סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על גירושין(384)

החלטה על פירוק קשר נישואין והתא המשפחתי אינה קלה, קל וחומר כאשר נמצאים ילדים בתמונה. החלטת להתגרש ? מה עושים ? מאיפה מתחילים ? האם להגיש תביעה לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה ? אולי עדיף לפנות להליך של גישור ? כאן, תוכלו להתייעץ על נושאים שונים בתחום המשפחה, לרבות אודות: הסכמי ממון, הסכמי גירושין, תביעות משמורת, מזונות אישה וילדים, תביעות אהבות, פירוק שיתוף וחלוקת רכוש, ועוד. מורכבות הליכים אלה, הן מהבחינה המשפטית והן מהבחינה האמוציונאלית המעורבת באופן טבעי בהליכים כגון אלה והצורך בקבלת החלטה אשר לה השלכות הרות גורל על עתידכם ועתיד ילדיכם, היא שהובילה את צוות הפורטל להקים עבורכם גולשים יקרים את פורום גירושין זה. במסגרת פורום גירושין זה תוכלו לשתף מניסיונכם האישי, טיפים, עצות, טעויות, לשאול שאלות ולקבל ממנהל הפורום, עורך דין העוסק בתחום דיני גירושין, מידע משפטי אשר יעזור לכם בקבלת ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם. חשוב לדעת – לעיתים, טיפ משפטי קטן של עורך דין הבקיא בתחום, יכול להוביל להישג גדול. אל תהססו, הפנו כעת את שאלתכם אל מנהל הפורום שלנו, ופנייתכם תיענה מוקדם ככל הניתן.

קרא עוד

שאל בפורום גירושין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום גירושין

עו"ד אביב סטרול
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"בעל ניסיון רב בהופעה ובייצוג בבתי המשפט בתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.."

19/10/2020 15:48 לאה מזרחי תביעה ייצוגית תביעה ייצוגית
האם אפשר להיעזר בך בתביעה הייצוגית נגד ההוצאה לפועל שגבה ריביות לא חוקיות .תודה
0503827283

15/10/2020 11:29 יוסי שינויים בהסכם גירושין שינויים בהסכם גירושין
שלום רב, לאחרונה חלו שינויים במקום עבודתי ומגוריי (עברתי לעיר אחרת)
הסכם הגירושין שחתמנו בהסכמה לא סטנדרטי (לטובת הגרושה) מבחינת הסדרי הראייה
ובנסיבות היות הילדים במשמורת של אימם , יש בו סעיפים לא סטנדרטיים של ימי שהות מלאים בימים שאין מסגרות, של לקיחת הילדים גם בערבי חג עד הצהריים כאשר הם איתה בחגים , של איסוף הילדים מהבוקר בימי שישי בשבתות שהם איתי וכו'. במרבית המקרים בהם אני מנסה להסתדר איתה לגבי שעות איסוף וכו', אין נכונות להכיר בעובדות שאני עובד ואפסיד ימי עבודה (העבודה החדשה כוללת גם ימי שישי).
האם ניתן לפתוח את הסכם הגירושין ולבקש שינויים בהסדרים עקב השינויים המהותיים שחלו אצלי? האם יש נכונות מצד ביה"מ לבוא לקראת האב בנסיבות כאלה?

07/10/2020 06:19 ישראלי ערן התעללות נפשית ומילולוית מצד האישה התעללות נפשית ומילולוית מצד האישה
אני נאשוי 4שני ויש לי שני ילדים
אישתי לא עובדת ומהתחלת הנישואים היו לנו בעיות כיוון שאישתי מאוד כוחנית אוהבת לקבוע הכול ולא מתחשבת בדעה של הצד השני ואם לא עושים כפי שהיא רוצה אז היא צועקת בכולי כולות אפילו שהילדים ישנים
היא קוראת לי בכל מיני שמות מעליבה אותי מאחלת לי ולמשפחתי מוות מעלימה חפצים אישיים כל פעם כשאני לא בבית מתגרה בי לא רק עם מילים פוגעות אלה הרבה פעמים תוקפת אותי כדי שאעבד את האישתונות ואולי ארביץ לה כדי שהיא תוכל לצלם אותי והיא לפני המעשה מוכנה עם המצלמה שלופה
ממתי שהקורונה נכנסה לחיינו וכולנו בבית כי אני "עובד"מהבית שזה גם בעיה פני עצמה כי היא לא עוזאת לי שאוכל לעבוד לא מעסיקה את הילדים לא נותנת להם ארוחות לא מבשלת וממש לא חסר אוכל בבית היא כל היום יושבת בספא ואני צריך להתמודד עם שני ילדים קטנים שרוצים רק אותי ועם הלחצי של העבודה וגם עם הכללות שלה כלפי וכלפי הילדיםוחוסר תפקוד ממש לא אכפתה לה מכלום אף פעם לא הייתה אמא דואגת ואכפתית לילדים ועכשו נמצב החמיר עוד יותר אני מוטש נפשית ופיזית מזה אין יום ולא לילה אני חושב שיש לה בעיה נפשית כי אחרת אין לי מושג איך אמא לא אכפת מהילדים שלה אני מאכיל אותם מקלח אותם הם רוצים רק אותי הבןמאומר לי רק אתה אמא עושה כואב במקלחת אפילו חשבתי הרבה פעמים לעזור את הבית אבל כואב לי הלב על הילדים וחושב שאם אני לא יהיה שם היא תשים אותם כל הזמן לישון כי היא אוהבת שהם ישנים וכשהם מתעוררים היא כועסת
היא אף פעם לא ישבה איתם לקרוא להם ספר לשחק במשחקים איתם ללמד אותם כל מיני דברים אני חושב בשביל מה הבאתי ילדים עם אמא כזאת שלצערי לא תיארתי לעצמי שזה יגיעה לאן שהיגיע
כל ההשפלות שלה כלפי שאני אצלן ולא "עושה כלום בבית" כאשר אני מטפל בהם והיא לא מרימה אצבע ומאחלת לי למות וגם לאמא שלי ושהיא רוצה לראות שעוספים אותי עם השקית וכל מיני מילים שאי אפשר להישאר עדישים לזה שום פירגון שוב אהבה לילדים
אני אסמטי קניתי לי משאפים והיא זרקה לי אותם לזבל וכשחיפשתי אותם בהתחלה אמרה שלא ראתה אותם אחרכך אמרה שאולי הילדה לקחה שאין סיכוי כי שמתי אותם בארון למעלה שהיא לא תגיעה ואז הודתה שאולי בעצם היא זרקה אותם"בטעות"
איך אני יוצא מהמצב הזה כי אני כבר מוטש מהמלחמה יום יומית איתה וטיפול בילדים ולתת תוצרת בעבודה כאשר הראש לא שם
תודה על התשובה שלהם

03/10/2020 04:59 מוטי קקון גירושים בהסכמה גירושים בהסכמה
היי,
אני ואשתי רוצים להתגרש בהסכמה, אין ילדים, אין רכוש ואין על מה לריב, מה צריך לעשות? לקחת עו״ד לכתיבת הסכם גירושים פשוט וללכת עם זה לרבנות? כמה דבר כזה אמור לעלות בהנחה שאין שום מחלוקות, ילדים או רכוש? ואם בכלל צריך?

היי,

יש לערוך הסכם ביניכם ולכלול ויתור האישה על מזונותיה וכן מוחלת האישה על כתובתה (מוותר על הכתובה) והתוספת. כמו כן, הייתי מציע לערוך הסכם מפורט שאין טענות עתידיות אחד כלפי השני, זכור מה שלא כתוב בהסכם ומאושר כפסק דין בבית הדין או בית המשפט למשפחה יכול להוות עילת תביעה עתידית.

כמו כן, יש להגיש לבית הדין הרבני בקשה חתומה על ידכם למתן גט מוסכם + אישור הסכם.

מוזמן ליצור קשר עמי בנייד: 052-5407233 להמשך ייעוץ משפטי.

עו"ד אביב סטרול- מנהל פורום גירושין אתר i LAW

30/09/2020 15:21 דוד להב סירוב מהגרושה סירוב מהגרושה
מה החוק אומר או מה עושים במצב שהגרושה מסרבת לקבל מכתב רשום מעורכת דיני..

אם יש חובת המצאה אישור מסירה כדין יש להחתים את השליח על תצהיר מוסר שסירבה לקבל.

19/09/2020 23:25 שוש איך מתגרשים הדרכי שלום איך מתגרשים הדרכי שלום
שלום, ילדיי בגירים ורק אחד גר בבית. אני נאלצת להתגרש עקב התנהגות הבעל. הוא אינו עובד.. ברשותי ירושה, אך זו אינה מספיקה לרכישת דירה. הבעל לא מסכים לשלם יותר ממחצית המגיע לי ממחצית הדירה. גם לא מוכן למכור, כי בית המשפט לטענתו לא יוציא אותו מהבית כדייר מוגן + גילו + מחלותיו. מה לעשות?איך אצא מנישואים גיהנום. וזאת תוך הגעה לעמק השווה ? בנוסף, האם אוכל לצאת מהבית מבלי שיפגעו זכויותי בדירה ותחסך המצאות בבית עם שונא תוקפן? אודה אם תוכל להתייחס לשתי השאלות.

היי,

על פי סעיף 5 חוק יחסי ממון בין בני זוג לא חל איזון משאבים (חלוקת רכוש בשווה) על נכסים שהתקבלו בירושה.

יחד עם זאת, מצבך המשפטי מורכב וממליץ לך לקבל ייעוץ משפטי מעו"ד העוסק בתחום המשפחה וגירושין.


מוזמנת ליצור קשר בנייד: 0525407233 לקביעת פגישה.

בברכה,

עו"ד אביב סטרול- מנהל פורום גירושין אתר iLAW.

01/09/2020 16:54 שי תשלום מדור תשלום מדור
שלום ,
רקע קצר ,אני גרוש עם ילד אחד בן 10
בפסק דין גירושין נכתב שכרגע האם מתגוררת אצל הוריה אך במידה שהאם תעבור דירה ישלם האב על הוצאות המדור ואחזקתו סך של שליש מדמי השכירות והוצאות אחזקות המדור בכפוף להצגת חוזה שכירות החתום עי האם בלבד .
ובלבד שהסכום של המדור ואחזקתו לא יעלה על 1000 שח.
בחלוף השנים האם עברה להתגורר אצל בן זוגה והם ערכו ביניהם חוזה שכירות שבן זוגה הוא המשכיר והאם היא השוכרת. אציין שהאם ובן זוגה גרים יחד ויש להם ילד משותף .בפועל גרים בבית האם , בן זוגה , ביתו של בן זוגה מנישואים קודמים וכמובן בני , סהכ 5 נפשות.
אציין גם שהדירה של בן זוגה של האם בבעלותו ללא משכנתה.
האם עלי לשלם לאם את דמי המדור ואחזקתו ?

הנך יכול להגיש בקשה להפחתת/שינוי דמי מדור לבית המשפט לענייני משפחה לאור שינוי נסיבות.

יחד עם זאת, בית משפט פוסק בהתאם לנסיבות, גובה דמי המדור שנפסקו, מעבר מגורים עם בן זוג חדש אינו מפחית באופן אוטומטי את דמי המדור שכן החובה חלה על אבי הקטינים שאינו המשמורן או אינו במשמורת משותפת.

להמשך ייעוץ מוזמן ליצור עמי קשר בנייד: 0525407233.

בברכה,

עו"ד אביב סטרול מנהל פורום משפחה אתר ILAW

25/08/2020 17:50 אלי זאווי מזונות וירושה מזונות וירושה
אנחנו עומדים להתגרש. אשתי ירשה לפני מס שנים 2 מליון שח אותם הפקידה בחשבון שפתחה על שמה. יש לנו 2 ילדים בני 11, 12 במשמורת משותפת של 50%. אני מרויח 20000 שח ואשתי 10000. האם לאור הירושה הגדולה שקבלה יש סיכוי שיתחשבו בדמי המזונות שאצטרך לשלם?

ירושה אינה מתחלקת בין בני זוג שמתגרשים. אין ספק שיכולתה הכלכלית של האם היא נתון שיש להתחשב בו לקביעת תשלום המזונות. ראשית, יש לקבוע את הוצאות הקטינים מה הסכום ואז לעשות את איזון ההכנסות שבין הצדדים.

עו"ד אביב סטרול מנהל פורום משפחה ILAW.

מוזמן ליצור קשר להמשך ייעוץ בנייד: 052-5407233.

20/08/2020 16:05 נמרוד מענק קורונה מענק קורונה
אני רואה את תשובותך לגבי מענק הקורונה ולא מצליח להבין איך פרשת את החוק מה 29/7/20.
כתוב שהזכות לקבל חלק מהמענק אינה נשללת, אך לא כתוב כיצד יש לקבל חלק מהמענק וכמה ממנו.
אני מבין שצריך להגיש תביעה ולא ניתן לקזז באופן חד צדדי מהמזונות.
בנוסח החוק רשום: "...חלקו היחסי בפסק הדין של המזונות והמשמורת או ההסכם שאושר בבית המשפט לעניין החזקתם הכלכלית של הילדים שבעדם ניתן המענק".
את המזונות אני משלם במלואם, מצד שני הילדים במשמורת של האם. כמו כן יש לנו הסכם עם אישור בית משפט שאומר שכל הכספים המגיעים מביטוח לאומי הולכים לאם (כפי שרשום אצל רוב הגרושים), לכן אני מבין שאני לא זכאי, כי בהסכם רשום שאני לא זכאי לכספים מביטוח לאומי והחוק (כפי שרשום) נשען ומכיר בהסכמי גירושין ולא מבטל אותם.

מפסיקות בתי המשפט האחרונות עולה כי מקזזים את מענק הקורונה מדמי המזונות חרף הסעיף בהסכם שקצבות בל"ל הולכות לידי האם.

17/08/2020 23:10 דנה החלטה לא לשלם מזונות החלטה לא לשלם מזונות
מאחר ואני וגרושי גרים רחוק, הילד חי איתי וכל סוף שבוע שני רואה את אביו. בתקופת החופש הגדול ביולי הילד שהה אצל האב שבועיים. בפסק דין המזונות אין כל התיחסות לקיזוז מהמזונות בדבר שהות ממושכת של הילד אצל אביו. האב על דעת עצמו בשל השהות הארוכה יותר מהרגיל של הילד אצלו, החליט לקזז ולהפחית לי מהמזונות. כמו כן קיזז לי את מחצית מענק הקורונה, האם הדבר חוקי ותקין?

האב לא רשאי לקזז מהמזונות על דעת עצמו ללא החלטת בית המשפט. את יכולה לפתוח כנגד הבעל בהליכי גבייה בהוצאה לפועל מסלול מזונות על החלק שקוזז בייחוד שמדובר על זמן שהות של הילד אצלו ארוך באופן חד פעמי ולא קבוע ולכן לא קיימת עילה להפחתת מזונות בשל זמני שהות ארוכים יותר מרצון ללא החלטת בית המשפט שכן יש להראות "שינוי נסיבות מהותי" להפחתת דמי המזונות.

לגבי מענק הקורונה- חוקק חוק חדש ביום 29.07.20 חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש- מענק חד פעמי) סעיף 2 (ג) כי מענק החד הפעמי שעובר לחשבון בנק של ההורה שמקבל את קצבאות הילדים אך אין בהעברת התשלום לחשבון הבנק כדי לשלול את זכותו של ההורה הפרוד או הגרוש שחשבון הבנק שאליו עובר התשלום שייך להורה האחר לקבל את חלקו במענק מאותו הורה שמקבל את המענק בהעברה או בקיזוז מהמזונות בהתאם לחלקו היחסי בפסק הדין של המזונות והמשמורת או ההסכם שאושר בבית המשפט לעניין החזקתם הכלכלית של הילדים שבעדם ניתן המענק.

כלומר החוק הכיר בזכות קיזוז מהמזונות בגין המענק שההורה האחר קיבל.

עו"ד אביב סטרול- מנהל פורום גירושין ומשפחה אתר iLAW

עורכי דין מובילים בפורום גירושין

ריקי אופק אבן צור
עו"ד ריקי אופק אבן צור

משרד עורכת הדין ריקי אופק מציע שירותי משרד בתחומים של -פשיטות רגל ייצוג חייבים,פירוקי חברות,דיני משפחה ודיני עיזבונות.

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד אריה לרנר
עו"ד אריה לרנר

"המשרד מציע פתרונות משפטיים ברמה גבוהה, תוך התאמה מלאה לצרכיו של הלקוח ובהתאם לנסיבות המקרה..."

עו"ד דניאל הומיונפר
עו"ד דניאל הומיונפר

"מתמחה בתחום הגירושין והגישור, ועוסק בין היתר בתיקים בעלי מורכבות משפטית גבוהה, בסבלנות רבה, זמינות ושקיפות מלאה בכל צעד וצעד בדרך..."

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך