סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על גירושין(374)

החלטה על פירוק קשר נישואין והתא המשפחתי אינה קלה, קל וחומר כאשר נמצאים ילדים בתמונה. החלטת להתגרש ? מה עושים ? מאיפה מתחילים ? האם להגיש תביעה לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה ? אולי עדיף לפנות להליך של גישור ? כאן, תוכלו להתייעץ על נושאים שונים בתחום המשפחה, לרבות אודות: הסכמי ממון, הסכמי גירושין, תביעות משמורת, מזונות אישה וילדים, תביעות אהבות, פירוק שיתוף וחלוקת רכוש, ועוד. מורכבות הליכים אלה, הן מהבחינה המשפטית והן מהבחינה האמוציונאלית המעורבת באופן טבעי בהליכים כגון אלה והצורך בקבלת החלטה אשר לה השלכות הרות גורל על עתידכם ועתיד ילדיכם, היא שהובילה את צוות הפורטל להקים עבורכם גולשים יקרים את פורום גירושין זה. במסגרת פורום גירושין זה תוכלו לשתף מניסיונכם האישי, טיפים, עצות, טעויות, לשאול שאלות ולקבל ממנהל הפורום, עורך דין העוסק בתחום דיני גירושין, מידע משפטי אשר יעזור לכם בקבלת ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם. חשוב לדעת – לעיתים, טיפ משפטי קטן של עורך דין הבקיא בתחום, יכול להוביל להישג גדול. אל תהססו, הפנו כעת את שאלתכם אל מנהל הפורום שלנו, ופנייתכם תיענה מוקדם ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום גירושין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום גירושין

עו"ד אביב סטרול
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

08/08/2020 18:55 דני דין סיכויים לקבלת משמורת משותפת סיכויים לקבלת משמורת משותפת
שלום,
אני נשוי עם ילד בן שנה וחצי.
אני רוצה משמורת משותפת אישתי לא.
שנינו מרוויחים את אותה משכורת כמעט לשנינו יש בית בנפרד.
גרים באותה עיר.

מה הסיכויים שלי לקבל משמורת משותפת.

התנאי למשמורת משותפת הוא מסוגלות הורית טובה כלכלית ונפשית וכן מערכת יחסים תקינה עם ההורה האחר שמאפשר את ניהול משמורת משותפת. אם אתה עומד בתנאים הללו ותהיה לך המלצה מפקידת הסעד שמשמורת משותפת עולה בקנה אחד עם טובת הילד אז סיכוייך טובים.

01/08/2020 20:40 יובל מענק קורונה מענק קורונה
אני וגרושתי חולקים הורות שוויונית לחלוטין, הילד נמצא אותו מס' ימים, סופ"שים וחגים אצל כל אחד מההורים. ע"פי הסכם גירושים אנחנו נושאים בנטל שווה בכל הקשור להוצאות הילד ובמקביל אני משלם מזונות. מסתמן כי גרושתי חומדת את כל כספי מענק הקורונה: היא לא העבירה לי חצי מהסכום שהתקבל במענק פסח ונראה כי גם עם המענק שיועבר בקרוב היא לא מתכוונת להעביר לי חצי מהסכום. נוצא אי שוויון בכך שהיא משאירה את כל המענקים ובמקביל אני גם משלם מזונות בזמן שהילד איתי חצי מהזמן.

מה האפשרויות שעומדות לפני? לקזז את חציונות המענקים מדמי המזונות? להתחיל הליך מסורבל דרך בתי משפט ובינתיים להמשיך לשלם מזונות?

תודה

חוקק חוק חדש ביום 29.07.20 חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש- מענק חד פעמי) סעיף 2 (ג) כי מענק החד הפעמי שעובר לחשבון בנק של ההורה שמקבל את קצבאות הילדים אך אין בהעברת התשלום לחשבון הבנק כדי לשלול את זכותו של ההורה הפרוד או הגרוש שחשבון הבנק שאליו עובר התשלום שייך להורה האחר לקבל את חלקו במענק מאותו הורה שמקבל את המענק בהעברה או בקיזוז מהמזונות בהתאם לחלקו היחסי בפסק הדין של המזונות והמשמורת או ההסכם שאושר בבית המשפט לעניין החזקתם הכלכלית של הילדים שבעדם ניתן המענק.

כלומר החוק הכיר בזכות קיזוז מהמזונות בגין המענק שההורה האחר קיבל.

עו"ד אביב סטרול- מנהל פורום גירושין ומשפחה אתר iLAW

04/08/2020 23:41 אורי האם צריך לקזז חלק ממענק הקורונה מהמזונות? האם צריך לקזז חלק ממענק הקורונה מהמזונות?
המשמורת אצל האם. היא גם מקבלת את דמי הביטוח הלאומי.
אן הסדרי ראיה מסודרים
האב לוקח האת הילדים מתי שמתחשק לו. בקושי ערב בשבוע וכל שבת שניה.
האב מעוניין לקבל חלק ממענק הקורונה ורוצה לקזז את זה דרך דמי המזונות.
מה הדין?

חוקק חוק חדש ביום 29.07.20 חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש- מענק חד פעמי) סעיף 2 (ג) כי מענק החד הפעמי שעובר לחשבון בנק של ההורה שמקבל את קצבאות הילדים אך אין בהעברת התשלום לחשבון הבנק כדי לשלול את זכותו של ההורה הפרוד או הגרוש שחשבון הבנק שאליו עובר התשלום שייך להורה האחר לקבל את חלקו במענק מאותו הורה שמקבל את המענק בהעברה או בקיזוז מהמזונות בהתאם לחלקו היחסי בפסק הדין של המזונות והמשמורת או ההסכם שאושר בבית המשפט לעניין החזקתם הכלכלית של הילדים שבעדם ניתן המענק.

כלומר החוק הכיר בזכות קיזוז מהמזונות בגין המענק שההורה האחר קיבל.

עו"ד אביב סטרול- מנהל פורום גירושין ומשפחה אתר iLAW

01/08/2020 14:13 עומר ברנע תשלום מזונות בגיל 18 תשלום מזונות בגיל 18
היי
בפסק הדין כתוב תשלום מזונות עד גיל 18 או עד סיום התיכון.
בני מסיים את התיכון כעת ויום הולדת 18 בתאריך 11.9
האם עליי להעביר סכום מלא או רק סכום חלקי כפי שהשכל הישר מנחה דהיינו תשלום יחסי לפי מספר הימים עד הגיעו לגיל 18.
במידה וזה אמצע החודש אז חצי מהסכום המלא עד גיל 18

בפסק הדין כתוב עד גיל 18 שנים או עד סיום התיכון לפי המאוחר. אין התייחסות בפסק הדין לתקופת השירות הצבאי שמופחת דמי המזונות לשליש?.

עלי לקרוא את פסק הדין כדי לדעת בוודאות.


אתה מוזמן ליצור עמי קשר לפגישת ייעוץ בנייד : 0525407233.

עו"ד אביב סטרול - מנהל פורום משפחה iLAW

29/07/2020 20:35 קרן מזונות ומשמורת משותפת מזונות ומשמורת משותפת
אני גרושה כ5 שנים במשמורת משותפת ללא מזונות. עם 2 בנות בנות 9. הגרוש שלי מרוויח פי כ5. 1 ממני. האם יש עילה לתשלום מזונות?

על מנת להגיש תביעה למזונות צריך להתקיים "שינוי נסיבות מהותי" מאז מתן פסק הדין של בית המשפט למשפחה שאישר את ההסכם שלכם. "שינוי נסיבות מהותי" הוא עלייה בהכנסות של הגרוש ו/או ירידה בהכנסותייך או שיש הפרה של הסדרי השהות מצד הגרוש שלא באמת מקיימים זמני זהות שווים.

להמשך ייעוץ משפטי מוזמנת ליצור קשר בנייד :0525407233

עו"ד אביב סטרול - מנהל פורום משפחה iLAW

29/07/2020 20:27 קטרינה שיקדר מזונות לאחר גיל 18 מזונות לאחר גיל 18
שלום.
אני התבקשתי לפני 10 שנים שעזבתי את הארץ לברלין.הגרוש שלי התחתן שוב.
הגרוש אמר כי חא ישלם מזונות לילדה בגלל שהגיעה לגיל 18 והוא ניסה לטענתו ליצור קשר איתי ועם הילדה (לא נכון), הילדה ממשיכה ללמוד בבית ספר בברלין ולא יכולה לממן את עצמה. האם אני יכולה לדרוש ממנו תשלום מזונות?ואם כן איך? אני גרה בברלין ואין לי אפשרות להגיע לישראל.

לפי הפסיקה בישראל בתי המשפט פוסק מזונות ילד עד לגיל 18 שנים או עד לסיום לימודי התיכון לפי המאוחר. ובמידה ומתגייסים לצה"ל או שירות לאומי בסדיר גובה חיוב המזונות מופחת לשליש.
האם הילדה לומדת בבית ספר תיכון עדיין?

כמו כן, יש לבדוק מה כתוב בפסק הדין למזונות או בהסכם מזונות שאושר בבית המשפט.

הילדה עדיין בבית ספר תיכון בגלל שנשארה כיתה. בפסק דין רשום שהאב ישלם מזונות כל עוד היא לומדת בתיכון גם אחרי גיל 18. אבל הוא לא מוכן לשלם עכשיו כי אין קשר טלפוני כלשהוא ביניהם

את צריכה לפתוח לו תיק הוצאה לפועל מסלול מזונות לצרף פסק דין שקבע מזונות ואם היה אישור הסכם גם אותו. יש לצרף פסק דין נאמן למקור מבית משפט.
מוזמנת ליצור קשר בנייד: 0525407233 להמשך ייעוץ.

02/08/2020 11:02 דורון רז פסיקה פסיקה

הניתן בבקשה להפנות לפסיקה אליה מתייחס המשפט "בפסיקה נקבע שהניכור ההורי נחשב כהתעללות ופגיעה פסיכולוגית בילדים, ומהווה עילת נזקקות לפי חוק הנוער"?

הניכור ההורי באפיונו הפתולוגי חייב להיחשב התעללות ופגיעה פסיכולוגית בילדים ולהוות עילת נזקקות לפי חוק הנוער (טיפול והשגחה) התש"ך – 1960 (ראה סעיף 2(6) לחוק הנוער לעיל הקובע כי קטין הוא נזקק באם או מקום "שלומו הגופני או הנפשי נפגע או עלול להיפגע מכל סיבה אחרת") ראה ה"ט בית משפט לעניני משפחה נצרת 1379-09-18 (השופט אסף זגורי) מיום 13.11.2018.


27/07/2020 14:36 עינב השתתפות בהוצאות חינוך מיוחד-מחוננים השתתפות בהוצאות חינוך מיוחד-מחוננים
1. בעת הגירושין ילדי היה בן 11 חודשים, כיום בן 11. מזה 3 שנים לומד בכיתת מחוננים. בפ"סד אין התייחסות לכך שכן היה תינוק. האם על האב חלים הוצאות חינוך גם באשר להוצאות אלו? כיצד פותחים את הנושא?
2. עפ"י הסכם האב יקח את הילדים ממסגרות ביה"ס פעמיים בשבוע ויחזירם עד השעה 20:00, וכל שבת שניה. בפועל מזה 3 שנים מאז שאינו חיhב בהוצאות צהרון, אינו לוקח ממסגרת ביה"ס, אלא מהבית ובשעה שנוחה לו. מה עלי לעשות ?

מה שלא כתוב בפסק הדין ניתן לתבוע ובנוסף ישנו גם שינוי נסיבות מהותי לאור הוצאות חינוך נוספות שנוצרו עקב כניסה לכיתת מחוננים. יש לעבור הליך של יישוב סכסוך ואם לא יצלח ניתן יהיה להגיש תביעה לבית משפט למשפחה על השבת מחצית הוצאות חינוך.
מוזמנת ליצור קשר בנייד: 0525407233

עו"ד אביב סטרול.

12/07/2020 13:37 יעל שמיר חישוב מזונות חישוב מזונות
אנחנו שתי אמהות ונפרדנו. יש לנו 2 ילדים משותפים.
השכר שלנו יחסית די דומה, שלה מעט יותר. אני ממצה את כל יכולת השתכרות שלי והיא לעומת זאת איננה מממשת את יכולתה.
עד כה לא נכנסתי איתה למאבקים משפטיים וסיכמנו על חלוקה שווה בהוצאות של הילדים הקשורים בחינוך והשכלה בלבד ועל משמורת משותפת.
במידה ואחליט כן לבקש מזונות האם בחישובן לוקחים בחשבון הון אישי מירושה (אותה קיבלה מלפני הכרותינו). אותו הון אישי נמצא בבנק ולא מושקע בנדלן ממנו יכלה להעזר לטובת מחייתה ולטובת הילדים.
האם לוקחים הון זה בחשבון למרות שלא ממומש בפועל להכנסה נוספת ושכרגע היא בעצם נהנית רק מריבית קטנה של הבנק כאשר מחשבים מזונות?
אודה מאד על תשובתך כי לא הצלחתי למצוא תשובה לכך ברשת האינטרנט.
תודה
יעל

היי,
המבחן למזונות ילדים הוא הוצאות הקטינים כאשר המינימום בפסיקה היום לילד הוא בין 1300-1400 שקל ואז עושים איזון הכנסות בין הצדדים ככל שיש צד שמכניס יותר וכאן מחשיבים פוטנציאל השתכרות ולא רק הכנסה עכשווית כלומר צריך לממש פוטנציאל ואם לא ממשים אז זה נזקף לחובה. לגבי הון עצמי שלה לא ניתן להכריח אותה דרך צו שיפןוטי היכן להשקיע את כספה הואיל ומדובר על קניינה שמעוגן בזכות יסוד וזכותה להשקיע היכן שהיא רוצה.

משמורת משותפת אם הצדדים שווים בהכנסות ובזמני שהות אין חיוב במזונות לפי הלכה שיצאה לפני כשנתיים מבית המשפט העליון.

את מוזמנת ליצור עמי קשר לבחינת מצב משפטי בנייד :052-5407233.

עו"ד אביב סטרול

30/06/2020 15:39 יצחק קיזוז איזון המשאבים מסכום הכתובה קיזוז איזון המשאבים מסכום הכתובה
שלום,
בהתחשב בכך שבית הדין הרבני פסוק לאור "אין כפל מבצים" ומקזז את הסכום שהתקבל באיזון המשאבים מסכום הכתובה- לאיזה נכסים מתייחס בית הדין הרבני כרלוונטים לקיזוז? האם אלו רק הנכסים שבבעלות הבעל והאישה מקבלת חלק מהם כתוצאה מהקיזוז? או שמא הסכום לקיזוז יהיה סך כל הנכסים המשותפים והאישיים אשר נצברו במהלך חיי הנישואיןחלקי 2?

היי,

על מנת להבין את משמעות פסק הדין יש לקרוא את פסק הדין.

עורכי דין מובילים בפורום גירושין

ריקי אופק אבן צור
עו"ד ריקי אופק אבן צור

משרד עורכת הדין ריקי אופק מציע שירותי משרד בתחומים של -פשיטות רגל ייצוג חייבים,פירוקי חברות,דיני משפחה ודיני עיזבונות.

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."