
2. "לאישה תהה הזכות למחצית זכויות הפנסיה המגיעות לבעל ממקום עבודתו עש ליום אשור הסכם זה".
3. "למען הסר ספק לאישה יש חלק שווה בזכויות הבעל עד ליום חתימת ההסכם, כל מה שנצבר מעבר לכך יישאר במלואו ברשות הבעל.
4. "מעבר לכך מוסכם כי לצדדים לא יהיו שום תביעות או טענות כספיות אחרות מעבר למה שצוין בהסכם זה".

אני לפני כשנה יצאתי לפנסיה מוקדמת מהעבודה, גרושתי פנתה לאקטואר והוא עשה את החישובים עפ"י המשכורת האחרונה שלי , ללא כל התייחסות להסכם הגירושין שנחתם בינינו בשנת 2000 ?! שאלתי: האם תיקון החוק לגבי פנסיה תקציבית בשנת 2014 מבטל את הסכם הגירושין שלנו בשנת 2000 ? או שחישובי האקטואר אינם נכונים .

בברכה

ההסכם גירושין אם קיבל תוקף של פסק דין גובר על התיקון בחוק. יכול והאקטואר שגה שלא ידע על קיומו של ההסכם.

25/06/2020 15:42 רוני נישואין אזרחיים נישואין אזרחיים
נישאנו אצל עואכת דין.
כיצד גורמים לביטוח לאומי לאשר נישואין אלה.
אנחנו מתגוררים יחד כבר כמה שנים

כדי להיות מוכרים בביטוח הלאומי כידועים בציבור יש לשלוח שאלון לידועים בציבור בצירוף מסמכים תומכים למחלקת הביטוח והגבייה בסניף הקרוב למקום המגורים או באמצעות האתר.
בני זוג שהוכרו על ידי הביטוח הלאומי כידועים בציבור נחשבים בביטוח הלאומי כבני זוג נשואים, הן לעניין חובות והן לעניין זכויות. אני מעריך שאתם מחזיקים בתעודת זוגיות שאושרה בבית המשפט בשנת 2014.

24/06/2020 15:26 ציון עובדיה חלוקת כספי פנסיה בין בני זוג (פס חלוקת כספי פנסיה בין בני זוג (פס"ד שניתן לפני שנת 2014)
שלום ,
ב02/2005 ניתן פס"ד בו נקבע סכום הפנסיה (לא מונה אקטואר ולכן לא נקבע שעור ההעברה אליה כפי שדורשת קרן הפנסיה) שמגיע לגרושתי כשאפרוש לפנסיה .פרשתי באמצע 2019 . קרן הפנסיה סרבה לאשר לה את החלוקה ובקשה ממנה להוציא פס"ד חדש או לתקן את הנוכחי .היא הגישה בקשה לבית משפט לתקן את פסק הדין כי אינו עומד בהוראות החוק לחלוקת חיסכון פנסיוני מ-2014.
שאלותיי:
1. האם,אחרי 15 שנה , רשאי בית המשפט לשנות את פסק הדין או לבטלו ולתת פסק דין חדש עם כל הכרוך בכך (מינוי אקטואר ,חישובים וכו') ??
2. האם יכול בית המשפט לחייבני לשלם לה סכום חד פעמי למרות שאני מקבל קצבה חודשית ולא הוונתי כל סכום. ?
3. המלצתכם כיצד לפעול .

אודה לקבלת תשובתכם .

סעיף 81 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], תשמ"ד-1984 דן באפשרות הסמכות לבית המשפט להורות על תיקון טעות חישוב שנפלה בפסק דין או בהחלטה שנתן.

מדובר ב"טעות לשון, טעות חישוב, פליטת קולמוס, השמטה מקרית, הוספת דבר באקראי, וכיוצא באלה".

אם מדובר על טעות חישוב אז מכאן הסמכות העניינית של בית המשפט.

25/06/2020 08:25 מיטל הסכמת 2 ההורים לפעולה מסוכנת- דחוף הסכמת 2 ההורים לפעולה מסוכנת- דחוף
בוקר טוב,
אודה על תשובתכם בדחיפות, אב בני בן ה-6 מתעקש להרכיב אותו על אופנוע כבד כשאוסף/מחזיר אותו לגן, על כביש מהיר, גני תקווה- רמת גן, וזאת חרף העובדה שיש לו רכב וחרף התנגדותי (אני חושבת שזה מאוד מאוד מסוכן). האם כאמא אין לי שום דרך למנוע אותו מלסכן כך את הילד?! אני לא מצליחה לישון בלילה מרוב דאגה.

היי,

הייתי ממליץ לך בטרם פנייה להליך משפטי של תביעה לצו לא תעשה לבית המשפט למשפחה לדבר ללבו של אב בנך לשכנעו שימנע מהרכבת הקטין על האופנוע כי זה כלי מסוכן וזה מדיר שינה מעיניך.

ברמה המשפטית התביעה היא לבית משפט לענייני משפחה לצו לא תעשה בו נטל הבאת הראיות עליך להראות סכנה לילד כגון: עבירות תעבורה קודמות של האב לרבות תאונות דרכים ועבירות מהירות מופרזת.

יש לעבור הליך של יישוב סכסוך ביחידת הסיוע של בית המשפט למשפחה בטרם פנייה לתביעה ולנסות שם ליישב את המחלוקת עם עו"ס מהרווחה.

מוזמנת ליצור עמי קשר בנייד 0525407233 להמשך ייעוץ.

עו"ד אביב סטרול

24/06/2020 15:20 יעקב אוהלשם ילד נטול יכולת. ילד נטול יכולת.
שלום. אני אב לילד בן 37 נטול יכולת המקבל קיצבת נכות מלאה מביטוח לאומי. לפני 15 שנה התגרשנו ומאז הבן בחסותי.
במשך כל השנים אמו התעלמה ומתעלמת מכל צרכיו: הרפואיים, כלכליים וכ'ו. האם עפ"י החוק היא מחויבת כלפי צרכיו?
אם כן היכן אני יכול למצוא את נוסח החוק.
בתודה מראש.

ההורים של ילד קטין עד גיל 18 שנים הם האפוטרופוס הטבעי של ילד עד גיל 18 שנים ויש להם חובה בחוק לדאוג לילד. הילד הוא בן 37 כבר אינו קטין ואם לא מונתה האם כאפוטרופוס מטעם בית משפט או יפוי כח מתמשך לילד והכרזתו כחסוי לאם אין חובה חוקית לאם לדאוג לו.

חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב-1962:

מעמד ההורים

14. ההורים הם האפוטרופסים הטבעיים של ילדיהם הקטינים.

תפקידי ההורים

15. אפוטרופסות ההורים כוללת את החובה והזכות לדאוג לצרכי הקטין, לרבות חינוכו, לימודיו, הכשרתו לעבודה ולמשלח-יד ועבודתו, וכן שמירת נכסיו, ניהולם ופיתוחם; וצמודה לה הרשות להחזיק בקטין ולקבוע את מקום מגוריו, והסמכות לייצג

24/06/2020 12:15 ענת לוינגר תביעה להקטנת מזונות תביעה להקטנת מזונות
הגרוש שלי החליט לתבוע אותי להקטנת מזונות בעקבות תביעה שהגשתי להוצל"פ לתשלום מזונות שלא שילם. הילדים נמצאים במשמורת עיקרית שלי והמזונות כוללים את כל הוצאות הילדים שמשולמים על ידי. הוא פסיבי בגידולם ואני נושאת במחוייבות ההורית לבדי. מהם הנסיבות בהם בית המשפט מאשר הקטנת מזונות? כיצד עליי לפעול או להתכונן?

היי ענת,
נסיבות שבית המשפט מאשר הפחתת מזונות הוא כאשר מתקיים "שינוי נסיבות מהותי" כגון הרעה במצבו הכלכלי של האב מגובה במסמכים המעידים על כך.

מוזמנת ליצור קשר בנייד : 0525407233 להמשך ייעוץ.

24/06/2020 21:47 מוריה שימוש בכספי הורה סיעודי שימוש בכספי הורה סיעודי
אני מטפלת בביתי באמא שלי הסיעודית ויש לה גם דמנציה. הכנסותיה הם בערך 9,000 שקל לחודש. פתחתי חשבון בנק מזמן לי ולה יחד. היא כבר אצלי 7 שנים. האם הכסף הזה חייב לשמש נטו לצרכיה? האם צרכיה יכולים להיות גם מדור?? הרי היא תופסת לי חדר ושרותים בבית...האם אני יכולה לקחת לה על זה נניח 2,000 שקל???ומה עם דמי טיפול לעצמי על עצם הטיפול בה 24/7...???? גם היא אומרת לי שאקנה משחקים לילדים..מותר? יש לה הרי דמנציה? או שאקנה פרחים לשבת???

22/06/2020 15:54 Haim טעות חישובית בהסכם גירושים שאושר על ידי בית המשפט טעות חישובית בהסכם גירושים שאושר על ידי בית המשפט
שלום. התגרשתי לפני מספר שנים אך את נושא הדירה יישבנו רק לפני שנה ושילמתי לגרושתי את חלקה בדירה כי אני נשארתי לגור בדירה במשך כל תקופת הגירושים עד היום. הבעיה היא שלאחר ששמאי העריך את שווי הדירה וקיזזנו מה שצריך לקזז בחישוב כמו משכנתא ששולמה, ומחצית מדמי שכירות ששילמתי עבור שהותי בדירה. לא לקחו בחישוב את יתרת המשכנתא לסילוק שלקחנו על הדירה. סהכ 200,000 שהיינו אמורים לקזז מתוכם 100,000 החלק שלה. מה אני עושה גם אז בבית המשפט שטענתי בפני השופטת שיש טעות בחישוב היא לא היתה מוכנה להקשיב ובגלל שעו"ד של גרושתי דחקה איתי לפינה והפעילה כבר כונס נכסים שאושר בבית המשפט. חתמתי על ההסכם ושילמתי לגרושתי מחצית פלוס 100,000. האם אני צודק אם כן האם אפשר לעשות משהו ולדרוש את הכסף בבית משפט. אם כן אשמח לייצוג משפטי וכמה יעלה לי הייצוג?

היי. מקרה שלך מורכב ודרוש בחינת מצבך משפטי לאחר קריאת פסקי הדין של השופטת ובחינת בקשה לעיון חוזר או ערעור.

מוזמן ליצור עמי קשר בטלפון : 0525407233 לפגישת ייעוץ במשרדי.

בברכה,

עו"ד אביב סטרול.

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

אורית בן ברוך
עו"ד אורית בן ברוך

הניסיון שלי יחסוך לכם מס

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.