סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על גירושין(345)

החלטה על פירוק קשר נישואין והתא המשפחתי אינה קלה, קל וחומר כאשר נמצאים ילדים בתמונה. החלטת להתגרש ? מה עושים ? מאיפה מתחילים ? האם להגיש תביעה לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה ? אולי עדיף לפנות להליך של גישור ? כאן, תוכלו להתייעץ על נושאים שונים בתחום המשפחה, לרבות אודות: הסכמי ממון, הסכמי גירושין, תביעות משמורת, מזונות אישה וילדים, תביעות אהבות, פירוק שיתוף וחלוקת רכוש, ועוד. מורכבות הליכים אלה, הן מהבחינה המשפטית והן מהבחינה האמוציונאלית המעורבת באופן טבעי בהליכים כגון אלה והצורך בקבלת החלטה אשר לה השלכות הרות גורל על עתידכם ועתיד ילדיכם, היא שהובילה את צוות הפורטל להקים עבורכם גולשים יקרים את פורום גירושין זה. במסגרת פורום גירושין זה תוכלו לשתף מניסיונכם האישי, טיפים, עצות, טעויות, לשאול שאלות ולקבל ממנהל הפורום, עורך דין העוסק בתחום דיני גירושין, מידע משפטי אשר יעזור לכם בקבלת ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם. חשוב לדעת – לעיתים, טיפ משפטי קטן של עורך דין הבקיא בתחום, יכול להוביל להישג גדול. אל תהססו, הפנו כעת את שאלתכם אל מנהל הפורום שלנו, ופנייתכם תיענה מוקדם ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום גירושין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

24/03/2020 07:39 הילה בשורה לילדים בשורה לילדים
איך מבשרים לילדה בת 4?
האם יש יתרון בפנייה לגירושין בבית דין לענייני משפחה לבית דין רבני?

18/03/2020 20:20 חן הסגר איפה הילדים הסגר איפה הילדים
שלום. אם יהיה הסגר, היכן תהיה הילדה שלי. יש לנו הסדרי ראיה שרוב הזמן היא איתי. האם הסדרי הראיה ממשיכים כרגיל? או שהיא תהיה בהסגר איתי (האמא). מה לעשות אם האב יתעקש לקחת אותה בהסדרי הראיה שלו למרות ההסגר.

11/03/2020 01:08 נטה דרכון לילדים ללא אישור של אבא דרכון לילדים ללא אישור של אבא
שלום , אני גרושה שנה, זה היו נישואים אזרכים. התגרשתי עקב אלימות פיזית כלפי. בעל אלכוהוליסט עד עכשיו ללא מקום מגורים קבוע, עובד בעבודות מזדמנות. לכל הדיונים לגבי הגירושין לא התייצב , גם לדיון למזונות. אני לא איתו כבר 6 שנים. הוא לא מתקרב לילדים , לא משלם מזונות מאז שנפרדנו. אני חייבת להוציא דרכון לילדים, בגיל 10 ו-12, יצרתי קשר עמו דרך האח שלו שלא מתגורר בארץ , והוא מסרב לתת אישור לדרכונים. מה עלי לעשות? האם אני יכולה להסתדר ללא עורך דין? אם לא מה העלות של זה, בערך. תודה.

08/03/2020 19:49 עידן פתיחת תיק פתיחת תיק
שלום רב, 2 שאלות לי בבקשה 1. אם זוג קנה דירה וצד אחד נתן יותר אבל מבחינת רישום הדירה רשומה על שניהם באופן שווה, האם יש עילה לצד שנתן יותר לקבל יותר במקרה של גירושין? (יש לציין כי אין הסכם ממון או כל הסכם אחר) 2. האם יש משמעות היכן נפתח תיק הגירושין ברבנות או בבית דין לענייני משפחה? -אם האישה פתחה תיק בבית דין למשפחה, האם אני כגבר יכול לפתוח תיק בבית דין רבני?

03/02/2020 15:00 אושר בדיקת פוליגרף בדיקת פוליגרף
אחי הגיש בקשה לגט
אשתו טענה בדיון שבמשך שנות נישואיהם הוא קיים יחסי אישותעם נשים אחרות ואף ציינה שם של אישה שאיתה היה בקשר.
הוא טען שזה שקר
בית הדין שאל אם הוא מוכן לעבור בדיקת פוליגרף והוא הסכים.
לפני עניין הפוליגרף,הוא הסכים לוותר על הבית תמורת הגט.
ואז היא ביקשה גם את הכתובה והפנסיה.
אם יגש לבדיקת הפוליגרף יתברר שהוא משקר.
ואז יחוייב בכתובה??
מה עליו לעשות?

27/01/2020 19:10 אליהו איחור במזונות איחור במזונות
אני משלם מזונות מלאים כל חודש בהסכם מצוין שאעביר את המזונות עד ה10 לכל חודש. האם ישנן פעמים שאני מאחר במזונות בכמה ימים במסגרת אותו חודש בשל עיכובים שלא תלויים בי. האם יש תקדים לכך שהיא תתבע אותי בהוצל"פ על איחורים ובשל כך אקבל קנסות של 500 שח לכל יום איחור כפי שהיא טוענת?

21/11/2019 10:42 רותם צוקר חיוב מחציות תשלומי ילדים חיוב מחציות תשלומי ילדים
ההסכם גירושים כתוב שעל הגרוש לשלם עבור עלות של חוג בנוסף למזונות.כמו כן כל הוצאות חריגות נוספות יתחלקו שני בני הזוג שווה בשווה.מאז הסכם הגירושים משנת 2011 הוא אינו משלם את חלקו כפי שנדרש.לא חוגים,לא הוצאות כמו טיפולי פסיכולוג,שיעורי תיגבור,רפואת שיניים ועוד.עג כמה ניתן לדרוש רטרואקטיבית את הכסף וחצי פונים כדי לדרוש את הכסף שהוא חייב?אני גרה בקיבוץ ולכל המזונות אינם הולכים אלי וגם לא שכר הלימוד.לכן אני לא נוגעת בדברים האלו.אבל כל שאר ההוצאות הכל עלי.תודה.

27/10/2019 00:00 דרור דרישת חוב ממס הכנסה אחרי הגירושים דרישת חוב ממס הכנסה אחרי הגירושים
התגרשתי לפני כשנתיים (בסוף שנת 2017) אחרי 12 שנות נישואים. מועד פירוק השיתוף נקבע ל- 1/11/2017.
בתחילת שנת 2017 (כשעוד היינו נשואים) ביצעתי מספר עבודות כעצמאי (פרילנסר) ועדיין לא התארגנתי אז מבחינת דיווחים למס הכנסה. כל הרווחים וההכנסות בשנה זו (עד הגירושים), הלכו לחשבון המשותף. במועד הגירושים החשבון המשותף חולק חצי בחצי. ככלל, הסכם הגירושין מדבר על חלוקה חצי בחצי של כל הרכוש המשותף (בית המגורים, הריהוט, כספים וכו'), מלבד נכסים וכספים שהיו לכל אחד מבני הזוג לפני הנישואים. אין אזכור לגבי חוב מתקופת הנישואים, אם יתגלה בעתיד.
כעת (שנתיים אחרי) הגיעה דרישת תשלום ממס הכנסה על ההכנסות שהיו לי ב-2017. לא הייתי מודע לחוב זה עד כה. כאמור, הכנסות מתקופה זו נכנסו לחשבון המשותף וגרושתי נהנתה מהם ומהרווחים (בדיוק כמוני). היתרה מהם חולקה חצי בחצי במועד הגירושין. יש לי תיעוד של כל ההכנסות ומועדן.
מיהרתי לשלם את החוב הנ"ל למס הכנסה לפני שיצבור ריבית ופיגורין.
יש סעיף בהסכם שאם יש חוב לאחד מבני הזוג כלפי השני, הוא זכאי לקזז זאת מדמי המזונות.
כעת גרושתי טוענת שהחוב לא נוגע לה והוא שלי בלבד (כנראה בגלל שהגיע אחרי שאנחנו כבר גרושים). ברצוני לתבוע חצי מהחוב הנ"ל מגרושתי. רציתי לקבל את חוות דעתכם. האם לקזז מדמי המזונות? האם להגיש תביעה? ואם כן, היכן? האם מספיק תביעה בתביעות קטנות?

28/08/2019 22:13 חיים תמר בן אלי בכלא תמר בן אלי בכלא
לא נראה לי שהיא עדיין עורכת דין

25/08/2019 16:59 אבי משמורת משותפת משמורת משותפת
שלום.
גרוש 3 שנים יש לי 2 בנות בגילאי 13/15 אני ובנותיי מעוניינים במשמורת משותפת.
כל הדיונים נכרכו ונידונו בבית הדין הרבני.
הסכם הגירושין נחתם בדיון שנעשה מול הדיינים מאחר ולא הגענו להסכמות.
סך כלהדיונים שהיו הם4 דיונים עד לגט.
מההאופציות שמונחות לפניי?
התיק בבית הדין נסגר.

עורכי דין מובילים בפורום גירושין

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד דניאל הומיונפר
עו"ד דניאל הומיונפר

"מתמחה בתחום הגירושין והגישור, ועוסק בין היתר בתיקים בעלי מורכבות משפטית גבוהה, בסבלנות רבה, זמינות ושקיפות מלאה בכל צעד וצעד בדרך..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."