סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על גירושין(333)

שאל בפורום גירושין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום גירושין

איזור: תל אביב
פקס: 03-5447379
טלפון: הצג טלפון

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

21/03/2014 11:57 לילך שליו ברצוני לדעת איך אני מבטלת צו הבאה לבית הדין- שאני לא רוצה להתגרש. ברצוני לדעת איך אני מבטלת צו הבאה לבית הדין- שאני לא רוצה להתגרש.
שלום וברכה, אשמח להתייעץ איתכם על מנת לדעת מה עליי לעשות בעניין צו הבאה שחל עליי להגיע לסידור גט שאני לא מוכנה להגיע אליו כל עוד לא מתחייבים לי לקבל את מלוא הכתובה.

ראשית ניתן להגיש בקשה לביטול צו הבאה וככל שהוא יבוטל אשריך. אפשרות אחרת זה להתייצב ולומר כי גט נותנים מרצון ולכן אין כל סיבה לחייבך בגט (אלא אם הנסיבות הן שונות אצלך ואז זה כבר סיפור אחר)...
אם יש סיבה / עילה שתחוייבי בגט הרי שהייתי פונה לייעוץ משפטי כדי לבחון אם עדיין ניתן להציל את התיק ויש מה לעשות בעניינך

בהצלחה

חיה לזר נוטקין , משרד עו״ד וגישור
פארק המדע - רחובות
גירושין l אפוטרופסות l הסכם יחסי ממון l סכסוכי ירושה l פירוק שיתוף במשק (מושבים) l צוואות l מזונות l שלום בית l כתובה l אבהות

16/03/2014 12:25 רינה תשלום חוב ארנונה ומים תשלום חוב ארנונה ומים
אנו זוג בהליך גירושין. בעלי עזב את הבית בסוף חודש ינואר 2014 ואני נותרתי לגור לבד (ילדים בגירים מחוץ לבית). לפני כשבועיים התקבל מכתב מרשות הגבייה והאכיפה בשל חוב שלא שולם מחודש ספטמבר 2013. החשבון הועבר לעורך דינו מזה שבוע וטרם התקבלה תשובה. יש לציין כי במשך כל שנות נישואינו שולם החשבון באמצעות הוראת קבע, אשר בוטלה על ידו כבר בתחילת אוקטובר שלא בידיעתי.
אבקש לדעת איזה אמצעי לחץ ניתן להפעיל על מנת שיישלם חוב זה לפני ניתוק המים. (לי אין אפשרות כלכלית לשאת בתשלום).

הרשות המקומית גובה את הארנונה ואין לה שום עניין או רצון להיכנס בניך לבין בעלך. בנוסף ומאחר ואת זו שמתגוררת בדירה וסביר שאם יבצעו הליכים מבצעיים כגון עיקולים וכולי, הם יבוצעו בדירה שלך אני מציעה כי תנסי להגיע להסדר.
אפשרות אחת מני רבות זה לבקש כי בעלך ישלם את התשלום והסכום יופחת ממסת הנכסים המשותפים שלכם בעת פירוק או לפי חישוב אחר שתגיעו אליו

בהצלחה

חיה לזר נוטקין , משרד עו״ד וגישור
פארק המדע - רחובות
גירושין l אפוטרופסות l הסכם יחסי ממון l סכסוכי ירושה l פירוק שיתוף במשק (מושבים) l צוואות

11/03/2014 08:21 ויקטוריה גרושים ומעבר דירה גרושים ומעבר דירה
שלום אני נשואה לבעלי מזה שמונה שנים יש לי שלושה ילדים נימצאים בפנימיה שלא מהבעל הנוכחי יש לי ילד אחד ממנו השאלה שלי היא שאני מאד רוצה להיתגרש ופוחדת שלא אמצא את עצמי זרוקה ברחוב עם ילד האם יש לי זכויות לגבי דירת עמידר ו אם כן מה הם ? ומה אני אמורה לעשות ?כרגע אנחנו גרים בדירת עמידר שהיא רשומה על שמו

הדיור הציבורי מקנה למשפחות חד הוריות סיוע בשכר דירה או מתן מקום מגורים בעלות מופחתת. מאחר והזכאות של בעלך הינה על שמו הרי שבמקרה של פירוד לא תוכלי לגם מכוחו דירה אחרת. יחד עם זאת רצוי כי תגשי לחברה כגון עמידר, חלמיש,וכולי ותבררי את הקריטריונים. למיטב ידיעתי ומאחר והילדים בפנימיות אך שבים הביתה לסופי שבוע הרי שהם נחשבים בתוך מסת הילדים שלך ולכן את נחשבת חד הורים עם 4 ילדים, 3 מנישואין קודמים ואחד מנישואין נוכחיים. יחד עם זאת ומאחר ומדובר על שיקול מכריע מבחינתך אם להיפרד או לא, אזי מציעה כי תפני ותבררי, תקבלי תשובה בכתב. אל תשכיח לתת פרטים של הוריך / חברה טוב כדי שהתשובה לא תגיע לכתובת שלך, שם את גרה עם בעלך...
כמו כן עליך לקחת בחשבון שאת מיקום הדירה לא את קובעת.

המון בהצלחה !

חיה לזר נוטקין , משרד עו״ד וגישור
פארק המדע - רחובות
גירושין l אבהות l הסכם יחסי ממון l סכסוכי ירושה l פירוק שיתוף במשק /ים (מושבים) l צוואות

04/03/2014 23:55 גל מזונות מזונות
היי..אני גרושה מזה חודשיים והגרוש אינו משלם לי מזונות..אני תבעתי אותו דרך ביטוח לאומי אך הוא אינו משלם לי את ההפרש.השופטת קבעה 6400.אך הוא הגיש נגדי הפחתה בטענה שהוא מקבל רק 4500.בפועל הוא עובד גם עבודות פרטיות ומרוויח כמעט 20000 ש״ח ולא מוצהר..מה הסיכוי שיפחיתו לי את המזונות??והוא קנה אחרי שהתגרשנו טלוויזיה לילדים שלנו והוא רוצה שאני ישלם על זה..כל הקניות שלו היו מבחירה..הוא מפחיד אותי מאוד היות ואני מגדלת את הילדים ולא עובדת,והוא מצידו שנזרקו אותי ברחוב..אגב יש לי את כל ההודעות האלה שמורות בטלפון???אם אני אצלם אותו עובד בשחור ,מתייחסים לזה בבית משפט??ומה עם היתרה של המזונות? תודהה דחוף לי.

ראשית קחי אוויר. שנית, הפסיקה קובעת שאם דנו בענייני המזונות וקיבלו החלטה לאחר בחינת הוצאות הילדים וכולי, הרי שכדי לשנות את מרכיב המזונות יש צורך בשינוי נסיבות מהותי. העובדה כי גרושך איבד את מקום עבודתו או כל דבר שנהוג שקורה במהלך החיים למרביתנו לא נחשב "שינוי נסיבות". משכך, נראה כי את לא רק יכולה לקחת אוויר אלא גם להיות רגועה.

בהצלחה !
חיה לזר נוטקין , משרד עו״ד וגישור
פארק המדע - רחובות
גירושין l אבהות l הסכם יחסי ממון l סכסוכי ירושה l פירוק שיתוף במשק /ים (מושבים) l צוואות

20/02/2014 08:20 גבי שאלה דחופה שאלה דחופה
שלום רב,
אני גרושה מזה 4 שנים יש לי ילדה בת 4 . הסדרי ראיה כחוק.
אתמול קיבלתי מכתב ממשרד הפנים "הודעה על כתובת נוספת למשלוח דואר לקטין" בהתאם לסעיף 18 (ג) לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות.
האמת שמה שהבנתי זה שהאבא של הילדה כניראה פנה למשרד הפנים בדרישה להוסיף את כתובתו לכל דיוור שישלח לידה (לא כך כך הבנתי איזה דיוור כבר שולחים לילדה בת 4)
האם אני צודקת?? האם יש משהו שאני צריכה לדעת מבחינה משפטית? האם אני צריכה לפנות לעורך דין? האם זה יכול לעשות לי בעיה כאשר ארשום אותה לגן או לבית ספר (אנחנו גרים בערים שונות)?? כל פיסת מידע שתעשה לי סדר תתקבל בברכה.
תודה מראש

אין שינוי מהותי אלא באמת נראה כי האב ביקש כי כתובתו תוסף ככתובת נוספת של הקטינה וכך הוא יקבל מכתבים רשמיים הנוגעים אליה. אגב הדבר אופייני למקרה של "משמורת משותפת". האם אתם במשמורת משותפת ?

חיה לזר נוטקין , משרד עו״ד וגישור
פארק המדע - רחובות
גירושין l אבהות l הסכם יחסי ממון l סכסוכי ירושה l פירוק שיתוף במשק (מושבים) l צוואות

04/03/2014 14:20 גבי תשובה

הי
תודה על תשובתך לא אנחנו לא במשמורת משותפת

04/03/2014 14:20 גבי תשובה

הי
תודה על תשובתך לא אנחנו לא במשמורת משותפת

חיה לזר נוטקין , משרד עו״ד וגישור
פארק המדע - רחובות
גירושין l אבהות l הסכם יחסי ממון l סכסוכי ירושה l פירוק שיתוף עם התמקצעות במשקים (מושבים) l צוואות

03/03/2014 22:07 ניר גרושתי מתחילה להתחרד גרושתי מתחילה להתחרד
לי ולגרושתי יש ילד בן 5. לאחרונה היא התחילה בתהליך התחזקות ושמה כיפת נחמן על ראשו של בני. בהסכם הגירושין נכתב שהילד יתחנך בבית ספר חילוני. האם יש לי השפעה על הדרך בה הילד יתחנך? האם אני יכול לכפות חילוניות עליו? מה האמצעים העומדים ברשותי?

ראשית פונים לבית המשפט בהקדם. שים לב כי יש קונפליקס מובנה במה שאתה מציג: מחד ברור כי האם לדבריך היא משמורנית ועל כן מרבית הזמן הוא אצלה, הוא לא יוכל להתחנך אחרת ממה שאימו נוהגת ובוודאי לא בשונה מאחיו שלבטח יגיעו אם הזרם הוא חרדי...
שנית, אין מקום להסכים לדרך חינוך שונה ממה שקבעתם שכן ההסכם הוא "פסק דין", היו הסכמות לדרך חינוכו ובכל מקרה יש לך כאביו מה לומר ולהשפיע. משכך אין לך שום דרך אחרת מלבד לפנות לבית המשפט ולבקש צו מניעה מלרשום אותו שנה הבאה במערכת חינוך חרדית, אולי לדרוש כי החינוך יהיה לכל היותר דתי-מסורתי הכולל בנים-ובנות יחד.
מאחר ויש לי תיק שמתנהל מעל שנה באותה מתכונת שאתה מדבר, אני יכולה לומר לך שהכדור שלג מתגלגל מהר, הופך להיות ענק ורצוי היה כי תחל את ההליכים מוקדם. אז יש דרך לעצור את הדברים או לפחות למתן אותם.

בהצלחה !

חיה לזר נוטקין , משרד עו״ד וגישור
פארק המדע - רחובות
גירושין l אבהות l הסכם יחסי ממון l סכסוכי ירושה l פירוק שיתוף עם התמקצעות במשק (מושבים) l צוואות

24/02/2014 21:38 רונית שאלות בנושא מזונות ומדור שאלות בנושא מזונות ומדור
שלום, אני רוצה לדעת לפי מה נקבים דמי המזונות והאם יש חשיבות לקביעת דמי המזונות בבית הדין הרבני? כאשר רוצים להוון מדור עפ"י איזה חישוב עושים זאת. תודה

1. באופן עקרוני עד לא מזמן היינו אומרים כי "ככל אצבע" הוא שבבית הדין הרבני המזונות נמוכים יותר. יחד עם זאת דווקא במקרה של משמורת משותפת ישנה מגמה של בתי המשפט האזרחיים, הלוא הם בית המשפט לענייני משפחה לעשות איזו משוואה בין הצדדים לפי הכנסתם הפנויה, ולכן תלוי מה ההכנסה שלך לעומת של בעלך...
2. היוון זוהי הטבה שמקבל מי שעשו לטובתו את ההיוון ולכן נהוג לעשות על הסכום הפחתה כלשהי. יש הסוברים אפילו 20% . . . מציעה כי תפני את השאלה לאקטואר שזוהי התמחותו
חיה לזר נוטקין , משרד עו״ד וגישור
פארק המדע - רחובות
גירושין l אבהות l הסכם יחסי ממון l סכסוכי ירושה l פירוק שיתוף במשק (מושבים) l צוואות

24/02/2014 16:04 בהליכי גירושין מגורים משותפים לאחר הגט מגורים משותפים לאחר הגט
שלום.
לאחר 23 שנות נישואין החלטתי שזהו מספיק לי.
היינו בעשרות טיפולים זוגיים ללא שיתוף פעולה של בן הזוג.
לפני 3 חודשים אזרתי אומץ ושכרתי עו"ד.
אני עובדת דרך חב' כ"א במשרה חלקית ובמשכורת זעומה. מזה חודש אני נמצאת בחופש מחלה "תאונת עבודה" ובנוסף רגל שבורה.

אני פוחדת למצוא את עצמי ללא קורת גג מעל ראשי, ללא עבודה וללא יכולת השתכרות נאותה. הפחד הזה משתק אותי וגורם לעימותים ביני לבין עו"ד שלי, שטוענת שאני מנסה "למשוך זמן" ועושה "צחוק " מהמערכת המשפטית. וכל התירוצים שלי לא רלוונטים לתיק הגירושין.
*****הוצאו עיקולים בחשבונות הבנק של בן זוגי.****

אני אכן פוחדת מאוד מהתעוזה שלי, והייתי רוצה לברר :
האם יש אפשרות להציע לבן זוגי שלאחר הגירושין אשכור חדר בבית (תמורת תשלום) ואמשיך להתגורר בבית למשך מס' חודשים לצורך "תקופת הסתגלות" למצב החדש ?

אודה על תשובתכם.

אין אף דיין שיכול להיכנס לחדר המיטות / ביתך ולומר לך ולבעלך (שבעתיד יהפוך להיות גרוש שלך) אם לשוב ולהתגורר יחד או לא. יחד עם זאת לא ניתן יהיה לאשר ולתת לכם גט ככל שלא תצהירו שאתם חיים בנפרד.
שורה תחתונה - שכרת עו"ד - כדאי שתשמעי לה :-)

חיה לזר נוטקין , משרד עו״ד וגישור
פארק המדע - רחובות
גירושין l אבהות l הסכם יחסי ממון l סכסוכי ירושה l פירוק שיתוף במשק (מושבים) l צוואות

23/02/2014 15:55 ערן הפחתה בתשלום הפחתה בתשלום
אני חושד בגרושתי שגרה עם בן זוג. כיצד ניתן להוכיח זאת ובמידה וכן האם יש עילה להפחית את תשלום המדור?

תלוי איך מנוסח פסק הדין / הסכם. אם זה תלוי מצב של אישתך או מגורים משותפים אזי התשובה היא אחת, לעומת אם מדובר על סכום פיקס שנקבע עבור מדור ואז התשובה היא אחרת. אגב, אם מישהי תגור איתך או אתה עם מישהי אחרת בדירתה, האם אז תוכל גרושתך לטעון כי זוגתך החדשה משתתפת איתך בעלויות ולכן עליך להגדיל את המזונות ?

תחשוב על זה לפני שאתה מאמין לעבודה שעורכי דין מנסים לייצר עצמם על חשבון לקוחות שלא מבינים מספיק את הדין ומה שכתוב אצלם בהסכם שקיבל תוקף של פסק דין . . . !

חיה לזר נוטקין , משרד עו״ד וגישור
פארק המדע - רחובות
גירושין l אבהות l הסכם יחסי ממון l סכסוכי ירושה l פירוק שיתוף במשק (מושבים) l צוואות

02/03/2014 21:40 גדי מזונות מזונות
אשתי מאיימת עליי שתפנה להוצאה לפועל היות ואני לא מוכן לשלם עוד כסף מעבר להסכם המזונות שחתמנו. (היא התרגלה לרמת חיים גבוהה לה ולילדנו). אין לי כסף אך אני משלם את מה שאני אמור (4200 שקל). מה אני עושה ??

ראשית אישתך יכולה לפנות להוצל"פ מכל סיבה שהיא ואתה תטען ותתגונן בטענת "פרעתי" אם אכן פרעת את החוב. מנגד נראה שאתה משלם 4200 ₪ ולא סכום שהוא מוצמד מדד כפי שלבטח מצויין בפסק הדין ועל זה מלינה אישתך. מציעה לבדוק פן תסתבך או תפרנס עורכי דין לחינם ...

חיה לזר נוטקין , משרד עו״ד וגישור
פארק המדע - רחובות
גירושין l אבהות l הסכם יחסי ממון l סכסוכי ירושה l פירוק שיתוף במשק (מושבים) l צוואות

עורכי דין מובילים בפורום גירושין

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"