סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על ביטוח לאומי(850)

קבלת גמלה בענפים השונים במוסד לביטוח לאומי אינה משימה קלה, בטח למי שאינו בקיא ברזי הפרוצדורה, הטופסולוגיה, הבירוקרטיה, החוק והפסיקה, והפרקטיקה הנוהגת למול פקידי הביטוח הלאומי והוועדות השונות, לרבות הוועדות הרפואיות. מטעמים אלה ונוספים, הקמנו עבורכם גולשי פורטל iLaw את פורום ביטוח לאומי זה, בו תוכלו להתייעץ עם עורכי דין העוסקים בתחום הביטוח הלאומי ולשתף מניסיונכם האישי. בין יתר הנושאים בהם תוכלו לקבל מענה במסגרת פורום ביטוח לאומי זה: מימוש זכויות בענף נפגעי תאונות, נפגעי עבודה, ביטוח ונכות, זקנה וסיעוד, ילד נכה, ניידות, פעולות איבה, נפגעי פוליו וגזזת. עורך הדין מנהל הפורום ישמח לענות על שאלותיכם, בכל עת.
קרא עוד

שאל בפורום ביטוח לאומי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

14/07/2024 23:55 אניקה א תוספת תלויים תוספת תלויים
שלום
אני ובעלי שנינו נכים ומקבלים קצבת נכות
בעלי מקבל תוספת תלויים עבור 2 ילדיו מנישואין קודמים על סמך זה שהוכיח להם שהוא משלם מזונות כל חודש וכל זה לפני שהיו לנו ילדים משותפים
כיום יש 2 ילדים משותפים ובגלל שהוא כבר מקבל על שני ילדיו מנישואין קודמים אני לא זכאית לקבל תלויים מה אני אשמה יש לי שני ילדים שתלויים בי בעיקר כי לבעלי בקושי נשאר מהקיצבה כי הוא מכלכל ברוב את ילדיו השניים מחובה, ?האם זה תקין האם אני יכולה לדרוש או שזה נושא שדרוש תיקון בכנסת בנושא זה?

13/06/2024 13:58 למה נהריה נהריה

10/06/2024 22:00 מה לגבי מה לגבי איתור מיקוד מה לגבי איתור מיקוד

05/06/2024 08:14 פרפר נחמד הגשת תביעה ביטוח לאומי לדיספוריה מגדרית הגשת תביעה ביטוח לאומי לדיספוריה מגדרית
שלום, אני טרנסית אשר לפני מס׳ חודשים עברתי ניתוח לשינוי מין מלא בחו״ל. ללא קשר לדיספוריה מגדרית, יש לי נכות רפואית מולדת, אני מקבלת קצבה מלאה. הנכות הרפואית שלי היא 64%, ודרגת אי כושר השתכרות 100%. האם יש לי עילה לתביעה עבור הדיספוריה מגדרית? האם יש עו״ד שמכירים את ההליך כמייצגים ויודעים להציג לי את התהליך? אודה לכם מאוד

25/06/2023 19:35 מיכל האם ברוקסיזם מוכר כמחלה בביטוח הלאומי ? האם ברוקסיזם מוכר כמחלה בביטוח הלאומי ?
שלום. אני סובלת מזה שנים רבות מברוקסיזם. הדבר מקשה על עבודה רציפה בשל כאבים קשים. האם מחלה זו מוכרת בביטוח הלאומי ?

15/05/2024 19:49 יעל שלו קצבת שארים קצבת שארים
מנסיונך ומהידע שלך, מבקשת לדעת האם ביטוח לאומי שולחים חוקרים לבדוק בבתי משפט אם לפונה יש הסכם ממון, צוואה. או מסתפקים בפרטים/מסמכים שמביאה הפונה לצורך קבלת קצבת שארים.

15/04/2024 20:44 שרגא דמי לידה מסורבים דמי לידה מסורבים
שלום וברכה.
אנחנו דיי חסרי אונים ואשמח לעצה וייעוץ.
אני בעל עסק פיננסי עצמאי שמעסיק עובדים.
רעייתי עד לפני הקורונה עבדה אצל אביה בשני שליש משרה שנים רבות בתחום הפרסום. בקורונה העסק שלהם כמעט היה סגור והעובדים יצאו לחל"ת.
אחרי הקורונה העסק של אביה לא חזר לעצמו, רוב העובדים פוטרו ואשתי המשיכה בשליש משרה. מאחר והתפנה חדרים במשרד של חמי גם אני עברתי לעבוד משם.
בשעות הפנאי אשתי עזרה לי. בדצמבר 2022 החלטנו אני ורעייתי כי היא תעבוד רשמית בעסק שלנו במקום שאני יעסיק מזכירה- נשלם לרעייתי שגם כך לא ממלאת את היום אצל אביה. וכך בעצם היא מקבלת 2 תלושים, תיאום מס וכו'
שלשה חודשים אחר כך רעיתי נכנסה להריון לילד השישי שלנו. ובשעה טוב ילדה בן חמוד.
כשהגענו לבקש דמי לידה (35 אלף שח) נקראנו לחקירה מתישה בביטוח לאומי, חשבנו שיתר מפריעה להם המצב שרעיתי עובדת גם אצל אביה וגם אצל בעלה. ואולי אנחנו עושים הכל על מנת לרמות את המערכת... קודם רעייתי נחקרה והוכיחה שהיא אכן עובדת, הביאה הוכחות הן מהסלולר והמייל שלה וכמובן ידע נרחב על הלקוחות ועובדים וכד' לאחר מכן נחקרתי אני וחזרו ושאלו אותי את אותן שאלות... כאמור אין לנו מה להסתיר, לדעתי השבנו על הכל ונכון.
לצערי קיבלנו תשובה שלילית. ביטוח לאומי טוען שתמיד רעייתי עמדה לצידי ועזרה לי. (לטענתם ב3 שנים האחרונות, למרות שאני עצמאי הרבה פחות מכך- אבל הם קבעו...) . ולקראת הכניסה להריון החלטתי לעקוץ את הביטוח והתחלתי לרשום עליה תלוש לצורך הדמי לידה... אין עם מי לדבר. קובעים לך מה היה הכוונות שלכם בחדר המיטות. ולך תוכיח שלא רצחת את קנדי...
לא שעד היום חשבתי שיש בעייה שאיש או אשה יצאו לעבוד על מנת שבשעת הצורך הם יקבלו את המגיע להם בחוק, ואחד מהם זה דמי לידה. ובכל אופן אצלינו כאמור זה היה כמה חודשים קודם.
אשמח לדעת מה עושים.


03/04/2024 11:26 דניאלה קיצבת נכות כללית קיצבת נכות כללית
שלום , אני זכאית לנכות כללית של 60% . אני יודעת שאם אני עולה בהכנסות שלי מעל סכום מסוים הקיצבה יורדת. רציתי לשאול לגבי בעלות על חברה, במידה ואני מקימה חברה , ומפרישה לעצמי משכורת על סכום מסוים, האם הקיצבה תלויה רק במשכורת שאני מקבלת ? או שאני צריכה לדווח גם על זה שאני בעלת חברה וכמה כסף יש בחברה ?

20/02/2024 18:13 מוני משכורת חודשית משכורת חודשית
יש לי 65 אחוז נכות עד כמה מותר לי להשתכר ולא להיפגע בקצבה החודשית

27/09/2023 11:39 יעקב הנדון: תשלומי ביטוח לאומי הנדון: תשלומי ביטוח לאומי
אני מקבל תשלומים חודשיים מחברת ביטוח עבור אובדן כושר עבודה בעקבות תאונה עבודה. השאלה שלי: האם אני צריך לשלם ביטוח לאומי וביטוח בריאות. יש לציין שחברת הביטוח לא הורידה לי ביטוח לאומי הורידה רק מס הכנסה. לעומת זאת ביטוח לאומי פנה אלי בדרישת תשלום. אני לא בטוח שביטוח לאומי יודעים מה מהות התשלום.

הוא נפלא:

עורכי דין מובילים בפורום ביטוח לאומי

עו"ד אסף אודיז

"נגרם לך נזק עקב רשלנות רפואית ? משרדי דוגל ביחס אישי ומעניק שירותים משפטיים בתחומים הנזיקין והביטוח..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

עו"ד ירון שמעון
עו"ד ירון שמעון

"תכנון האסטרטגיה המשפטית עוד בשלבים הראשונים של התיק, מסייע לי בהשגת תוצאות איכותיות עבור לקוחותיי..."

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."

אורלי פנסו
עו"ד אורלי פנסו

"מייצגת נפגעים בתחום נזקי גוף לרבות תאונות דרכים, תאונות עבודה ונפילות ברשות הרבים..."