סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על גירושין(333)

החלטה על פירוק קשר נישואין והתא המשפחתי אינה קלה, קל וחומר כאשר נמצאים ילדים בתמונה. החלטת להתגרש ? מה עושים ? מאיפה מתחילים ? האם להגיש תביעה לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה ? אולי עדיף לפנות להליך של גישור ? כאן, תוכלו להתייעץ על נושאים שונים בתחום המשפחה, לרבות אודות: הסכמי ממון, הסכמי גירושין, תביעות משמורת, מזונות אישה וילדים, תביעות אהבות, פירוק שיתוף וחלוקת רכוש, ועוד. מורכבות הליכים אלה, הן מהבחינה המשפטית והן מהבחינה האמוציונאלית המעורבת באופן טבעי בהליכים כגון אלה והצורך בקבלת החלטה אשר לה השלכות הרות גורל על עתידכם ועתיד ילדיכם, היא שהובילה את צוות הפורטל להקים עבורכם גולשים יקרים את פורום גירושין זה. במסגרת פורום גירושין זה תוכלו לשתף מניסיונכם האישי, טיפים, עצות, טעויות, לשאול שאלות ולקבל ממנהל הפורום, עורך דין העוסק בתחום דיני גירושין, מידע משפטי אשר יעזור לכם בקבלת ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם. חשוב לדעת – לעיתים, טיפ משפטי קטן של עורך דין הבקיא בתחום, יכול להוביל להישג גדול. אל תהססו, הפנו כעת את שאלתכם אל מנהל הפורום שלנו, ופנייתכם תיענה מוקדם ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום גירושין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום גירושין

איזור: תל אביב
פקס: 03-5447379
טלפון: הצג טלפון

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

14/08/2019 12:03 רביד כהן חו חו"ל
שלום רב,

אני אב גרוש לילד בן 8.5, גרושתי הוציאה את הילד ללא ידיעתי לחו"ל למספר ימים, גליתי את זה דרך משרד הפנים, אני לא ידעתי בכלל על הכוונה להוציא אותו מהארץ , ובטח ובטח לא שלחתי אישור בכתב, כנראה שגם זייפה חתימתי ואישור שלי, מה קורה מבחינה משפטית בעניין חמור זה

לתגותבך המהירה אודה

תודה

רביד כהן02/08/2019 19:17 שי כניסה של בחור חדש לביתה של גרושתי כניסה של בחור חדש לביתה של גרושתי
שלום ,
התגרשתי מלפני כחצי שנה לערך , גרושתי הכניסה בחור שלא נראה נורמטיבי בלשון המעטה לביתה, יש לי בן בן 3 שנמצא במשמרות משותפת שלי ושלה , היא הכניסה את אותו בחור כ4 חודשים לערך אחרי הגירושים , בני מכיר את הבחור כבר ,
האם מבחינה משפטית אני יכול לעשות משהו בנושא ?
לטעון שהילד קטן ויכול להפגע כתוצאה מכך שאותו אדם לא נורמטיבי ? אני עובד בגוף בטחוני ויש לי ראייה חדה לגבי עבריינים .
אשמח לשמוע חוות דעת בנושא .

31/07/2019 13:35 דורית מזונות וחלוקת רכוש מזונות וחלוקת רכוש
שלום אני אמא ל- 3 ילדים בת 1.5, 6, 7.5 ובהליך גירושין עם הבעל כמה מזונות מגיע לי?
יש לנו רכוש משותף דירה, רכב, ויזה, הלוואות איך מסדירים את הכל?
האם יש דרך שהדירה תישאר אצלי?
ולמי פונים בית דין רבני או לעניני משפחה

30/07/2019 15:03 רון אבא נשלח לשבוע בחו אבא נשלח לשבוע בחו"ל מהעבודה ולכן בשבוע הזה לא יוכל לעמוד בהסדרי הראיה, האם אם הילד יכולה לדרוש כסף על זה שהילד נשאר אצלה? במקומה אפשר להעסיק מטפלת?
שלום, אני גרוש כבר שנתיים, יש לי ולגרושתי הסכם ובו מעוגנים הסדרי הראיה עבור הילד היחיד שיש לנו.
אני פוגש את בני פעם בשבוע (הוא נשאר לישון אצלי) וכל סופ"ש שני(הוא נשאר אצלי במהלך הסופ"ש).
מידיי פעם אני נשלח ע"י העבודה לחו"ל.
גרושתי דורשת תשלום עבור זה שהילד נשאר אצלה בימים שהוא היה אמור להיות אצלי.
אני לא מעוניין לשלם לה, האם אני יכול להעסיק מטפלת ופשוט לשלם לה את הכסף שצריך עבור הזמן שאני לא יכול להקדיש לילד (כי אני בחו"ל)? (הכוונה היא שהמטפלת תהיה עם הילד במקומי..תאסוף אותו מהגן, תיקח הביתה ותסיע למחורת בבוקר חזרה לגן).
איזה פרטים חובה עליי לספק לאשתי אודות המטפלת חוץ משם ותעודת זהות (למשל)?
האם היא חייבת להכיר אותה ולאשר אותה?

תודה

19/07/2019 13:27 ראובן הצמדד מזונות  נוסחה הצמדד מזונות נוסחה
שלום
מדפדוף בפורומים בנושא לא הבנתי השאלה
כאשר המזונות נקבעו צימודי מדד האם המשמעות היא :
האם כל תקופה מצרפים לבסיס וכל הלאה דהיינו
בסיס 1000 ש"ח חישוב ה צמדה ל3 חודשים ראשונים= 15 סה"כ 1015 ש"
לאחר 3 חודשים נוספים האם הבסיס 1015 ואז מחשבים המדד
אשמח לקבל הדרכה לחישוב

13/05/2019 13:47 דיוויד חלוקת נכס חלוקת נכס
שלום,

ארצה לדעת (בגדול) מה דין חלוקה צפוי בעניין הבא:

גבר התחתן עם אישה והולידו 5 ילדים, לאחר זמן מה הם התחילו לבנות בית בישראל וסיימו את בנייתו, האשה חלתה בסרטן והם טסו לארה"ב לטיפולים ובסופו של דבר האישה מתה... אותו הגבר התחתן עם אשה נוספת בארה"ב ולה ילד אחד מנישואין קודמים ויחד הם חזרו\עברו לישראל והתגוררו בבית החדש למשך 25 שנים (עד היום)... האשה גידלה את כל חמשת ילידו ואת ילדה היחיד ויחד אף הביאו 3 ילדים נוספים... האשה דאגב למשק הבית, ניקתה, בישלה, טיפלה בילדים ואף עבדה מעט וכו'... בעשר השנים האחרונות (מתוך ה-25) היא אף עבדה בסיעוד משרה של 75%, וכמובן שבעלה לקח לה את כל הכסף (דרך חשבון בנק משותף ממנו הוא "לא מאשר לה") ואפילו מנע ממה דברים בסיסיים שהיא הייתה צריכה. הוא התייחס אליה בצורה לא נעימה והיא סבלה גם מהילדים שלו שהיא עצמה גידלה!
הוא גם שטף לה את המוח עם שטויות נוסח ימי הביניים שהכסף של האישה שייך לבעלה וכו' וכו'.
ושהבית שייך לו בלבד, ושהוא יכול לגרש אותה מתי שהוא ירצה.
מדובר באישה נאיבית שהתגיירה והתחתנה עם מפלצת של ממש. אבל לא ארחיב על זה.

השאלה שלי, על בסיס המידע הכללי מאוד שסיפקתי, מה הסיכויים שהנכס יחולק באופן שווה (50/50) לאחר גירושין?

22/04/2019 00:40 יהושע גירושין בחו גירושין בחו"ל (בולגריה)
האם ישראלים שהתחתנו בטקס אזרחי באנגליה יכולים להתגרש בבית-משפט אזרחי בבולגריה, או שהחוק הישראלי חל עליהם והם חייבים להתגרש גם בבית-הדין הרבני?

13/03/2019 12:09 דניאל מידע לגבי הסכם ממון, ומזונות מידע לגבי הסכם ממון, ומזונות
שלום רב
ביני לבין זוגתי יש הסכם ממון אשר קובע כי מזונות יהיו בהתאם לרמת השכר. לאחר 17 שנות נישואין בהן זוגתי לא עבדה, מחוסר רצון. כפי שאמרה אני הרווחתי מספיק.
בשנים הראשונות הינו חברים ללא מחשבה על נישואין בשל חוסר רצון של משפחתה לעזור לה ללמוד מקצוע אשר דרש משרה מלאה ללא יכולת עבודה. אשר בתקופת זמן זה מימנתי לה 5.5 שנות לימודים. בהגרה שאני עושה כן בתור השקעה\ביטוח עם חללילה תפגע יכולתי לפרנס. גם זה מופיע בהסכם שבנקרה של גירושין עליה להחזיר את הסכום ללא ריבית. לאחר 17 שנות נישואין בעקבות תאונה קשה הפכתי נכה מלא 100%. אני מקבל קצבת נכות פרטית+ ב"ל סה"כ של 9.8, אשתי לאחר הפיכתי לנכה בשש השנים האחרונות מרוויחה נכון לעכשיו בעקבות לימודיה אשר ממונו על ידי. 16000 ומחר והיא עובדת שנים מועטות לפי מקצועה סביר כי בתוך כמה שנים משכורתה תוכפל. . שאלתי היא. בעקבות ההחלטה ובניגוד להסכם הממון החלטתי לתת לה מחצית מהרכוש על אף שבהסכם רשום כי רכוש זה שייך לי(למען יילדי) . בנוסף בשל מצבי הפיזי. רציתי לשאול האם במקרה של וויתור שלי על החזר הוצאות הלימוד, ובהתאם לסעיף המזונות ע"פ רמת השכר. יהיה עלי לשלם מזונות. שני ילדי בני 10, ו13 ומאחר ואינני יכול לעבוד קצבת הנכות היא משכורתי היחידה ללא אפשרות לעבוד חלקית על פי איסור מפורש של רופאיי ובהסכמת ב"ל. אודה לך על מידע וכמו כן מאחר ואשתי נכון לעכשיו טוענת שאיננה רוצה להיות נשואה לנכבה(על אף שאני פעילוכרגעובשנים האחרונות למעשה בתפקיד עקרת הבית וכל הקשור בטיפול בילדים). באם אחליט להתגרש סופית האם כדי לי ללכת לבית דין רבני או בית דין רגיל והאם אני זכאי לחלק ממשכורתה או כספי הפנסייה אשר היא מרוויחה.
תודה. ד.

12/03/2019 16:37 רפי קבלת ירושה לפני גירושים קבלת ירושה לפני גירושים
היי,
אני אמור לקבל ירושה בקרוב, אני כעת נשוי מזה כ 10 שנים עם 2 ילדים, אך כנראה בקרוב מאוד אתחיל תהליך גירושים.
לי וליאשתי יש חשבון בנק משותף.
שאלתי היא - אם את הירושה שאני מקבל מאבי ז"ל אני מכניס לחשבון נפרד על שמי, האם הכסף הזה יהיה מוגן בעת החלוקה בעת הגירושים ?
ואם לא באיזה דרך אני כן יכול להגן על כספי הירושה.
תודה.

24/02/2019 10:04 גיא הסכם ממון שלאחר הנישואים הסכם ממון שלאחר הנישואים
יש לי נכס שרשום על שמי עוד מלפני הנישואים. 1. האם במהלך הטיפול בהסכם הממון שלאחר הנישואים אצטרך להציג מסמך כלשהו שמתאר ממתי הנכס רשום על שמי? 2. האם אצטרך להציג מסמך כלשהו שמראה שיש לי בעלות על הנכס?
3. האם באיזשהו שלב המועד בו נרשם הנכס נרשם על שמי יעלה לדיון?

עורכי דין מובילים בפורום גירושין

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"