סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על גירושין(458)

החלטה על פירוק קשר נישואין והתא המשפחתי אינה קלה, קל וחומר כאשר נמצאים ילדים בתמונה. החלטת להתגרש ? מה עושים ? מאיפה מתחילים ? האם להגיש תביעה לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה ? אולי עדיף לפנות להליך של גישור ? כאן, תוכלו להתייעץ על נושאים שונים בתחום המשפחה, לרבות אודות: הסכמי ממון, הסכמי גירושין, תביעות משמורת, מזונות אישה וילדים, תביעות אהבות, פירוק שיתוף וחלוקת רכוש, ועוד. מורכבות הליכים אלה, הן מהבחינה המשפטית והן מהבחינה האמוציונאלית המעורבת באופן טבעי בהליכים כגון אלה והצורך בקבלת החלטה אשר לה השלכות הרות גורל על עתידכם ועתיד ילדיכם, היא שהובילה את צוות הפורטל להקים עבורכם גולשים יקרים את פורום גירושין זה. במסגרת פורום גירושין זה תוכלו לשתף מניסיונכם האישי, טיפים, עצות, טעויות, לשאול שאלות ולקבל ממנהל הפורום, עורך דין העוסק בתחום דיני גירושין, מידע משפטי אשר יעזור לכם בקבלת ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם. חשוב לדעת – לעיתים, טיפ משפטי קטן של עורך דין הבקיא בתחום, יכול להוביל להישג גדול. אל תהססו, הפנו כעת את שאלתכם אל מנהל הפורום שלנו, ופנייתכם תיענה מוקדם ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום גירושין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום גירושין

עו"ד אביב סטרול
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

24/10/2021 15:43 אריה תבעית לשון הרע תבעית לשון הרע
שלום רב

האישה פתחה תיק גירושין .מיוצגת ע"י עורך דין אישה חזרה בה מרצונה להתגרש .ממניעים שאינם ברורוים לחלוטין

נשלח מכתב מטעם האישה לבקשת סעדים לבית הדין הרבני ובין היתר נטען לחוסר יציבות של הבעל .האישה טוענת שהבעל חולה במחלת נפש וזקוק למזור ותרופות (ישנה הוכחה מוקלטת ) .האם הבעל יכול לתבוע לשון הרעה מהאישה על דבריה במקביל לההתנהלות בנושא הגירושין הציין שלא התקיים דיון בבית משפט תודה

18/10/2021 10:22 נמרוד אי הסכמה על תשלומי מחציות אי הסכמה על תשלומי מחציות
יש בנינו ויכוח לגבי תשלום מחציות ומה נכלל בהם.
בהסכם הגירושין רשום שכל המענקים מביטוח לאומי יעברו לידי האם וכך אכן נעשה.
כמו כן רשום שכל הוצאות חינוך הילדים ישולמו חצי בחצי (ואצלנו הם גבוהים ממענק הלימודים).
כשערכנו את ההסכם לא ידעתי על קיומו של מענק לימודים לכל ילד ואין התייחסות אליו.
אני טוען שיש לקזז תחילה את מענק הלימודים ולשאת חצי חצי רק ביתרה (להבנתי כל סכום שהיא מוציאה מכיסה על לימודים, גם אני אמור לשאת באותו הסכום בדיוק. זה עיקרון של לשאת בחלקים שווים).
האישה טוענת שהיא אמורה לקבל חצי מההוצאות בלי קשר למענק.
האישה מאיימת בפניה להוצאה לפועל על אי עמידה בתשלום מחציות על פי ההסכם
האם היא יכולה אכן לפנות להוצאה לפועל בנושא או שנושא זה צריך להיות נדון בבית משפט לעניני משפחה?
האם הוצאה לפועל יכולה אכן לקבל החלטה בנושא? למיטב הבנתי הוצאה לפועל עוסקת רק במזונות, אותם אני משלם כדת וכדין במועדם.

10/10/2021 19:57 ענת ב. הליך גירושין הליך גירושין
האם בתקופת הליך גירושין הבעל מחויב במזונות לאישה ולילדים? הבעל הפסיק להפקיד את משכורתו בחשבון המשותף ואומר שאמשוך כסף מהיתרה בחשבון זה. האם הוא צודק? אני לא עובדת ומטפלת בשני ילדים קטנים.

05/10/2021 09:58 חגית האם לגיטימי שהאם תיקח את ילדיה ותעבור דירה האם לגיטימי שהאם תיקח את ילדיה ותעבור דירה
זוג עומד להתגרש, תיק ביח' סיוע נסגר, עדיין לא הוגשה כל תביעה שהיא, הזוג חי עדיין באותה דירה שכורה, החוזה שכירות הסתיים ויש אופציה לחדשו אך בעל הדירה מסרב לחדש אופציה עם מי מבני הזוג וטוען שמחוייב משפטית ל 2 בני הזוג וכי על בני הזוג להגיע להסכמה כתובה בינהם מי יחדש את החוזה אחרת הוא לא מחדש חוזה. הבעל מאיים על האשה שאם היא לא תחתום עם הסכם גרושין שהציע לה, הוא לא עוזב את הדירה. והזוג משלם מידי חודש לבעל הדירה ללא חוזה.

האם בנסיבות אלה האשה יכולה לעבור עם ילדיה בני ה 9 וה 12 לדירה אחרת באותה שכונה? האם זה יחשב כחטיפת ילדיה? ומה האשה מחוייבת לעשות כדי שזה לא יחשב חטיפה? ואיך זמני השהות יתחלקו אחרי שתעבור עם ילדיה לדירה אחרת, ובמצב בו אין פסיקת ביהמ"ש או בית דין לגבי עניין המשמורת?

30/09/2021 15:48 יוסף בן-דוד האם בעלי יחזור שוב הביתה האם בעלי יחזור שוב הביתה
מי שקורא את העדות הזו היום צריך לחגוג איתי ועם משפחתי כי הכל התחיל כבדיחה עבור כמה אנשים שאמרו שזה בלתי אפשרי. שמי יוסף בן דוד ואני מתל אביב, ישראל. אבל אני עובר לשיקגו בארה"ב עם אשתי. אני נשוי באושר עם שני ילדים ואישה מקסימה. משהו נורא קרה למשפחתי, כשאיבדתי את מקום עבודתי ואשתי עזבה את ביתי כי לא יכולתי לטפל בעצמי ובצרכי המשפחה. שלה ושל ילדיי באותו רגע. הצלחתי במשך תשע שנים, אף אישה לא תומכת בי לטפל היטב בילדים. אני מנסה לשלוח הודעת בדיקה לאשתי אבל היא מונעת ממני לדבר איתה אני מנסה לדבר עם חבר שלה ובני משפחתה אבל עדיין יודע שאפשר לעזור לי והגשתי בקשה מאוחר יותר לכל כך הרבה חברות אבל עדיין הם עשו זאת אל תתקשר אליי, עד שיגיע יום נאמן שלעולם לא אשכח בחיי. כשפגשתי חבר ותיק שלי שהסברתי לו את כל הקשיים שלי והוא סיפר לי על איש גדול שעזר לו להשיג עבודה טובה בתחום חברת קוקה קולה והוא אמר לי שזהו גלגלת כישוף אבל אני אדם שמעולם לא מאמין במגהץ כישוף אבל החלטתי לנסות אותו ודריגבינוביה הנחה אותי והראה לי מה לעשות בשבעת ימי הארוחות האלה. אני פועל לפי כל ההוראות ועושה מה שביקש ממני לעשות טוב. דריגבינוביה דאג שהכל ילך כשורה ואשתי תראה אותי שוב אחרי עבודה נפלאה של דריגבונובה. אשתי התקשרה אלי עם מספר לא ידוע והתנצלה והיא אמרה לי שהיא באמת מתגעגעת אליי ולילדים שלנו ואשתי חוזרים הביתה. ואחרי יומיים התקשרה אלי חברה ששלחתי מכתב הערכה שלי, עכשיו אני המנהל של חברת פרגון בארה"ב. אני מייעץ לך אם יש לך בעיות שלח הודעה לדוא"ל זה: doctorigbinovia93@gmail.com או WhatsApp אותו במס '+1 (216) 202-2709 ותקבל את התוצאה הטובה ביותר. קח את הדברים כמובן מאליו וזה ייקח ממך. אני מאחל לך את הטוב ביותר.

26/09/2021 22:42 אלמונית סיכוי למתן צ6מלחשיפת חשבונות במסגרת הבאה סיכוי למתן צ6מלחשיפת חשבונות במסגרת הבאה
יש לי 2 אחים.
בצוואת אימנו מ 2007 נרשם שאימי לא מצווה לי כסף.
בצוואת אימנו מ 2003 נרשם שאימי מצווה לי שליש מהכסף.

אם אגיש התנגדות לצוואת 2007 שבה לא צווה לי כסף, ובקשה לקיום צוואת 2003 שבה כן צווה לי כסף, האם סביר שבית משפט אשר יידון בצוואות אלה, יעתר לבקשה מצידי לתת לבנקים של אימי צו לחשיפת חשבונותיה?

או שכל עוד צוואת 2003 שרק בה צווה לי כסף אינה מאושרת כצוואה התקפה, אין סיכוי שביהמ"ש יעתר לבקשתי לחשוף מצב כספי של אימי? (מאחר שאני לא אחד מיורשי הכסף) ?

תודה רבה

23/09/2021 06:50 אבי על סמך איזה תקנה ניתן לבקש מהשופט צו לגילוי מסמכים על סמך איזה תקנה ניתן לבקש מהשופט צו לגילוי מסמכים
בהליך בעניין ירושה, אני מעוניין שהשופט יתן צו בו יורה לבנקים של הצד השני ולרשויות כמו מנהל מקרקעי ישראל, רשות המיסים וכולי לחשוף מסמכים בנוגע לצד השני.

1. על סמך איזה תקנה ניתן לבקש זאת מהשופט? האם עליי לבקש זאת בדיון המקדמי? והאם אני יכול לבקש זאת מהשופט רק מטעמי ומבלי שזו תהיה בקשה מוסכמת על ידי ועל ידי הצד השני?

2. האם תקנות 34 ו 35 לתקנות סדר הדין האזרחי חלות בבית משפט לענייני משפחה?

09/09/2021 18:11 דוד השתתפות במחציות השתתפות במחציות
אני מעוניין לדעת האם מסכות קורונה ואלכוג'ל הם חלק מהמחציות של תשלומי חינוך. מצד אחד הילדים התבקשו להביא מסכות לבית הספר ומצד שני זה לא ממש חלק מהציוד של בית הספר אלא משמש גם מחוץ לבית הספר. ההיגיון אומר שזה נכלל במזונות וכל הורה רוכש בנפרד (כמו בגדים אוכל וכו'..)

02/09/2021 21:48 שי פירוק פרק ב פירוק פרק ב
אני עומד בפני פרידה מאשתי השנייה. יש לנו הסכם ממון שאומר שאני משתתף בעד 15000 בתיקון בלאי בשנה. השתתפתי אבל לא שמרתי קבלות. האם היא יכולה לתבוע את העלות הזאת? אני גר בבית שלה. מה עוד היא יכולה לדרוש דמי כתובה ומזונות אישה? אין לנו לא ילדים משותפים ולא רכוש משותף ובהסכם ממון מוזכר שכל אחד נשאר עם רכושו במקרה של פירוק. תודה רבה

03/08/2021 10:05 ט משמורת משותפת מזונות משמורת משותפת מזונות
שלום רב
הגרוש שלי ואני נמצאים בתהליך העברת המשמורת ממני אליו.
הבנתי שכדי לחסוך עמלת בית משפט ניתן להגיש בקשה ליישוב סכסוך ואחרי יומיים להגיש את ההסכם.
רציתי לדעת האם עלי לגשת לאותו בית משפט שאישר לנו בעבר את הסכם הגירושין?איך מגישים את הבקשה? לקבוע תור או פשוט לגשת לבית משפט? האם רק לבית משפט לענייני משפחה או כל בית משפט שהוא?
מתוך התלבטות אם להעביר את המשמורת לאב או להפוך אותה למשותפת- רציתי לדעת, במידה ולא נשיג הסכמות ונגיע לבית משפט- האם נכון הדבר שבהכרח נקבל את השופטת שאישרה לנו את הסכם הגרושין?
שאלה נוספת- בשיקול של משמורת משותפת- אני יודעת שהקריטריונים להחלטה אם להפחית או להפסיק את המזונות הם האם שכר ההורים שווה וכמות הזמן שהילד אצלם. רציתי לדעת, האם העובדה שהאב מקיים משק בית משותף עם בת זוג בעוד אני לבד נלקחת בחשבון? לטענתו, לי יש בית ולו אין ומכאן שמצבי טוב יותר אלא שהבית שלי משועבד למשכנתא גבוהה. איך מניסיונכם מתיחסים השופטים לנתון זה?מבחינת שכר להערכתי הוא מרויח יותר ממני, לא בטוח שהרבה מעבר, אך אולי גם העובדה שאני מתפרנסת מקצבאות אובדן כושר עבודה והוא עובד מן המנין נלקחת בחשבון? תודה רבה

טל ראי תשובתי מיום 16/08.

עורכי דין מובילים בפורום גירושין

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד דניאל הומיונפר
עו"ד דניאל הומיונפר

"מתמחה בתחום הגירושין והגישור, ועוסק בין היתר בתיקים בעלי מורכבות משפטית גבוהה, בסבלנות רבה, זמינות ושקיפות מלאה בכל צעד וצעד בדרך..."

ריקי אופק אבן צור
עו"ד ריקי אופק אבן צור

משרד עורכת הדין ריקי אופק מציע שירותי משרד בתחומים של -פשיטות רגל ייצוג חייבים,פירוקי חברות,דיני משפחה ודיני עיזבונות.

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך