סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על גירושין(338)

שאל בפורום גירושין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום גירושין

איזור: תל אביב
פקס: 03-5447379
טלפון: הצג טלפון

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

13/05/2019 13:47 דיוויד חלוקת נכס חלוקת נכס
שלום,

ארצה לדעת (בגדול) מה דין חלוקה צפוי בעניין הבא:

גבר התחתן עם אישה והולידו 5 ילדים, לאחר זמן מה הם התחילו לבנות בית בישראל וסיימו את בנייתו, האשה חלתה בסרטן והם טסו לארה"ב לטיפולים ובסופו של דבר האישה מתה... אותו הגבר התחתן עם אשה נוספת בארה"ב ולה ילד אחד מנישואין קודמים ויחד הם חזרו\עברו לישראל והתגוררו בבית החדש למשך 25 שנים (עד היום)... האשה גידלה את כל חמשת ילידו ואת ילדה היחיד ויחד אף הביאו 3 ילדים נוספים... האשה דאגב למשק הבית, ניקתה, בישלה, טיפלה בילדים ואף עבדה מעט וכו'... בעשר השנים האחרונות (מתוך ה-25) היא אף עבדה בסיעוד משרה של 75%, וכמובן שבעלה לקח לה את כל הכסף (דרך חשבון בנק משותף ממנו הוא "לא מאשר לה") ואפילו מנע ממה דברים בסיסיים שהיא הייתה צריכה. הוא התייחס אליה בצורה לא נעימה והיא סבלה גם מהילדים שלו שהיא עצמה גידלה!
הוא גם שטף לה את המוח עם שטויות נוסח ימי הביניים שהכסף של האישה שייך לבעלה וכו' וכו'.
ושהבית שייך לו בלבד, ושהוא יכול לגרש אותה מתי שהוא ירצה.
מדובר באישה נאיבית שהתגיירה והתחתנה עם מפלצת של ממש. אבל לא ארחיב על זה.

השאלה שלי, על בסיס המידע הכללי מאוד שסיפקתי, מה הסיכויים שהנכס יחולק באופן שווה (50/50) לאחר גירושין?

22/04/2019 00:40 יהושע גירושין בחו גירושין בחו"ל (בולגריה)
האם ישראלים שהתחתנו בטקס אזרחי באנגליה יכולים להתגרש בבית-משפט אזרחי בבולגריה, או שהחוק הישראלי חל עליהם והם חייבים להתגרש גם בבית-הדין הרבני?

13/03/2019 12:09 דניאל מידע לגבי הסכם ממון, ומזונות מידע לגבי הסכם ממון, ומזונות
שלום רב
ביני לבין זוגתי יש הסכם ממון אשר קובע כי מזונות יהיו בהתאם לרמת השכר. לאחר 17 שנות נישואין בהן זוגתי לא עבדה, מחוסר רצון. כפי שאמרה אני הרווחתי מספיק.
בשנים הראשונות הינו חברים ללא מחשבה על נישואין בשל חוסר רצון של משפחתה לעזור לה ללמוד מקצוע אשר דרש משרה מלאה ללא יכולת עבודה. אשר בתקופת זמן זה מימנתי לה 5.5 שנות לימודים. בהגרה שאני עושה כן בתור השקעה\ביטוח עם חללילה תפגע יכולתי לפרנס. גם זה מופיע בהסכם שבנקרה של גירושין עליה להחזיר את הסכום ללא ריבית. לאחר 17 שנות נישואין בעקבות תאונה קשה הפכתי נכה מלא 100%. אני מקבל קצבת נכות פרטית+ ב"ל סה"כ של 9.8, אשתי לאחר הפיכתי לנכה בשש השנים האחרונות מרוויחה נכון לעכשיו בעקבות לימודיה אשר ממונו על ידי. 16000 ומחר והיא עובדת שנים מועטות לפי מקצועה סביר כי בתוך כמה שנים משכורתה תוכפל. . שאלתי היא. בעקבות ההחלטה ובניגוד להסכם הממון החלטתי לתת לה מחצית מהרכוש על אף שבהסכם רשום כי רכוש זה שייך לי(למען יילדי) . בנוסף בשל מצבי הפיזי. רציתי לשאול האם במקרה של וויתור שלי על החזר הוצאות הלימוד, ובהתאם לסעיף המזונות ע"פ רמת השכר. יהיה עלי לשלם מזונות. שני ילדי בני 10, ו13 ומאחר ואינני יכול לעבוד קצבת הנכות היא משכורתי היחידה ללא אפשרות לעבוד חלקית על פי איסור מפורש של רופאיי ובהסכמת ב"ל. אודה לך על מידע וכמו כן מאחר ואשתי נכון לעכשיו טוענת שאיננה רוצה להיות נשואה לנכבה(על אף שאני פעילוכרגעובשנים האחרונות למעשה בתפקיד עקרת הבית וכל הקשור בטיפול בילדים). באם אחליט להתגרש סופית האם כדי לי ללכת לבית דין רבני או בית דין רגיל והאם אני זכאי לחלק ממשכורתה או כספי הפנסייה אשר היא מרוויחה.
תודה. ד.

12/03/2019 16:37 רפי קבלת ירושה לפני גירושים קבלת ירושה לפני גירושים
היי,
אני אמור לקבל ירושה בקרוב, אני כעת נשוי מזה כ 10 שנים עם 2 ילדים, אך כנראה בקרוב מאוד אתחיל תהליך גירושים.
לי וליאשתי יש חשבון בנק משותף.
שאלתי היא - אם את הירושה שאני מקבל מאבי ז"ל אני מכניס לחשבון נפרד על שמי, האם הכסף הזה יהיה מוגן בעת החלוקה בעת הגירושים ?
ואם לא באיזה דרך אני כן יכול להגן על כספי הירושה.
תודה.

24/02/2019 10:04 גיא הסכם ממון שלאחר הנישואים הסכם ממון שלאחר הנישואים
יש לי נכס שרשום על שמי עוד מלפני הנישואים. 1. האם במהלך הטיפול בהסכם הממון שלאחר הנישואים אצטרך להציג מסמך כלשהו שמתאר ממתי הנכס רשום על שמי? 2. האם אצטרך להציג מסמך כלשהו שמראה שיש לי בעלות על הנכס?
3. האם באיזשהו שלב המועד בו נרשם הנכס נרשם על שמי יעלה לדיון?

21/02/2019 13:16 שרין חישוב הצמדה למדד חישוב הצמדה למדד
שלום
התגרשתי בינואר 2011
לפי ההסכם דמי מזונות צמודים למדד ויחושבו כל 3 חודשים.
עד היום לא קיבלתי את הסכום.
איך אני מחשבת את הסכום שהוא חייב לי?

19/02/2019 09:14 שרה רון העברת גירה לאישה והבעל ימשיך לשלם משכנתא העברת גירה לאישה והבעל ימשיך לשלם משכנתא
שלום,
זוג פרוד כרגע נכתב הסכם גירושין שטרם נחתם, בו הדירה עוברת על שם האישה (כרגע על שם שתץני הצדדים) אך הבעל ימשיך לשלם את מלוא המשכנתא שנותרה.
כיצד ניתן להתנהל מול הבנק על מנת שיאשרו את הדבר?
תודה מראש

16/01/2019 09:53 חנה ועדת תסקירים - סרוב לשתף פעולה ועדת תסקירים - סרוב לשתף פעולה
שלום רב, לפני 12 שנים נפרדתי מהגרוש שלי שהגיש לאחרונה תביעה לילדה מורדת וביטול מזונות לאחר שכל השנים מעולם לא שילם מזונות אלא בצווי מעצר ידניים ומתעלם מזה 7 שנים מקיומה של הילדה. ניסה לבצע מסירה כוזבת ורימה את בית המשפט ובית המשפט הכריח אותו להגיש גם תביעה להסדרי ראיה (שזה לא תקין ששופט נותן ייעוץ משפטי). הוא מהתל במערכת בתי המשפט וברווחה וכולם עומדים דום אחרי ששנים ניתק מגע לגמרי ולא הוכיח כל ניסיון לחדש קשר. נקבעה ועדת תסקירים ואיני מבינה מדוע שכן אני מגדלת הילד לבד וכל מה שמנסה הוא לעשות זה לא לשלם מזונות. מה ההשלכות אם לא אגיע לועדת התסקירים ולא אהיה מיוצגת ע"י עו"ד (לא עובדת ולא מאמינה ברווחה לאור ניסיון קודם שעו"סיות שיקרו בבימ"ש) ואסרב לשתף פעולה עם הרווחה (יש עבר של אלימות). הילדה בת 15.5. מה כבר יעשו לי או לילדה שלי?

04/01/2019 09:20 דרו משמורת משותפת משמורת משותפת

אז ככה.
אני נשואי שש שנים. יש לנו ילדה בת ארבע.
אני ההורה הדומיננטי אני לוקח כל יום לגן ומחזיר מהגן. אני מתחזק את הבית כולל הכל, כלים כביסות ניקיון הכל.
שנינו עובדים אישתי הרבה יותר אני פחות בגלל הטיפול בילדה ובבית.
השאלה שלי היא מה הסיכוי שאקבל לפחות חצי משמורת או יותר כשאישתי תדרוש משמורת מלאה שלה במשפט.
השאלה באה בגלל שאנו בתהליך גישור. יש לנו בית שרשום 1/6 על שמה ו5/6 על שמי. היא רוצה חצי בית תמורה משמורת משותפת. עם בבית משפט יש לי סיכוי של 10 אחוז או 90 ישפיע על ההחלטה שלי.
תודה

שלום ידידי
אני בדרך כלל לא משיב בפורומים אך במקרה (או שלא) ראיתי את שאלתך. השאלה באה ממקום שמצביע על הלך לא נכון בגישור או בכלל בינכם.
הדברים בתחום המשמורת לא אמורים להיות כנגד תשלום כזה או אחר ולכן אני בטוח שהמגשר שלכם ינחה אתכם כיצד נכון לבחון את הדברים
בברכת הצלחה
עו"ד מנחם א. כהן
אתה מוזמן להתקשר אם תרצה
Pmc-law.co.il

03/01/2019 09:18 איב מדור מדור
היי רציתי לשאול אני גרושה בהסכם עם עם הגרוש עשינו סכום של מדור עם בן זוג שגר איתי ובלי בן זוג שגר איתי כרגע יש לי בן זוג ובא לישון אצלי פעמיים בשבוע שהילדים לא אצלי ולפרקים שיוצאים וכאלה זה נקרא מגורים אשמח לשעת מבחינה חוקית מה זה מגורים תודה.

עורכי דין מובילים בפורום גירושין

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך