סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על אפוטרופסות(372)

אפוטרופסות הינה מונח משפטי אשר מתאר את אחריותו של אדם אחד כלפי אדם אחר אשר אינו כשיר להחליט ולבצע פעולות בענייניו. מעבר לאפוטרופסות טבעית, המתארת מצב של אחריות הורית לילדיהם מעצם היותם קטינים ועד גיל 18, ישנו סוג נוסף של אפוטרופסות הנקבעת על ידי בית המשפט. לרוב מדובר במינוי משפטי עבור אנשים (בוגרים וקטינים) שאינם מסוגלים לדאוג לעניינים לרבות, פגועי נפש, קשישים עריריים, נכים קשים, לוקי דמנציה ועוד. אפוטרופסות הינה מצב רגיש אשר עלול לעורר לא מעט שאלות כגון: מהם תפקידיו של האפוטרופוס? מהי מידת הפיקוח של האפוטרופוס הכללי? כאשר מתעורר הצורך למינוי, האם עדיפה הקרן לחסויים או אפוטרופסות של בן משפחה? האם ניתן להתמנות רק לאפוטרופסות על גוף ולא על רכוש? הקמנו עבורכם את פורום אפוטרופסות במיוחד בכדי לענות על שאלות אלו ועוד רבות אחרות. פורום אפוטרופסות עוסק בכל ההיבטים המשפטיים הקשורים לנושא האפוטרופסות ומעניק ייעוץ משפטי ראשוני מטעם עורכי הדין המתמחים בדיני משפחה בכלל ובאפוטרופסות בפרט. חשוב לציין כי קבלת הייעוץ בפורום אינה מהווה תחליף להתייעצות עם עו"ד וקבלת חוות דעת אישית ומקיפה בעניינכם.

קרא עוד

שאל בפורום אפוטרופסות

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום אפוטרופסות

איזור: תל אביב
פקס: 03-5447379
טלפון: הצג טלפון

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

08/09/2019 11:08 לוי טלי רוצה לקבל אפוטרופוס על הורי, לאימי יש אלצהיימר, ואבי לאחר אירוע מוחי, עד לאחרונה תפקדו בסדר עם מטפלים. כרגע מועברים לבית אבות רוצה לקבל אפוטרופוס על הורי, לאימי יש אלצהיימר, ואבי לאחר אירוע מוחי, עד לאחרונה תפקדו בסדר עם מטפלים. כרגע מועברים לבית אבות
מבקשת לדעת איך מתבצע ההליך.

13/08/2019 00:24 יעקבי אפוטרופוס יחידה והסדרי שהיה אפוטרופוס יחידה והסדרי שהיה
האם קיבלה פסק דין מבית המשפט על אפוטרופסות יחידה על הילדים הקטינים וכעת אני מבקש בבית הדין הרבני הסדרי שהיה. האם כמובן מתנגדת לכך תחת הטענה שהיא אפוטרופסית יחידה. האם יש לה בסיס לכך וזה סותר את זכותי מלקיים הסדרי שהיה או שאחן לכך יסוד ואם כן מה לשון החוק שאוכל לצטט לבית הדין הרבני כמענה לטענתה זו.

08/08/2019 11:24 דני ייעוץ בנושא תמא 38 של דירת חסוי ייעוץ בנושא תמא 38 של דירת חסוי
אני אפוטורופוס של אבי . בבנין שהוא גר החליטו השכנים לעשות תמא פינוי ובינוי. אבי כבר אינו מתגורר בדירה עקב מצבו הרפואי שהורע. השכנים השיגו רוב של מעל 80% וכבר למעשה עומדים לקבל היתר בנייה , הגם שלא הייתי נוכח בכל התהליך כי סירבתי לפנותו מהדירה כל עוד היה מסוגל לכך. כרגע אני עומד בפני עובדה מוגמרת עם תוכניות מוגמרות. מכיוון שאינני מבין בנושאי הבניה ואני מבין כי אני חייב אישור שופט לעסקאות נדלן. האם ניתן לקבל מטעם האפוטרופוס הכללי ייעוץ משפטי לגבי התכניות ואם אין בתוכניות כפי שלמעשה קיימות , פגיעה או אי שוויוניות לגבי מה שהוצע לו. האם יש גורם מטעם הפיקוח על האפוטרופוסים שיכול לייעץ בנושא זה?

תודה,

דני

21/06/2019 19:09 Klide מה עושים מה עושים
בחורה מטרידה שקוראים לה ששון איילת מבאר יעקב גרה הדרור 6 מתעללת ומאמללת חיי ילדים, מפתה אותם דרך הרשתות החברתיות והמדיה. מתחזה לאנשים ומפתתה ילדים דברים מתועדים זהרו!!! מאיימת ברצח על אנשים!!! איילת עברה הטרדה מינית קשה מוכרת לרשויות העסקים של עזרא ירקן בשוק הפדופלית אח ברק ששון הדרך הנכונה , נדל''ן לכאורה

09/06/2019 17:55 עוז מיכאלי OZ OZ
אני מבקש להסיר אפוטרופסות

02/05/2019 15:15 נעמי אפוטרופוס בעל עבר פלילי אפוטרופוס בעל עבר פלילי
שלום, האם אדם בעל עבר פלילי יכול להיות אפוטרופוס?

10/04/2019 01:42 מיקי אישור מבית משפט כדי לתת דירה במתנה אישור מבית משפט כדי לתת דירה במתנה
האם קשיש שיש לו אפוטרופוס לענייני גוף בלבד והוא לא תשוש נפש צריך אישור מבית משפט כדי לתת דירה במתנה ?

06/03/2019 18:45 טל טל אפוטרופוס אפוטרופוס
1.האם מותר לי כאפוטרופוס של אחי שבהוסטל,להיות בקשר טלפוני בלתי אמצעי עם חסויים מההוסטל שחי בו,ללא אישור מהאפוטרופוס שלהם?

2. אם חלילה אחי נפטר, מה קורה לכסף שהצטבר בחשבונו? מי יירש אותו?

3.הבנתי שאפוטרופוסים רשאים למשוך מכסף החסוי שכר טירחה חודשי. איך נעשה הדבר? האם יש צורך באישור בימ"ש לשם כך? ולפי מה בימ"ש יחליט מהו גובה השכר?

06/02/2019 14:04 אורלי אפוטרופוס אפוטרופוס
שלום.
בהריון ראשון ונמצאת בהליך גירושין, בעלי משתמש בסמים וכדורים פסיכיאטריים. האם מבחינת החוק אוכל לקבל אפוטרופוס בלעדי על מנת להגן על ילדי? או לחילופין במידה ויקבל הסדרי ראיה האם אוכל שזה יהיה עם השגחה??

04/02/2019 15:23 אורלי אפוטרופוס אפוטרופוס
אני בהריון בהליכי גירושין מבעל שמשתמש בסמים ושותה כדורים פסיכיאטריים. (כמעט 100% שמסתיר והסתיר מימני מחלת נפש)
האם אני יכולה לדרוש אפוטרופוסות על הילד? איך רק כך אוכל להגן על חייו ונפשו של ילדי

עורכי דין מובילים בפורום אפוטרופסות

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"