סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על ביטוח לאומי(767)

קבלת גמלה בענפים השונים במוסד לביטוח לאומי אינה משימה קלה, בטח למי שאינו בקיא ברזי הפרוצדורה, הטופסולוגיה, הבירוקרטיה, החוק והפסיקה, והפרקטיקה הנוהגת למול פקידי הביטוח הלאומי והוועדות השונות, לרבות הוועדות הרפואיות. מטעמים אלה ונוספים, הקמנו עבורכם גולשי פורטל iLaw את פורום ביטוח לאומי זה, בו תוכלו להתייעץ עם עורכי דין העוסקים בתחום הביטוח הלאומי ולשתף מניסיונכם האישי. בין יתר הנושאים בהם תוכלו לקבל מענה במסגרת פורום ביטוח לאומי זה: מימוש זכויות בענף נפגעי תאונות, נפגעי עבודה, ביטוח ונכות, זקנה וסיעוד, ילד נכה, ניידות, פעולות איבה, נפגעי פוליו וגזזת. עורך הדין מנהל הפורום ישמח לענות על שאלותיכם, בכל עת.
קרא עוד

שאל בפורום ביטוח לאומי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום ביטוח לאומי

גל השחר
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"מנהל מחלקת נזיקין במשרד בקרמן סטרול, ומקפיד על חשיבה מקצועית וחיובית מתוך אמונה שמחשבה בוראת מציאות..."

24/10/2021 22:33 אורח הפניית ועדת ערר נכות כללית לרופא יועץ הפניית ועדת ערר נכות כללית לרופא יועץ
עו"ד שלום,
ועדת ערר הפנתה לחוות דעת יועץ רפואי בתחום ספציפי וממש ציינה בפרוטוקול את התחום ליעוץ. היועץ השיב לשאלתה ואף הגדיל לעשות וביטל והפחית סעיפי ליקוי נוספים שכלל לא נתבקש ע"י הוועדה. מה גם שהוועדה אף לא דנה בהם בפרוטוקול. לבסוף הועדה אשרה את חוות דעת היועץ.
האם הוועדה נהגה כדין?
תודה מראש.

22/10/2021 14:05 יעקב תג חנייה לנכה שיש לו מעל 60 אחוז נכות אבל עם תקנה 15 תג חנייה לנכה שיש לו מעל 60 אחוז נכות אבל עם תקנה 15
הבנתי שאחד הקריטריונים לקבלת תו נכה זה מעל 60 אחוז נכות , אני נפגע עבודה עם 44 אחוז נכות וקיבלתי תוספת של תקנה 15 כך שהנכות בסהכ עומדת על 65 אחוז . לכאורה אני מעל 60 אחוז אבל האם זה באמת המצב או שלא מחשיבים את תקנה 15 כשבוחנים אחוזי נכות לתו חנייה לנכה במשרד התחבורה ?

21/10/2021 09:49 אלי הנחה במיסוי רכב או קניית רכב לנפגע עבודה הנחה במיסוי רכב או קניית רכב לנפגע עבודה
שלום,
נפגעתי בשתי תאונות עבודה - הראשונה מלפני 20 שנה על נכות ברגל נתנו 60 אחוזי נכות והשנייה משנת 2018 נתנו 50 אחוזי נכות בביטוח לאומי בגלל פגיעה בגב.
היום אני בן 69 ולא עובד. יכול לקבל הנחה במיסוי רכב או בקניית רכב? בגלל התאונות לא מסוגל לעבוד. תודה.

12/10/2021 15:16 דוד סטטוס בטופס סטטוס בטופס "תקופות עיסוק" + גובה דמי ביטוח לאומי וביטוח בריאות למקבל קצבת נכות-אובדן כושר עבודה מביטוח לאומי וקרן פנסיה
שלום רב,
אני נכה ומקבל קצבת נכות מעבודה מביטוח לאומי. יש כמה נכויות שסה"כ התשלום שלהם נותן 100% קצבה. אך לא נעשה צירוף נכויות בביטוח לאומי ולכן אין נכות משוקללת של מעל 75%. כלומר יש רק תשלום מכמה נכויות שנותן 100% תשלום של קצבת נכות.
כמו כן משולמת גם קצבת אובדן כושר עבודה מקרן פנסיה – השלמה לקצבת נכות מעבודה מביטוח לאומי. בקרן פנסיה יש נכות של 100%.
עד שנת 2019 הייתי מוגדר בביטוח לאומי בטופס "תקופות עיסוק" – "מקבל פניסה" . לפי הבנתי בסעיף 345ב לחוק ביטוח לאומי - קצבה בשל אובדן כושר עבודה מחברות ביטוח מוגדרת כ- "פנסיה מוקדמת" . כלומר בתקופות עיסוק אני אמור להיות מוגדר כ- "מקבל פנסיה" . אך החל משנת 2020 הרישום בתקופות עיסוק השתנה מ- "מקבל פנסיה" ל-"בעל הכנסה ל"ע" – כלומר בעל הכנסה שלא מעבודה. למרות ששום דבר לא השתנה בשנת 2020. חשוב להגיד שאין לי שום הכנסות חוץ מקצבת נכות-אובדן כושר עבודה מביטוח לאומי ומקרן פנסיה. כשפניתי לביטוח לאומי ושאלתי מדוע הסטטוס השתנה, הסבירו לי שזה רישום פנימי של ביטוח לאומי שהשתנה החל משנת 2020 ושזה לא אמור להדאיג אותי. אך לדעתי זה כן חשוב, כי זה משנה את גובה התשלום בשל דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות.
להלן 4 שאלותי : (אודה מאוד לתשובה לכל אחד מהסעיפים בנפרד)
1) האם אני אמור להיות מוגדר בביטוח לאומי בטופס תקופות עיסוק כ- "מקבל פנסיה" ? האם ידוע על איזשהו שינוי ברישום של ביטוח לאומי החל משנת 2020? לפי החוק בסעיף 345ב שום דבר לא השתנה והקצבה בשל אובדן כושר עבודה מחברות ביטוח עדיין מוגדרת כ- "פנסיה מוקדמת".
2) מה גובה דמי ביטוח לאומי + דמי ביטוח בריאות שאני אמור לשלם לביטוח לאומי? בהתחלה קרן פנסיה הייתה משלמת עלי לביטוח לאומי דמי ביטוח לאומי+דמי ביטוח בריאות מקסימאליים של 12%. ועכשיו ביטוח לאומי עשה בדיקה ונתן פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי + דמי ביטוח בריאות מקרן פנסיה , אך ביטוח לאומי חייב רטרואקטיבי בדמי ביטוח בריאות מינימאליים של 104 ש"ח עבור כל חודש.
3) האם מי שמוגדר כ-"מקבל פנסיה" אמור לשלם דמי ביטוח לאומי + דמי ביטוח בריאות רק מקצבת נכות-אובדן כושר עבודה שהוא מקבל מקרן פניסה? והוא לא אמור לשלם דמי ביטוח בריאות מינימאליים בסך 104 ש"ח? אני בודק כמה אני אמור לשלם במחשבון של ביטוח לאומי- " חישוב ניכוי דמי ביטוח ממקבל פנסיה מוקדמת " ומגדיר את עצמי כ-מקבל פנסיה מוקדמת?
4) אם לדוגמא פנסיית נכות-אובדן כושר עבודה מקרן פנסיה היא 2,000 ש"ח , אז הקרן פניסה אמורה להפריש לביטוח לאומי דמי ביטוח בסך 69.8 ש"ח?(כלומר סה"כ 3.49% מהקצבה= 0.39% דמי ביטוח לאומי + 3.1% דמי ביטוח בריאות). ביטוח לאומי לא אמור לקחת מהמבוטח בנוסף גם 104 ש"ח דמי ביטוח בריאות מינימאליים מקצבת נכות-אובדן כושר עבודה שלו בביטוח לאומי?

תודה רבה מראש!

08/10/2021 12:40 בני קצבת נכות בזמן שהות בחו״ל קצבת נכות בזמן שהות בחו״ל
שלום
אני בעל קצבת נכות 100 אחוז לצמיתות מביטוח לאומי.
אבא שלי עובר בקרוב לחיות באוקראינה ורציתי לדעת מהו מספר הימים בשנה המצטבר שמותר לי לבקר אותו מבלי שהקצבה תיפגע.
ידוע לי שאחרי 3 חודשים רצופים בחו״ל הקצבה מופסקת, אך אני מעוניין לטוס לשבוע-שבועיים מספר פעמים בשנה.

אשמח לתשובה

02/10/2021 00:56 יעקובי פוסט טראומה וברוקסיזם מנכות עבודה פוסט טראומה וברוקסיזם מנכות עבודה
אני מוכר נכה עבודה עם פוסט טראומה ומקבל החזרים על טיפולים רפואיים הקשורים לפגימה , לאחרונה אבחנו שאני חורק שיניים מה שנקרא ברוקסיזם שמוכר כנובע מסטרס ולחץ נפשי , עשיתי החמרת מצב והגשתי מסמכים של רופא שמקשר את הברוקסיזם למצב נפשי , באם ביטוח לאומי יכיר בזה שזה חלק מהתאונת עבודה האם אני אמור לקבל החזרים על טיפולי שיניים כי חלק מהשיניים נשחקו ונסדקו כתוצאה מחריקת שיניים , אני אמור להגיש להם קבלה מרופא פרטי או שחייב להיות מטופל רק דרך מרפאת שיניים של קופת החולים ?

יעקובי שלום,

לשאלתך, באפשרותך לפנות לרופא פרטי, ולהגיש תביעה לקבלת החזרים ו/או כספים עתידיים בעבור טיפולי שיניים אלה, שכן יש החמרת מצב אשר נובע, ככל הנראה, מתאונת העבודה אשר העלית בשאלתך.

את/ה מוזמנ/ת לפנות למשרדי לצורך קבלת ייעוץ וסיוע משפטי בעניינך. 03-7700022

בברכה,
גל השחר, עו"ד
054-6456843

30/09/2021 08:45 אורח ביטול סעיפי ליקוי לאחר ועדת נכות כללית ביטול סעיפי ליקוי לאחר ועדת נכות כללית
עו"ד שלום רב,
לאחר ערר נכות כללית, מצד אחד אומנם העלו את אחוזי הנכות, אך מצד שני בטלו 2 סעיפי נכות, שהדגשתי גם בכתב ערר וגם בפני הוועדה בכתב, יש אישור לכך, שלא מערער על סעיפים אלו. למרות זאת, הוועדה בטלה אותם מבלי להזהיר אותי ומבלי לתת לי אפשרות להביע דעתי על כך. ולכן גם לא דברתי על הסעיפים הללו בוועדה. האם מותר לנהוג כך? ואם לא, אז ניתן לפנות לבית דין ?
תודה מראש.

שלום רב,

באפשרותך לערער על החלטת הוועדה של המוסד לביטוח לאומי, כפי שלטעמי עלייך לפעול במקרה דנן.

אתה מוזמן לפנות למשרדי לצורך קבלת ייעוץ וסיוע משפטי בעניינך. 03-7700022

בברכה,
גל השחר, עו"ד
054-6456843

23/09/2021 13:51 רהב דוד ידועים בציבור ידועים בציבור
האם ידועים בציבור מבוגרים, ללא הכנסה סבירה ונכסים יכולים לפגוע בקצבאות (לא קצבת זקנה)

רהב שלום,

אנא תפרטי את שאלתך היא אינה מובנת.

את מוזמנת לפנות למשרדי לצורך קבלת ייעוץ וסיוע משפטי בעניינך. 03-7700022

בברכה,
גל השחר, עו"ד
054-6456843

05/08/2021 14:52 לי נכות כללית נכות כללית
שלום, אבא שלי הגיש בקשה לביטוח לאומי שהוא אונקולוגי הביא את כל המסמכים הנחוצים כולל סיכומי אישפוז ועוד.
דחו לו את הבקשה בטענה שהוא אמור היה לצאת בפבואר לפנסיה והוא המשיך לעבוד עד שהחמיר מצבו והיה צריך לשבת בבית אז קיבל חופשת מחלה .הוא לא יכול לצאת לעבוד אז הוציאו אותו לפרישה החל מסוף יולי , את הבקשה הגשנו שבוע לפני הפרישה. ביטוח לאומי שלחו מכתב שבעקבות השכר שקיבל שהוא יותר מ60% משכר מינימום אז הוא לא יכול לקבל נכות. השאלה אם ניתן לערער? האם יש סיכוי לקבל נכות? טרם הגיש בקשה לקצבת פנסיה?

לי שלום,

לשאלתך, וע"פ הנתונים אשר הצגת, לטעמי, יש מקום לערער על החלטת המוסד לביטוח לאומי לשלילת קצבת הנכות.

את מוזמנת לפנות למשרדי לצורך קבלת ייעוץ וסיוע משפטי בעניינך. 03-7700022

בברכה,
גל השחר, עו"ד
054-6456843

05/08/2021 02:40 גילה מתי להגיש? מתי להגיש?
יש לי 2 חוות דעת של פסיכיאטרים מומחים מקופת חולים שבהן מצויין אבחנת דיכאון וחרדות, חוסר שינה עקב סיוטים ושמיעת קולות. באבחנה השניה נירשם שאני זקוקה לאיבחון מקיף וטיפול פסיכולוגי מעמיק וקיבלתי טופס 17 והפניה לבריאות הנפש.... אבל קבעו לי שם פגישה ראשונה רק בינואר 2022. האם אוכל להגיש לביטוח לאומי בנתיים את המסמכים שיש לי עכשיו כדי לבחון אפשרות לקיצבה? והשאלה השניה.... במידה והגשתי וקבעו קיצבה.... מה אני עושה אם לאחר האיבחונים שאעבור יקבעו עוד ליקויים נפשיים? האם אוכל להגיש שוב?

גילה שלום,

לטעמי, תוכלי להגיש עכשיו את הטפסים למוסד לביטוח לאומי ולבקש סעד מן הצדק.

באם קבעו קצבה ולאחר מכן יגלו כי הנך סובלת מליקויים נפשיים נוספים, תוכלי לבקש הגדלת קצבה בשל שינוי נסיבות/החמרת מצב.

את מוזמנת לפנות למשרדי לצורך קבלת ייעוץ וסיוע משפטי בעניינך. 03-7700022

בברכה,
גל השחר, עו"ד
054-6456843

עורכי דין מובילים בפורום ביטוח לאומי

עו"ד אסף אודיז

"נגרם לך נזק עקב רשלנות רפואית ? משרדי דוגל ביחס אישי ומעניק שירותים משפטיים בתחומים הנזיקין והביטוח..."

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."

עו"ד ירון שמעון
עו"ד ירון שמעון

"תכנון האסטרטגיה המשפטית עוד בשלבים הראשונים של התיק, מסייע לי בהשגת תוצאות איכותיות עבור לקוחותיי..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."