סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני חוזים(462)

שאל בפורום דיני חוזים

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני חוזים

דרור הראל
איזור: מרכז
פקס: 08-6384083
טלפון: הצג טלפון

אשמח להיות העו"ד העסקי שלך ולתת ייעוץ משפטי אמיתי אשר מבוסס על ניסיוני האישי.

12/01/2022 18:30 עדי העלאת דמי ועד בית מול סעיף ספציפי בחוזה
שלום רב לעו"ד הראל. אני מתנצלת מראש על אורך ההודעה.

לפני כמה חודשים חתם נציג ועד הבית אצלי בבניין על חוזה מול נותן שירות - כזה שמנהל רק את העניינים הכספיים של הקופה. (לא חברת ניהול).
נותן השירות, שמבצע את הגביות מהדיירים והעברות התשלומים השונים, החליט, בתיאום עם נציג ועד הבית, להעלות לפתע את דמי הוועד החודשיים, לראשונה אצלנו בבניין.
מעבר לזה שלא התקיימה אסיפת דיירים כחוק (רק נתלתה מודעה עם פירוט ההוצאות והדו"ח האחרון), וכחלק ממנה גם לא הצגת דו"חות (בלשון רבים) כספיים של הבניין (על מנת לקבל הסבר כיצד הקופה הגיעה למצב שכזה עם חוסרים מסויימים), שמתי לב לסעיף בחוזה שהוועד חתם עם נותן השירות, שהנוסח שלו הוא :
" נותן השירות לא יהיה רשאי לדרוש ו/או לתבוע מהדיירים ו/או מהנציגים ו/או ממי מהם העלאה ו/או שינוי דמי הניהול ו/או דמי ועד הבית כפי ההגדרה בהסכם זה בעבור התשלומים הרגילים, במשך שנתיים מיום חתימת הסכם זה. "

אציין כי את דמי הניהול החודשיים בגין מתן השירות הוא מבטיח/מתחייב לא להעלות לפחות בפרק הזמן הזה, אך, כאמור, את דמי הוועד הוא כבר העלה, וזאת לאחר שלושה חודשים אצלו בלבד. לדבריו, חלק מתוספת התשלום החודשית בעבור העלאת המיסים יילך לתשלומים השוטפים, והיתר ישמש כ"רזרבה" בקופה להוצאות כאלה ואחרות. (גם על זה לא הוצהר בפומבי לאן בדיוק יילך הכסף).
בקיצור, מדובר בהחלטה שנעשתה על דעתם בלבד, אך לצערי יתר הדיירים התחילו לשלם בהתאם לסכום החדש. (מדובר בבניין עם דיירים שלא ממש אכפת להם, וגם לא מודעים לאופן ההתנהלות הכללית של נציג הוועד).

האם אני מבינה נכון את הסעיף בחוזה, ובפועל נותן השירות אכן לא יכול להעלות את דמי הוועד ? האם זו עילה טובה מבחינתי לסרב להחלטה הזאת שלהם? אודה מאוד להתייחסותך.

שלום עדי, חוזים צריך לקיים אבל גם דמי ועד צריך לשלם. לצד טיפול אל מול חברת הניהול בהפרת התחייבויותיה (למרות שנראה שזה נעשה בהסכמה עם הנציגות הנוכחית) בקשר לעליות המחיר, את רשאית לדרוש קיום אסיפה והצבעה על הנושא או על החלפת הנציגות הנוכחית בכדי לנהל את הדברים במקומה ולהשיב את הסדר כל כנו. ככל שלא תשלמי דמי ועד תהיי חשופה לטיפול משפטי ותביעה. ככל שתשלמי דמי ועד חלקיים ללא התוספת, גם תהיי חשופה לתביעה בגין ההפרשים. בהצלחה.

עורכי דין מובילים בפורום דיני חוזים

עו"ד דקל קרבר

"נשמח לספק לכם שירותי ייצוג מקצועיים ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר תוך דגש על שירות מסור ומקצועי..."

עו"ד אחז אגם

"במחלוקות כספיות שבין עובדים ומעבידים, מטרתנו לפעול להסדרת הסכסוך מחוץ לכותלי בי-הדין"

עו"ד חיים איציקובסקי

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

 איתי ליבנה
עו"ד איתי ליבנה

בעל משרד עורכי דין במודיעין העוסק בייצוג בלשון הרע, ליקויי בניה, סכסוכים כספיים, תביעות ייצוגיות. שירות אישי מקצועי ואדיב.

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."