סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על ביטוח לאומי(500)

שאל בפורום ביטוח לאומי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום ביטוח לאומי

עו"ד דן אילון
איזור: חיפה
פקס: 0773181365
טלפון: הצג טלפון

"כל תיק זוכה למלוא תשומת הלב, אין תיקים קטנים, הנני מאמין בטיפול יסודי בכל סוג של פגיעה..."

10/02/2016 01:24 משה קצבת נכות צמיתה קצבת נכות צמיתה
אני מקבל קצבת נכות יציבה, האם הנכות פגה באופן אוטומטי ואצטרך לתבוע שוב בוועדות? אני רוצה לדעת אם אוכל לבנות על הקצבה בשנים הקרובות לצורך תשלום משכנתא. (מצב הרפואי ללא שינוי, אולם אני לא יודע אם אצליח להוכיח, ואני מעוניין לדעת אם כל כמה שנים באופן אוטומטי נדרשים לחדש את הקצבה למרות שהיא קבועה)

נכות יציבה היא למעשה נכות צמיתה, אך חשוב לדעת כשגם למוסד לביטוח לאומי וגם למקבל קצבה ישנה האפשרות לבקש לפתוח את התיק בעת החמרת מצב ו/או בעת הטבה במצבו של מקבל קצבה, ולכן כל עוד אחד מהצדדים - ביטוח לאומי או אתה - לא פותחים את התיק, אזי הנכות היא קבועה.

09/02/2016 15:31 ארי אחוזי נכות שנקבעו בביטוח הלאומי אחוזי נכות שנקבעו בביטוח הלאומי
אם קבעו לי בעניין של תאונת דרכים שהייתה גם תאונת עבודה, בביטוח הלאומי אחוזי נכות נמוכים, אפשר יהיה בתביעה מול הביטוח להוכיח שמגיע לי אחוזי נכות גבוהים יותר ?

ככלל, בהתאם לתקנה 6 ב' לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, הנכות שנקבעה בביטוח לאומי היא מחייבת, אולם קיימת אפשרות להגיש ראיות לסתור ולנסות לשכנע את בית המשפט באמצעות מסמכים רפואיים כי אכן הנך זכאי לאחוזי נכות גבוהים יותר ממה שנקבע על ידי ביטוח לאומי.

01/02/2016 16:05 עומרי חזרה לארץ אחרי שלוש שנים חזרה לארץ אחרי שלוש שנים
נסעתי לטיול לחו"ל בארה"ב שהתארך לשהייה ארוכה של שלוש שנים ועוד חודשיים אני אמור לחזור לארץ. במשך הזמן שהייתי בחו"ל לא שילמתי ביטוח לאומי, האם זה נחשב לי חוב? מה קורה שאני מגיע לארץ מבחינת הזכאות שלי לטיפול רפואי ?

תושב ישראל המתגורר זמנית בחו"ל חייב בתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות גם בתקופת שהייתו בחוץ לארץ. פיגור בתשלום דמי ביטוח בריאות עלול לשלול זכאות לקבלת שירותים רפואיים למספר חודשים. הביטוח הלאומי יראה באי תשלום דמי הביטוח הלאומי בתקופת שהייתך בחו"ל כחוב, ותהיה לך תקופת המתנה של יום אחד לכל חודש שהייה בחו"ל ובסה"כ 6 חודשי המתנה לקבלת שירותים רפואיים. קיימת אפשרות לפדות את תקופת ההמתנה באמצעות תשלום מיוחד.

31/01/2016 12:18 יהורם הכנסה משתנה וגמלת סיעוד הכנסה משתנה וגמלת סיעוד
אבי, הגיע למצב סיעודי, ואנחנו רוצים להגיש בקשה מהביטוח הלאומי לקבלת קצבה, העניין הוא שהשכר שלו משתנה, בגלל שהוא עבד על עמלות, פעם הוא מקבל משכורת גבוהה ופעם נמוכה, איך יחושב השכר שלו? כמה גמלה הוא יקבל?

יש לבדוק מדי חודש בחודשו את הכנסתו, ובמידה והיא מגיעה עד לסך של 9,464 ₪ אביך יהיה זכאי לגמלה מלאה. במידה והיא מעל 9,464 ₪ ועד 14,196 ₪, אביך יהיה זכאי לגמלת סיעוד מופחתת בשיעור 50%, כל זאת בכפוף לעמידה בתנאי הזכאות האחרים. בדרך כלל הביטוח הלאומי אינו משלם גמלה בעין, אלא הדבר בא לידי ביטוי במתן עזרה של טיפול אישי בבית. במידה ובכל זאת אביך מעוניין בגמלה בכסף, עליו לעמוד בתנאים מסוימים וגובה הקצבה משתנה בהתאם לשיעור הגמלה שנקבעה לו.

30/01/2016 13:41 כפיר אברהם חוב גבייה ממעסיקים חוב גבייה ממעסיקים
שלום רב,
קיבלתי דרישת תשלום חוב (גבייה ממעסיקים) בגין דמי ביטוח מעסיק שלא שולמו בין השנים 2002-2003 לטענת המוסד לביטוח הלאומי.
סכום החוב המצטבר כיום עומד על למעלה מפי 2.5 מקרן החוב, אשר כולל קנסות והצמדה.
החוב הינו כנגד חברה (אשר הייתי בעל שליטה בה) ופורקה בשנת 2003.
בשנת 2013 קיבלתי הפטר מבית המשפט המחוזי, לאחר שהגעתי להסדר נושים. המוסד לביטוח לאומי לא נכלל בהסדר הנושים כיון שלא הגיש תביעת חוב במועד.
מששלחתי למוסד לביטוח הלאומי את צו ההפטר, לטענתם מדובר ב"צו הפטר אישי בלבד" על שמי וכי החוב הינו על חשבון החברה, אשר עומד בעינו.
לא כל כך הבנתי אם החוב הינו על שם החברה מדוע הם פונים אליי? גם אם ינסו להרים מסך, הרי שהראיתי להם צו הפטר שפוטר אותי מכל חובותיי, ואשר קיבלתי מאת בית המשפט המחוזי.
כמו כן, האם התיישנות חלה על חובות גבייה ממעסיקים?

אכן אם החוב על שם החברה, הביטוח הלאומי צריך לפנות אליה, וייתכן שהפנייה נעשתה אליך מכיוון שאתה הבעלים של החברה. לגבי התיישנות - כעיקרון קיימת התיישנות של 7 שנים על חובות מול הביטוח הלאומי, אולם במקרים מסוימים כגון אי קיום חובת דיווח או רישום, וכד', בהם הביטוח הלאומי יוכל לדרוש את החוב גם לאחר חלוף 7 שנים.

28/01/2016 15:41 דוד שמעוני מפעל בפשיטת רגל מפעל בפשיטת רגל
אני עובד כבר 20 שנה במפעל לייצור זיתים ולפני חודשיים נודע לנו שהמפעל נמצא בקשיים והוא בהליך של פשיטת רגל, מה יהיה עם המשכורות שלנו? הזכויות שלנו בפנסיה? האם צריך להגיש דרישה לתשלום מהביטוח הלאומי?

המדובר בתהליך שלאחר שממונה מפרק או שניתן צו פשיטת רגל, צריך להגיש תביעה לתשלום חוב שכר עבודה ופיצויי פיטורים והביטוח הלאומי משלם עד תקרה מסוימת. המדובר בתהליך ארוך בדרך כלל ורצוי לעשות זאת בליווי של עו"ד. משרדנו מטפל בתיקים מסוג זה ותוכל לפנות אלינו לתיאום פגישת ייעוץ - 03-6874661.

28/01/2016 02:11 בנימין מילואים וביטוח לאומי מילואים וביטוח לאומי
עבדתי בשיפוצים אצל אדם פרטי, במשך כמה חודשים, ואז קראו לי למילואים של 30 יום, כשחזרתי ממילואים אמר לי אותו אדם שהכסף על התקופה הזו משולם דרך הביטוח הלאומי ולא דרכו, זה באמת עובד ככה? אני צריך לטרטר את עצמי בשביל חודש עבודה?

קיימות שתי אפשרויות: או שהמעסיק משלם לך את המשכורת והוא זה שממלא טופס תביעת מעסיק להחזרת תגמולי מילואים, או שאתה צריך למלא את התביעה והביטוח הלאומי משלם לך ישירות את תגמולי המילואים.

27/01/2016 00:01 יהונתן עיקול חשבון בגלל חוב בביטוח הלאומי עיקול חשבון בגלל חוב בביטוח הלאומי
היה לי חוב בביטוח הלאומי, ששכחתי ממנו, ופתאום התקשרו אלי מהבנק ואמרו שהכסף שיש לי בחשבון מעוקל לביטוח הלאומי. מותר להם לעשות את זה מבלי לשלוח לי מכתב התראה או משהו?

ודאי קיבלת מכתב על חוב ודרישה לפרעונו. בהעדר תגובה, רשאי ביטוח לאומי לעקל את החשבון.

25/01/2016 23:06 רותם קבצת נכות קבצת נכות
אבי נולד עם מום ברגל שגורם לו לצליעה קלה, האם אפשר לבקש מהביטוח הלאומי קצבת נכות אפילו שהוא כבר קרוב לגיל 70? כי בגלל הגיל, קשה לו יותר להתנהל. תודה

התשובה היא שלילית.

24/01/2016 16:06 ליאורה השלמת הכנסה לעצמאית השלמת הכנסה לעצמאית
אני עובדת מהבית בתחום האינטרנט וההכנסה שלי לעתים מאוד נמוכה. אני נחשבת עוסק פטור. האם מגיעה לי השלמת הכנסה מהביטוח הלאומי? תודה

הכל בהתאם לגובה הכנסתך.

עורכי דין מובילים בפורום ביטוח לאומי

עו"ד ירון שמעון
עו"ד ירון שמעון

"תכנון האסטרטגיה המשפטית עוד בשלבים הראשונים של התיק, מסייע לי בהשגת תוצאות איכותיות עבור לקוחותיי..."

עו"ד אסף אודיז

"נגרם לך נזק עקב רשלנות רפואית ? משרדי דוגל ביחס אישי ומעניק שירותים משפטיים בתחומים הנזיקין והביטוח..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."